Přehled zpráv – RusVesna, RusNex 2.4.2020

devushka_v_maske_koronavirus1; Vědci informovali o tom, kolik životů zachrání karanténa. Pokud lidé omezí sociální kontakty o 40%, počet obětí se sníží na polovinu.

2; V Nizozemsku odstoupil hlavní prokurátor v případu MH17. Fred Westerbeke byl ve své funkci od roku 2014.

3; Zachránit Američany. Letadlo ruského vojenského letectva An-124-100 s lékařským zařízením pro USA přistálo v New Yorku na Kennedyho letišti.

4; Pusťte nás na Donbas! Ukrajina se obrátila na Rusko s velmi podivnou prosbou: Poté, co přiznali, že nezvládají situaci s koronavirem na svém území, žádají o povolení vstupu na území Doněcké a Luganské republiky, aby mohli monitorovat a řešit tamní problémy s epidemií.

5; USA za trojnásobnou cenu odkoupili od Číňanů roušky určené původně pro Francii. Objednávka Francie několika milionů roušek byla už přichystána k expedici, ale na poslední chvíli se stalo něco nečekaného...

6; Armáda Ruska pokračuje v operaci na italském území. V Itálii pokračuje práce ruských vojenských lékařů a specialistů na radiační, chemickou a biologickou ochranu.

7; V Doněcké republice informovali, jak správně používat roušky při epidemii.

8; Přivézt seno pro kozu a koupit více kondenzovaného mléka. Nezvyklé objednávky, které dostávají dobrovolníci v Rusku. Na horkou linku volalo už více než tisíc lidí, aby se připojilo k týmu dobrovolníků. V Rusku byla spuštěna dobrovolnická akce „MyVmestě“ (Jsme spolu), kde dobrovolníci pomáhají ohroženým občanům dodržovat karanténní opatření.

9; V Donbasu explodovala mina pod nákladním vozem s vojáky. Při potyčce ukrajinské armády s Národní gardou došlo ke ztrátám na obou stranách. Vyplývá to z pravidelné zprávy o vojenské situaci v Luganské republice.

10; Pandemie koronaviru COVID-19 vysvléká svět donaha. Vojenský dopisovatel Jevgenij Poddubnyj komentuje vyslání humanitární pomoci pro USA. V krizových situacích se objevuje pravý charakter lidí, národů i států.

11; Na ponorce NATO vypukla nákaza koronavirem. Patnáct námořníkům pocítilo silnou nevolnost doprovázenou zvýšenou teplotou a kašlem.

12; Zachránit celý svět: V Rusku byly vynalezeny unikátní prostředky proti koronaviru. Vicepremiérka Taťjana Golikova učinila na setkání prezidenta s vládou senzační prohlášení.

13; Vlivný italský politik sundal vlajku EU kvůli koronavirové nečinnosti Evropy. Koronavirus rozšířený po celé planetě ukázal, jaké jsou skutečné evropské hodnoty.

14; Virově informační útok Ukrajiny na Doněckou republiku. Čím kritičtější je situace s koronavirem na Ukrajině, tím hlasitěji vykřikují ukrajinští propagandisté nesmysly o „bezútěšné“ situaci v Luganské a Doněcké republice.

15; Úmrtí v Itálii může být více než nám říkají, píše The Wall Street Journal. Zemřelých je téměř jistě mnohem více, než je oficiálně oznamováno. Ale to není obvinění, ale skutečnost vycházející z faktu, že ne všichni zemřelí jsou po smrti testováni na koronavirus.

16; Už nezpívají na balkónech. Italové se začali bát hladu. Epidemie koronaviru prakticky zastavila výrobu v zemi.

17; Ne všichni Ukrajinci věří, že se dožijí konce karantény. Více než dvě třetiny Ukrajinců se bojí, že pokud onemocní, nebudou mít dost peněz na to, aby si koupili léky.

18; Ukrajina vrazila Bělorusku kudlu do zad. A to navzdory dodávkám paliv, poskytnutí prostoru pro vyjednávání, neuznání Krymu a Donbasu. Ukrajina se rozhodla podpořit sankce Evropské unie uvalené už v roce 2004 za útlak opozičních politiků.

