Přehled zpráv – RusVesna 24.4.2020

andrey_aleshin1; V Donbasu zahynul horský útočník ukrajinské armády. O jeho smrti informovala tisková služba Lvovské oblastní státní administrativy.

2; Sobjanin: Nechceme kvůli koronaviru do Moskvy posílat vojsko. Moskevské úřady nechtějí realizovat scénář, který by vyžadoval vyslání armády do hlavního města kvůli zastavení šíření koronaviru.

3; Kvůli koronaviru v Kyjevě značně prořídly řady zdravotníků. Za uplynulých 24 hodin onemocnělo dalších 70 Kyjevanů. 25 dospělých pacientů bylo hospitalizováno.

4; Na americké vojenské základně vyhlásili výjimečný stav kvůli koronaviru. Generálmajor Michael Turello vyhlásil výjimečný stav na základně v Džibuti.

5; Lukašenko kritizoval Evropu za metody boje proti koronaviru. Podle jeho slov jsou lidé izolováni od „bílého světla“, což oslabuje jejich imunitu.

6; Úmrtí je čím dál víc. V Moskvě zemřely desítky pacientů s koronavirem. Je to nejvyšší ukazatel od počátku epidemie.

7; Proč v Rusku nerozhazují lidem peníze z vrtulníku? Přímé výplaty mohou vést k inflačnímu šoku v zemi, myslí si experti.

8; Rospotrebnadzor zveřejnil doporučení ohledně činnosti provozů veřejného stravování v podmínkách pandemie.

9; Žvejkej si ty svoje hamburgery a drž hubu! Americká rapperka Azealia Banks kritizovala ruskou kuchyni a dostala drsnou odpověď.

10; „Albatros K“ a „Triton M1“ neutralizovaly ukrajinského rozvědčíka. Armáda Luganské republiky má další trofej.

11; Vědci informovali, kdo mohl předat koronavirus na člověka. Netopýři za to nemohou. Podle výsledků výzkumu za přenos na člověka mohou toulaví psi, kteří se živili vším možným včetně nakažených netopýrů.

12; V ruské televizi běží seriál „Zulejcha otvírá oči“, který štěpí společnost, říká poslanec Sergej Gavrilov. Seriál pojímá historii Ruska velmi jednostranně, což může urážet city věřících.

13; Západní elita se rozhodla vymýtit lidstvo s povrchu země. Koronavirová epidemie nemá přírodní původ.

14; Podivné nákupy. Koroonavirus jako záminka k zlodějně. Na Ukrajině se v grandiózním měřítku rozkrádal státní rozpočet, zatímco COVID-19 měnil lékaře v pacienty.

15; Makron panikaří. Koronavirus může vrhnout Evropu do chřtánu novému Hitlerovi. Koronavirus měl na lidi různý vliv. Někdo v tom vidí spiknutí USA, jiný hledá paralely s 20. stoletím.

16; Díky vtípku prankerů vyšlo najevo, kdo zavlekl koronavirus do ukrajinského parlamentu. Poslanec Šachov údajně přivezl koronavirus z francouzského horského střediska Kuršavel (Courchevel).

17; Koronavirus není dobře uzpůsoben pro vyšší teploty. O nových výzkumech amerických vědců informoval v noci na pátek Donald Trump.

18; Demokracie: V Polsku začínají zabavovat podnikatelům dopravní prostředky pro státní (armádní) účely. Podle polské legislativy to není nic výjimečného.

19; Mimořádné prohlášení Armády Doněcké republiky: Nepřítel pálil po obytných čtvrtích. Ukrajinští okupanti pokračují v teroru vůči civilnímu obyvatelstvu Donbasu. Ostřelování bylo naváděno pomocí dronu.

20; V ukrajinských řekách byl zjištěn nejnižší stav vod za posledních sto let. Deficit vody může vést k omezením jak pro průmyslové a zemědělské podniky, tak i pro ukrajinské obyvatelstvo.

21; Česká republika jako první země EU znovu otevřela své hranice. Byl také zrušen zákaz pohybu po území státu.

22; Koronavirus na Ukrajině: Ukrajinské ministerstvo upřesnilo rozložení nákazy koronavirem podle jednotlivých regionů země.

