Přehled zpráv – RusVesna, RusNex 31.3.2020

golodovka1; Ukrajinci evakuovaní z Bali vyhlásili hladovku. V letadle jim řekli, že je nevezou domů, ale do karantény. Říkají, že jim to měli říct předem a že by na Bali zůstali.

2; Kadyrov odpověděl na informaci o použití síly vůči narušitelům karantény. Nedávno se na sociálních sítích objevilo video, na kterém lidé oblečení do uniformy potulují po ulici s bílými plastovými holemi. Kadyrov to označil za hloupý vtip.

3; Nejvyšší rada odhlasovala zákon o prodeji půdy. Na přijetí zákona o prodeji půdy trvá Mezinárodní měnový fond.

4; Britové začali masově krást drůbež. Obyvatelé Británie jsou žádáni, aby si pozorněji hlídali své slepice.

5; Vaše země vás nechala ve štychu. Ukrajinci uvízli v Polsku cestou z Latinské Ameriky. Ukrajinští turisté, kteří se vraceli z Mexika, uvízli na varšavském letišti.

6; Státní department a NATO obvinily Rusko a Čínu z dezinformací ohledně koronaviru. Dříve s podobnými obviněními na adresu Ruska a Číny přišli už zástupci Velké Británie a EU.

7; Pokrokové zdravotnictví. Britští lékaři přemlouvali nemocnou s koronavirem, aby zbytečně nečerpala prostředky ze systému. Za pokrokové může britské zdravotnictví považovat pouze ten, kdo s ním nemá osobní zkušenost.

8; Situace se nažhavuje. Ukrajinští vojenští lékaři si udělali pořádnou ostudu v Donbasu. Dali dohromady pacienty nakažené koronavirem s ostatními, kteří ale trpěli jinými respiračními chorobami, čímž přispěli k velmi rychlému rozšíření nákazy.

9; Zhroucení už je nevyhnutelné. Ukrajinu prodávají za babku. Ukrajina se nedokázala zbavit zahraničního vměšování, shrnuli situaci autoři Telegram kanálu „Jantarová komnata“.

10; Podlá zrada. Ukrajince, kteří se vrátili na Ukrajinu, čekalo nepříjemné překvapení. Při příletu jim řekli, že je nepustí domů, ale že si budou muset na vlastní náklady hradit pobyt v hotelu „Kozackij“ kvůli karanténě. Někteří v sobě nenašli sílu tomu odporovat, jiní se ale rozhodli hájit svá práva a zůstali v letadle. Trvali na testech na koronavirus a negativní pustit do domácí karantény. Nebylo jim vyhověno.

11; Smrt hrozí statisícům. Americký imunolog předpověděl Spojeným státům strašlivou katastrofu. Na druhou stranu experti srovnávají situaci v různých dalších zemích a docházejí k názoru, že Ruská federace se s nákazou COVID-19 vypořádává velmi úspěšně.

12; Rvačka o moc na Ukrajině. Na internet byl vržen skandální kompromitující materiál. Grantožrout Geo Leros informoval, čím se ve skutečnosti zabývá bratr Zelenského favorita Denis Jermak. Za peníze slibuje přidělení funkcí ve státní službě.

13; Donbas: Zatímco se po celém světě mluví jen o koronaviru a boji proti němu, ukrajinská armáda nemá jiné starosti než pokračovat v ostřelování Donbasu.

14; Ukrajina je nadobro ztracena. Obludný skandál s koronavirem O úrovni korupce v ukrajinské společnosti už kolují hotové legendy. Ukrajinští funkcionáři rozkradli tři čtvrtiny testů na koronavirus, které byly přivezeny z Číny.

15; Koronavirus dává světu šanci na změnu. Strašlivá hrozba je buď cestou k vymření nebo k jednotě. Koronavirus ovládl vědomí lidí po celém světě.

16; V Rusku byl vytvořen vysoce přesný test na COVID-19, který vylučuje falešnou pozitivitu.

