Přehled zpráv – RusVesna, RusNex 1.4.2020

ukraina_emigrant1; Třetina ukrajinských gastarbeiterů v Polsku přišla o práci. 60% Ukrajinců v Polsku si stěžuje na zhoršení své situace po zavedení karantény.

2; V Moskvě umírali pacienti s koronavirem. Věk těchto pacientů se pohyboval mezi 61 a 74 lety.

3; Ukrajinská armáda masivně ostřeluje Doněckou republiku. Více než dvě hodiny ozbrojené formace Ukrajiny ostřelují teritorium Doněcké republiky.

4; V USA vysvětlili nekontrolované šíření koronaviru v zemi. Koronavirus je třikrát nakažlivější než chřipka.

5; Alkohol jako dezinfekce proti koronaviru spolehlivě funguje až od koncentrace 70%, shodli se ruští lékaři a hygienici.

6; Světová zdravotnická organizace vysvětlila obrovský rozdíl v úmrtnosti na koronavirus v různých zemích. Situaci ovlivňuje několik faktorů: Počty provedených testů, věková struktura, úroveň zdravotní péče, fáze epidemie v dané zemi. V jednotlivých zemích se úmrtnost liší až o dva řády.

7; Rozpad a rozklad. Na Ukrajině začalo nové období. Právník Andrej Portnov odhalil spiknutí několika politických sil na základě politického handlu: Porošenkova strana a Vakarčukova strana Hlas pomohla protlačit zákon o prodeji půdy za záruky, že Porošenko nebude stíhán za své zločiny.

8; Pandemie odhalila neočekávané ohrožení výroby F-35. Plány USA na rozšíření svého parku letadel páté generace na tisíc kusů může zhatit logistika výrobních kapacit.

9; Ukrajinští vojáci utrpěli ztráty a v panice se pokoušejí zachránit útěkem z fronty. Vyplývá to z pravidelné zprávy o vojenské situaci v Luganské republice.

10; Vznik Ukrajinské lidové republiky měl být vytvořením nárazníkové zóny mezi Evropou a „divokými Rusy. 2 března 1948 byl tzv.“Malou radou Ukrajinské lidové republiky schválen zákon „ o občanství“.

11; Kašleme na hrozbu koronaviru. Ukrajinci začali likvidovat zařízení letiště a snažili se násilně proniknout do Kyjeva. To, k čemu došlo na letišti Borispol, vypadá prostě příšerně. Lidé, kteří se vrátili z Vietnamu se, odmítají nechat zavřít do karantény, ani když jim bylo slíbeno, že pobyt v hotelu budou mít zadarmo.

12; Velký posun ve vztazích USA Ruska. Trump přišel kajícně za Putinem. Putin učinil v diplomatické sféře tzv. „tah koněm“.

13; Boj s koronavirem v Rusku. Hrozí tvrdé tresty za porušení karantény. Bohužel ne všichni považují za nutné vyhovět prosté žádosti, aby zůstali sedět doma na zadku.

14; Na Ukrajině se úchylně radují kvůli riziku koronaviru u Putina. Protiruské a protiputinovské výkřiky se staly velmi populárními mezi naštvanými Ukrajinci. Je to ale jen ventil jejich nespokojenosti s vlastním životem.

15; Ukrajina v pasti. Toto rozhodnutí o prodeji ukrajinské půdy zcela paralyzuje zemi. Ukrajinští politici znovu potvrdili, že budoucnost země je jim zcela ukradená.

16; Ukrajinská armáda zaútočila na centrum Gorlovky. Dnes v noci ostřelovali ukrajinští okupanti centrální část Gorlovky.

17; A co když není výjimečný stav v Kyjevě kvůli koronaviru? Je povážlivé, že si toho nikdo nevšímá.

18; Počet osob nakažených koronavirem roste různým tempem po celém světě. V Rusku přibylo 500 nových případů.

19; Máte rozkaz přežít. Rady Moskvanům z Doněcka. Nedělejte tu chybu a neopouštějte své byty či pokoje. Dvanáctimilionové moskevské aglomeraci ale není snadné se přizpůsobit karanténnímu režimu.

20; Washington Post označil Lukašenkův přístup ke koronaviru za „výsměch“. Žádná karanténa, běloruský „drsňák“ popírá rizika koronaviru a navrhuje saunu a vodku.

