Pražská špína se vypořádala s maršálem, který Prahu uchránil před osudem Varšavy

Zoufalství a bezmocný vztek stoupá v hrdle nad činem, který co do ohavnosti nemá v naší historii obdoby. Odhlasovali si, že maršál a osvoboditel Prahy, protože Rus, musí z Prahy zmizet, ale ve strachu, že by se mohl odkudsi přihrnout dav rozumných lidí, kteří by jejich zamýšlené amputaci maršála od české země zabránili, čekali na vhodnou příležitost.

Předpokládal jsem, že to bude noc, ale noc se jim pro odpornost toho, co chystají, zdál pláštíkem příliš děravým. Čekali na cosi bezpečnějšího a koronavirus jim to přinesl. Ulice a všechny pražské plochy se vyprázdnily, lidé, vyděšení morovou nemocí za sebou zamkli dveře, a ty se naopak dokořán otevřely zločincům.

Vydali povel a shluk námezdníků s nástroji na plundrování v rukách vyrazil opuštěným Náměstím interbrigády k soše muže, který osmého května 1945, kdy Praha chroptila pod náporem německých hrdlořezů, vydal části svých vojsk rozkaz k rychlému nočnímu přesunu na Prahu. Došlo k němu v noci z osmého na devátého května a Koněvova vojska při něm i při následných bojích se zbytkem německých vojsk v okolí Prahy ztratila 692 svých mužů.

Dnes před polednem byla z vůle lidské spodiny českého národa odříznuta socha maršála od svého piedestalu, z jeřábu byla spuštěna oprátka, kterou maršálovi vložili pod paže, jeřáb maršála nad piedestal zvedl a položil na korbu náklaďáku, který osvoboditele Prahy odvezl do muzeálního zapomnění.

Hitler a krvavý polní maršál Schörner jako poslední Koněvovův sok z českého území, ze svých záhrobí barbarskému činu vděčně aplaudují.

A národ hrůzou a hanbou ztratil řeč.
19 Komentářů k Pražská špína se vypořádala s maršálem, který Prahu uchránil před osudem Varšavy

 1. m.petr napsal:

  nejde o trestný čin?Dle mezinárodní smlouvy je povinnost města starat se o tuto sochu.Proč se tím nezabývá žádný právník???

  • proud napsal:

   Protoze cas ukaze ze vlastizradci co to maji na svedomi,tim propadli hrdlem!

   • PetrC napsal:

    Proude, kde neni soudce neni kata. Nikomu se nic nestane. Lide si delaji ze po tom virusu se vse zmeni k lepsimu. Ani nahodou. Bude hur. Nevim kde se v lidech bere ten optimismus. Ve statech se kupuji zbrane a v Cechach rousky.
    Vladni se nam smeji do ksychtu. U vas odstranuji sochy, u nas sami sobe zvysuji platy a obyvatelum dane.

    • proud napsal:

     Jestli se stane,nebo nestane,nastesti nezalezi az tak na lidech a ovcanech a teprv ne na vlade Peto,staci par blaznu a je vymalovano..................rikam nastesti,protoze uz je nas pozehnane co jsme hodne nasrani a mame moznosti! Cim vic svini pobijes,tim vetsi pozor si budou ty zbyli davat..................ze vladnout neznamena krast a srat na narod!!!

    • trtin napsal:

     copak se nestavaji nejake nehody?
     zivot je sfina....

 2. pepík z orlických hor napsal:

  Ale co proti těm prasatům dělat? Státu je to fuk.Kde jsou naše soudy?
  fašista Walderode dostane zpět majetek a osvoboditele odvezou.Asi bude třeba jim zaplatit.Jinak se nechají zaplatit sudeťákama.A POJEDEM !!!!!!!!!

 3. .lak napsal:

  Někde jsem zahlédl dokonce s fotkou že Havel s Jelcinem podepsal smlouvu o ochraně společných kulturních dědictví a památníků. Předpokládám že nějaký § v mezinárodním právu bude a napíši to. Je to jak od vlečných štváčů protože předkové se smrkáči nefackují.

 4. proud napsal:

  "A národ hrůzou a hanbou ztratil řeč."................neohanel bych se tou sprostou smeckou ktera si nechala s odstranenim Koneva verejne nachcat do drzky,jako s narodem,pro me je to timto uz jen banda prizdisracu se kterejema si muze mladej siozid Novotnej,delat co chce,dal vam vy zmrdi uz ani nemam co rict,jdete se vycpat a doufam ze vychcipete na rymicku koronovou a kdyz ne na ni,pak na to co prijde potom,za chvili!!! Ale vsechno spatny k necemu dobry.Dobry vedet ze uz Slovanovi neublizim,kdyby neco,uz jen zasraymu prizdisracovi a to me mrzet rozhodne nebude,presne naopak!