17; Kadyrov zkritizoval gubernátory za reakci na koronavirus. Zdůraznil, že Čečna poskytne pomoc sousedním regionům, pokud to budou potřebovat.

18; Trump: Rusko nám poslalo obrovské letadlo se zdravotnickým zařízením, A to je nádherné, řekl Trump.

19; Dvaadvacetiletá Američanka přesně popsala své pocity při nákaze koronavirem. Po návratu z Evropy pocítila nevolnost, zvýšila se tělesná teplota, objevil se nejprve lehký kašel, zimnice, bolesti hlavy a teprve nakonec i rýma. Potom vznikly problémy s chutí k jídlu a spánkem. Čtvrtý den (už po pozitivním testování) se objevilo nucení na zvracení, dýchavičnost a ještě více se zvýšila teplota. Jakmile začala mít problémy i s chůzí, nechala se hospitalizovat.

20; Avakov informoval, jak dlouho bude trvat karanténa na Ukrajině. Vypadá to, že ukrajinský ministr vnitra na sebe strhává čím dál více funkcí náležejících hlavě státu.

21; V americké armádě zemřel první důstojník s COVID-19. Šéf Pentagonu vyjádřil svou soustrast všem blízkým zemřelého vojáka Národní gardy.

22; V Rusku byly odloženy termíny přijímacích zkoušek na vysoké školy. Příčina je pořád ta samá: epidemie koronaviru.

23; Ruská vláda získá nové pravomoci v podmínkách epidemie koronaviru. Příslušný návrh zákona schválili poslanci Státní dumy.

24; Čína se přeorientovala z boje proti koronaviru na ekonomiku. Zatím na rozdíl od ostatního světa. Čínské vedení teď bojuje na dvou frontách – proti COVID-19 a na obnově fungování hospodářství.

25; V Rusku byl schválen zákon o trestní odpovědnosti za porušení karantény. Nejpřísnější trest je odnětí svobody na 7 let. Kromě toho byly zvýšeny tresty i pro neinfikované osoby.

26; Masky byly shozeny. Timošenková obvinila Zelenského ze zrady Ukrajiny. Je přesvědčen, že prezident i Rada zneužili situace s epidemií k tomu, aby protlačili skandální návrh zákona.

27; Mimořádní prohlášení Armády Doněcké republiky. Ukrajinská armáda nadále terorizuje Donbas. I v podmínkách celosvětového boje s epidemií koronaviru pokračují ukrajinští ozbrojenci v teroru proti civilnímu obyvatelstva Donbasu.

28; Rusko se blíží k vrcholu co do počtu onemocnění koronavirem, hlásí epidemiolog Ministerstva zdravotnictví. Ještě nějakou dobu bude množství nemocných narůstat, říká specialista.

29; Modlím se k Bohu, aby se počet nakažených koronavirem už začal snižovat, říká Lukašenko. V Bělorusku došlo k prvnímu úmrtí pacienta s koronavirem.

30; Ukrajinci teď budou muset bojovat na čtyřech frontách, říká Porošenko. Bývalý prezident se zase blýskl podivným prohlášením. Podle jeho slov se teď bude bojovat proti ruské agresi, proti koronaviru, proti ekonomické krizi a za národní identitu.

31; Operativní štáb Moskvy informoval o podrobnostech vývoje koronavirové epidemie za posledních 24 hodin. Celkový počet nakažených jen v Ruském hlavním městě dosáhl 1.613 osob, což je téměř 70% všech případů v Ruské federaci.

32; Ukrajinská armáda pálí po obytných domech v Luganské republice. Vyplývá to z mimořádného prohlášení Národní policie Luganské republiky.

33; NASA se chystá udeřit proti asteroidu,který se blíží k Zemi. Navzdory současnému boji lidstva proti novému koronaviru existují i další hrozby, říká se v prohlášení NASA.

34; Zahraniční dluh Ukrajiny přesáhl 120 miliard dolarů. V Národní bance Ukrajiny upřesnili, že dluh Ukrajiny činí 78,6% HDP země.

