Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 6.4.2020

koronavirus_germaniya2111; Proč není Ukrajina vůbec připravena na útok koronaviru? Vědecký pracovník institutu gerontologie Alexandr Koljada informuje o tom, jak je paralyzováno ukrajinské zdravotnictví.

2; Ruští vojáci zachraňují Srbsko. Jednotky radiační, chemické a biologické ochrany desinfikovali v nemocnicích už kolem 65 tisíc čtverečních metrů.

3; Kapitán americké letadlové lodi Theodor Roosevelt stůně na koronavirus. V tuto chvíli dnes už bývalý kapitán nachází v karanténě na vojenské námořní základně na ostrově Guam.

4; Srbsko: Obrat od EU k Rusku. Princip, že v nouzi poznáš přítele, přivedl Srbsko na stranu Pekingu a Moskvy více než všechny obchodní projekty dohromady.

5; Zvířata v newyorské zoologické zahradě onemocněla koronavirem. Předpokládá se, ž infekce byla mezi zvířata zavlečena pracovníky ZOO.

6; Ukrajinským vojákům nabízejí u příležitosti výročí ATO místo mzdy medaile a řády. Už jsou známy hodnoty jednotlivých vyznamenání.

7; Pachatel, který postřílel pět lidí v Rjazaňské oblasti, vysvětlil svůj čin. Prý se jednalo o sebeobranu poté, co běžný spor (napomínal mladé lidi za hlučné chování před jeho domem) přerostl ve fyzické napadení. O pachateli jeho okolí ale tvrdí, že byl velmi agresivní a z toho důvodu se nestýkal se svými dětmi.

8; Odklad jubilejní Přehlídky Vítězství v Moskvě? Den Vítězství se musí konat! Pokusů diskreditovat 9. květen a zakázat jakékoli slavnosti při této příležitosti bude víc než dost.

9; Bělorusko a Rusko se musí sjednotit! Bylo zveřejněno prohlášení účastníků shromáždění v Minsku věnovaného Dni jednoty národů Běloruska a Ruska.

10; Boj o přežití. Na Ukrajinu přichází nepěkný chaos. Bude nefalšovaný boj o život. Zločinci začnou nakupovat zbraně na černém trhu.

11; Život domobrance Benese Ajo ne ohrožen. Byla zveřejněna výzva významného opolčence Benese Ajo adresovaná ruským úřadům.

12; Ruská armáda zahájila boj s koronavirem v Srbsku. Ruští vojenští specialisté, kteří přijeli do Srbska, zahájili praktickou část plnění úkolů v boji s koronavirem.

13; V Rusku budou odhalovat koronavirus v domácnostech hned v raném stádiu. Centrum molekulární diagnostiky Rospotrebnadzoru zahájí masový screening všech, kdo se bude chtít nechat zkontrolovat na koronavirus.

14; Světová zdravotnická organizace zveřejnila hlavní příznak COVID-19: Vysoká horečka spojená se zimnicí.

15; Kdo to vůbec psal? Doktor Komarovskij je v šoku z nových pravidel karantény. Ukrajinský pediatr Jevgenij Komarovskij kritizoval nové pravidlo karantény na Ukrajině hlásající, že děti se nesmějí procházet po ulicích, ale venčit psy je povoleno.

16; Proč sem vůbec jezdil? Ukrajinská vesnice uspořádala hon na ženu, kvůli synovi, který se vrátil z České republiky. Ačkoli překročil několik různých hranic a na každé podstoupil test na koronavirus, byl v obci označen za nakaženého a jeho příjezd za nežádoucí.

17; To je od Putina! V Kyjevě neonacisté zaútočili na lidi, kteří bezplatně rozdávali roušky. Stačilo označit je za separatisty a měli důvod k útoku. Některým zemím zase stačí označit prezidenta nějaké jiné země za diktátora a opět je to pro ně dostatečný důvod pro vojenský útok... Podobnost čistě náhodná...

18; Virus jako zkouška. V Německu začali hovořit o rozpadu EU. Pandemie se stala pro Evropskou unii nejtěžší zkouškou od momentu jejího vzniku.

19; Vědci informovali o existenci „superroznašečů“ koronaviru. Někteří lidé jsou skutečnými „sopkami“ chrlícími do ovzduší o celý řád více mikrokapének než běžný člověk.

