Turecká armáda a najatí syrští džihádisté utrpěli po vylodění v Libyi těžké ztráty

91844406_987423355031509_8029757344910934016_nPouhý den si na libyjské pevnině užilo 61 vojáků turecké armády, kteří přijeli na pomoc džihádistické milici, jíž velí samozvaný premiér Faís Sarradž. Expediční sbor složený z vojáků turecké armády a džihádistů najatých ze Sýrie připlul do Libye ve středu 1. 4. 2020. Do přístavu turecký konvoj dorazil, když bez problémů obeplul lodě pod vlajkou EU „provádějící blokádu“ Libye, kterou k vynucení zákazu vývozu zbraní vyhlásila Rada bezpečnosti OSN.

Turci a džihádisté se stihli pouze přesunout blíže k frontě a ubytovat se v obci Misrata. Ve čtvrtek ráno bylo podle libanonské agentury Al-masdar zabito 21 tureckých vojáků při náletu bitevníků MiG-23 letectva Libyjské národní armády (LNA) , které velí polní maršál Chalífa Haftar. Toho do funkce armádního velitele ustanovil poslední zvolený parlament sídlící v Tobruku. Dalších 40 tureckých vojáků zemřelo při náletu, který provedly letouny Mirage F1 Haftarova letectva.

O mnoho lépe se nevedlo ani syrským džihádistům, které jako žoldnéře vyslal do Libye turecký prezident Recep Erdogan. Podle mluvčího Libyjské národní armády (LNA), generálmajora Ahmada Al-Mismariho bylo v posledních dnech zabito více než 500 žoldnéřů, kteří do Libye připluli ze Sýrie.
3 Komentářů k Turecká armáda a najatí syrští džihádisté utrpěli po vylodění v Libyi těžké ztráty

 1. Laco napsal:

  Opět vidět nádhernou spolupráci turecké armády s islámskými teroristy. A aby se jim lépe spolupracovalo, tak Evropská unie posílá do Turecka zbraně a miliardy eur pro tzv. zvládnutí migrantů.

 2. Adin Vajin napsal:

  Krásná zpráva, turecká zlovůle, agrese a militarismus dostává přes držku. A dostane přes držku. Turecka armáda bude vyhnaná odevšaď jako kazisvět s kopancem do řiti.
  Nejsou takoví borci jak si o sobě namyšleněasi myslí. Jsou to zbabělé hyeny, které utočí jen a pouze v přesile a pouze na slabší. Až se sjednotí Slovieni a po stane Rus, turecká hyena stáhne ocas a uteče.;)

  • Inspektor Spekultátor napsal:

   Tak ono je vždy horší bojovat proti vojákům bránícím si vlastní zemi. Jde o úplně jiný stupeň motivace.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!