Tak nám zabili Kuberu

1573523239-5dca0f2771267V nedělním večerním pořadu ČT1 Kuberova manželka a dcera vyslovily názor, že jejich manžel a otec snad dostal infarkt z rozčilení, které způsobily nátlaky ohledně jeho cesty na Tchajwan. Cesta na Tchajwan bez schválení Číny se ovšem jeví Číňanům jako nepřátelský akt. Uskutečnění takové cesty bych považoval za důležité nějak zdůvodnit, protože dráždit Čínu není nějaká legrace.  Nicméně zase na druhé straně, pokud je návštěva Tchajwanu odůvodněná, je zapotřebí to vysvětlit. Ale když si odmyslíme závoj propagandy a aktivistických snah o poškození našich vztahů s Čínou, tak se z mlhy vynoří hlavní otázka: Proč chtěl Kubera jet na Tchajwan? Proč změnil původní záměr jet do Číny na jinou destinaci? Co hledal na Tchajwanu? Co bylo tak důležité k takové cestě bez požehnání vlády a proti vůli prezidenta, zrovna v této době? Bylo to zase jen gesto provokace proti Číně sloužící někomu v pozadí, nebo to byla jeho svobodná vůle pramenící z nějakých reálných záměrů? Kubera byl reálně uvažující člověk a právě proto si ho mnozí vážili. Co tak najednou prosazoval na první pohled iracionální záměr? Alespoň tak to vidím, neboť jsem nikde racionální zdůvodnění cesty na Tchajwan neviděl, vyjma ideologických tezí. Tato otázka je v celé věci klíčová.

Jaroslava Kubery je škoda. Byl by vynikajícím prezidentem. Ztratili jsme člověka, na kterém by se mohly sjednotit různé proudy společnosti. Byl jediný z opozice, který vyhovoval i prezidentovi Zemanovi. Základem jeho obliby bylo realistické myšlení a na prvním místě odideologizované přesvědčení o službě státu a občanům, které vynikajícím způsobem realizoval jako starosta Teplic. Zahraniční zasahování nesnášel, nechtěl dotace EU, chtěl v rámci konzervativního myšlení, aby každý zodpovídal za sebe a dokázal na sebe vydělat. Jeho názory mohly vadit jen opravdu levicově smýšlejícím, což v současné době jsou především evropští univerzalisté a multikulturalisté. Ale nakonec právě jim ustoupil a pragmatickou kauzu cesty do Číny vyměnil za ideologicky motivovanou cestu na Tchajwan. Něco takového v jeho případě působilo jako blesk z jasného nebe. Ale dnes je bohužel mrtev a nemůže nám říci, co ho k tomuto rozhodnutí vedlo. Zanechal pouze otazníky, které se snaží mnozí zodpovědět v rámci svého ideologického přesvědčení nebo záměrů.

Jinak je samozřejmě zapotřebí dodat, že dopis čínského velvyslanectví, nebo jeho výsek, který dostal Kubera k přečtení a celá okolnost této kauzy, musela být pro něj stresující. Dopis čínského velvyslanectví je vyložený nátlak. Hrozit komplikacemi našim podnikatelům v Číně, pokud by Kubera cestu na Tchajwan uskutečnil, je opravdu nepřijatelné. Velvyslanec dokonce Kuberovi (možná i prezidentovi) sdělil, že ho odvolají, když Kubera na Tchajwan pojede (od čínské vlády by to bylo posuzováno jako špatná práce velvyslance).  Kuberovo rozhodnutí dokonce zaskočilo i Zemana, který vlastně nevěděl, co s tím (možná to neví dodnes). Možná Kubera v závěru svého života chtěl svoje rozhodnutí revidovat. Podle sdělení rodinných příslušníků byl Kubera z této situace zdrcen.

Na základě současných ideologicky motivovaných protičínských aktivit lze předpokládat, že i Kubera byl přinucen hrát svoji úlohu a mařit dobré vztahy s Čínou. Kubera v těchto snahách nikdy nefiguroval. Byl do nich v závěru svého života zatažen?