20; Mimořádné prohlášení Armády Doněcké republiky. Oficiální Kyjev už není schopen kontrolovat situaci v zóně OOS (ATO).

21; Vrchol epidemie koronaviru v Moskvě ještě neproběhl, říká ředitel výzkumného ústavu Sklifovského. Sergej Petrikov informoval, jak jsou léčeni pacienti s lehkou formou koronaviru a těch, u kterých se už rozvinula pneumonie.

22; Ukrajinský voják zastřelil svého kolegu ze samopalu. Okolnosti události zkoumá Státní úřad pro vyšetřování. Mohlo totiž jít o nešťastnou náhodu.

23; Ruský premiér Mišustin kritizoval gubernátory za zbytečné zákazy. Není dobré si plést regionální pravomoci s federálními. Kromě toho jakákoli omezení musí být přiměřená, prohlásil premiér.

24; Kronika šílenství. V Kyjevě za výkřiků „Sláva Ukrajině!“ zaútočili neonacisté na park. Policie provokatéry „sbalila“. Navzdory zavedeným opatřením se skupina agresivně naladěných mladých lidí pokusila proniknout do kyjevského koupaliště.

25; Špatné znamení. Ceny ropy opět padají. Nedávno OPEC a další ropné země odložily telekonferenci, na které chtěly projednat kroky ohledně stabilizace trhu.

26; Inkubátor chorob. Americký pilot informoval o nebezpečnosti letadel. Tato hrozba se stala ještě aktuálnější v období koronavirové pandemie.

27; Apokalypsa v New Yorku. Jak žije velkoměsto v podmínkách epidemie? Nejbohatší země světa se projevila jako neschopná čelit koronaviru. Hlavní metropole světa se stala dalším epicentrem epidemie.

28; Lidový mstitel vyhlásil v Poltavě válku „veteránům ATO“. Rukou neznámého pachatele utrpěli nejen současní ozbrojenci a karatelé, ale také pochybná historická postava z minulosti Simon Petljura.

29; U Zelenského informovali o tom, co čeká Ukrajinu po karanténě. Podle slov Julie Mendel se Ukrajině změní k nepoznání.

30; Kličkův náměstek Vladimir Prokopiv použil nepublikovatelných slov, aby si vynutil pozornost, a sdělil obyvatelům města důvody, proč mají v Kyjevě sedět doma na zadku.

31; „Budu po nich osobně střílet“. Starosta Dněpropetrovska byl obviněn z vyhrožování majitelům psů. Boris Filatov tvrdil, že jeho účet na Facebookku napadli hackeři.

32; Na ministerstvu vnitra informovali, kolik narušitelů režimu sebeizolace bylo v Moskvě přistiženo. Připomeňme, že režim všeobecné sebeizolace byl zaveden v hlavním městě výnosem starosty Sergeje Sobjanina ze dne 30. března 2020.

33; Skandálně známý ukrajinský blogger Pavel Petel měl smrtelnou nehodu u Moskvy. Se Taxi, ve kterém cestoval, rychlostí až 200 km/ narazilo do odstaveného kamionu. Pavel Petel se proslavil svými úchylnými výstřelky. Mimo jiné se na veřejnosti pohyboval v ženských šatech a s nalíčeným obličejem.

34; Španělsko zveřejnilo první nadějné zprávy. Ještě 3. dubna Španělsko předehnalo Itálii v počtu nakažených koronavirem, a dnes již hlásí pokles počtu úmrtí.

35; Na Ukrajině zveřejnili počet infikovaných koronavirem, které by byl kritický pro ukrajinský systém zdravotnictví. Tato hranice se odhaduje na 10 až 12 tisíc nakažených.

36; Každodenní mlčenlivý hrdinský čin v Donbasu. Na frontě ve válce s ukrajinskými karateli jsou nejen hrdinové ve vojenské uniformě, ale i civilisté.

37; Plus 20% nemocných za jediný den. Za celou dobu epidemie bylo v Ruské federaci zaznamenáno 47 úmrtí. Z toho dva lidé zemřeli v posledních 24 hodinách.

38; Ropná válka. USA a Kanada pohrozily Rusku a Saúdské Arábii. Trump přiznal, že taková situace povede k rozkolu mezi Washingtonem a Rijádem.

39; Horší než smrt v důsledku koronaviru. Analytici zveřejnili hlavní nebezpečí pro Ukrajince. Za dobu platnosti karantény se podnikatelská aktivita na Ukrajině prudce propadla. Obraty restaurací se propadly o 80%, počet jízd taxi o 70%, nájmy nemovitostí se propadly o dvě třetiny.

