Přehled zpráv – RusVesna, RusNex 3.4.2020

epidemiya_biologicheskaya_ataka_bolezn (1)1; Ruský publicista Anatolij Vasserman ve svém článku pro REN TV předpověděl Spojeným státům „totální noční můru“ kvůli pandemii koronaviru.

2; Někdejší hlavní úderná síla Koalice USA se připravuje na začlenění do syrské armády. Nedávno vůdce tzv. Syrských demokratických sil Mazlum Abdí vyzval své partnery z USA, aby zcela přehodnotil vztah k operaci v Sýrii.

3; Byly zveřejněny první výsledky testů vakcíny proti koronaviru. Vědci vycházeli ze zkušeností z boje proti virům SARS a MERS.

4; Trump aplikoval zákon o výrobě v době války, aby zajistil zdroje pro výrobu aparátů pro umělou ventilaci plic. Informoval o tom Bílý dům.

5; Je třeba se izolovat od nebezpečí,. Lukašenko poskytl svá doporučení pro boj s koronavirem. Včera mi jeden velmi chytrý Rus říkal, že je nutné s koronavirem bojovat fyzicky.

6; Koronavirem se nakazil šéf íránského parlamentu. Předseda parlamentu se stal zatím nejvýše postaveným představitelem íránské politiky,který se nakazil koronavirem.

7; Gubernátor Kamčatky Vladimir Iljuchin na vlastní žádost odstupuje z funkce.

8; Čínští vědci zjistili, jaký je průběh onemocnění koronavirem u novorozenců. Všichni novorozenci přežili, ale u nedonošeného bylo zapotřebí umělé plicní ventilace. Nemoc probíhá velmi rychle a je provázena zimnicí.

9; Čínský vědec vysvětlil, proč každý člověk musí nosit masku, aby byl poražen koronavirus. Hlavním cestou přenosu je nejsou mikroskopické kapénky, ale poměrně velké kapky. Proto by každý člověk měl nosit chirurgickou masku.

10; Velitelé ukrajinské armády skrývají nakažené vojáky. Těžká zranění připisují virtuálním útokům ze strany armády Luganské republiky.

11; Nad Jižním pólem Země se obnovila ozónová vrstva. Ta se obnovuje už od počátku roku 2000 rychlostí 1 až 3% ročně.

12; Novorusko slaví 256. narozeniny. 22. března 764 (podle starého kalendáře) podepsala imperátorka Kateřina II. příslušný dokument. Od té doby se na mapách Evropy objevuje nová administrativní jednotka Ruska – Novorusko.

13; Zkouška prostřednictvím epidemie. Život nás učí připravovat se na nejhorší, ale vždy doufat v lepší budoucnost.

14; Satanovskij odhalil tajemství úspěchu v boji s koronavirem. Demokracie musí teď na čas stranou, nebo ti, kdo zůstanou naživu, budou závidět mrtvým. Demokracie není cíl, nýbrž prostředek. A cílem je život a zdraví obyvatel.

15; Skandál v USA. Trump lhal o koronaviru a skrýval strašlivou pravdu. Podle slov politiků věděl o blížící se epidemii několik měsíců dopředu, ale záměrně utajoval před národem možné komplikace, protože „nechtěl uvažovat pesimisticky“.

16; Vraždící virus pustoší Itálii. Počet úmrtí v Bergamu je daleko vyšší než se oficiálně uvádí. Tragédie, která probíhá v provincii Bergamo, může Itálii i celý svět lecčemus naučit.

17; USA, EU, Velká Británie, Ukrajina a Gruzie zablokovaly na Valném shromáždění OSN přijetí ruského návrhu rezoluce o pozastavení sankcí v době koronavirové epidemie.

18; Americká média šílí z toho, že Trump označil pomoc Ruska za vynikající.

19; Na Ukrajině budou posílena karanténní opatření, plánuje ukrajinská vláda.

20; V Čečně jako v prvním regionu Ruska byl zaveden zákaz vycházení. Zastavit koronavirus polovičatými opatřeními není možné, Je důležité řetězec šíření přetrhnout v zárodku.

21; Počet obětí koronaviru v USA přesáhlo 6 tisíc.

22; Břidličná těžba vrací úder. V USA byla zahájena velmi agresivní lobbyistická kampaň proti Rusku a Saúdské Arábii. Američtí výrobci břidličné ropy se trochu otřepali z ničivého úderu a zahájili protiútok.

23; V Rusku se zvyšuje počet uzdravených pacientů s COVID-19, hlásí Moskva.