35; V Evropě se množí antidemokratické zákony pro boj s koronavirem, varuje Le Monde. Právníci a ochránci lidských práv bijí na poplach.

36; Epidemie koronaviru v USA. Prudký nárůst počtu případů a naprostá bezmoc úřadů. Prognózy do budoucna jsou ještě děsivější. Počet nemocných může dosáhnout milionů osob. A na podzim se čeká druhá vlna epidemie.

37; U primáře nemocnice Kommunarka, který jednal s Putinem, byl diagnostikován koronavirus. V Kremlu už na informaci o nakažení Denise Procenka reagovali. Prezident je pravidelně testován. Nic se neděje.

38; Světová zdravotnická organizace dodá do Doněcké republiky humanitární pomoc, aby zabránila rozšíření koronaviru. Předpokládá se, že náklad bude předán na linii dotyku.

39; U Zelenského avizovali výměnu zajatců „všechny za všechny!, a to v nejbližší době. Seznamy jsou podle šéfa prezidentské administrativy už dokončovány.

40; USA narazily na novou hrozbu v souvislosti s epidemií koronaviru. V současné chvíli je v USA zaregistrováno přes 180 tisíc případů nákazy a v nejbližší době jich bude ještě prudce přibývat. Hrozí skokový nárůst nezaměstnanosti až k 30%.

41; Za posledních 24 hodin přibylo v Rusku 500 nových případů nákazy koronavirem.

42; V Turecký byl odpálen plynovod. Dodávky paliva z Íránu jsou pozastaveny. Na internetu se objevily videozáběry z místa výbuchu.

43; Ještě mnoho zajímavého. Skandál s kompromitujícím materiálem o šéfovi Zelenského prezidentské administrativy. Poslanec slíbil, že jakmile to bude možné, zveřejní další porci provokativních informací.

44; Okamžitá odplata. Ukrajinští vojáci utrpěli ztráty při přípravě vzdušné akce proti Doněcké republice. Rozvědka Doněcké republiky nevylučuje, že se v nejbližší době objeví informace o dalším požáru na skladu munice 128. brigády ukrajinské armády.

45; Milionové pokuty a dlouhé věznění. Rada federace se rozhodla zpřísnit tresty za lživé informace. Rada federace schválila změny Trestního zákoníku Ruské federace, konkrétně články 31 a 151.

46; Polámané kosti v obličeji a mnohačetná poranění hlavy. Novinář z nechvalně proslulého ukrajinského média byl napaden chuligány v Kyjevě. Obstoupili ho výrostci ve věku 16 - 18 let, nejprve žádali cigaretu, pak peníze. Poté, co odmítl, vrhli se na něho. Nejspíš byli trénovaní v nějakém bojovém sportu, protože jejich údery byly přesně mířené. Kolemjdoucí odmítl volat policii a záchranku. Z obchodu, kam se po nakládačce uchýlil, ho také vyhodili, aby prý neodpuzoval zákazníky. Jeho vlastní mobil byl nepoužitelný,protože byl zalitý krví.

47; Lukašenko vystoupil proti izolaci v zatuchlých bytech. Běloruský prezident kritizoval izolaci občanů jako opatření proti šíření koronaviru.

48; Z Ruska přicházejí první zprávy o trestním řízení kvůli porušování koronavirové karantény. V Petrohradě bylo zahájeno dvojí trestní řízení pro pokus o sabotáž hygienicko-epidemiologických opatření.

49; Ukrajinská armáda opět provedla úder na Doněck. Ukrajinští ozbrojenci pokračují v destabilizaci situace na linii dotyku.

50; Pracovník Státního departmentu USA zemřel na koronavirus. Informoval o tom dnes státní tajemník Mike Pompeo.

51; USA už předehnaly Čínu v počtu zemřelých na koronavirus. Svědčí o tom oficiální údaje na výzkumném pracovišti univerzity Johna Hopkinse.