40; Ukrajinská armáda v rozkladu. S léčením řadových vojáků ukrajinské armády nakažených konavirem se vůbec nepočítá. Velitelé jednotek ukrajinské armády chtějí prodávat mapy minových polí velitelům, kteří je budou střídat.

41; Zahájil palbu z lovecké pušky. Na Ukrajinou okupované části Luganské oblasti důchodce střelbou z pušky uhájil své malotonážní nákladní vozidlo Gazela před zabavením ukrajinskou armádou.

42; Nový koronavirus vymyslel Putin! Ukrajincům prozradili „strašlivou pravdu“. Kolikrát jsme si už mysleli, že větší pitomosti na Ukrajině už snad ani vymyslet nemůžou... Ale vždycky je ještě kam spadnout. Ukrajinská organizace „Centrum pro výzkum Ruska“, prohlásila, že nový koronavirus vymysleli vědci v ruském Novosibirsku a vyslali celé speciální skupiny, aby rozsévaly infekci mezi Ukrajinci.

43; Policie zastřelila narušitele karantény na Filipínách. Ke střelbě došlo na kontrolním stanovišti v jihofilipínském městě Nasipit.

44; V Doněcké republice byly odhaleny další dva případy koronaviru. Informuje o tom doněcké ministerstvo zdravotnictví.

45; Nebyl pod kontrolou dispečerů a pohyboval se podivně. Írán nebude trestat vojáky, kteří 8. ledna odpálili raketu na ukrajinské letadlo. Vyšetřovatelé zjistili, že letadlo bylo týden před útokem v Izraeli, kde se nabourali do systému řízení a dostali jej pod kontrolu. Vzhledem k tomu, že letadlo bylo v době letu nad Íránem kontrolováno z jiné země, naši vojáci splnili svou povinnost.

46; V Rusku zpřísnili opatření na záchranu ekonomiky před koronavirem. Nedávno o nutnosti podpory sfér ekonomiky, které nejvíce utrpěly epidemií koronaviru, promluvil prezident Ruska Vladimir Putin.

47; Světová zdravotnická organizace vydala doporučení ohledně nošení masek. Měli by je nosit především lékaři a nemocné osoby, zaznělo na tiskové konferenci v Ženevě. Předepsané nošení roušek pro veškeré obyvatelstvo jen způsobuje jejich nedostatek pro osoby, které by je potřebovaly více.

48; Zelenskij informoval, kdy Ukrajina může dostat od MMF slíbené dvě miliardy. Podmínkou bylo schválení dvou zákonů, které se týkaly bankovního systému a trhu s půdou.

49; Ukrajina reagovala na slova íránského poslance o sestřelení letadla. Íránu byla zaslána protestní nóta.

50; Američany zemřelé na koronavirus se chystají pohřbívat v parcích. Ve státě New York bylo zaregistrováno už 130 tisíc případů koronaviru. Počet zemřelých vzrostl na 4,7 tisíc osob.

51; EU vytváří vojenskou skupinu pro boj s koronavirem. Informoval o tom šéf evropské diplomacie Josep Borrell.

52; Pompeo poděkoval Zelenskému za pomoc a slíbil, že požene Rusko k odpovědnosti. Zprávu státní tajemník USA umístil na síti Twitter.

53; Stav britského premiéra, který onemocněl koronavirem se prudce zhoršil. Politik se nachází na jednotce intenzivní lékařské péče.

Zdroj: https://rusvesna.su/news

Mnozí z mých přátel, příznivců a pravidelných čtenářů, asi víte, že hlavním (prakticky jediným) zdrojem mých příjmů je výuka jazyků na vysokých školách a v jazykovkách, kde na živnostenský list působím jako externí lektor.

V důsledku rozhodnutí vlády uzavřít všechny typy škol se v tuto chvíli ocitám bez jakýchkoli příjmů, navíc jako „živnostník“ bez možnosti požádat o nějaké dávky.

Proto se na Vás opět obracím s o to naléhavější prosbou, zdali byste nechtěli nějakou částkou přispět na překládání mých každodenních informačních přehledů. Moc by mi to pomohlo přežít toto období, o kterém netuším, jak dlouho bude trvat.

Můžete tak učinit na účet číslo 63127359/0800

Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!