Kubera se stal nejspíše pěšákem v globální válce velmocí, tak jako se jimi stali mnozí jiní, ve válce, která rozděluje národ a je vydávána lživě za válku idejí. Dnes nejde o ideje lidských práv, to se domnívají jen „věřící“ fanatici, ideje jsou jen nástrojem zcela pragmatických cílů. Saudská Arábie je středověká monarchie, která porušuje daleko více lidská práva než Čína, ale Sadské Arábii se to odpouští, nekritizuje se a neštve se proti ní. Čína je stále zkoumána, kde všude lidská práva nedodržuje. Na Rusku se hledá kdeco a sebemenší selhání se velkohubě rozmazává. Je jasné, že o lidská práva nejde, že jde o válku velmocí o trhy a zdroje. Globální volný trh se stal minulostí. Slabší strana staví politické zábrany obchodu a hledá k nim ideologická opodstatnění. Nastává zařazování zemí do ekonomicko-politických bloků ovládaných velmocemi. Američané nemohou svými výrobky hospodářsky soutěžit a tak se snaží o válku, která má vyřadit konkurenci. Dokončení plynovodu North Stream z Ruska je téměř zmařeno vyhrožováním firmám, hrozí odvetou v případě zvýšení daní na zisky Facebooku. Odstraněním Ruska ze scény se dosáhne pro nás pouze závislosti na dodávkách výhradně z USA, což znamená monopol se všemi dopady (vydírání v případě neposlušnosti, cenová maximalizace). V případě Číny nelze konkurovat jejím cenám, proto je zapotřebí politického oddělení. Toto oddělování a vytváření bloků právě probíhá. Má mnoho tváří. Jednou z nich je provokace, mající protistranu donutit k nepřátelským akcím, které jsou stále častější a už se ani neskrývají za nějaké záminky. Neúcta k památníkům, přepisování historie, pomlouvačné pamflety, nerespektování dohodnuté územní integrity, vypovídání dříve uzavřených dohod, vytváření mediálního démonického obrazu nepřítele – propaganda, lži, provokace. Reakce protistrany je primitivní vyhrožování a pomsta.

Jestliže se tvoří nějaká bublina a USA chtějí být jejím hegemonem, musí nám to vyhovovat, jinak je to opět jen návrat k „omezené suverenitě“ hlásané kdysi Brežněvem. Nevím ale, co nám vyhovuje na amerických zásazích do volného obchodu? Zatím jsme na tom vždy jen prodělali a v principu na tom vydělat nelze. Musíme být hodně ideologicky zpracovaní a vystrašení virtuálními nepřáteli, abychom to přijali dobrovolně.

Čínská vláda musí být asi hodně naštvaná, že nemá takovou moc jako americká, aby mohla takto přímo mocensky zasahovat do dění v Evropě, zvláště když se jí nepodařilo podstrčit IT technologii umožňující špionáž.  CIA má k disposici data Facebooku a dalších v USA akreditovaných firem, které jsou povinny jí poskytnout všechny informace od uživatelů z celého světa. O tom se může Číňanům jen snít. Boj o zařazení nějakého státu do bubliny pokračuje a pro nás to přináší stále větší závislost na někom, kdo nás dostává stále více do své moci. To ovšem není Čína ani Rusko.

Kdo ovšem této monopolizaci unikne, zachová si svobodu pouze a jen tím, že si zachová nezávislé rozhodování o dodavatelích plynu, nafty a možnosti vyvážet svoje výrobky a tím dovoz platit. To znamená, že obchody s Čínou a Ruskem jsou výrazem naší svobody, naší schopnosti se vzepřít nátlakům. Ideologie nás jen do závislosti zatahují, krásné řeči o lidských právech jsou stejně falešné, vytváří pokrytecky dvojí standardy podle účelu, „věřící“ fanatici jsou potom v rukou mocných jako „užiteční idioti“. Myslím, že takových zmanipulovaných aktivistů tu máme nezdravě mnoho, což hovoří o cizích vlivech, nikoliv ovšem čínských a ruských.

Pan Kubera se ocitl se svým realismem v prostředí ideologického aktivismu. Myslím si, že tuto daleko ostřejší situaci si nedokázal natolik zlehčit, aby se ho niterně nedotýkala. Nemyslím si ovšem, že ho přímo zabila. Nicméně jeho smrt je opět použitelná v ideologickém boji.
19 Komentářů k Tak nám zabili Kuberu

 1. Mike napsal:

  hulil jak fabrika, tak co se tady vymlouvají

 2. Brousek napsal:

  Pana Kuberu jsem měl rád, a divadlo co teď okolo něj předvádí ČT je něco tak trapného, hodného opravdu jen ČT. Když si ale člověk dá i jiné zprávy do souvislostí, nemůže být překvapen.Kolaboranti dostali za úkol od ambasády USA, útočit na prezidenta,Babiše, Čínu a Rusko.
  Stačí sledovat zprávu Respektu o ruském zabijákovi. Před třemi týdny přiletěl ruský diplomat do Prahy, měl v kufru ricin, jako diplomat prošel a nasedl do auta a odjel na ambasádu. Pak vzal telefon, zavolal do Respektu a řekl jim že je zabiják a má v kufru ricin. Normální člověk si řekne, to jistě. Jen že ve společnosti se vždy najde pár idiotů a mentálně slabších jedinců, kteří nad tím nepřemýšlí a hned se začnou kasat jak je ten Rus zlej. A o to tu jde.

