Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 25.3.2020

otstavka_uvolnenie_01; Nejsou peníze. Ukrajinští vědci, kteří vyvinuli test na COVID, poslali na dovolenou. Ve výzkumném ústavu jsou problémy i se základním financováním.

2; Dobrým slovem i plamenometem. Italské úřady požadují i pomocí hrozeb od občanů, aby dodržovali karanténu.

3; Američtí vojáci se na palubě letadlové lodi nakazili koronavirem. Nemocní musí být z lodi odvezeni letecky.

4; Severoatlantickou alianci nečekají dobré časy. USA v Evropě neuvěřitelně selhaly. Jen některé země východní Evropy snad ještě nepochopily, že Bílý dům je už dávno hodil přes palubu a nechal je na pospas „imperiální Moskvě“.

5; Utíkejte odsud! Ukrajinka řekla pravdu o léčení koronaviru v Kyjevě. Lékaři k ní nepřišli třeba i dva dny.

6; Testy na koronavirus, které byly přivezeny na Donbas, zmizely z nemocnice. Ukrajinským vojákům omezili potravinové balíčky. Vyplývá to z pravidelné zprávy o vojenské situaci v Luganské republice.

7; Činnost místních hraničních přechodů na hranici Luganské republiky s Ruskou federací byla dočasně pozastavena.

8; Byl zveřejněn obsah hlášení pro Putina o vývoji epidemii koronaviru v Rusku. Rusko se musí připravit na obě varianty vývoje událostí.

9; Zelenskij dědeček proti Zelenskému vnukovi. Semjon Ivanovič Zelenskij, původem z Krivého Rogu, odešel v sedmnácti letech na frontu a bojoval proti německým okupantům. Dnes všichni vidí, jak jeho vnuk Vladimir zrazuje jeho památku a oslavuje nacisty, zakazuje ruštinu a bojuje proti vlastnímu národu.

10; Byly zveřejněny podrobnosti o působení pseudovědce Michaila Gruševského v cizích (německých a rakousko-uherských) tajných službách při umělém vytváření „ukrajinské národnosti“, které mělo rozbít jednotu Ruské říše.

11; Do Luganské republiky přijela skupina sedmnácti rizikových osob z Indie. Byli na 14 dní posláni do zdravotnických zařízení za účelem karanténního sledování.

12; Ukrajině už nezbývá nic jiného než zastavit válku v Donbasu a vzdát se Putinovi, myslí si ekonom a sociolog Andrej Illarionov. Do současné krize Ukrajinu nepřivedl nikdo jiný než tato a předcházející vlády.

13; Trump schválil plán Saúdů na vytlačení Ruska z trhu. Ale výsledek je pro všechny šokem. Nikdy nepomyslil na to, že cena ropy spadne tak hluboko.

14; Ukrajině nezbude nic jiného než přehodit výhybku a obrátit se o pomoc na Rusko. Nebo snad předvede, jak je schopná si pomoci sama? Podle řady expertů a politiků mohou následky karantény zničit ukrajinskou ekonomiku, která nemá už žádné rezervy.

15; Na Kurilách se chystají na příchod tsunami. Probíhá evakuace. Poplach byl vyhlášen v Severokurilském okrese, kde došlo k zemětřesení o síle 7,3 Richterovy škály.

16; Ukrajinci chápou, k čemu jsou odsouzeni. Žít a léčit se na Ukrajině, kterou pro ně vytvořili. Do Vídně si dnes už na konzultaci nezaletíš. A leteckým speciálem tě do Mnichova na jednotku intenzivní péče už také nepustí.

17; Ceny ropy vzrostly. Ropa značky Brent na trzích už vyrovnala 3 procentní body původního propadu.

18; Jaký bude svět po koronaviru? Bankroty celých zemí, změny hranic (rozpad větších celků a naopak sdružování menších zemí), ale hlavně celkový pokles mezd. Známý prognostik Sergej Pereslegin v interview pro KP.ru informoval o pravděpodobných následcích pandemie.