19; Byla zabita civilní obyvatelka Luganské republiky. Pod palbu se dostala obec Golubovskoje.

20; Byla nalezena souvislost mezi úmrtností na koronavirus a populárním očkováním. Obyvatelé bývalého Sovětského svazu a většiny bývalých socialistických zemí se ocitli ve výhodnější pozici, protože bylo jejich obyvatelstvo povinně očkováno proti TBC (kalmetizace). Dobře je to vidět na obrovských rozdílech v rámci Německa: Bývalá NDR má minimální úmrtnost na koronavirus.

21; Druhá vlna koronaviru v Číně? V sobotu byl v provincii Che-nan oznámen jeden potvrzený případ nákazy koronavirem.

22; Taková šance se už nebude opakovat. Zelenskij promarnil šanci vymanit Ukrajinu z dluhového sevření. Koronavirus by mohl být dobrou výmluvou pro nesplácení úvěrů. Oděský novinář Jurij Tkačov píše o kapitulaci Vladimira Zelenského před Západem.

23; Dnes ráno oznámili v Rusku smrt tří starších pacientů (63 až 72 let) s potvrzenou diagnózou COVID-19. Za celý včerejšek v Rusku zemřelo šest pacientů.

24; Exportní cena ruské ropy Urals se propadla pod výrobní náklady.

25; Lékaři komentovali různý stupeň závažnosti onemocněni u mužů a žen. U žen je průběh onemocnění koronavirem o poznání lehčí, a to paradoxně proto, že organismus ženy je na tento typ nákazy citlivější. To totiž vede k tomu, že ženský organismus začne s nákazou bojovat dřív (včas), a tedy efektivněji než mužský.

26; Koronavirus na Ukrajině: Dnes ráno měla Ukrajina 804 případů nákazy. 135 jich přibylo během jediného dne.

27; Hlavní správa ministerstva vnitra pro Petrohrad odmítla fámy o uzavření hranic Petrohradu a budování kontrolních stanovišť,které se šířily na sociálních sítích.

28; USA obvinily Čínu z obludné lži ohledně koronaviru, kvůli níž se ve světě vytvořila falešná představa o povaze koronaviru.

29; Odborník na infekční onemocnění předpověděl v Rusku vrchol a ústup koronaviru. Připomněl, že každá infekce má fázi nárůstu a ústupu.

30; Ruská ropa dosáhla starého antirekordu z roku 1999. Cena ruské ropy Urals se v Severozápadní Evropě snížila na 10,54 dolaru za barel.

31; V ukrajinské armádě byl oficiálně potvrzen první případ nákazy koronavirem. V izolaci se v tuto chvíli nachází 140 vojáků.

32; Na očích pacientů je vidět, že zakoušejí bolest. Mladá britská sestra vypráví o tom, že umělou plicní ventilaci by potřebovalo mnohem více lidí, než kolik ji skutečně dostane.

33; Připravujeme se na nejhorší. V Dněpropetrovsku vykopali 600 hrobů. Na pohřbech nesmí být více než jedna osoba na deseti metrech čtverečních, popisuje hrozící apokalypsu starosta Filatov.

34; Světová zdravotnická organizace zveřejnila důležitá data o úmrtnosti na koronavirus v Evropě. Zemřelo zde přes 30 tisíc osob. 90% úmrtí připadá na Itálii, Španělsko a Francii.

35; V USA strojvůdce nechal vykolejit vlak a pokoušel se tak narazit do plovoucí nemocnice. Při výslechu se přiznal, že záměrně rozjel soupravu, prolomil zábrany a oplocení přístavu.

36; SBU provedla domovní prohlídku na klinice v Kyjevě, která utajovala pozitivní testy na koronavirus. Funkcionáře kliniky podezírají z úkonů, které byly zaměřeny na šíření epidemie koronaviru na Ukrajině.

37; V Moskvě byl schválen zákon o trestech za porušení režimu sebeizolace. Zákon o změnách kodexu Moskvy o administrativních přestupcích podepsal starosta hlavního města Sobjanin.

38; Ve svém poselství občanům v souvislosti s koronavirem Putin prodloužil placené volno a zhodnotil situaci v zemi.

