Přehled zpráv – RusVesna 30.4.2020

kanadskiy_vertolet_sikorsky_ch-124_sea_king1; Vrtulník NATO havaroval v Iónském moři. Vrtulník Sikorsky CH-124 Sea King, na jehož palubě bylo šest lidí, se ztratil 52 námořních mil na západ od ostrova Kefalonia.

2; V Moskvě zemřelo 65 pacientů s koronavirem. V operativním štábu připomněli nutnost přísného dodržování režimu sebeizolace.

3; Světová zdravotnická organizace komentovala situaci s nemocností na koronavirus v Rusku. Zdůraznili, že důležité je lokální vyhodnocení rizik.

4; Zelenskho obklopují idioti. Kontroverzní spisovatel a analytik Dmitrij Gordon se pohádal se „Sluhou národa“ kvůli Saakašvilimu. Gordon prohlásil, že ne Ukrajině není ani jeden člověk, který by dosáhl takových úspěchů jako Saakašvili.

5; Expert informoval o tom, co se může stát nejhorším výsledkem pandemie. Najednou se ukázalo, že díky neznámému viru je možné zcela vyřadit obrovskou letadlovou loď v Tichém oceánu.

6; V Luganské republice se chystají na Nesmrtelný pluk. Jaká jsou pravidla účasti? V souvislosti s pandemií koronaviru tradiční pochod Nesmrtelný pluk dozná velkých změn.

7; S kastrolem na hlavě. Ukrajinským školákům při on-line výuce vyprávěli historii Majdanu. Ukrajinští páťáci dostali další porci „vlastenecké“ on-line výchovy.

8; Na frontě v Luganské republice došlo k vyostření. Přijela skupina zvláštního centra ukrajinských ozbrojených sil.

9; Korporace Boeing provede rozsáhlou redukci počtu zaměstnanců po celém světě. Šéf společnosti Boeing David Calhoun informoval, že korporace se až do konce snažila pracovní místa zachránit.

10; Západní muzikanti v době karantény hrají sovětské vojenské písně. Podobné činy demonstrují vztah zahraničních občanů k Rusku a k historii Velké vlastenecké války.

11; Nový plán ohledně Sýrie. USA žádají kmen Šumar, aby vytvořil armádu o velikosti 5 tisíc ozbrojenců. USA vytvářejí sílu, která umožní realizovat plány na okupaci východu Sýrie.

12; Rusko musí okamžitě jednat! Svět po pandemii se výrazně změní. Bude to desetiletí Ruska. Musíme optimisticky hledět do budoucnosti.

13; Lež o „vítězství nad Ruskem“ likviduje ropné impérium USA jako domeček z karet. Nemá smysl popírat, že energetické společnosti prožily skutečný šok kvůli propadu cen ropy.

14; Plavidlo schopné dostavět „Severní proud-2“ se otočilo a směřuje do Kaliningradu. Plavidlo má dorazit do Kaliningradu 1. července.

15; Kdy zeslábne koronavirus? Informuje profesor Ruské akademie věd Alexandr Lukašov. V tuto chvíli je v Rusku nakaženo 106,5 tisíce lidí. Každý virus slábne, a čím déle žije v těle hostitele, tím rychleji.

16; Po koronakrizi přežijí ti, kteří se připravili, říká velitel brigády Doněcké republiky. Ve světě vedle postupným odchodem koronaviru probíhá proces vyjasňování toho, co se vlastně stalo.

17; V počtu nakažených Velká Británie předehnala nejen Německo, ale i Francii. Zjištěno zde bylo už přes 170 tisíc případů.

18; V nákladních vozech u budovy pohřební služby města New York byla nalezena rozkládají se těla.

19; FSB odvrátila teroristický čin v Jekatěrinburgu. Zatímco většina Rusů spala, ve městě fungoval režim protiteroristické operace.

20; Ukrajince čeká smrt a likvidace, prohlásili v Nejvyšší radě. V komentáři ke zvažovanému jmenování Michaila Saakašviliho vicepremiérem Ilja Kiva poznamenal, že Saakašvili není jen zahraniční kreatura, ale že jeho jmenování je jednou z podmínek pro získání úvěru.

21; Čas optimistů. Ropa zdražuje na základě náznaků zotavení poptávky. Nárůst poptávky po ropných produktech se stal pro trh příjemným překvapením.

22; České úřady oznámily, že zemi sužuje katastrofální dlouhodobé sucho. Vzniklá situace je nejhorší za posledních 500 let.

23; V Rusku bylo zaregistrováno za posledních 24 hodin 7 tisíc nových případů nákazy koronavirem. Počet zemřelých už druhý den činí více než sto za den.

24; Ukrajinská vláda slibuje, že zajistí export gastarbeiterů do Evropy. Další skupina šťastlivců z Ukrajiny se už probojovala na pole ve Velké Británii.

25; Jeden z Kurilských ostrovů byl zasypán popelem z vulkánu Ebeko. Sopka vychrlila popel do výšky 3,5 km nad úrovní moře.

26; Ukrajinská armáda podnikla mohutný dělostřelecký úder, který byl naváděn systémem Valkýra.

27; V Charkově nahá žena nesla v igelitové tašce odřezanou hlavu své dcery. Žena, která si počínala jako šílenec, byla zadržena policií.

28; Hlavní národní komplex USA. Jak vynucený odchod z Vietnamu změnil USA? Byly zveřejněny historické záběry evakuace ze Saigonu, která proběhla před 45 lety a stala se symbolem porážky USA ve Vietnamské válce.