19; Noční ostřelování Gorlovky. Navzdory tomu, že na titulních stranách je to samý koronavirus, ostřelování v Donbasu neustává.

20; Navzdory fyzikálním zákonům. Let Su-57 v extrémních režimech. Ministerstvo obrany Ruské federace předvedlo záběry z letů stíhaček páté generace Su-57.

21; 40 tisíc lidí za 24 hodin. Tempo šíření koronaviru prudce roste. 20% populace na planetě se nachází v karanténě kvůli pandemii koronaviru.

22; Rusko je připraveno pomoci USA, říká velvyslanec Ruské federace. Lživá informace v amerických médiích o údajně neefektivní práci ruské vlády vyvolávají znepokojení, prohlásil velvyslanec.

23; Japonští stíhači vyjádřili uznání ruským Tu-95. Záběry natočené během letu trvajícím přes 9 hodin zveřejnilo ruské ministerstvo obrany.

24; V Evropě zlikvidovali strategickou zásobu masek a respirátorů těsně před pandemií koronaviru. Jde o desítky milionů prostředků individuální ochrany.

25; Koronavirus na Ukrajině. Další mrtvý, Počet nakažených roste. Za posledních 24 hodin byly zjištěny desítky dalších případů.

26; V Rusku bylo hlášeno 163 nových případů nakažení koronavirem. Celkový počet nakažených dosáhlo 658 osob.

27; Ruský tank označili na Západě noční můrou pro NATO. Pokud by bývali T-95 začali sériově vyrábět, byl by to hrozný nepřítel, děsí se autor analytického materiálu.

28; Byl vydán materiál, ze kterého vyplývá, v kterých oblastech Ruské federace se šíří koronavirus. Oficiálně je koronavirus potvrzen v 55 subjektech federace.

29; Putin pronesl projev k národu ohledně koronaviru a ekonomických opatření, která si v Rusku vyžádá.

30; Šéf kyjevské policie navrhuje zavedení zákazu vycházení. Hodil by se zákaz vycházení na ulici v noční době, myslí si náčelník správy národní policie v Kyjevě.

31; Princ Charles se nakazil koronavirem. Píše se o tom oficiálním prohlášení Buckinghamského paláce.

32; Hrozí v Číně nová vlna hantaviru? V souvislosti se zvýšeným výskytem jiných infekčních onemocnění v Číně se šíří fámy o nové vlně nebezpečných infekcí, které však neodpovídají pravdě.

33; Ukrajinský ostřelovač zranil zástupce Společného centra pro kontrolu a koordinaci příměří v Donbasu.

34; Moskva posiluje omezující opatření. Příslušný pokyn moskevského starosty Sergeje Sobjanina vstoupil v platnost už dnes.

35; Na Ukrajině byl vyhlášen režim mimořádné situace. Vláda vyhlásila tento stav ve všech regionech země.

36; Koronavirus: Obludné perspektivy pro Ukrajinu. Jak se zachovají oligarchové? Schválení mimořádného stavu na Ukrajině je přímá cesta k převratu, k diktatuře Arsena Avakova a nacionalistů.

37; Vyslání kolony ruské armády do italského Bergama. Byly zveřejněny závěry. Ruští vojenští specialisté přikročí k plnění úkolů v italském městě Bergamo. Kolona urazila více než 600 kilometrů.

38; Trestní řízení proti Porošenkovi bylo zahájeno v Doněcké republice. Byl na něho vydán zatykač a určena předběžné opatření v podobě uvalení vazby.

39; Bylo zveřejněno plné znění projevu Vladimira Putina k občanům Ruské federace v souvislosti s koronavirem. Opatření se dotknou nejen obyvatelstva, ale i velkých podniků, bank, včetně mezinárodních.

40; Turistka z Ruska informovala, jak indická policie a místní obyvatelé pronásledují cizince, kteří uvízli v zemi. Turisté jsou vyháněni z hotelů. Místní obyvatelé a policie pořádají na ně přímo hony. Indické úřady ignorují prosby o pomoc.

