Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 24.3.2020

ekonomicheskiy_krizis_birzha_broker_kotirovki_valyut_01; Mezinárodní měnový fond očekává Propad světové ekonomiky. MMF očekává v roce snížení výkonu světového hospodářství, přičemž recese bude stejná nebo horší ve srovnání s dobou globální finanční krize.

2; Ve Velké Británii zavádějí přísnou karanténu. Nadešel čas ke zpřísnění opatření, prohlásil premiér Johnson.

3; Podlost na státní úrovni. Polsko nepustilo ruská letadla s pomocí do Itálie přes svůj vzdušný prostor. Informoval o tom senátor Alexej Puškov. Tato pomoc byla určena jejich spojenci v EU a NATO. O to je jejich čin horší. Rusko od této chvíle nemá sebemenší důvod v čemkoli vycházet Polsku vstříc. Opravdu v ničem, shrnul Puškov.

4; Koronavirus opět útočil na poslance Nejvyšší rady. Ukrajinský parlament oznámil dalšího nakaženého poslance. Tentokrát z vládní strany Sluha národa.

5; Proč Rusové zachraňují Itálii? Není na tom nic divného. Rusové to mají v genech, shrnuje svou úvahu novinář a poslanec Moskevské městské dumy.

6; Pátrejte po tom, pro koho je to výhodné. Ukrajinský ministr zdravotnictví prohlásil, že je připraven odejít z funkce, pokud úřady odmítnou zavést v zemi režim mimořádné situace.

7; Zlámali jim žebra. Místní obyvatelé začínají klást tvrdý odpor zdivočelým okupantům z ukrajinské armády. Vyplývá to ze zprávy o vojenské situaci v Luganské republice.

8; Luganské ministerstvo stání bezpečnosti informovalo o změnách pravidel překračování hranice s Ruskem. Na obyvatele Republik Donbasu se nevztahují tak přísná pravidla jako na zbytek zahraničí.

9; Na Ukrajině pokračuje skandál s prodejen aerosolových respirátorů do Španělska za cenu téměř desetkrát nižší, než za jakou si je pořizují sami Ukrajinci.

10; Saúdové neuspějí v ropné válce proti Rusku. Moskva ropnou válku vyhraje. Rusko už dávno není tak závislé na vývozu fosilních paliv,jak o tom vřískají ve všech koutech liberálové a různá další nepřející individua.

11; Bylo zveřejněno zajímavé zamyšlení nad podobou evropské solidarity. Není náhodou, že v Evropě ani v USA prakticky nepoužívají slovní spojení typu „bratrský národ“, „bratrské Německo“, „bratrská Francie“ či „bratrská Itálie“... Vzájemné vztahy jsou tam postaveny na zcela jiných principech. Zemi, kterou nechaly MMF a celý Západ na holičkách na pospas koronaviru, pomáhá nakonec Rusko...

12; Hrozí hladomor. Ohavná globální krize mění svět. Kdo teď bude zachraňovat Ukrajinu? Od USA se těžko dá cokoli očekávat. A Evropa má nyní dost starostí sama se sebou.

13; Těla zemřelých budou v Madridu skladována na hokejovém kluzišti. V obchodním centru Palacio de Hielo se nachází kluziště olympijských rozměrů o ploše 1.800 čtverečních metrů.

14; Evropská rodina? Komunistická Čína a autoritářské Rusko přispěchaly na pomoc rychleji než sousedé v EU. Čína i Ruská federace reagují na složitou situaci v Evropě rychleji než některé země EU. Určitě to bude mít značné důsledky.

15; Přestaňte lhát! Ruský velvyslanec v USA vyzval šéfa Human Rights Watch, aby o koronaviru v Rusku mluvil pravdu. Šéf HRW nedávno napsal, že ruské úřady nebrání skupování aparátů pro umělou ventilaci bohatými Rusy.

16; Bude zrušena blokáda města Wu-chan. Počet nakažených v Číně nadále klesá. Už bylo zveřejněno datum, kdy budou opět otevřeny ulice v jedenáctimilionovém městě Wu-chan. Velmi pravděpodobně už 8. dubna.

17; Premiér Ukrajiny učinil prohlášeno ohledně blížící se krize. V jeho prohlášení se ale vůbec nemluvilo o šíření koronaviru.

18; Šojgu odevzdal po návštěvě Sýrie vzorek pro test na COVID-19. Výsledek testu u něj i ostatních členů delegace byl negativní.