 5. PetrC napsal:

  Ale, spis si zajisti lepsi ochranku a budou opevnovat sve sidla. Lide jsou sice nasrani, ale o to vice posrani. Cim vic svini pobijes-nikdo je nezacne pobijet. A navic kazda pobita svine je nahrazena druhou. Moznosti by byly, ale lide nejsou. Ja to vidim na znamych, kazdy breci, ale nejsou schopni se postavit ani te nejmensi tkz.autorite. Ja nejsem pesimista, ale nebudu si namlouvat jak lide jednou zatoci s tema vladnoucima parchantama.

  • proud napsal:

   To neni o namlouvani si ani o vyhledavani,ale o prilezitosti a o okolonostech. Na kazdou svini se nekde vari voda.Hrat si na hrdinu a nechat se sejmout ochrankou nebo bengama neni to pravy orechovy.Odjet do pekla na bilym koni,kdyz uz tam musis,nebo si zajistit penzi i se stravou a bydlenim uz tak spatny na druhou stranu neni :-))))))))))))))))

   • PetrC napsal:

    No vidite a ja makal jak blbec abych se na stare roky nemusel starat a ted kdyz jsem z toho kolotoce venku mi reknete ze to je vlaste mnohem jednoduzsi. Jen presne mirit.

    • proud napsal:

     :-)))))))))))))))))))))))) a jeste si muzes vybirat jakym zpusobem to cely dobrodruzstvi naraficis :-))))))))))))))))

   • Lukáš napsal:

    Proude.
    Za každý příspěvek pochvala.
    Dám sem něco jiného v případě,že Rusko odpoví nějakou akcí,která může poškodit občana,firmu,nebo až republiku,tak podat trestní oznámení na Koláře a vymáhat náhradu.

 6. Brousek napsal:

  Nevíte někdo, kde ten Kolář bydlí?

 7. Stanislav napsal:

  Slib věrnosti Říši (10.)

  Praha, Václavské nám. 3. července 1942

  Šéf IV. oddělení Úřadu říšského protektora pro kulturní politiku, SS-Sturmbannführer Martin Wolf, sděloval dne 4. července 1942 ve svém dálnopisu adresovaném Josephu Goebbelsovi své zadostiučinění ohledně právě proběhnuté a doposud nejmohutnější manifestace české loajality vůči Říši, která se den předtím konala na Václavském náměstí v Praze. Považoval tuto závěrečnou manifestaci za úspěch a poukazoval na vhodné vyznění Moravcova projevu „z hlediska jeho zahraničně-politického účinku“. Podle Martina Wolfa byla Moravcova řeč doprovázena „stále sílícím a zjevně spontánním potleskem“. O poslušném přitakávání účastníků manifestace mluvil ve své zprávě také Sicherheitsdienst. V hlášení se uvádí, že obecenstvo, které se skládalo „převážně z dělníků a zaměstnanců“ vyslechlo závěrečná prohlášení ministra Moravce se „zdviženou pravicí“. I přední český historik, zaměřující se ve své práci na dějiny Protektorátu a nezřídka vkládající do svých prací taktéž domněnky, hodnocení a interpretace, které se příliš netají svou sympatií k „nacionálně“ pojatému výkladu dějin – Vojtěch Šustek – v jedné ze svých studií přiznává, že „manifestaci ze 3. července lze považovat z hlediska Němců v řadě ohledů za podařenou akci“. Protektorátní Lidové noviny si po shromáždění povzdechly, že "Beneš a jeho kumpáni, kteří v Londýně vystupují jako samozvaní representanté, stejně jako Churchill nemohli vidět tuto manifestaci. Býval by viděl, že plutokraticko-židovské peníze,vložené do kampaně pana Beneše a ,jeho české vlády´, byly úplně vyhozeny oknem." Historik Šustek také k celkovým náladám obyvatelstva uvádí, že „nezanedbatelná část české veřejnosti rovněž převzala kolaboranty hlásaný názor, že likvidace Heydricha byla pouhým zbytečným krveprolitím, které nepřineslo osvobození Čechů žádný užitek“.