41; Nejvlivnější homosexuálové Ukrajiny. Poslanci dostali podivný soupis současných i bývalých vrcholných politiků, kteří mají jediný společný znak – jsou homosexuálové.

42; Zrušte karanténu a vraťte se do práce! Prezident Brazílie se nebojí koronaviru. Jair Bolsonaro je přesvědčen, že v jeho zemi se nezopakuje smutná situace, která nyní vrcholí v Itálii.

43; V Doněcké republice operativně zareagovali na podlost ukrajinských okupantů, kteří poškodili Doněckou filtrační stanici a přerušili tak dodávky vody do hlavního města i přilehlých obcí.

44; Premiér Ukrajiny označil jediný zdroj koronaviru v zemi. Jsou to Ukrajinci,kteří se vracejí z ciziny. Šmygal to oznámil během zasedání vlády 25. března.

45; Putin podepsal výnos o odložení hlasování o změnách ruské ústavy. Rozhodnutí platí ode dne oficiálního zveřejnění.

46; V Moskvě zemřeli pacienti s koronavirem ve věku 88 a 73 let. U obou byl potvrzen zápal plic.

47; Ukrajinské ministerstvo financí se rozhodlo obrat ministerstvo kultury o peníze. O krácení peněz ve všech oblastech činnosti ministerstva kultury,mládeže a sportu informovala zástupkyně výboru Nejvyšší rady pro otázky humanitární a informační politiky Jevgenija Kravčuk.

48; Turecký ministr zdravotnictví poradil pacientům během karantény číst Tolstého. Výzva byla adresována především mládeži.

49; V Těrnopolu odmítla nemocnice přijmout zdravotní sestru s koronavirem. V nemocnici v Těrnopolské oblasti Ukrajiny odmítli převézt jednačtyřicetiletou zdravotní sestru s koronavirem z nemocnice Monastyriska.

50; Americkým naftařům začali krátit platy. Stávající situace na trhu nutí k bezprecedentním opatřením.

51; V Polsku informovali o mohutném úderu Ruska na autoritu EU a NATO. V posledních dnech přiletělo do Itálie 15 ruských letadel s pomocí v boji proti infekci. Reputace EU a NATO netrpí tím, že tam přijeli Rusové, ale tím, že tyto organizace nehnuly ani prstem. Klesá pravděpodobnost, že Itálie podpoří prodloužení protiruských sankcí.

52; Kyjevským nemocnicím bylo přikázáno, aby připravovaly nemocniční pokoje pro „zvláštní pacienty“. Byl zveřejněn seznam zdravotnických zřízení, které budou tyto pacienty přijímat.

53; Šéf Světové zdravotnické organizace informoval na zasedání v Ženevě, jak odvrátit šíření koronaviru. Více než 150 zemí světa má méně než sto případů Pokud uplatní drastická opatření už nyní, mají šanci odvrátit rozšíření viru ve svých zemích.

54; U krymských břehů havarovala stíhačka. Ministerstvo obrany sděluje, že vyhledávání komplikuje nepřízeň počasí.

55; Jednou z příčin rozšíření koronaviru v Itálii se stal zápas Ligy mistrů mezi Atalantou Bergamo a Valencií, který se konal 19. února za přítomnosti 40 tisíc diváků, říkají někteří vědci.

Zdroj: https://rusvesna.su/news

Mnozí z mých přátel, příznivců a pravidelných čtenářů, asi víte, že hlavním (prakticky jediným) zdrojem mých příjmů je výuka jazyků na vysokých školách a v jazykovkách, kde na živnostenský list působím jako externí lektor.

V důsledku rozhodnutí vlády uzavřít všechny typy škol se v tuto chvíli ocitám bez jakýchkoli příjmů, navíc jako „živnostník“ bez možnosti požádat o nějaké dávky.

Proto se na Vás opět obracím s o to naléhavější prosbou, zdali byste nechtěli nějakou částkou přispět na překládání mých každodenních informačních přehledů. Moc by mi to pomohlo přežít toto období, o kterém netuším, jak dlouho bude trvat.

Můžete tak učinit na účet číslo 63127359/0800

Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!