Bill Gates a jeho koronavírusové konflikty záujmov

bill_gates_philanthropy_criticism_51389_c0-213-5154-3217_s561x327Bill Gates, miliardár, ktorý založil Microsoft a spolu so svojou manželkou aj Nadáciu Billa a Melindy Gatesovcov, práve volá po úplnom a bezvýnimočnom vypnutí a karanténe celých USA. Povedal, že nepravidelnosť, keď to niektoré štáty USA robia a iné nie, vystavila všetkých ohrozeniu koronavírusom. Volá po tom on, ktorý je priprvený zarobiť pekných pár miliónov na zmätku na akciových trhoch, ktorý panuje ostatných pár týždňov. On, ktorý v podstate ovláda politiku Svetovej zdravotníckej organizácie (angl. World Health Organization = WHO)."Napriek naliehaniu odborníkov na verejné zdravotníctvo," napísal Gates vo svojom stĺpčeku vo Washington Post, "niektoré štáty a okresy sa nevypli úplne. V niektorých štátoch sú stále otvorené pláže, v iných reštaurácie stále obslúžia hostí pri stoloch (tzn. nielen ako výdajňa zabaleného jedla resp. donáška do domu — pozn. prekl.). To je recept na katastrofu. Pretože ľudia môžu voľne cestovať z jedného štátu USA do druhého, môže tak cestovať aj tento vírus. Vedúce osobnosti USA by sa mali vyjadriť jasne: Vypnutie kdekoľvek znamená vypnutie všade. Až kým počet nových prípadov denne nezačne klesať po celých USA — čo môže trvať 10 i viac týždňov — nikto nemôže pokračovať v práci ako obvykle, ani upustiť od vypnutia."

Potom dodal, že dopady nového koronavírusu môžu trvať ďalších zhruba 18 mesiacov, pokým nebude vyvinutá nejaká vakcína proti nemu.
Otázka: má teda tak dlho trvať aj vypnutie celých USA, ktoré Bill Gates navrhuje?

Aké pekné pre milého miliardára s vilou za pekných pár miliónov dolárov. Alebo dvomi takými vilami. Ale radoví občania USA sa (na rozdiel od Billa Gatesa) nemôžu rozhodovať či budú alebo nebudú pracovať. Potrebujú jesť. Potrebujú prežiť. A žobračenka od vlády, aj keď je v časoch krízy potrebná, nenahradí skrachovaný podnik.

Osud ťažko vydobytého snu by nemal byť závislý od globalistického miliardára, ktorý varuje pred hroznými dopadmi koronavírusu, ktoré majú prísť, zatiaľčo vďaka koronavírusu rýchlo zarába ťažké peniaze a zároveň zastáva popredné postavenie práve v tej organizácii, ktorá je poverená upozorňovať na celosvetové zdravotnícke krízy.

Je to konflikt záujmov! Prinajmenšom to tak možno vnímať.

"Trust Nadácie Billa a Melindy Gatesovcov oznámil veľkú investíciu do The Mexico Fund (Mexický fond), čo je na burze kótovaný fond, ktorý sa zameriava na investície v Mexiku," práve napísali v Barron's. "Tento fond bol silne oslabený rozpadom trhu, spôsobeným pandémiou koronavírusu."

Akcie The Mexico Fund na Newyorskej burze cenných papierov (angl. New York Stock Exchange = NYSE) padli za ostatné týždne o 42%. Gatesov trust práve kúpil 5%-ný podiel, čím sa stal 4. najväčším investorom v tomto fonde. Aká-to kúpa! Niekto by však mohol povedať: Aká-to zlodejina!

To je v poriadku — taký je kapitalizmus: nakúp lacno, predaj draho a medzitým profituj, profituj, profituj. Dokonca aj filantropií môžu byť chytrými obchodníkmi.

Gates je však zároveň jedným z najväčších darcov WHO, čo je popredná organizácia, ktorá varuje vlády po celom svete a radí im vo veciach okolo epidémií a pandémií. Aj vo veci pandémie koronavírusu, ktorú nedávno vyhlásila WHO.

Lenže WHO nevnímala vždy koronavírus ako pandémiu. Po pravde, WHO nevyhlásila pandémiu koronavírusu, až kým Gates (ktorý si už nejaký čas predtým prial, aby WHO vyhlásila koronavírusovú pandémiu) nedal 10.III.2020 veľmi veľký dar (50 miliónov dolárov) na niečo, z čoho má WHO zisk. Po tomto dare WHO vyhlásila pandémiu koronavírusu hneď nasledujúci deň (11.III.2020).
Viac v angličtine tu:
https://m.washingtontimes.com/news/2020/apr/2/bill-gates-and-his-coronavirus-conflicts-of-intere/

Slobodan O.
2 Komentářů k Bill Gates a jeho koronavírusové konflikty záujmov

  1. Guybrush Ulysses Threepwood napsal:

    Viliam brány, socio-psyhopatický masový vrah.

  2. Jarek* napsal:

    Úchylné bezcharakterní hovado, které je na planetě navíc.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!