Přehled zpráv – RusVesna 1.5.2020

boris_dzhonson_01; Boris Johnson prohlásil, že Velká Británie už dosáhla vrcholu koronavirové infekce.

2; V Evropském parlamentu kritizovali zprávu Evropské unie o dezinformacích ohledně koronaviru obsahujících obvinění na adresu Ruska a Číny. Poslanec za Irsko obvinění označil za nepodložená. Francouzský poslanec Mariani zase prohlásil, že za fake news lze označit i nedůvěryhodné informace šířené politiky. Jako příklad uvedl, že francouzské úřady nejprve tvrdily, že roušky nejsou potřeba, a nyní tvrdí pravý opak.

3; V Nejvyšší radě Ukrajiny onemocnělo koronavirem více než deset poslanců. Podle předsedy parlamentu je navíc možné, že ne všichni poslanci veřejně přiznají, že jsou také nakaženi.

4; V Kremlu odmítli zprávy o možném odchodu Michaila Mušustina z funkce premiéra kvůli nákaze koronavirem.

5; U Zelenského slíbili, že v nejbližších dnech oznámí jmenování Saakašviliho. Tenhle příběh ještě neskončil.

6; Rusko dosáhlo vrcholu koronavirové epidemie, prohlásila Skvorcova. Dále prohlásila, že podstatně vzrůstá počet testů na koronavirus. V tuto chvíli se jich dělá kolem 160 tisíc za den.

7; Karanténa na Ukrajině zlikvidovala tisíce provozoven veřejného stravování. Podle stavu z konce dubna jich skončilo 12 tisíc.

8; Ukrajinští psychiatři se obrátili o pomoc na mezinárodní veřejnost. Lékaři prohlašují, že v důsledku druhé etapy zdravotnické reforma Uljany Suprun dochází v zemi k likvidaci celého oboru psychiatrie.

9; USA diktují Severoatlantické alianci, která zaostává za Ruskem, své podmínky. Vyplývá to z unikátního dokumentu. Atlantická rada nezpřístupňuje příliš často analytické materiály ohledně vojenských otázek veřejnosti.

10; Probít se do Luganské republiky. Ukrajinská armáda chystá speciální operaci na mostě u Stanice Luganské. Vyplývá to z pravidelné zprávy o vojenské situaci v Luganské republice.

11; Děravá opona. Skandál s ukrajinskými gastarbeitery. Ukrajinská vláda učinila spoustu vzájemně protichůdných prohlášení ohledně budoucnosti ukrajinských zahraničních dělníků, z čehož vznikají zmatky a nespokojenost.

12; Plán ruské vlády ohledně epidemie. Jaké kategorie obyvatelstva dostanou podporu? Ruská vláda připravila plán na překonání ekonomických následků epidemie koronaviru.

13; Hrozí Ukrajině karanténní vzpoury? Není vyloučeno, že v nejbližší době mohou na Ukrajině vzniknout protesty. Ale pokud se vláda rozhodne ke zmírnění karantény, je budoucí vývoj rovněž otázkou...

14; Neuvěřitelná ostuda Ukrajiny. Rok po inauguraci prezidenta Zelenského si už nikdo nedělá iluze ohledně jeho týmu a už vůbec ne o směřování, kterým se Ukrajina vydala.

15; Strach z odplaty. Pražské úřady se podělaly z „revizora“ z Moskvy. Pražská radnice je nonstop pod ochranou policie, neboť se z nějakého důvodu rozhodli, že si pro ně přišel ruský revizor. Někoho třeba tíží svědomí, ale předpokladem je, že nějaké má. A ti, kdo ho nemají, ti se prostě jen zbaběle bojí, že se ostatní budou chovat stejně podle jako oni.

16; V USA je velmi špatná situace. Koronavirus rozmetal mýtus o americké výlučnosti. Pandemie ukázala, že to byly jen pohádky.

17; V Rusku odhalili plán Ukrajiny na očištění Donbasu. Právě z tohoto důvodu kyjevská moc odmítá dodržovat dosažené dohody v rámci normandské čtyřky.

18; Kolosální úder COIVD-19. Polovině obyvatelstva planety hrozí nedostatek prostředků k existenci. Zhruba polovina veškeré pracovní síly na světě může narazit na existenční problémy.

19; Nepřítel nebo oběť koronaviru? Kdo za všechno může a kdo ponese odpovědnost za pandemii? Čína už si zvykla na neustálá obviňování na svou adresu. A chystá se na to reagovat.

20; Čáp pobavil internet. Pták v Bělorusku přiletěl na křížový pochod a pochodoval celých 12 kilometrů s věřícími.

21; V Petrohradě se objevily mobilní chladicí vozy pro oběti COVID-19. Musím počítat s různými scénáři. Toto je rezerva pro případ komplikací, informovali v tiskové službě vicegubernátora.

22; Rekordní nezaměstnanost v USA. Desítky milionů zůstaly bez peněz kvůli koronaviru. Vniklá situace je nejhorší za celou historii USA.

23; Ženský tábor smrti. Byl zveřejněn vzpomínkový materiál na strašlivý lágr Ravensbrück. Za necelých šest let existence této fabriky na smrt jím prošlo více než 132 tisíc žen a dětí, ale také 20 tisíc mužů.

24; Desítky lékařů v nemocnici Kommunarka a Výzkumného ústavu rychlé lékařské pomoci v Petrohradu se nakazily koronavirem. Připomeňme, že koncem března se nakazil i primář lékařského centra v Kommunarce Denis Procenko.