21; Trump slibuje Američanům dva mučivé týdny. USA už dávno předběhly Čínu i v počtu zemřelých. Nakažených je v USA už přes 200 tisíc.

22; Do USA odletělo druhé letadlo s pomocí z Ruska. Informuje o tom ruské ministerstvo obrany.

23; Dobré zprávy z Moskvy. Počet uzdravených z koronavirové infekce velmi rychle roste.

24; Šéf OSN promluvil o nejtěžší krizi za posledních 75 let. Přicházející ekonomická krize se podle jeho slov stane nejvážnější od konce Druhé světové války.

25; Kontrolní stanoviště na Krymském mostě a zvláštní režim. Boj s epidemií se aktivizuje. Seznam požadavků na zájemce o vstup na poloostrov byl zveřejněn dnes po 17:00 hod.

26; Ukrajinští ozbrojenci pokračují v terorizování Doněcké republiky. Vyplývá to z mimořádného prohlášení Národní policie Doněcké republiky.

27; Koronavirus na Ukrajině. Více než stovka nových případů za poslední den. Tempa růstu počtu pacientů s potvrzenou nákazou COVID-19 na Ukrajině roste každým dnem.

28; Náměstek ukrajinského minstra zdravotnictví oznámil, že na koronavirus umírají především chronicky nemocní lidé a zvláště diabetici.

29; Rusové v karanténě budou sledováni pomocí nejnovějších informačních technologií. Ruský premiér informoval o novinkách, které mohou být v nejbližší době zavedeny.

30; Koronavirus zabránil ukrajinským „patriotům“ v pochodu na Krym. Organizátoři akce prohlásili, že pokračují v práci na přípravách akce. Její nové datum bude oznámeno po skončení karantény.

31; Vědci prozradili, jak ovlivňuje klima šíření koronaviru. Virus se efektivněji šíří v chladnějších klimatických zónách. Je to ovšem v rozporu s faktem, že nejhůře je v Evropě zasažena její jižní část.

32; Velitel horských útočných uskupení ukrajinské armády byl zabit v Donbasu. Zahynul při plnění svých vojenských povinností, informovali v tiskové službě Černovické oblastní administrativy.

33; První pacientka, která zemřela v Čečně na koronavirus, přijela z Moskvy, kde se setkala z dcerou, která se vrátila ze zahraničí.

34; Situace s koronavirem na palubě americké letadlové lodi se zhoršuje. Velitel plavidla žádá velení amerického námořnictva o naléhavou pomoc.

35; Nejsme připraveni! Volání lékařů oděské nemocnice o pomoc. Personál není kompletní, chybí spousta zařízení a ochranných prostředků.

36; Jen deset regionů Ruska zatím zůstává bez případů nákazy koronavirem. Republika Altaj, Židovská autonomní oblast, Ingušsko, Kamčatský kraj, Karačevsko-Čerkessko, Republika Karélie, Něnecký autonomní okruh, Republika Tuva, Čukotský autonomní okruh a Jamalo-Něnecký autonomní okruh.

37; Na ruském ministerstvu zdravotnictví oznámili, že koronavirus se může přenášet i pohlavním stykem. Tato cesta ale nepatří k nejrizikovějším.

38; V Leningradské oblasti byla doslova odchycena pacientka s koronavirem, která utekla před nařízenou karanténou. Zadržení připomínalo scénu ze špatného akčního filmu.

39; Na frontě probíhá vzpoura. V Mariupolu odcházejí lékaři kvůli přílivu nemocných ukrajinských vojáků z Donbasu. Doněcká rozvědka hlásí zesílení protestních nálad mezi ukrajinskými vojáky na frontě proti vlastnímu velení.

40; Prognóza optimisty. Avakov informoval, kdy se Ukrajina začne vracet k normálnímu životu. Nejde mu ale o návrat k normálu před nacistickým převratem, ale pouze o odeznění následků epidemie koronaviru. Podle jeho slov nyní na Ukrajině nastoupil velmi odpovědný moment náporu epidemie.

41; V Itálii kvůli nedostatku přístrojů pro umělou plicní ventilaci používají k tématu účelu zařízení pro šnorchlování. Dokonce se tím pacient vyhne nepříjemné intubaci.