39; V Rusku odpověděli na prohlášení Američanů, že dodaný náklad zdravotnického materiálu USA koupily. Zacharova upřesnila, že Spojené státy platily jen za část získané pomoci. Polovina nákladu byla zaplacena Ruským fondem přímých investic.

40; Cena ropy i rublu se vzpamatovala po Trumpově prohlášení o jednání mezi saúdským princem a ruskou stranou o omezení těžby ropy. Ruská strana ale takové rozhovory popřela.

41; Stanice Echo Moskvy bude volána k trestní odpovědnosti za zveřejněnou dezinformaci o epidemii koronaviru ve věznici. Generální prokuratura Ruska pokračuje v boji s informačním i zdroji, které šíří nepravdivé informace.

42; Po úderu od Ukrajiny Lukašneo opět začal hovořit o sjednocení s Ruskem. Podle jeho slov nyní Minsk a Moskva jednají o vytvoření společné měny.

43; Nedaleko Paříže bude na potravinovém skladě vybudována márnice. Má to prý snížit přetížení pohřebních služeb.

44; Všichni mysleli jen na své vlastní problémy. Opožděná omluva Evropské unie adresovaná Itálii. Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyen se omluvila Itálii za dočasnou absenci pomoci v boji s koronavirem.

45; V Británii bylo znovu dosaženo rekordu v počtu úmrtí na koronavirus. Informují o tom Sky News.

46; V Doněcké republice zpřísnili režim zvýšené pohotovosti.

47; Ukrajinská armáda zaútočila na předměstí Doněcka. Vznikly velké materiální škody. V důsledku ostřelování ze strany ukrajinských okupantů byly poškozeny čtyři obytné domy v obci Staromichajlovka.

48; Vrchní sestra z nemocnice u Poltavy spáchala sebevraždu kvůli koronaviru. Byla nalezena ve svém bytě. Důvodem jejího zoufalého kroku byla nepřipravenost nemocnice na příliv pacientů s koronavirem, ze kterého měla být osobně obviněna.

49; V jedné z brigád ukrajinské armády byl vyhlášen „Plán observace“. Vojáci mají přikázáno chodit v plynových maskách. Pohyb vojáků 128. brigády v plynových maskách vyvolává paniku u místního obyvatelstva.

50; V Kyjevské posádce Ozbrojených sil Ukrajiny byl zaregistrován druhý případ koronaviru COVID-19.

51; Byla prolomena důležitá psychologická hranice: Koronavirem se nakazil už více než milion lidí.

52; Vláda Ukrajiny zakázala vývoz pohanky ze země. Ukrajinská vláda vyhlásila dočasný zákaz exportu pohanky. Zatím do 1 července.

53; Na vojenském polygonu u Lvova byly nalezeny dvě mrtvoly. Obě těla byla poslána na forenzní expertízu pro určení příčiny smrti.

54; Byla zveřejněna podmínka pro zvrat ve vývoji nemocnosti na koronavirus v Rusku. Do Ruska se musejí přestat vracet turisté a hranice bude muset být neprodyšně uzavřena.

55; Do dostavby "Severního proudu – 2“ bude zapojeno nizozemské plavidlo. To se nyní nachází v Severním moři a směřuje na jih směrem k přístavu Portsmouth ve Velké Británii.

Zdroj: https://rusvesna.su/news

Mnozí z mých přátel, příznivců a pravidelných čtenářů, asi víte, že hlavním (prakticky jediným) zdrojem mých příjmů je výuka jazyků na vysokých školách a v jazykovkách, kde na živnostenský list působím jako externí lektor.

V důsledku rozhodnutí vlády uzavřít všechny typy škol se v tuto chvíli ocitám bez jakýchkoli příjmů, navíc jako „živnostník“ bez možnosti požádat o nějaké dávky.

Proto se na Vás opět obracím s o to naléhavější prosbou, zdali byste nechtěli nějakou částkou přispět na překládání mých každodenních informačních přehledů. Moc by mi to pomohlo přežít toto období, o kterém netuším, jak dlouho bude trvat.

Můžete tak učinit na účet číslo 63127359/0800

Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!