23; V Oděse žháři zapálili Svatouspenský klášter. Příčinou silného požáru bylo žhářství. Oheň se začal šířit ze tří ohnisek zároveň.

24; Chudoba na Ukrajině je horší než koronaviurs. Ukrajinští gastarbeiteři odletěli do Finska. Charterový let organizovaly finské úřady na žádost svých farmářů, kteří potřebují levnou pracovní sílu.

25; V Doněcké republice bylo zaznamenáno už druhé úmrtí na koronavirus. Informuje o tom ministerstvo zdravotnictví.

26; V Donbasu (v Ukrajinou okupované části) byla nalezena obrovská skrýš se zbraněmi. Proces zabavování zbrní a munice trval zhruba deset hodin.

27; Okamžik pravdy. Koronavirus podtrhl „velkou Francii“. Stát,který svým občanům sliboval, že bude ochráncem a velkým učitelem, se změnil na zaostalého a v dluzích vězícího regionu řízeného odjinud.

28; Rusko v kapitalismu nemá žádné perspektivy. Ředitel institutu národních krizí Nikolaj Olegovič Sorokin říká, že to bylo jasné už od roku 1990. Ruské nesmí být závislé na každém kýchnutí světových burz.

29; USA se rozhodly vytlačit Rusko z jaderného trhu. V souvislosti s tím autoři dokumentu plánují snížení objemu ruského jaderného paliva, který se smí dovážet do USA.

30; Koronavirus v Rusku: desítky úmrtí, noví pacienti v 82 regionech. Za celou dobu epidemie bylo zaregistrováno 615 úmrtí v souvislosti s koronavirem.

31; Ve věku 86 let ve Vladivostoku zemřela tvůrkyně legendárních bonbónů „Ptačí mléko“ Anna Fjodorovna Čulkova.

32; Poprvé od roku 2014. Ruská centrální banka schválila rozhodnutí o změnách klíčové sazby. Centrální banka přehodnotila základní scénář prognózy a přechází do oblasti měkké finančně-úvěrové politiky.

33; Přestaňme fňukat! Známá vojenská dopisovatelka píše o problematice sebeizolace. Básnířka, publicistka a vojenská novinářka Anna Dolgarjova píše o tom, jak nejlépe trávit čas v době pandemie.

34; Jako za války. V ruském zdravotnictví začínají pociťovat nedostatek personálu. DO boje s koronavirem mohou být posíláni i studenti. Tuto variantu zvažuje ruský ministr zdravotnictví Michail Muraško.

35; Ukrajinští ozbrojenci zaútočili na obec v Doněcké republice. Pod velením válečného zločince Marčenka ostřelovali ze zbraní bojového vozidla pěchoty osadu kolem šachty Trudovskaja.

36; V Donbasu během opileckého večírku ukrajinský voják vystřelil dávku ze samopalu na své kumpány. Co bylo příčinou konfliktu, zjišťuje ukrajinská policie.

37; Mezinárodní skandál. Gruzie vyhlásila Ukrajině diplomatickou válku kvůli Saakašvilimu. Saakašvili ještě ani nebyl jmenován do vysoké vládní funkce a už se kvůli němu rozhořel diplomatický skandál.

38; Mluvčí ruského ministerstva zahraničí odpověděla na nesmyslné ukrajinské nóty ohledně Krymu a Donbasu. Ukrajinští kolegové by měli šetřit papírem a přemýšlet raději o svých vlastních problémech.

39; Šokující zjištění vědců: Do Španělska nepřišel koronavirus z Číny nýbrž s fotbalovými fanoušky z italského Bergama. Dokazují to typy kmenů viru, které se ve Španělsku objevují nejčastěji.

40; Od rána do večera šijeme pytle na mrtvoly. Jak Estonsko pomáhá Švédsku v boji s pandemií. Pytle se posílají největší nemocnici ve Stockholmu, protože k většině úmrtí dochází právě tam.

41; Vydírání pomocí ostatků. Ve Lvově si z ostatků rozvědčíka Kuzněcova udělali rukojmí. Příběh s ostatky sovětského rozvědčíka Nikolaje Kuzněcova ve Lvově podle všeho skončil. Ostatky nebudou vydány.