19; Leží v celých řadách na podlaze a kašlou. Španělsko kráčí po cestě Itálie. Hned po Itálii se epidemie koronaviru vrhla i na Španělsko.

20; Je to nácvik biologické války, říká významný ruský chirurg Leonid Rošal. Podle jeho slov tyto situace ukáží míru připravenosti zdravotnických systémů a samotných lidí zareagovat na takové situace.

21; Za Írán, za Rusko a za KLDR! Žirinovskij vyzval celý svět, aby zatlačil na Západ. Připomeňme, že Washington nedávno odmítl projednávat možnost zrušení sankcí proti Íránu.

22; byla zveřejněna diagnóza pacientky, která zemřela v koronavirové nemocnici v Moskvě. Devětašedesátiletá žena v terminálním stádiu onkologického onemocnění byla převezena do nemocnice Kommunarka z jiné nemocnice s podezřením na COVID-19. test na koronavirus byl u ni proveden ještě zaživa a byl negativní.

23; Ropné monarchie čeká neuvěřitelná krize, píše sloupkař Bloomberg. Saúdská Arábie a další monarchie Perského zálivu mohou v blízké době prožít vážný finanční propad.

24; Na Ukrajině močili opilí policisté na cizí automobil a jeho majitele, který se proti tomu ozval, se pokoušeli zastřelit. Výtržníci byli zadrženi, majitel auta byl hospitalizován se střelnými poraněními zad.

25; Koronavirus v USA. Počet nemocných překročil v USA 52 tisíc. Trump je ale připraven vyhnat Američany z karantény. Vystoupil s výzvou zrušit už za 15 dní veškerá omezení pro ekonomiku, která byla zavedena kvůli hrozbě šíření koronaviru. Počet nemocných se v USA zvyšuje o 30% denně. Za posledních deset dní tedy na čtrnáctinásobek.

26; FSB zadržela hackery. Bylo zabaveno 80 milionů rublů. Během operace bylo zadrženo více než 30 členů zločinecké bandy včetně občanů Ukrajiny a Litvy.

27; Koronavirus mění fungování bankomatů v Rusku, oznamuje ruská centrální banka.

28; Karanténa na Ukrajině zabije 10 tisíc lidí, říká Komarovskij. Tvrdá opatření zavedená úřady při pokusu omezit šíření COVID-19 může zahubit podstatně více lidí než sám virus.

29; Dvacet lidí je na intenzivní péči, dva na dýchacím přístrojích, hlásí ředitel výzkumného ústavu Sklifovského o stavu pacientů s COVID-19. Jsou to těžké formy, které vyžadují umělou ventilaci a další opatření intenzivní péče.

30; Jaký bude svět po epidemii? My ten svět nepoznáme. Vlastně jsme ho přestali poznávat už teď, uvažuje nahlas zvláštní dopisovatel KP.ru Dmitrij Stěšin.

31; Noví nakažení i uzdravení. Byly zveřejněny aktuální informace o koronaviru v Rusku. Na setkání u prezidenta Putina zveřejnil své prognózy starosta Moskvy Sergej Sobjanin.

32; V Polsku byli pokutováni Ukrajinci, kteří porušili karanténu. Výše pokuty je obrovská: 30 tisíc polských zlotých (180 tisíc korun českých).

33; Za porušení karantény až sedm let vězení V Rusku se připravuje nový zákon. Dalším nástrojem působení na potenciální narušitele se může stát hrozba pokuty ve výši dvou milionů rublů (670 tisíc korun českých).

34; Doněcká ministryně zdravotnictví informovala o situaci s koronavirem v Republice. Vlna respiračních onemocnění začíná opadat. V Republice nejsou žádní nakažení koronavirem.

35; Georgij Tuka našel Putinovy agenty na Ukrajině. Oni by mohli své akce organizovat v Moskvě na Rudém náměstí. Ale oni ne... Pořádají svoje slety na Ukrajině, dští síru ukrajinský „patriot“.

36; Vojáci NATO, kteří přijeli do Afghánistánu, s sebou přivezli koronavirus. Vojenská mise NATO „Rozhodná podpora“ čítá kolem 16 tisíc lidí.

37; Putin v ochranném obleku si prošel nemocnici v Kommunarce. Nemocnice ve čtvrti Kommunarka je určena výhradně pro nemocné s koronavirovou infekcí.

38; Primář oznámil Putinovi, že je třeba se připravit i na ten nejhorší scénář s koronavirem.