24; Lékařka vyjmenovala nebezpečné rady, které nepomohou od koronaviru. Stoprocentně pomáhá jen respirátor. Obličejová rouška ochrání jen částečně, a to jen okolí, nikoli samotného nositele. Za vyloženě nebezpečné označila vnitřní užití peroxidu vodíku nebo jiných antibakteriálních přípravků.

25; V Rusku se objevily stovky nových případů, přesto ale méně než včera. Vrcholu epidemie ale rozhodně dosaženo nebylo.

26; Čína odpověděla Spojeným státům na drzá obvinění z obludné lži. Jde prý jen o pokus postavit politické zájmy nad hodnotu lidských životů.

27; Stabilizovat ceny ropy. Byla avizována videokonference OPEC+. S výzvou přišla včera Saúdská Arábie.

28; Koronavirus na Ukrajině. Počet nemocných i mrtvých roste. Počet laboratorně potvrzených případů se blíží k tisícovce.

29; Strašlivá a smutná objednávka. Úřady USA objednaly od Pentagonu obrovskou várku pytlů na mrtvoly. Velikost zakázky zaskočí i otrlé a svědčí o tom, že Američané se opravdu chystají na nejhorší.

30; Na ukrajinském ministerstvu zahraničí informovali, kolik občanů se chce vrátit domů. Nedávno ale dali na srozuměnou, že je doma nikdo nečeká.

31; Ruská armáda zahajuje rozsáhlou operaci na pomoc Srbsku. Vyplývá to z prohlášení ruského ministerstva obrany. Letadla ministerstva během jedenácti letů dodají do Srbska specialisty a techniku pro boj s koronavirem.

32; Operativní štáby Moskvy a Moskevské oblasti informují o podrobnostech ohledně počtů nemocných COVID-19. V hlavním městě vzrostl počet nemocných za posledních 24 hodin o 448 lidí.

33; Budou se školáci muset učit v létě? Ministerstvo školství odpovídá na otázky rodičů ruských žáků a studentů. Celoruské prázdniny pro školáky končí 12. dubna.

34; Závod se smrtí. Španělsko se stalo po USA druhou zemí ohledně počtu nakažených. V Itálii jich už tak rychle nepřibývá. Po celém světě je dnes registrováno přes milion případů. Z toho 58 tisíc zemřelo a téměř 228 tisíc se uzdravilo.

35; Vrcholu jsme ještě nedosáhli. Nelze vyloučit ani ten nejsložitější scénář, varoval ruský předseda vlády. Elvira Nabiullina prohlásila, že měsíc prostoje může ekonomiku Ruska přijít na 1,5 až 2% HDP.

36; Koronavirus ničí americkou ekonomiku přímo před očima. Jen za uplynulý týden zažádalo 6,6 milionu Američanů o podporu v nezaměstnanosti.

37; Sovětské očkování zabrání koronaviru v rozšíření po celém Rusku. Díky očkování proti tuberkulóze (kalmetizaci) je možné doufat v klidnější průběh onemocnění virem COVID-19.

38; Koronavirus žene okupanty domů. Vyplývá to z pravidelné zprávy z Doněcké republiky za uplynulý týden.

39; V Praze byl v době omezeného vycházení do ulic města odstraněn pomník maršála Koněva. Má být přemístěn do muzea, které ještě neexistuje. Ruská strana nenechá toto počínání bez odpovědi.

40; V Luganské republice se uzdravil první pacient s koronavirem. Na pozorování se v Luganské republice nachází přes 600 pacientů.

41; Starosta Sobjanin vysvětlil, proč nebyly zavedeny propustky pro pohyb po Moskvě. Operativní štáb v Moskvě informuje, že 90% Moskvanů starších 65 let dodržuje nařízený režim sebeizolace.

42; Celkový počet nemocných koronavirem v Rusku činí 4.149 osob v 78 osmi subjektech Federace. 281 pacientů se uzdravilo, 34 osob zemřelo. Provedeno bylo už půl milionu testů.

43; Davy na zastávkách a cestující bez masek. Dopravní „karanténa“ po kyjevsku nepřestává překvapovat. Vypadá to, že lidé dělají vše pro to, aby se virus šířil a nikoli aby vymizel, komentují situaci uživatelé na sociálních sítích.

44; FSB zabránila dvěma teroristickým činům ve dvou regionech Ruské federace. Byly zveřejněny záběry z drsného zadržení ozbrojenců. Jeden z nich kladl odpor a byl zlikvidován.

45; Pomocná ruka. Bylo zveřejněno, kam se v Luganské republice lidé v izolaci mohou obrátit v případě potřeby. V Republice budou dobrovolníci pomáhat starším a nemohoucím občanům vyrovnat se s negativními důsledky sebeizolace.