  Závěrečné manifestaci na Václavském náměstí předcházela 26. června 1942 porada v bytě Emanuela Moravce, které se zúčastnil sám Martin Wolf. Oba muži se shodli, že 3. července je vhodné datum, protože po ohlášení manifestace bude „Londýnu vzata možnost vztahovat toto datum k památnému dni výročí bitvy u Zborova“. Manifestace měla vyznít „vysloveně positivně“ a „být směrována k narozeninám státního presidenta“. Manifestace loajality Čechů k Říši připravovaná na 3. července 1942 se měla stát dosud nejmohutnější propagandistickou akcí ve čtyřleté historii Protektorátu. Martin Wolf a jeho spolupracovníci se rozhodli neponechat nic náhodě. Wolf již týden před manifestací písemně shrnul do několika bodů organizaci, program a propagandistický obsah manifestace. Podle tohoto plánu měl úvodní slovo přednést předseda vlády Jaroslav Krejčí. Měl ale mluvit „pouze krátce“ a bylo stanoveno, „hlavní řeč aby přednesl ministr Moravec“. Wolf si přál, aby byla provedena „závěrečná bilance“ apelů a manifestací „svolaných vládou na celém území státu“ a byl „vyzdvižen větší než milionový počet účastníků“. Do tohoto počtu měli být zahrnuti i účastníci různých podnikových a úředních apelů, „také jestliže tam nemluvil žádný ministr“. Masových shromáždění ve velkých popř. významných českých a moravských městech, na kterých promluvil Emanuel Moravec, se během tohoto krátkého období zúčastnilo téměř 600.000 osob.

  Němečtí úředníci předali během porady ministru školství a lidové osvěty dokument „přeformulovaný vrchním vládním radou Zanklem“ a nazvaný „Deset přikázání pro každého Čecha“. Autorem původní předlohy textu byl s největší pravděpodobností Emanuel Moravec, který ho měl také původně přednést na manifestaci na Václavském náměstí. V přikázání se pravilo:

  1. Čechu, jako příslušník Velkoněmecké říše můžeš se hrdě přiznávat k Tvému národovectví, jestliže Ty zároveň stojíš věrně u Říše a čestně spolupracuješ na jejích velkých úkolech.
  2. Obeznam se s posláním Říše – sílou pořádku Evropy v historii a v přítomnosti.
  3. Ciť se jako bys byl Němec, a jako občan Říše zavázán, neboť předpoklad pro rovnocenné a srovné spolužití s Němci záleží na službě pro společnou říšskou ideu.
  4. Následuj politických příkazů Tvého státního presidenta dr. Háchy a Tvé zákonné vlády.
  5. Obětuj veškerou svou sílu plnění povinností, Tvé každodenní práci. Němci si cení dobrého dělníka a jestliže je Čech, váží si také českého národa.
  6. Vyhýbej se styku s lidmi, kteří mají příliš mnoho volného času a mohou více mluvit, než myslet, mohli by Tě uvrhnout do neštěstí.
  7. Kde uvidíš, že zájmy Velkoněmecké říše a českého národa jsou poškozovány, neváhej a hlas škůdce u nejbližšího úřadu.
  8. Nezapomínej, že čím více se Češi zaslouží o vítězství Velkoněmecké říše, tím větší možnosti náš národ očekávají.
  9. Mysli stále na to, že Beneš a Židé pracují pouze pro sebe, za to jsou ochotni nasadit život českého národa a štěstí Tvé rodiny.
  10. Nedbej na nářky malověrných a slabochů. Tak budeme moci důstojně žít a přetrvat ve Velkoněmecké říši a Nové Evropě pod vedení Adolfa Hitlera. Věř v českou budoucnost!

  Od původního plánu prezentování „Desatera“ se však nakonec z dosud nezjištěných důvodů upustilo. --- https://sun9-22.userapi.com/c206724/v206724995/d0c3a/VyslnKsOWJQ.jpg

  • Lukáš napsal:

   Stanislav
   Už jsem to tu psal v Praze v roce 1938 žila jedna třetina Němci,jedna třetina židé a teprve jedna třetina Češi.
   V současnosti to nebude jinak a tu Českou komunitu už vytlačili jiné národnosti,hlavně Slováci a Ukrajinci.Vemte si jednu radnici za druhou,pokud to není žid,tak je to Pražský Němec.O vládě škoda mluvit.

  • proud napsal:

   Cim to,zemi to prijde vlastne zase i dneska aktualni,od 89 a porad stejne oblbujici...........?.......

 8. Eschatolog napsal:

  jaká náhoda, že fízli fasovali auta s rozrážeči davů zrovna před akcí c-19 :-)
  a s tou kapčou tady jděte do babiše , korále ubohej věrnej říši

 9. Mike napsal:

  Kolář je dobytek, za více slov nestojí

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!