42; Ohnisko koronaviru na severu Ruska. Republika Komi se dostala už na čtvrté místo ohledně koronaviru. Místní úřady poznamenávají, že zjištěné ohnisko bylo už lokalizováno.

43; Prvním regionem Ruska, který kvůli koronaviru zcela uzavřel své hranice, se stala Čečna.

44; Liduprázdné město Llandudno ve Velké Británii (na severu Walesu) paralyzované karanténou ovládli kozli, kteří se nerušeně procházejí po jindy rušných ulicích.

45; Hlavní hygienik USA: Musíme se chystat na scénář se stovkou tisíc zemřelých. Počet infikovaných koronavirem v USA už silně překračuje 200 tisíc lidí. Se 70 případy na sto tisíc obyvatel se už situace blíží situaci ve Francii.

46; V Donbasu jsou pronásledování civilní obyvatelé. V jednotkách ukrajinské armády v zóně OOS (ATO) se vytvořila složitá epidemiologická situace.

47; Bude zablokována Moskva a Moskevská oblast? Moskva a Moskevská oblast tvoří jeden celek. Nikdo tu žádné ploty stavět nebude, zdůraznil gubernátor Andrej Vorobjov.

48; V Evropě vymýšlejí způsoby jak obejít zákaz vycházení. Lidé se maskují jako křoví či stromek a nenápadně se přesouvají po městě. Občas tím děsí ostatní obyvatele města. Jeden takový případ byl natočen ve Velké Británii ve městě Stevenage, kde neposlušný „strom“ byl již zatčen.

49; Byly zveřejněny rady pro mladší a stření generaci, jak přesvědčit skeptické seniory, že mají zůstat doma a nevycházet. Některé rady hraničí se zastrašováním.

50; Putin podepsal zákon o trestech za porušení karantény a za šíření nepravdivých zpráv o epidemii. Příslušný dokument byl zveřejněn na oficiálních internetových stránkách právních informací. Dalším zákonem, který Putin podepsal, je zákon o právu vlády vyhlásit režim mimořádné situace.

51; Zelenskij srovnal koronavirus s radiací. Ukrajinský prezident znovu vyzval obyvatelstvo, aby nepodceňovali hrozbu koronaviru.

52; V Doněcké republice byl zjištěn druhý případ nákazy koronavirem. Informuje o tom ministerstvo zdravotnictví Doněcké republiky.

53; V Národní bance Ukrajiny oznámili, kam bude směřovat větší část úvěru od MMF. Peníze, které přijdou do rozpočtu, budou převedeny na devizový účet ministerstva financí.

54; Chladicí vozy s mrtvolami. Američtí lékaři informují o kolapsu systému amerického zdravotnictví. Už nyní americké nemocnice kvůli epidemii koronaviru pracují na hranicí svých možností.

55; Putin informoval o plusech práce úředníků z domova. Vyjádřil přesvědčení, že Moskvanům se to časem zalíbí.

56; Ukrajinec dostal ve městě Sumy pokutu 17 tisíc hřiven za to, že šel do obchodu bez masky. Muž svou vinu u soudu nepopíral.

57; Doktorka Smrt (bývalá ukrajinská ministryně zdravotnictví Uljana Suprun) požádala Elona Muska o přístroje na umělou ventilaci. Uživatelé sítí Muskovi doporučují, aby se jí raději vyhnul.

Zdroj: https://rusvesna.su/news

Mnozí z mých přátel, příznivců a pravidelných čtenářů, asi víte, že hlavním (prakticky jediným) zdrojem mých příjmů je výuka jazyků na vysokých školách a v jazykovkách, kde na živnostenský list působím jako externí lektor.

V důsledku rozhodnutí vlády uzavřít všechny typy škol se v tuto chvíli ocitám bez jakýchkoli příjmů, navíc jako „živnostník“ bez možnosti požádat o nějaké dávky.

Proto se na Vás opět obracím s o to naléhavější prosbou, zdali byste nechtěli nějakou částkou přispět na překládání mých každodenních informačních přehledů. Moc by mi to pomohlo přežít toto období, o kterém netuším, jak dlouho bude trvat.

Můžete tak učinit na účet číslo 63127359/0800

Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!