Přehled zpráv – RusVesna 27.4.2020

pdd1; Ruské ministerstvo spravedlnosti odmítlo zvýšení pokut v novém Administrativním zákoníku a přišlo s vlastními návrhy.

2; V Radě federace předpověděli Ukrajině rozloučení s Donbasem. Puškov poznamenal, že Kyjev není ochoten jednat ani o zvláštním statusu Donbasu, což znamená zmrazení konfliktu se Zelenským.

3; V Itálii vyhlásili zmírnění karantény. Země zahajuje tzv. 2. fázi boje s koronavirem.

4; V Íránu zemřelo na koronavirus nejméně lidí za posledních jeden a půl měsíce. Za posledních 24 byla zjištěna nákaza u 1.153 osob.

5; Žádné drony to nebyly. V Nejvyšší radě informovali o příčině výbuchů v muničních skladech v Balakleji. Podle zprávy vyšetřovací skupiny byly umístěny do země nálože.

6; Ukrajinští vojáci poslali hlídku OBSE, která je nachytala nepřipravené, do háje.

7; V USA rozšířili seznam příznaků koronaviru. V USA je dnes už milion nakažených. Přes 56 tisíc lidí zemřelo.

8; USA horečně vytvářejí novou armádu ozbrojenců v Sýrii. Postavení USA na východním břehu řeky Eufrat slábne každým dnem.

9; Experiment a vážné hrozby. Proč se v řadě zemí Evropy rozhodli zmírnit karanténu? V Itálii, která prožila těžký úder koronaviru, už otvírají knihkupectví a obchody s dětskými oděvy.

10; „Tajná zbraň Rusů“. Amerika tak dlouho lhala vymýšlela si o „tajné operaci Rusů“, že se chytila do osidel vlastních lží. Samotní autoři a šiřitelé této lži ji nakonec sami uvěřili a připravili se tak o zdravý úsudek.

11; Ukrajina je možná skutečným viníkem epidemie koronaviru. Už od dob vlády Viktora Juščenka existovaly na Ukrajině americké biologické laboratoře.

12; Údajná chyba Kremlu donutila Američany poníženě odejít z energetického trhu. Západní propagandisté dost často zveřejňují materiály, kde informují o strašné chybě Kremlu, která poskytla Spojeným státům náskok. Ale situace se vyvinula zcela jinak.

13; Rusko se dostalo mezi pět zemí s nejvyššími vojenskými výdaji (65 miliard dolarů). Největší vojenský rozpočet mají Spojené státy (732 miliard dolarů), Čína 261 miliard, Indie 71 miliard dolarů. Do pětice patří i Saúdská Arábie.

14; Nedávno zemřelý „agent Kremlu“ Giulietto Chiesa znal Rusko lépe než kdokoli jiný v Itálii. On Rusko nejen chápal, ale i miloval.

15; Rusko očekává v létě vítězství nad koronavirem. Připomeňme, že vědci nedávno zveřejnili teploty, kdy je koronaivrus obzvláště aktivní a kdy naopak jeho aktivita už výrazně klesá.

16; V Rusku se koronavirus vydal po „třetí cestě“, říká akademik Ruské akademie věd. Tato cesta se liší jak od negativní italské zkušenosti, tak i od optimistické jihokorejské cesty.

17; Po koronaviru přijdou záplavy, sucha a hlad. Prognózy na rok 2020 jsou čím dál chmurnější.

18; V Kremlu zveřejnili prognózu, kdy se epidemie v Rusku dostane na vrchol. Brzy se život vrátí do normálu a lidé si na koronavirus už ani nevzpomenou.

19; Ukrajinská armáda utrpěla ztráty kvůli vlastní hlouposti. Došlo k vzájemné přestřelce mezi ozbrojenci ukrajinské armády v Donbasu. Dva z nich zahynuli, jeden byl zraněn.

20; A znova 6 tisíc nově nakažených... V Rusku přetrvává relativně vysoké tempo přírůstku nemocných navzdory měsíci, který už uplynul od okamžiku zavedení režimu sebeizolace.

21; Koronavirus na Ukrajině: Stovky nových případů. Nejvíce je nemocných v Černovické oblasti (1.375), v Kyjevě (1.220 a v Ivano-Frankovské oblasti (761).

22; Izrael podnikl útok na Damašek. Jsou hlášeny obětina životech. Syrské protivzdušné obraně se podařilo několik odpálených raket sestřelit.

23; Skandál v Kyjevě. Místostarosta Kyjeva byl zadržen za rvačku s policií. Na událost už reagoval i starosta Kličko.

24; Rusko už prošlo vrcholem epidemie, říkají analytici ze Singapuru. Za datum vrcholu určili 24. duben. Skončit by měla epidemie ve vrcholném létě.

25; U Zelenského informovali o tom, jak vznikl nápad znovu angažovat Saakašviliho a jak je možné jej využít. Ruské ministerstvo spravedlnosti navrhlo pokutovat majitele příliš hlučných psů. V Administrativním zákoníku se navrhuje řada změn upravujících dodržování klidu v nočních hodinách.

26; Ruský premiér Michail Mišustin přikázal vypracovat varianty zrušení koronavirových omezení. Ministerstvo pro hospodářský rozvoj musí skloubit všechny návrhy na obnovení normálního fungování ekonomiky do 30. dubna.

