Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 27.3.2020

minomet_mp-120_ukraina_ispytaniya_31; Další zabiják ukrajinských vojáků? Ukrajinští vojáci zahájili testy nového minometu. Informuje o tom generální štáb ukrajinské armády.

2; Zemřít mohou miliony lidí. Světová zdravotnická organizace učinila děsivou prognózu ohledně koronaviru. Lidstvo bez rozhodných akcí ze všech zemí čekají milionové oběti.

3; Jsou důležitější věci než mír... V Radě federace kritizovali obvinění USA vůči Madurovi. Celý svět se soustředí na boj proti koronaviru a USA zaplétají hloupé intriky vůči Venezuele. USA znovu názorně předvedly, že globální problémy je naprosto nezajímají.

4; Nejpřísnější na světě je karanténa v Indii. Karantény kvůli koronaviru jsou už ve světě všední záležitostí, ale i tady dokázala Indie překvapit.

5; Slavný americký herec Mark Blum zemřel v 69 letech na koronoavirus.

6; Socialistické USA a laciná ropa. Jaký bude svět po pandemii? Socialistická Amerika, rozpad globální ekonomiky, Čína v čele celého světa, posílení nacionalismu.

7; Washington a Varšava kašlou na karanténní opatření a dělají všechno pro to, aby tempo nákazy COVID-19 narůstalo. Celý svět bojuje proti koronaviru a do Polska nadále proudí američtí vojáci.

8; Alarmující situace v ukrajinské armádě. Armáda Luganské republiky se obrátila s výzvou k obyvatelům okupovaných území. Na Ukrajinou okupované části Donbasu se prudce šíří koronavirová nákaza.

9; Jak se stát přirozenou autoritou. Bylo zveřejněno velmi zajímavé vzpomínání spisovatele Igora Dudinského na Eduarda Limonova.

10; Za hustou oponou informací o vývoji situace s koronavirem se ztrácejí jiné velmi důležité události. Lidé jsou připravováni nejen o materiální, ale i o duchovní hodnoty včetně náboženských. V tomto ohledu nastává pro každého jednotlivce okamžik pravdy, nakolik se cítí být křesťanem.

11; V Kyjevě navrhují omluvit se Rusku a požádat o pomoc v boji s koronavirem. Poslanec Nejvyšší rady upozornil na ignorování problémů Ukrajiny s jejími „strategickými partnery“.

12; Začátek nové epochy a Běloruská lidová republika. Zmíněný materiál byl věnován Dni svobody 25. března 2020, který je v Bělorusku oslavován místními nacionalisty.

13; Je to peklo na zemi. Mrtvoly jsou odváženy na nákladních autech. Řítí se to i na vás. A za pár týdnů bude pozdě. Polina Golovuškina, která žije v italské Lombardii, vyprávěla o hrůzách pandemie koronaviru v Itálii.

14; Ukrajinu čeká v souvislosti s koronavirem neuvěřitelný chaos. Ukrajina začíná sklízet plody své politické krátkozrakosti.

15; Putin podepsal výnos, kterým bude zachován pořádek během epidemie. Možná to zachrání spoustu životů.

16; Rychlé šíření COVID-19 na americké letadlové lodi. Na palubě letadlové lodi slouží kolem pěti tisíc námořníků.

17; Pandemii může zastavit jen zázrak, říká biolog. Tím zázrakem může být, že virus zmutuje a nebude tak agresivní. Nedávno prezident Trump prohlásil, že v USA je možné zrušit omezující opatření během dvou týdnů.

18; Ukrajina také pomůže Itálii, ale jen lihem. Ukrajina si chce také zahrát na mocnou velmoc, která hraje roli na mezinárodní scéně.

19; Bývalý ukrajinský ministr zahraničí Leonid Kožara byl zadržen pro podezření z úkladné vraždy. Reklamní holding Atlantic Group informoval na facebooku, že generální ředitel Sergej Starickij zahynul v pátek pozdě večer.

20; Peníze je třeba investovat do živých lidí a ne do mrtvol, vyjádřil se ukrajinský ministr zdravotnictví o osudu lidí nad 65 let.

21; Ruská hymna místo árií. Jak Italové děkují Rusům za pomoc. Do Itálie bylo z Ruska vypraveno 15 letadel ruského ministerstva obrany.

22; Merkelová vyprávěla, co jí chybí v domácí karanténě. Merkelová měla kontakt s osobou nakaženou koronavirem, proto odešla do izolace, kde jí podle jejích vlastních slov chybí živý kontakt s lidmi.

