Podmínky pro Europůjčky pro státy Eurozóny postižené Covid-19 jak je vysvětluje New York Times

Mario Centeno, President „Eurogroup“ oznámil rozhodnutí o podpoře pro postižené státy

Mario Centeno, President „Eurogroup“ oznámil rozhodnutí o podpoře pro postižené státy

Podle amerických novin „New York Times“ je situace s půjčkami pro státy Evropské unie ještě maličko složitější než bývá řečeno. Původní plán byl uvolnit půl bilionu euro na půjčky členským státům, za účelem odvrácení ekonomické katastrofy, která nás všecky čeká po příliš dlouhé a neopodstatněné karanténě. Ty nejvíce postižené státy, což jsou Italie a Španělsko, žádaly o vydání tzv. „joint bonds,“ (v překladu: podílové dluhopisy). Tyto žádosti jim byly zamítnuty. Co jsou to podílové dluhopisy? To jsou dluhopisy, které nemusí být nikdy splaceny. Vydávající strana čítá s tím, že přijímající strana nemusí být nikdy v pozici tyto dluhopisy splatit. Evropská unie se vždy bránila vydávání takových finančních prostředků, ale mnozí analytici jsou toho názoru, že by od této zásady měli v dnešní tolik kritické situaci ustoupit. Spolu-podílnictví na dluhu bylo základem vzniku Spojených států amerických a v Evropě by bylo považováno za podstatný krok ve snaze o federalismus. Je zjevné, a mnohé jiné případy to potvrzují, že federalizace není to, co si EU přeje.

Původně se EU ministři rozhodli pro 100 miliard euro na nezaměstnaneckou podporu, 200 miliard euro pro malé podnikatele a 240 miliard euro pro země, které používají euro.

Jak to, že Evropská komise rozlišuje mezi zeměmi které používají euro jako státní měnu a mezi těmi, kteří euro nepoužívají, je samo o sobě vrcholná nespravedlnost. Nakonec – všechny státy přispívajíúměrně do společné kasy, mají tím pádem nárok na spravedlivé rozdělení. Takové rozhodnutí je ale na kilometry daleko od jakékoliv spravedlnosti.

Na zákrok Holandska, které agitovalo pro podmínky, za jakých budou tyto finance jednotlivým státům poskytovány, se ministři EU nakonec rozhodli omezit veškerou poskytovanou podporu na zdravotnictví.

Ale protože stavět nové nemocnice nepřipadá časově v úvahu, chtějí věnovat dostatečné finanční prostředky na zakoupení potřebných ventilátorů a zařízení na dodávání kyslíku. Úplně jim ušlo, že mechanické ventilátory se neosvědčují a že ve skutečnosti způsobují vyšší úmrtnost pacientů (až 80%). Funkce ventilátorů není zdaleka příjemná. Tím, jak kyslík do plic dodávají prakticky násilím, způsobují po delší době používání škody na malých vzduchových sáčcích v plicích. Jak říkají lékaři, ventilátor není léčivý, je to pouhá pomůcka a nejlepší je spoléhat na pacientovy vlastní obranné schopnosti. (NBC News)

Zbývá dále vědět, jestli narušené plíce jsou vůbec schopny dodávat kyslík do krve a kolik ho bude.

Samozřejmě, otázka zůstává, jak se zmiňuje předchozí článek s názvem „Státy eurozóny postižené COVID-19 dostanou bezpodmínečné půjčky …,“ kde vezme EU peníze na tuto podporu. Údajně se ministři mají zabývají „hledáním inovativních nástrojů financování.“ Co asi mohou být takové nové nástroje financování? Odpověď se nabízí sama od sebe – zvednou poplatky členským státům, zvýší daně občanů těch států, které pomoc přijmou, rozprodají prosperující národní majetek kde se jim to hodí, protože ten neprosperující by nikdo nechtěl.

Takže nás ochudí ještě víc než předtím. Zapomínají, že když my budeme chudší, zchudnou i oni.

Provoz administrativní mašinerie Evropské unie je velice náročný a nesmírně drahý. Všecky ty budovy a vnitřní vybavení, platy tisíců zaměstnanců, vysoké platy poslanců jednotlivých zemí, speciální obchody pro výhodné nákupy a mnoho dalších výhod, to všecko stojí velmi mnoho peněz.

A tyto výdaje EU nebude určitě ochotna zkrátit. Takže ten cech potáhneme my všichni.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!