27; K Zemi se blíží potenciálně nebezpečný asteroid. Nejblíže k Zemi by měl být pozítří.

28; Putin poradil Západu, aby si vzpomnělo na princip skutečné spolupráce. Dnes lidstvo čelí novým globálním výzvám a hrozbám a my bychom měli využít neocenitelné zkušenosti z minulosti.

29; Jsem naladěn velmi optimisticky. Saakašvili promluvil o své politické budoucnosti na Ukrajině. Bývalý prezident Gruzie naprosto nepochybuje o tom, že může počítat s podporou poslanců Nejvyšší rady.

30; Polští farmáři požadují návrat „otroků“ z Ukrajiny. V zemi se chystají zorganizovat charterové lety pro ukrajinské gastarbeitery, kteří budou moci přejit do země navzdory karanténě.

31; Horší než na Titaniku. Byl nalezen potopený parník „Armenija“. Potopení parníku německou armádou v roce 1941 je považováno za jednu z nejrozsáhlejších tragédií na moři v historii lidstva. V okamžiku potopení se na palubě nacházelo šest až deset tisíc běženců a zraněných osob. Při naloďování je nikdo přesně neevidoval.

32; Tragická zákonitost a nový trend: V Rusku znovu hoří Sibiř a Dálný Východ. Ministr Ziničev označil situaci za kritickou a navrhl zpřísnění trestů pro žháře.

33; Certifikáty a protokoly zdraví a zrušení „švédských stolů“ v tureckých hotelích. Turecko se chystá na opětovný příjem turistů. Koncem května se v Turecku začnou otvírat hotely. V zemi se těší na turisty a připravují turistický resort na činnost s novými pravidly.

34; Ve Španělsku byl zadržen Ukrajinec za únos místní redaktorky. Policie ve Španělsku zadržela v Barceloně občana Ukrajiny, který byl mezinárodně hledán.

35; Flashmob v podmínkách karantény. Španělé zpívají píseň zpěváka Viktora Coje v ruštině.

36; Ubohost a hloupost. Zelenskij děsí Západ bankrotem Ukrajiny. Opravdu důstojné přiznání rok po inauguraci... Tímto článkem Zelenskij přiznává svou vlastní neschopnost zvítězit nad krizí.

37; Karanténní hladomor. Zoufalí zemědělci na Ukrajině slibují, že zavalí Kyjev shnilou zeleninou. Ukrajinští farmáři pokračují v boji s karanténou. Další bitva se konala v Chersonské oblasti.

38; Ukrajinci a kinematografie. Producent žádá peníze na „hrdinský“ film o Ilovajském kotli. Na objednávku ukrajinského ministerstva obrany bude ve filmu akcentován pohled na boje jako na ukrajinsko-ruskou válku.

39; Zakarpatské město Mukačevo zůstalo bez záchranné služby kvůli masovému nakažení zdravotnického personálu koronavirem. Informuje o tom mukačevská městská rada.

40;V Rusku komentovali „informace“ o přípravě atentátu na české politiky. Podle názoru diplomata je evidentní, že článek je pokračováním informační kampaně proti Rusku.

41; Světová zdravotnická organizace prohlásila, že pandemie koronaviru je ještě daleko před koncem. Informoval o tom generální ředitel organizace na tiskové konferenci.

42; V ukrajinské armádě obvinili vojenské komisariáty z povolávání branců nemocných tuberkulózou a žloutenkou. Pro vojáky je povinné absolvovat každoročně prohlídku ve vojenských zdravotnických zařízeních.

43; V Ukrajinské nejvyšší radě navrhují zavedení trestní odpovědnosti za propagaci bezdětnosti a nepřirozeného sexu. Na stránkách Nejvyšší rady se objevil návrh zákona o zákazu propagace rozvodů a výzev k odmítání rodit děti.

44; Na ruském ministerstvu obrany informovali o koronaviru u vojenských kadetů. Upřesňuje se, že v nemocnicích Ministerstva obrany se nachází 12 osob a v izolovaných odděleních výcvikových institucí dalších 66 lidí.

45; Ukrajinská armáda se dostala do „koronavirového kotle“. Lékaři odmítají plnit zadané úkoly.

46; Koronavirus u Moskvy. Režim zvýšené pohotovosti bude platit v Moskevské oblasti i přes květnové svátky.

47; Ve vojenské nemocnici v Charkově byl zaznamenán zvýšený výskyt koronaviru. Lékaři, kteří onemocněli koronavirem, pochybují o diagnóze a požadují ověření v Kyjevě.

Zdroj: https://rusvesna.su/news

Mnozí z mých přátel, příznivců a pravidelných čtenářů, asi víte, že hlavním (prakticky jediným) zdrojem mých příjmů je výuka jazyků na vysokých školách a v jazykovkách, kde na živnostenský list působím jako externí lektor.

V důsledku rozhodnutí vlády uzavřít všechny typy škol se v tuto chvíli ocitám bez jakýchkoli příjmů, navíc jako „živnostník“ bez možnosti požádat o nějaké dávky.

Proto se na Vás opět obracím s o to naléhavější prosbou, zdali byste nechtěli nějakou částkou přispět na překládání mých každodenních informačních přehledů. Moc by mi to pomohlo přežít toto období, o kterém netuším, jak dlouho bude trvat.

Můžete tak učinit na účet číslo 63127359/0800

Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!