23; Nový koronavirus je hybridní, říkají vědci v publikaci Science Alert. Tvrdí, že SARS-CiV-2 vznikl v populacích netopýrů a podobá se jinému koronaviru pocházejícímu od vrápenců. Zpočátku nebyl schopen pronikat do lidských buněk. Předávajícím článkem mezi nimi a lidmi byla nejspíš drobná šelma cibetka, jejíž maso je využíváno v čínské kuchyni. Jiní vědci ukazují na další podezřelé živočichy, například luskouna ostrovního. Vodítkem je shoda některých bílkovin.

24; Počet osob nakažených koronavirem překročil v Rusku první tisícovku. Za poslední den přibylo 196 případů.

25; Putin vystoupil s výzvou k Ruské gardě. Prezident poznamenal, že je třeba konat rozhodně, efektivně a přitom v rámci zákona.

26; Počet nemocných ve zdravotnickém středisku Kommunarka se snižuje navzdory rostoucímu počtu infikovaných. Mnoho lidí se uzdravuje.

27; Situace v 21. nemocnici v Doněcku je naprosto normální. Byly zveřejněny poslední aktuální údaje o situaci ve sféře zdravotnictví Doněcké republiky. Jde o reakci na fámy, že nemocnice má být uzavřena.

28; Vynořil se nový lídr epidemie koronaviru. V USA zaznamenávají obrovský přírůstek nemocných. Čína a Itálie jsou až na druhém a třetím místě v celkovém počtu nakažených. Víc mrtvých než Čína má nejen Itálie, ale už i Španělsko. USA jsou v tomto parametru na šestém místě ještě za Íránem a Francií.

29; Speciálním letadlem z New Yorku na Ukrajinu byla evakuována kočka. Majitelka zvířete umístila na internet video, jak se spolu se synem a kočkou evakuují na Ukrajinu z Kennedyho letiště.

30; Bez zbytečného rozruchu. Lukašenko promluvil o boji s koronavirem. Vyslovil se proti psychóze a panice kolem tohoto tématu.

31; Ruská armáda se chystá na válku. S koronavirem. Byl naplánován celý komplex opatření na zvýšení připravenosti vojsk na mimořádné situace spojené s epidemií.

32; Tělo nám vydali v pytli. Nikdo nechtěl kopat hrob. Příbuzní Ukrajince zemřelého na koronavirus s hrůzou vzpomínají na všechno to, co museli vydržet, než mohli uložit tělo do země.

33; V prezidentské administrativě byl potvrzen výskyt koronaviru. Tuto informaci během setkání s novináři potvrdil tiskový tajemník Vladimira Putina.

34; FSB odvrátila teroristický čin v Krasnodaru. Byl zadržen pachatel, který se podílel na přípravě zločinu.

35; Premiér Velké Británie se nakazil koronavirem. Připomeňme, že britské úřady počítaly s tím, že u občanů se vytvoří „stádní imunita“, a dlouho otáleli s omezujícími opatřeními. Přesto Velká Británie patří mezi země evropského Západu s nejnižším počtem zjištěných případů nákazy koronavirem.

36; Zelenskij se chystá léčit obyvatele Krymu. V Zelenského kanceláři si najednou zase vzpomněli, že Krym je vlastně ukrajinský a pokusili se vložit svých pět kopejek do boje s koronavirem na ruském poloostrově. Na Krymu je registrováno 12 nových případů Všechny případy koronaviru na Krymu byly zavlečeny ze zahraničí.

37; Hlavní epidemiolog ruského ministerstva zdravotnictví předpověděl snížení aktivity koronaviru. Připomněl, že koronavirus nadále znamená velké nebezpečí pouze pro chronicky nemocné a staré lidi.

38; Ukrajinská zpěvačka Maruv si stěžovala, že uvízla v Rusku. Dost drsně kritizovala chování úředníků na ukrajinském konzulátu. Nejvíce ji rozčililo, když jí neustále omílali větu, že kdo chtěl, tak už odjel, a proto jí nemohou pomoci.

39; První ruská letecká společnost vyhlásila úplné zastavení všech letů. Ruší se všechny lety od 1. dubna do 31. května.

40; Doněcká republika nabídla Ukrajině výměnu zajatců podle vzorce 10 za 8. Ukrajina odmítla. Doněcká republika trvá na rychlém uskutečnění výměny kvůli složité epidemiologické situaci ve světě.

41; Pláště od Armaniho, antiseptické přípravky od Christiana Diora... Známé mezinárodní značky se zapojily do boje s pandemií. Věnují peníze a pomáhají i materiálně dodávkami ochranných prostředků a dezinfekčními prostředky.

42; Vyvrácené mýty o EU. Fiasko konference o záchraně ekonomiky. Z vychvalované jednoty Evropy během vážných výzev nezůstala ani stopa. V EU kope každý za sebe. Solidarita se vyžaduje jen při rozdělování uprchlíků, ale když Itálie žádala Evropskou unii o pomoc, byla žádost přeposlána národním vládám.