25; Šéf výboru Nejvyšší rady informoval, jak bude Ukrajina umořovat problematické úvěry MMF. Nastal čas překvapivých událostí: Kyjev se podle všeho chce zbavit závislosti na MMF.

26; Koronavirus v Rusku: Téměř 8 tisíc nových případů za 24 hodin. Celkový počet nakažených už dosáhl více než 114 tisíc, což je zhruba 780 nakažených na milion obyvatel. Tento ukazatel je již srovnatelný například s Českou republikou (721) nebo Finskem (912).

27; Trump se chystá potrestat Čínu za koronavirus. Trumpova administrativa pracuje na dlouhodobém plánu potrestání Číny hned na několika frontách.

28; V Doněcké republice hlásí nové úmrtí na koronavirus. Počet nemocných zde již překročil stovku.

29; Zemřel místopředseda krymské vlády Pavel Koroljov. Bylo mu 60 let.

30; Šéfka Rospotrebnadzoru informovala, jak bude Rusko postupně uvolňovat režim sebeizolace. Anna Popova vyjmenovala první kroky, na které se Rusové mohou těšit, ale také podmínky, za kterých tyto kroky budou možné.

31; Ukrajinská moc klečí a prosí o peníze, říká Timošenková. Současnou Ukrajinu šéfka strany Baťkivščina srovnala s finančním narkomanem.

32; Ukrajinský voják, která přešel na stranu Doněcké republiky, je prověřován na koronavirus. Odběr biomateriálu pro test byl proveden zástupci doněckého ministerstva zdravotnictví.

33; Ruské úřady informovaly, jak to bude v létě a kdy přijde druhá vlna pandemie koronaviru.

34; Nepříjemné prudké zvýšení počtu případů nákazy v Dagestánu. Celá obec je zachvácena epidemií. Nemocný je každý třetí. Na pokyn ministerstva zdravotnictví republiky byl na místo vyslán mobilní komplex pro hromadné vyšetření obyvatel.

35; Ženy v čele států úspěšných v boji proti koronaviru. Na seznamu jsou například nejvyšší představitelky Tchaj-wanu, Nového Zélandu, Islandu, Finska, ale i Německa...

36; Ukrajinský voják, který přeběhl do Doněcké republiky, informoval o nesnesitelných podmínkách v řadách ukrajinské armády. Velení OOS (ATO) se bojí zveřejňovat reálnou statistiku nemocnosti na koronavirus u ukrajinských vojáků v Donbasu.

37; Těžba ropy se snižuje. Začala platit dohoda OPOEC+. Všechny ruské společnosti se účastní snižování objemu těžby.

38; Koronavirus na Ukrajině: Pětina nakažených jsou lékaři. Stovky zdravotnických pracovníků absolvují léčení v nemocnicích.

39; Podívejte se na ten rozdíl! O čem hovořili ministři zahraničí zemí Normandské čtyřky? Vzniká dojem, že ukrajinský ministr zahraničí byl na úplně jiných jednáních, kde bylo dosaženo zcela odlišných dohod... Jeho interpretace ukazuje, že s dodržováním příměří Ukrajina opět nepočítá.

40; Nenápadná země, která suverénně zvítězila nad koronavirem. Hustě osídlený a přitom nikterak bohatý Vietnam dokázal infekci zcela zastavit. Dokonce dvakrát. Podruhé poté, co novou vlnu spustila devětadvacetiletá žena, která se vrátila do země z Londýna, Lombardie a Paříže, aniž oznámila, že byla nakažena, přestože o tom věděla. Do nemocnice se dostala až pátý den po návratu.

41; Vědci porovnali účinnost jednorázových roušek a plastikových štítů. Štíty zachytí až 92% kapének a má výhodu v tom, že se snadno udržuje, zatímco roušky je třeba měnit.

42; Na předměstí Doněcka okupanti z ukrajinské armády zabili civilní obyvatelku. Dnes ve 14:35 okupační síly Ukrajiny zahájily ze střelných zbraní na civilní obyvatelstvo obce Spartak.

43; Jaký bude svět po koronaviru? Západ se nachází v hluboké existenciální krizi.

44; V Moskevské oblasti zakázali vstup na ulici bez ochranné masky. Gubernátor Moskevské oblasti Andrej Vorobjov podepsal nařízení, které zavádí povinnost nosit ochranou roušku na celém území Moskevské oblasti.

45; Legendární raketometčík informoval, jak přesně před 60 lety sestřelil americké špionážní letadlo nad Sverdlovskem (dnes Jekatěrinburg). Za svůj hrdinský čin dostal sovětský letec Michail Voronov Řád bojového rudého praporu.

46; Oficiální mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharova označila Navalného za zbabělého vyčuraného podvodníka a odkecanou duševní trosku (шулер и трус конченый) poté, co jej vyzvala k televizní debatě a on si začal klást nejrůznější podmínky.

47; Byly objeveny nové symptomy koronaviru. Jedná se o mutaci. Závěry o možné mutaci koronaviru lze učinit až podle rozdílu v klinickém obrazu u ruských a zahraničních pacientů.

48; Senzace v New Yorku. Nakolik je tedy COVID-19 nebezpečný? Poslední výzkumy amerických virologů zpochybnily vysokou úmrtnost na nový koronavirus.

49; Ruský ministr výstavby Jakušev byl hospitalizován s koronavirem. Během svého léčení bude se svým úřadem nadále komunikovat.

Zdroj: https://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo i v této nelehké době chtěli finančně podpořit překládání každodenních informačních přehledů, můžete tak učinit na účet číslo

63127359/0800

Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!