V uprchlickém táboře Ritsona zaútočili migranti na lékaře, kteří je přišli testovat na koronavirus!

91547436_987398831700628_4955030647576985600_nK útoku na lékaře došlo jen několik hodin poté, co státní tajemník pro migrační a azylovou politiku Manos Logothetis uvedl, že cizinci „plně spolupracují“. Skupina migrantů vyhrožovala lékařům EODY a Mezinárodní organizace pro migranty (IOM) už při vstupu do tábora. EODY je řecká národní organizace veřejného zdraví a je zodpovědná za dozor a kontrolu infekčních chorob v Řecku. Funguje pod dohledem ministerstva zdravotnictví a pracuje v úzké spolupráci s místními orgány veřejného zdraví. Byla založena v roce 1992 s cílem rozvíjet aktivity v oblasti HIV / AIDS.

Migranti podle řeckého serveru pronews.gr odmítli nechat si provést koronavirový test a uvedli, že výsledky nebudou pravdivé, ale že mají za cíl je označit za nakažené! Všichni zaměstnanci okamžitě odešli, včetně lékařů.

Situaci musela zklidnit policie a úředníci střediska, kterým se podařilo shromáždit nelegální přistěhovalce a vrátit je do jejich pokojů.
Toto testování bylo nutné kvůli ženě, která před několika dny porodila v nedaleké nemocnici v Athénách a byla pozitivně testována na koronavirus. Proto bylo nutno vystopovat její kontakty v táboře a provést testy.

Jiné zdroje (Al Jazeera, Soester – Anzeiger.de) udávají, že v táboře Ritsona je 20 osob pozitivně testovaných na Covid-19. Uprchlické tábory jsou samozřejmě ideálním semeništěm jakékoli infekce, koronavirus nevyjímaje, jak potvrdil Kayvan Bozorgmehr, lékař a profesor katedry veřejného zdraví na univerzitě v Bielefeldu v Německu pro TV Al Jazeera. A to prý v táboře Ritsona není tak špatná situace ohledně hygieny jako v dalších táborech na řeckých ostrovech.

V každém případě je od včerejšího rána v táboře Ritsona vyhlášena karanténa na dobu 14 dnů, a to po zjištění ohniska koronaviru. A také na základě příslušného nařízení ministra pro imigraci Notise Mitarakise ve spolupráci s náměstkem ministra obrany Patriarchem Neidou.
Mnozí Řekové si na twitteru a facebooku stěžují, že zatímco oni mají zákaz vycházení kvůli koronaviru, migranti z přilehlých záborů “courají” po ulicích od rána do večera – a prý to mají povolené. Zdá se mi až neuvěřitelné, že když si na chování migrantů stěžují a chtějí, aby byli v táborech, dostane se jim odpovědi, že mají být doma a nic se jim nestane…
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!