Co drží Evropskou unii pohromadě?

91587632_987437105030134_681437273505398784_oZ Bruselu vypadá Brusel jinak než z České republiky. Brusel nedrží pohromadě idealismus, touha po spravedlnosti a lidských právech, úsilí o blahobyt občanů ve všech zemích EU, ani snaha o zachování míru na celém světě. Brusel drží pohromadě prachy. Nejenom profit nadnárodních monopolů, které stojí za kormidlem EU, a proto jim Brusel umožňuje danit kdekoli včetně daňových rájů, nebo taky vůbec nikde. Nejenom dotace například zemědělské, bez nichž by většina zemědělců hlavně v Západní Evropě nepřežila ani jednu sezónu - jejich zrušení v celé EU by zvýhodnilo zemědělce na Východě. Jde i zisky menších podnikatelů těžících z volného pohybu zboží kapitálu a pracovních sil.

Brusel je ale zejména obrovské množství úřednického aparátu Evropské komise, Evropského soudního dvora a účetního dvora a dalších institucí, často s vysoce nadstandardními platy, a to nejen v Bruselu, Lucemburku a Štrasburku. I v jednotlivých členských státech je v tzv. dekoncentrovaných agenturách EU zaměstnáno velké množství úředníků vázaných na existenci EU, na evropské fondy, legislativu, atd.

Část těchto představitelů a zaměstnanců by dokázala najít dobré uplatnění i bez existence Evropské unie, ale jen malá část za stejně výhodných podmínek. „Nejzarytějšími zastánci otrokářství nebyli otrokáři, ale privilegovaní otroci.“, konstatoval Gabriel Laub.

Vůbec nelze pominout ani více než 700 poslanců Evropského parlamentu a jeho obslužný personál. Jen zlomek z nich deklaruje úsilí o zrušení Evropské unie a o spolupráci nezávislých států. Je to převážná většina členů frakce Identita a demokracie a možná aspoň menší část konzervativní frakce. To je pouze kolem 10% všech poslanců Evropského parlamentu. Všichni ostatní se budou bránit odchodu dalších zemí z tohoto společenství zuby nehty. A to v různém vzájemném poměru jednak ideologických důvodů, jednak důvodů vlastního hmotného zájmu a společenské prestiže.

To se týká zejména fanatiků z frakce Zelených (z ČR Piráti), Sjednocené levice (KSČM – Kateřina Konečná) a socialistů (už nikdo z ČR), ale i liberální pravice (ANO) a Evropské lidové strany (TOP09, KDU-ČSL, Starostové). Ti všichni v různé míře usilují o rozšiřování pravomocí EU na úkor členských států, o navýšení rozpočtu EU (vyšší příspěvky členských států), o přijímání a přerozdělování imigrantů, o realizaci šíleného plánu „Zelený úděl“, který sice skoro vůbec nepomůže přírodě, za to zdevastuje hospodářství a povede k sociální degradaci

Vystoupit z EU není jako vystoupit ze svazu zahrádkářů nebo rozvod manželství. Stačí si vzpomenout na tříleté obstrukce v případě Brexitu, který se uskutečnil z vůle lidu Spojeného království. A to ještě nejsou u konce…
V reakci na pochybné akce nebo neakceschopnost EU čteme v komentářích odhodlané výkřiky: „Okamžitě vystoupit!“ Jenže představitelé ČR takovou iniciativu rozhodně neprojeví. Zákon o referendu, které by vystoupení umožňovalo je blokován všemi parlamentními politickými stranami kromě SPD, která ho naopak zatím bezúspěšně prosazuje.
4 Komentářů k Co drží Evropskou unii pohromadě?

 1. martin bareš napsal:

  Nehraj si Davide na bojovníka proti Unii s tou svojí fašounskou straničkou. Tadys držel hubu a krok se všemi socánky pohromadě a EU byla a je váš modrožlutek vzor. Cpal jses do ní jak pominutej, právě ta vidina peněz, žvanění a nicnedělání tě táhla, co jako na oko kritizuješ. Za každkou cenu. Okamůra slíbil, tak jsi s ním uzavřel kšeft. Okamůra: "Já tě tam dostanu, ty vstoupíš do naší strany." David: "Ano a já udělám co ti na ksichtě uvidím." Tak jsi změnil dres a neštítil ses lhát. A stačily tři měsíce u Okamůrů a už jsi v EU. Pořádnej úspěch. Zmrde, gratuluji. Od tebe nečekat nic dobrýho, ale huba ti jede. Na to, aby ses věnoval svý psychiatrii, na to asi nemáš - málo lukrativní džob, viď blbe.

  • karel napsal:

   Už jsem v životě viděl hodně kokotoidů, ale takového sprostého blba jako ty ještě ne. Doufám, že ti koronavirus roztrhne tu tvoji sprostou tlamu až po prdel.........

 2. toja napsal:

  drží ji korporátní peníze pedofilních, nacistických "elit", nic těžkého k uhodnutí :-)

 3. Jaroslav Tichý napsal:

  Referendum přece neprojde, stačí se podívat na obsazení sněmovny, o senátu již vůbec nemluvě. Referendum je tedy pouhá výmluva. Řešit se to mělo ve volbách 2017, kdy bylo min. 80% našich občanů proti přílivu migrantů do ČR. Tehdy byla vyjádření SPD nejasná, prý jde o referendum o EU (tedy nikoliv o vystoupení z EU), po volbách dokonce padala tako vyjádření, že to bez EU nejde. Tím tehdy SPD udělala obrovsku politickou chybu a propásla velkou příležitost. A mohl být vyřešeno nejen rozhodnutí o odchodu z EU, nýbrž i zcela jiné rozložení hlasů v poslanecké sněmovně (a následně pak postupně i v senátu). Chyba se stala, tak nechť se z ní konečně SPD poučí. Již před volbami2017 jsem vyzýval, aby volby byly využity jako referendum marně. Tak nechť si SPD vezme alespoň nyní poučení z Velké Británie, kde to nakonec též vyřešili volbami. Jen upozorňuji na to, že k tomu je zapotřebí informovaných voličů, nikoliv tedy těch, které bude mainstream zase jen strašit. A krom toho je potřeba mít rozmyšleno a předjednáno, co bude vedení státu dělat po případném vystoupení z EU. Dění kolem koronaviru v tomto směru hodně pomohlo otevřít mnohým našim občanům oči. Ale některé otázky jim přesto bude třeba nejen vysvětlit, bude třeba si je i předjednat a připravit. A na tom se mělo již dávno pracovat. Na to, zda na to někdo v tomto státě myslel a něcoc pro to dělal, se raději ani nebudu ptát, odpověď si domyslíme všichni.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!