29; Koronavirus drtí ekonomiky Francie a Španělska. Propad ve Francii se ukázal jako rekordní za celou dobu sledování vývoje HDP od roku 1949.

30; V Kyjevě lékaři jedné z nemocnic uspořádali stávku. Přivážejí k nám lidi a potvrzuje se u nich koronavirus. Poté je odvezou a nám přikazují, abychom mlčeli a pokračovali v práci.

31; Ve švédském městě Lund zakázali tradiční Valpuržinu noc. Aby se lidé nesrocovali v parcích a nepálili zde tradiční ohně, byl po parcích tunu drůbežího trusu. Ve Švédsku bylo zaregistrováno přes 21 tisíc případů nákazy, téměř 2.600 lidí zemřelo.

32; Na Ukrajině byli obviněni lékaři z šíření koronaviru. Bylo schváleno rozhodnutí pohnat před soud primáře jedné z oblastních klinických nemocnic včetně jeho náměstků.

33; Pták v letu způsobil na vojenském polygonu v Polsku předčasnou explozi americké rakety odpálené na tank.

34; S chřipkou se to nedá srovnat. Vědci zveřejnili šokující informace o úmrtích na COVID-19 v New Yorku. Za poslední tři měsíce zemřelo na COVID-19 jednadvacetkrát více lidí než na sezónní chřipku.

35; Na Sibiři dělníci holýma rukama osvobodili medvěda, který uvízl v plastovém sudu.

36; V Moskevské oblasti bude stanoven přísný řád pro opuštění domovů. Úřady Moskevské oblasti se začínají chystat na postupné zavedení režimu nošení masek.

37; Nejvyšší rada Ukrajiny schválila ustanovení o odsouzení Ruska. Ustanovení vinící Rusko z ozbrojeného konfliktu v Donbasu a nezákonné anexi Krymu bude zasláno parlamentům zahraničních států a parlamentních shromáždění mezinárodních organizací.

38; Koronavirus v Republikách Donbasu: Počty infikovaných rostou.

39; Kdy lze očekávat výsledky ohledně vakcíny? Prognóza situace v Rusku. Nyní je možné slyšet spoustu rozporných hodnocení od expertů o stagnaci přírůstku v květnu nebo o vrcholu epidemie v červnu či červenci.

40; Integraci již nelze zastavit. Rusko zjednodušilo režim akreditace vzdělávacích institucí Doněcké republiky. Akreditaci dostaly už čtyři vysoké školy. O akreditaci žádá i několik středoškolských zařízení.

41; Ohavná vražda. Žena zadržená v Charkově s uříznutou hlavou své dcerky ztropila skandál u soudu, popírala svou totožnost.

42; Ani Němci nedělali taková zvěrstva jako dnes ukrajinská armáda. Ukrajinské ozbrojené síly uskutečnily úder na Luganskou republiku. Na úseku fronty, kde došlo k jedné z etap odpoutání sil a stan, nebyl ani jeden den klidu.

43; Na Ukrajině chtějí získat desítky miliard dolarů od Číny a Saúdské Arábie. Informoval o tom majitel jednoho z největších ukrajinských agroholdingů Ukrlandfarming Oleg Bachmaťuk.

44; Světová zdravotnická organizace definovala ukazatel, kdy je možné mluvit o sestupné fázi epidemie. Jde o situaci, kdy na každého nemocného připadá méně než jeden nivě nakažený. Ve světě je už přes tři a čtvrt milionu nakažených, 232 tisíc zemřelo, což je víc než 6% z nich.

45; Ministryně a vedoucí aparátu gubernátora Saratovské oblasti Olesja Gorjačeva odstoupila z funkce po skandálu s nákupem roušek.

46; Ruský premiér Michail Mišustin se nakazil koronavirem. Oznámil to během videokonference s Vladimirem Putinem.

47; Gruzínský žoldák bojující na straně ukrajinských neonacistů zastřelil dávkou ze samopalu dva ukrajinské vojáky poté, co ho během hádky jeden z nich střelil do břicha. Takto vzniklé ztráty budou už podle tradice zaznamenány jako bojové ztráty v důsledku ostřelování ze strany nepřítele.

48; Americká rozvědka učinila prohlášení o původu koronaviru. Oficiálně potvrdila, že není umělého původu, přestože o tom dříve i Pentagon pochyboval. Zkoumat se budou už jen varianty, zdali k prvotní nákaze došlo kontaktem s infikovaným živočichem nebo šlo o únik zkoumaného viru z nějaké laboratoře.

49; Ruský předseda vlády nakažený koronavirem požádal Rusy, aby zůstávali doma. Vyjádřil naději, že koronavirovou infekci se podaří potlačit a definitivně na dní zvítězit.

50; Desítky milionů Američanů přišlo o práci v důsledku koronaviru. Očekává se, že podle výsledků druhého kvartálu bude americký HDP na nejnižší úrovni v historii.

51; Itálie hlásí rekordní počet uzdravených z koronaviru za poslední den. Informoval o tom šéf Služby civilní obrany Itálie.

52; Vědci nalezli nový prostředek proti koronaviru. Je to jedna z protilátek, která neutralizuje SARS-CoV-2, prohlásil biolog, docent Texaské univerzity Jason McLellan.

Zdroj: https://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo i v této nelehké době chtěli finančně podpořit překládání každodenních informačních přehledů, můžete tak učinit na účet číslo

63127359/0800

Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!