46; Ruská letecká společnost Aeroflot navrhla, aby byli evakuováni Ukrajinci, kteří uvízli v Nepálu. O návrhu letecké společnosti informoval ukrajinský ministr zahraničí a vysvětlil, proč je pro Ukrajinu jejich evakuace složitá. Musela by se vyjednat speciální trasa...

47; Vyostření v Donbasu. Ukrajinská armáda opět zaútočila na Doněck. Ukrajinská armáda aktivizoval trestní operaci v Donbasu. Situace se prudce zhoršila.

48; Operace ruské armády v Itálii se dostala do své hlavní fáze. Polní nemocnice v italském Bergamu, kterou pomáhala vybavit ruská armáda, začne brzy přijímat pacienty.

49; „Mořská rajčata“ zaplnila pláže na Filipínách. Absence turistů v letoviscích vedla k přemnožení a přesunům medúz typu Crambione Mastigophora, které vzhledově – svým tvarem, barvou a velikostí připomínají rajčata.

50; Bezprecedentní situace. V OSN předpověděli rozsáhlý hladomor. Podle odhadů OSN už dnes ve světě hladoví přes 820 milionů lidí.

51; Sluha národa? Možná, ale ne ukrajinského. Poslanec Alexandr Tkačenko prohlásil, že by Ukrajina měla odmítnout pomoc z Ruska i v případě významného zhoršení epidemiologické situace.

52; Napodobují Rusko. Zelenskij vysílá ukrajinské lékaře a líh do Itálie. Ukrajina poskytne Itálii pomoc.

53; Na Ukrajině se staví stanová městečka pro nakažené koronavirem. Celkově v nich může být izolováno až 130 tisíc lidí.

54; V Doněcké republice byl zaregistrován třetí případ koronaviru. Informuje o tom doněcké ministerstvo zdravotnictví.

55; Muskovi explodoval už třetí prototyp vesmírné lodi Starship. Připomeňme, že právě tato vesmírná loď má být podle Muskových záměrů hlavním prostředkem pro kolonizaci Marsu.

55; Na Ukrajině zemřel na koronavirus chasid původem z USA. Informuje o tom šéf Čerkasské administrativy.

56; Putin podepsal zákon o úvěrových prázdninách. Dokument byl zveřejněn na portálu s právními informacemi a vstupuje v platnost dnem oficiálního zveřejnění.

57; Ve Spojených státech byly popsány další dosud neznámé projevy nákazy koronavirem. Před propuknutím choroby bylo například možné pozorovat zvláštní vyrážku. U konkrétního pacienta na pravém stehně.

58; Kalifornský profesor informoval, jakým způsobem zabíjí koronavirus. Napadá plicní sklípky, kde dochází k okysličování krve. Potvrdil, že nejohroženější skupinou jsou staří a chronicky nemocní lidé.

59; Nic podobného jsme ještě nezažili. Světová ekonomika se zastavila. Toto prohlášení učinila výkonná ředitelka Mezinárodního měnového fondu Kristalina Georgieva.

60; S cílem boje proti pandemii. Google sleduje pohyb svých uživatelů. Informuje o tom tisková služba společnosti.

61; Se zbabělci nediskutujeme. Přicházejí první reakce z Ruska na odstranění Koněvova pomníku: Zbaběle se zachovali v roce 1938 a celou válku krmili Němce, a stejně zbaběle dnes demontovali pomník osvoboditele Prahy, komentoval ostudnou situaci novinář a poslanec Moskevské městské dumy Andrej Medveděv.

62; Porošenko vyzval úředníky, aby přestali strašit lidi, a informoval o úmrtnosti na koronavirus.

Zdroj: https://rusvesna.su/news

Mnozí z mých přátel, příznivců a pravidelných čtenářů, asi víte, že hlavním (prakticky jediným) zdrojem mých příjmů je výuka jazyků na vysokých školách a v jazykovkách, kde na živnostenský list působím jako externí lektor.

V důsledku rozhodnutí vlády uzavřít všechny typy škol se v tuto chvíli ocitám bez jakýchkoli příjmů, navíc jako „živnostník“ bez možnosti požádat o nějaké dávky.

Proto se na Vás opět obracím s o to naléhavější prosbou, zdali byste nechtěli nějakou částkou přispět na překládání mých každodenních informačních přehledů. Moc by mi to pomohlo přežít toto období, o kterém netuším, jak dlouho bude trvat.

Můžete tak učinit na účet číslo 63127359/0800

Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!