 3. weissbach napsal:

  "Byl by dobrým prezidentem." To určitě... Maximálně by mohl dělat v Teplicích chalífu.

 4. martin bareš napsal:

  Pane Podracký místo pana Kubery, co se ze senátního parazita stal mučedníkem hrdinou - ono kouřit fest na srdíčko nemá dobrý vliv a kumulovat funkce, to je vymejšlet v Senátu kraviny jak si udělat výlet na Tajwan a ještě starostovat v Teplicích a to pana Kuberu zvaného šetřílek, a to nechci pana Kuberu špinit ani chválit, co takhle vzpomenout třeba následující:

  Bolestivé vzpomenutí na čas hrůzy! Nálety britských a amerických bombardérů na Plzeň a okolí, těsně před koncem války.
  28. 4. 2020
  V následujících dnech, v čase 75. výročí konce 2. světové války - porážky německého nacismu, si připomínáme i nálety britských a amerických bombardérů na Plzeň a okolí těsně před koncem války. Historické dny 17., 18, a 25. duben 1945 se staly pro občany Plzně jedním z nejtragičtějších časů za celou druhou světovou válku.
  Dne 17. dubna 1945 bylo usmrceno více než 850 a 18. dubna 1945 celkem 100 občanů. Ničivé pumy padaly na Doubravku, Letnou, Slovany a Petrohrad a Jateční ulici.
  Celkem 38 žáků Základní školy s učitelkou Květou Zajícovou druhý den nepřišlo do školy, jejich život náhle skončil.
  Dvacetiminutový nálet začal před čtvrtou hodinou ranní. Zúčastnilo se ho 222 čtyřmotorových Lancasterů a 11 Mosquitů, které shodily 891 tun trhavých a čtyři tuny zápalných bomb.
  Na nádraží zničily 85 lokomotiv, 2000 vagonů, zlikvidovaly desítky drážních budov a 60 km kolejí.
  Onoho 17. dubna 1945 se také Britové snažili zničit plzeňskou Škodovku, ale odchýlení se od správného kurzu způsobilo dopad pum na město Dobřany, Psychiatrickou léčebnu a usmrtilo tam stovky pacientů a zaměstnanců léčebny. Usmrceno bylo také 50 občanů města. Ze 746 domů zůstalo stát jen 200..
  Škodovy závody v Plzni byly ale totálně zničeny náletem 25. dubna 1945. Ze 129 průmyslově výrobních budov jich bylo zcela zničeno 29, 21 poškozeno velmi těžce a 33 jich bylo poškozeno ze 40 %. Bomby padaly na celé město a okolí. Nacházejí se dodnes. Zatím poslední nález byl na sídlišti Skvrňany v roce 2019.
  Počet obětí nacistického německého teroru a britsko-amerických náletů na Škodovku v Plzni se vyšplhal k číslu 398. Pracovníkům Škodovky zabitým při náletech a umučeným členům odboje byl namísto dosavadních pamětních desek postaven nový památník.
  Dne 17. dubna 2020 se uskutečnilo pietní uctění památky obětem náletů za účasti představitelů Úřadu městského obvodu Plzeň 4 Doubravka, MěV KSČM, MěR KČP a ZAK.
  Proč si tu válku stále připomínáme? Protože stále mají lidé válku jen jako film v televizi, nevidí tu hrůzu a utrpení. Dokonce jsou schopni volit politiky, kteří posílají letadla házet bomby po celém světě, a zabíjet tak lidi bez prokázání viny a bez soudu.

  Autor:
  Jan BOŠTÍK, místopředseda ZO KSČM 6033 Plzeň

  Bez nějakých ideologických plivanců a kopanců. Co vy na to??

 5. Jan napsal:

  Kubera byl slejska, totalne zavisly na nikotinu. Chodici cigareta. Oddelal se sam. Odjakziva bojoval za kuraky a moznost koureni vsude a kdykoliv!

  Ted neco smyslplneho. Blizi se vyroci naseho osvobozeni 1945. Prectete si clanek kanadskeho historika. Je tam vse co by mel kazdy vedet:
  https://cz.sputniknews.com/nazory/2020042811858876-v-teto-bitve-vzpominek-nemuze-zapad-vyhrat-kanadsky-historik-popsal-velkou-vlasteneckou-valku-krok/

 6. jama50 napsal:

  Poslední dobou stále čtu o tom, jak nám život dává vědět, co máme dělat. Používá k tomu prý symboliku.

  Při čtení článku mě jedna napadla. Pan Kubera asi musel udělat něco, do čeho se mu nechtělo (jinak by na to tak netrval, blbec to určitě nebyl). A protože se již pevně rozhodl, zasála vyšší režie. Vyřadila jej ze hry. A dala signál, co mají lidé následovat.