52; Evropa se blíží k vrcholu pandemie koronaviru, hlásí Světová zdravotnická organizace. V Itálii bylo zaznamenáno nejnižší množství případů za poslední dva týdny.

53; Velká Británie znovu dosáhla rekordu v úmrtnosti na koronavirus. Informují o tom Sky News. Za posledních 24 hodin tu zemřelo 393 lidí.

54; Na koronavirus zemřel herec z Hvězdných válek Andrew Hutchinson (76 let).

55; V souvislosti s koronavirem byla v Luganské republice zavedena dodatečná omezující opatření. Situaci sleduje Mimořádná hygienicko-epidemiologická komise při vládě Republiky.

56; Policie v Keni zastřelila třináctiletého chlapce, který si hrál na balkóně domu během platnosti zákazu vycházení, který byl zaveden kvůli epidemii koronaviru. Ještě živého chlapce převezli do nemocnice, kde na utrpěná poranění zemřel.

Zdroj: https://rusvesna.su/news

Mnozí z mých přátel, příznivců a pravidelných čtenářů, asi víte, že hlavním (prakticky jediným) zdrojem mých příjmů je výuka jazyků na vysokých školách a v jazykovkách, kde na živnostenský list působím jako externí lektor.

V důsledku rozhodnutí vlády uzavřít všechny typy škol se v tuto chvíli ocitám bez jakýchkoli příjmů, navíc jako „živnostník“ bez možnosti požádat o nějaké dávky.

Proto se na Vás opět obracím s o to naléhavější prosbou, zdali byste nechtěli nějakou částkou přispět na překládání mých každodenních informačních přehledů. Moc by mi to pomohlo přežít toto období, o kterém netuším, jak dlouho bude trvat.

Můžete tak učinit na účet číslo 63127359/0800

Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNex 31.3.2020

 1. .lak napsal:

  Prdlačky ententýk motorcyklystýři. :lol:
  https://www.youtube.com/watch?v=vu0_SplTgQY

 2. .lak napsal:

  Trochu života do toho umírání děti, vám snad nedají dospět, greténům určitě. :lol:
  Z ae
  vašesvědomí
  Pokud se ten virus šíří vzduchem, tak stříkat do luftu desinfekci má jen místní a velmi dočasný efekt. Stačí mírný větříček, aby takové protiopatření bylo marné. Dýchání je Achillovou patou vší oživené hmoty, jejímž údělem je zachování druhu. Funkce tohoto viru jde však proti tomuto údělu, protože se zánikem jím napadeného organizmu zanikne i on sám a tento virus tedy není přirozeným organizmem, nýbrž sofistikovaným nástrojem zkázy, se selektivními účinky na generace zatížené nerespektováním zákazu požití ovoce ze “stromu života”, jak uvádí Bible. Jo to je tak, když chtíč převládne nad pokorou být toho svého Stvůrce jen obrazem, nikoliv klonem a možnost nápravy pak zůstane jen ve zpytování toho v tom mezi ušima – SVĚDOMÍ.

  4 OdpovězDub 2, 2020 1:46
  .lak
  Návštěvník
  .lak
  To u školastik formantů trestných činů nezdebilnění nehrozí, tam je zakázané mít rozlišovací a rozpoznávací schopnosti, pouze povolené do úrovně blbopýra kádrovat hnojem chronického dizenteriéra.
  https://www.youtube.com/watch?v=U9Wj4MILkjc
  https://www.youtube.com/watch?v=cUeJdVV8yys

  Už víte od kdy v GMBH korporátu posedlí dementi intezivně kalergizují v zajetí brusepských fikcí a devicí 128. bitových pohlaví s krásnými mogrely? A fasují viagru. Potom je i lejnová princezna.
  https://www.youtube.com/watch?v=l3QxT-w3WMo
  Bo dus
  https://www.youtube.com/watch?v=Jl5CuCmePBw

  0OdpovězUpravDub 2, 2020 8:18

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!