43; Budu k vám absolutně upřímný. Pokud se v Doněcké republice objeví nový typ koronaviru, vyhlásím výjimečný stav. Nejvyšší představitel Doněcké republiky vystoupil s výzvou vůči občanům. Nabádal je k preventivní opatrnost a přísnému dodržování hygienických pravidel.

44; Bylo zveřejněno video z několik a jindy velmi rušných turistických center. Dnes jsou absolutně prázdné pláže, lyžařská centra, historická centra měst. Video působí jako z nějakého fantastického filmu. Ale jsou to záběry z bezpečnostních kamer.

45; Vzpoura strojů. Karatelé v Donbasu utrpěli další nebojové ztráty. Samohybné dělo NONA-C i s posádkou spadlo na důstojníka.

46; Zápas duchů na Ukrajině. Podvod světového rozměru a ostuda bookmakerů. V Ukrajinské fotbalové federaci už bylo zahájeno vyšetřování kolosálního podvodu.

47; V Paříži na koronavirus zemřela šestaosmdesátiletá princezna Maria Teresa Bourbonsko-Parmská.

48; Až skončí ten koronavirus, tak vám něco zajímavého povím, slibuje Lukašenko. Prezident Běloruska Alexandr Lukašenko během návštěvy podniku Belgips se opět vyjádřil k tématu koronaviru.

49; Mezinárodní měnový fond konstatoval nástup globální ekonomické krize. Kvůli pandemii koronaviru vstoupila světová ekonomika do recese.

50; Speciální operace ruské armády v Itálii. Byly zveřejněny první záběry. Ruští vojenští specialisté přikročili k protiepidemickým opatřením v lombardských zdravotnických zařízeních.

51; Patrušev informoval o ohrožení ruského zdravotnictví. Tajemník Bezpečnostní rady Ruské federace vystoupil v pátek na setkání k otázkám národní bezpečnosti v Jižním federálním okruhu.

52; V Británii padl rekord v počtu úmrtí na koronavirus. Informovala o tom dnes BBC. Ve Velké Británii se zvýšil počet úmrtí na koronavirus. Za posledních 24 hodin to bylo 759 případů. V tuto chvíli je ve Velké Británii registrováno přes 14,5 tisíce případů nákazy koronavirem.

53; Situace na hranicích je kritická. Byly zveřejněny záběry gigantické fronty gastarbeiterů, kteří směřují z Polska na Ukrajinu. Více než tisícovka lidí stojí ve frontě, aby mohli překročit hranici.

54; Donbas dostal přikázáno, aby živil armádu okupantů. Ukrajina zcela přerušuje dodávky potravin jednotkám. Nasmlouvaní dodavatelé odmítají prodlužovat kontrakty kvůli vyhlášené celoukrajinské karanténě.

55; V Moskvě zemřel čtvrtý pacient s koronavirem – šestapadesátiletá žena, která měla po onkologickém onemocnění jen jednu plíci.

56; V Itálii prudce vzrostl počet úmrtí na koronavirus. 9.134 je nejvyšší počet úmrtí za den od počátku epidemie.

57; Prezident Srbska varoval před nárůstem počtu obětí koronaviru. Podle posledních informací srbského ministerstva zdravotnictví onemocnělo koronavirem 528 lidí a osm již zemřelo.

58; Skupina Rammstein popřela informaci, že by byl Lindemann s pozitivním výsledkem testu na koronavirus hospitalizován na oddělení intenzivní péče na berlínské klinice, jak psala média. Všechny tyto informace se nezakládají na pravdě.

Zdroj: https://rusvesna.su/news

Mnozí z mých přátel, příznivců a pravidelných čtenářů, asi víte, že hlavním (prakticky jediným) zdrojem mých příjmů je výuka jazyků na vysokých školách a v jazykovkách, kde na živnostenský list působím jako externí lektor.

V důsledku rozhodnutí vlády uzavřít všechny typy škol se v tuto chvíli ocitám bez jakýchkoli příjmů, navíc jako „živnostník“ bez možnosti požádat o nějaké dávky.

Proto se na Vás opět obracím s o to naléhavější prosbou, zdali byste nechtěli nějakou částkou přispět na překládání mých každodenních informačních přehledů. Moc by mi to pomohlo přežít toto období, o kterém netuším, jak dlouho bude trvat.

Můžete tak učinit na účet číslo 63127359/0800

Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 27.3.2020

  1. proud napsal:

    "2; Zemřít mohou miliony lidí. Světová zdravotnická organizace učinila děsivou prognózu ohledně koronaviru. Lidstvo bez rozhodných akcí ze všech zemí čekají milionové oběti.:...................hahahahahahahahahahahaahhahaahhaha:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))),tak ten je dobrej :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!