39; Ukrajinští fašisté způsobili přerušení dodávek elektřiny do dolu. Vyplývá to ze zveřejněného mimořádného prohlášení Národní policie Doněcké republiky.

40; Hladové bouře, zánik penzí... Na Ukrajině předpovídají likvidaci země. My nejsme Francie, Švédsko nebo Švýcarsko, Nejsme ani Německo. My se z toho nemusíme vzpamatovat, prohlásila Julija Timošenko.

41; Šokující záběry z nemocnice pro nakažené koronavirem v Ukrajinou okupované části Luganské oblasti. Jen o málo lepší než chlévy pro hovězí dobytek...

42; Indie varovala před obrovským nebezpečím a úplné izolací země. Podle informací ministerstva zdravotnictví je v zemi nakaženo 536 osob, což je sice naprosto zanedbatelné procento populace, ale zemřelo již deset lidí.

43; Navigátor poslal ukrajinské vojáky na smrt. Velkou část nebojových ztrát ukrajinské armády lze připsat na vrub výbuchů min pod vojenskými vozidly. Prakticky neexistují mapy minových polí.

44; Příslušníci námořní pěchoty ruské Pacifické flotily stříleli z minometů na sopku, aby zabránili nečekaným lavinám.

45; Už třetí místo na světě v počtu nakažených a přitom žádný uzdravený. WHO jmenovala další epicentrum nákazy koronavirem: USA.

46; Ruský lékař Jevgenij Komarovskij vyjmenoval léky,které je třeba mít u sebe v době epidemie koronaviru. Nejdůležitější jsou léky na snižování horečky a preparáty na zvlhčování sliznic.

47; Zelenskij požádal Čínu o další dodatečnou pomoc. Ukrajinský prezident ocenil snahu čínských úřadů, která umožnila stabilizaci situace s šířením koronaviru.

48; V Kyjevě byl zakázán prodej šavarmy a kávy. Informuje o tom oficiální portál Kyjeva.

49; Byla zveřejněna zajímavá příčina vysoké úmrtnosti na koronavirus v Itálii. Místní lékaři jsou zvyklí předepisovat antibiotika na každou bakteriální infekci, což má devastující dopad na imunitu, zvláště ve vyšším věku.

50; Ekonomická recese může být horší než koronavirus, varuje Trump v interview pro televizní stanici Fox News.

51; Rusko a Ukrajina se dohodly na zvláštním vlaku z Kyjeva do Moskvy a zpět, který umožní návrat ruských občanů z Ukrajiny a ukrajinských z Ruska. Vlak bude mít 18 vagónů se zhruba 800 místy a pojede bez zastávek. Akce proběhne 27. a 28. března.

52; Dmitrij Peskov se obrátil na pracovníky nemocnice v Kommunarce s neobvyklou prosbou, aby natočili Putinovu návštěvu na mobilní telefon, video mu poslali a mobilní telefon kvůli bezpečnosti následně okamžitě zničili.

53; Postavte tu snídani na podlahu. Ukrajinský pacient s koronavirem předvedl podmínky v nemocnici. Podle vyprávění nemocného pobyt v karanténě není o nic menší zkouška než samotná koronavirová infekce.

54; Generální tajemník OSN vyzývá země G20, aby zrušily sankce, které brání boji s koronavirem.

55; Evropu čeká hluboká ekonomická krize, píše Bloomberg. Index podnikatelské aktivity už dosáhl antirekordu za celou dobu, co se index sleduje.

56; Pane Zelenskij! Doba je zlá. Nastane čas, kdy se budete muset obrátit o pomoc na svého zapřisáhlého nepřítele Putina, píší uživatelé internetu ukrajinskému prezidentovi.

Zdroj: https://rusvesna.su/news

Mnozí z mých přátel, příznivců a pravidelných čtenářů, asi víte, že hlavním (prakticky jediným) zdrojem mých příjmů je výuka jazyků na vysokých školách a v jazykovkách, kde na živnostenský list působím jako externí lektor.

V důsledku rozhodnutí vlády uzavřít všechny typy škol se v tuto chvíli ocitám bez jakýchkoli příjmů, navíc jako „živnostník“ bez možnosti požádat o nějaké dávky.

Proto se na Vás opět obracím s o to naléhavější prosbou, zdali byste nechtěli nějakou částkou přispět na překládání mých každodenních informačních přehledů. Moc by mi to pomohlo přežít toto období, o kterém netuším, jak dlouho bude trvat.

Můžete tak učinit na účet číslo 63127359/0800

Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!