  Je mi líto manželky a dcery pana Kubery, protože se nechaly namočit do něčeho, čemu zcela jistě nerozumí. Následky si ale odnesou, až pravda vyjde napovrch. A ona Pravda nakonec vždy zvítězí. To už je holt v tom světě tak zařízeno.

  V této souvislosti mě napadá, zda také pánové Hřib, O. Kolář a Novotný vědí, k čemu se propůjčili. A zda je napadlo, že by mohli být (nebo alespoň jeden z nich) obětováni na oltář "vyšších zájmů". Tak jako svého česu B. Němcov (jako zrádce ruského národa), jako bratr Kim Čong Ina, Jan Masaryk a mnozí další, jejich ukončení životů měla na svědomí s největší pravděpodobností britská MI6 (ve spojení se CIA). Pjakin říká: "Éto děbili." Co k tomu dodat.

 7. rumcajs napsal:

  A že prodal Teplice arabům, to jako nikoho nesere. Anebo je toto ta realistická politika?

 8. Jarek* napsal:

  Kubera byl nehorázný pitomec, ze kterého se mi vždy chtělo blít. To, co z něho lezlo za hovadiny, jeho protinárodní přístup a praktické jednání mě doslova děsilo. Je moc dobře, že zdechl, mělo to přijít podstatně dříve.

 9. duro trulo napsal:

  No pokud by se Kubera stal presidentem ČR, tak já bych se stal vrahem presidenta. Díky osudu k tomu nedošlo!!!

 10. .lak napsal:

  https://g.cz/spinave-rousky-a-netesnici-respiratory-cina-posila-do-ceska-smejdy-za-miliardy-korun/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
  Nevím jak jste na to přišli že si to koupíte když už jste vše zklaunovali a že to nemusíte to vyrábět? Když tu produkce patří cizím vlastencům a prý má jednotka hodnotu 3. haléře zlé socialistické koruny. A dnes všude hovoří že všichni po koronaviru zchudnou když 80% národa líže hranici bídy tragédi. Vydělte si miliardy 97. vy co na nich sedíte a zjistíte že malorolník z etiopie má víc, trubky.

 11. .lak napsal:

  Akizmetkace :lol:

  Václav Pjakiin
  Včera jsem poslouchal VK a jakmile začal hovořit o dutém měsíci, entitách, UFO atd. tak sem se nějak nemohl ubránit smíchu. Tyto fantasmagorické výklady světa dost AERONETU škodí a díky tomu dost lidí tento web nebere vážně. Je to škoda, držet se politických témat by bylo asi lepší. No jen můj názor.

  3 OdpovězKvě 2, 2020 8:19
  .lak
  Návštěvník
  .lak
  Tohle všechno mu do singularity a jektoru dají. Nicméně autisté nepřijmou co neznají a tedy to to školství zvláštních a pomocných škol neměli rušit. Mohou se potom ojevit na místech v společnosti přítěží omezenců. Kdy tam filtr nedělá intelekt ale deformace. To bylo shovívavě útlocitným i když to není na místě realit mělo být místo deformace zmetek. Kvůli korektnosti zmatení pojmů babylónie s trhanty na krize a business.

  0OdpovězUpravKvě 2, 2020 9:58

  • sergej napsal:

   :-D Akizmet je asi šém na na "sezame otevři se. A TOR mi psal IP black list ale měl psát číslo procesoru osel.
   :lol: Třeba toho za půl století že jo.

   • .lak napsal:

    Zdrojově odtamtud.

    Filosof
    8) Německý ministr zdravotnictví Jens Spahn otočil na podpatku

    A jak je vidět, tak nejen policisté, ale také politici:

    Německý ministr zdravotnictví Jens Spahn ještě před několika dny promlouval k lidu, že povinné očkování je nevyhnutelné a že každý MUSÍ BÝT NAOČKOVÁN. Pokud lidé budou chtít cestovat a vyjít ven, nikoho to nemine. Pár dní nato, včera, se vyjádřil zcela jinak, jako kdyby byl vyměněn. Řekl doslova, no jo, že nevěří, že očkování se bude provádět, že to tak nebude a že je to minulostí…..

    17 OdpovězKvě 1, 2020 22:19
    .lak
    Návštěvník
    .lak
    Třeba zjistil že by mu s tím ukecali “sudičku na funus pozítří a tak kovaný podporovatel bussines kalegri výměny obyvatel evropy přání OSN padni komu padni zase není. Konkurence pindostanu, eu to nejen nevadí a tedy ji protěžují takže nejsdou agendu zájmů platících daňových mameluků nehledě polomodrokrevnosti. Globalisté jsou samozřejmě světoběžníci a ženy? Chtějí asi zmodrat přirozeným způsobem. friško
    https://www.youtube.com/watch?v=JXyuZh8AWbM

    0OdpovězUpravKvě 2, 2020 10:09

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!