42; Gruzie nejsou Spojené státy. Šéf Zelenského strany pohrozil Gruzii velkými problémy. Skandál mezi Gruzií a Ukrajinou kolem osoby Saakašviliho nabírá na obrátkách. Ukrajinská moc se nyní snaží Gruzii co nejvíce ponížit.

43; USA „odhalily“ grandiózní spiknutí mezi Ruskem, Čínou a Íránem proti Americe. Toto hloupé prohlášení zaznělo z úst státního tajemníka USA Mika Pompea.

44; Nové staré tváře. Na funkci v ukrajinské vládě se dere úředník z Janukovičova týmu Vasilij Cuško. Během Janukovičova prezidentství stál v čele Antimonopolního úřadu.

45; Ukrajinská armáda ohrožuje samotnou Ukrajinu. Koronavirus kosí řady „neporazitelných“. Obyvatelstvo je situací vystrašeno.

46; Historická událost. Putin podepsal zákon, který zjednodušuje obyvatelům Doněcké a Luganské republiky získání občanství Ruské federace.

47; „Reformátor“ Saakašvili se vyslovil pro mír s Ruskem a přišel do budovy nejvyšší rady s ukrajinskou vlajkou na klopě, ovšem otočenou vzhůru nohama.

48; Bývalá poslankyně Taťjana Čornovol obviňovaná z podílu na vraždě prohlásila, že její stíhání je dílem Vladimira Putina. Bývalá poslankyně vraždu dokonce hájí: Kancelář Strany regionů, na jejímž podpálení se podílela a při kterém zemřel muž, byl štábem separatistů, a proto bylo potřeba ji podpálit...

49; Na lékařské pozorování v izolaci nyní budou posílat pouze Ukrajince bez smartphonu. Informuje o tom stránka ukrajinského prezidenta. Lidé s chytrými telefony budou snáze kontrolovatelní.

50; Obyvatelstvo je už unaveno. Golikova vyzvala ke zvážení možnosti zmírnění režimu sebeizolace. Prognózy nynější situace s koronavirem ale nejsou příliš pozitivní. Přesto je potřeba zvážit, kdy bude možné zmírnit omezující opatření.

51; Na torpédoborci US Kidd amerického válečného loďstva se prudce šíří koronavirus. Nyní se plavidlo chystá k návratu do přístavu, kde bude podrobeno hygienické očistě a dezinfekci. Jen část posádky bude smět vystoupit na břeh.

52; V Kyjevě byl podpálen významný Bajkův hřbitov. Informuje o tom tisková služba Úřadu pro mimořádné situace.

53; Koronavirus může usmrtit až 1% populace, říkají vědci. Právě přísná karanténa může sloužit jako hlavní efektivní opatření na odvrácení pandemie.

54; Imunita proti koronaviru se nevytváří u všech, varuje Rospotrebnadzor. Šéfka úřadu Anna Popova učinila toto prohlášení na televizní stanici Rossija 1.

55; V Bělorusku bylo za posledních 24 hodin odhaleno rekordní množství nových případů infekce koronavirem. Od včerejška se počet zemřelých zvýšil o tři a nyní činí 63 osob.

56; Saakašvili navrhl Ukrajině originální strategii východiska z krize. Politik navrhuje, aby byly přesouvány výroby světových společností z Číny na Ukrajinu.

Zdroj: https://rusvesna.su/news

Mnozí z mých přátel, příznivců a pravidelných čtenářů, asi víte, že hlavním (prakticky jediným) zdrojem mých příjmů je výuka jazyků na vysokých školách a v jazykovkách, kde na živnostenský list působím jako externí lektor.

V důsledku rozhodnutí vlády uzavřít všechny typy škol se v tuto chvíli ocitám bez jakýchkoli příjmů, navíc jako „živnostník“ bez možnosti požádat o nějaké dávky.

Proto se na Vás opět obracím s o to naléhavější prosbou, zdali byste nechtěli nějakou částkou přispět na překládání mých každodenních informačních přehledů. Moc by mi to pomohlo přežít toto období, o kterém netuším, jak dlouho bude trvat.

Můžete tak učinit na účet číslo 63127359/0800

Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!