DROBNÉ ZAMYŠLENÍ

Premiere Of Showtime's "I'm Dying Up Here" - Arrivals"Společnost se hroutí a lidé si začínají uvědomovat, že důvodem, proč se cítí psychicky nemocní, je to, že žijí v systému, který není navržen tak, aby vyhovoval lidskému duchu."
Jim Carrey

I nejlépe placený komik hollywoodské iluze přišel na to, že tento svět je záměrně vytvořen/navržen tak, aby byl proti-lidský.

Informační pandemie okolo nemoci C19 není nástrojem, který má tento svět učinit lidským, ba právě naopak, ale i mnohá kamenná srdce si mohla všimnout, že "naše" civilizace je poněkud ne-mocná (od slova nemít moc, nikoliv od slova "choroba"). Pokud se v "naší" společnosti (člověk člověku vlkem) vyplatí dát (až absurdně) mnohonásobně více peněz za "práci" osobě, co třeba běhá za míčem, než člověku, který je trénován na záchranu vašeho života, tak je tato celá společnost skutečně chorá. Možná, že akce C19 donutí lidi, aspoň na chvíli, více přemýšlet o hodnotách a jestli je pro jejich život více důležitý fotbalista, tenista či hokejista a nebo třeba zdravotní sestra. Jedna z nich zrovna nedávno pronesla: "Zkuste zajít za Ronaldem, jestli vás připojí na plicní ventilaci".

Vše se zastavilo a lidé konečně uviděli, co je důležité a co je jen pozlátko s nulovou hodnotou pro život. Změní tato zkušenost lidi?

Ne. Dokud budou dál fungovat v algoritmu dvou lží, tedy si budou hrát na levičáky a pravičáky, ateisty a věřící, konzervativce a liberály atd., tak to přinese změnu asi stejnou, jako když se pes honí za vlastním ocasem a myslí si, že ho dohoní. A "elity"? Ty právě s tímto počítají a proto jsou zcela v klidu.

Dokud nezahodíme všechny lži, které nám předložily, abychom si z nich "svobodně vybrali" (zastřelíš se raději pistolí a nebo revolverem?), tak se nikam neposuneme a nic nezměníme.

Ale když ono je to tak jednoduché být věřícím v jejich "pravdy", že? Věřit v neomylnost davu, nebo v "sílu svobodného trhu", nebo v to, že se o mě musí někdo postarat...? Je lehké věřit, že vírou v oživlé zombí dosáhnu "Spásy" a nebudu se muset nijak dál snažit. Je snadné věřit v to, že jsem jen hromada kostí, tekutin a tkání ve kterých se omylem či "náhodou" objevilo vědomí. Je snadné věřit, že to staré proti-lidské bylo lepší, než to nové, maskované za svobodu a v důsledku ještě proti-lidštější, že?

Co to všechno hodit na hnůj, kam to ostatně vždy patřilo a zkusit poprvé vytvořit civilizaci lidí, kteří žijí dle vlastního svědomí a jejichž cílem je vytvořit takovou společnost, aby v ní mohl každý projevit svůj nejlepší potenciál?

Je to utopie? I tomu nás naučili věřit, protože lidé s vysokou mírou chápání, žijící dle svědomí a jdoucí cestou sebe-poznání, se nedají ovládat. Dají se jen zabít, ale kdo by jim pak sloužil?
23 Komentářů k DROBNÉ ZAMYŠLENÍ

 1. trtal napsal:

  tak zrovna Jim Carrey i pres poslouchatelne projevy je na seznamu stihanych satanistickych pedofilu - tzv Elity predevsim v USA...
  ..tos nevim teda...

 2. .lak napsal:

  Nevím jak kdo ale před prohlížeč operu se sem na adresu nedostanu. Je na black listu?

 3. .lak napsal:

  Z ae :lol:

  Věčný Slovan
  Klokan

  “… Tehdá dokonce pálili naše knihy, a mnoho knih, protože jinak bychom s našimi původními vědomostmi dnes již dávno byli na koni.
  dík”

  “Zvláštní”, že neexistují žádné dobové prameny, které by potvrzovaly, že by na našem území v době christianizace docházelo k pálení knih. Aby ne, když na našem území v předkřesťanské době žádná literatura neexistovala a nebyla. Záhada hlavolamu je tímto vyřešena.

  5OdpovězKvě 3, 2020 0:25
  .lak
  Návštěvník
  .lak
  Jo, bylo hůř. Mečem a křížem. A mnohem výrazově hodnotnější jazyk nahradili primitivní abecedou nekomunikačního záběru ohlupovaných. Nebyla snad písemná forma? Staroslovanských významových pojmů s neskutečným potenciálem možností sdělení která ani nejde srovnat, možná kuličkový sčot s kompem. Hlavně tam byli spojené kony s vědomím. Zá-kon. A celý výrazový a významový rejstřík byl logicky i významově propojen a tedy to nebyl jen generátor náhodných shluků slov z pouhých písmen a žel abeceda to dá pro mnohé že nechápou o čem co je. A když to používali museli myslet ve větších pojmových obrazech a nikoli formou imbecilů pouček profesora big tunela, třeba.

  https://www.youtube.com/watch?v=2hoqfTCsHew

  0OdpovězUpravKvě 4, 2020 11:01

  • .lak napsal:

   Ach ti religiózníci. Reakce na stejné téma těch co znalosti nahrazují vírou a k čertu s neznalostí plněním svých přání. :lol: Profesionální inkluzivní autisté. No tedy moudřejší ustoupí, hmmm. Ale je kam? To jek jejich nastav druhou tvář, či spíše druhý krk. A výměna obyvatel evropy nařízením EU promuslimským OSN plánu kalegri.
   https://www.youtube.com/watch?v=StIzboo1Hic

   Věčný Slovan
   khrsc

   Ani tehdejší arabští cestovatelé (které nelze podezřívat z nějakého nadržování křesťanství), kteří procestovali slovanské země křížem krážem, o žádné vaší “Bukvici” a údajné slovanské literatuře nikde neslyšeli a nikde ji neviděli (a to jinak uvádějí podrobný popis slovanské společnosti ve svých svědectvích).
   Vaše novopohanská verze historie je pouhý mýtus a fikce, která s historickou realitou má pramálo společného.
   Sám fakt, že Slované neměli původně předtím vlastní písmo a literaturu, není rozhodně žádným důkazem, že Slované byli či jsou nějací “tupí barbaři”. To není žádná ostuda. Ani Germáni předtím neměli vlastní písmo a literaturu. A kam to později duchovně, kulturně a civilizačně dotáhli?! A co teprve Slované, kteří ještě neměli za sebou slavnou minulost (opravdovou slavnou minulost v podobě svého národního vrcholu) a svůj vrchol ještě neobjevili?!

   0OdpovězKvě 3, 2020 12:00
   .lak
   Návštěvník
   .lak
   Maliko víc humorné a nicotné přesvědčení.

   Tu je krátky príklad zoznamu kalendárnych foriem, ako ich používajú Slovania-Staroverci dodnes:
   Letopočty zodpovedajúce roku 2009-2010 n.l.
   Leto 7518 Od Uzavretia Mieru v Hviezdnom Chráme
   Leto 13018 od Veľkej Struže (Veľkého Ochladenia)
   Leto 40015 od tretieho príchodu Perúna na Midgard-Zem
   Leto 44554 od Vytvorenia Veľkého kruhu Rassénie
   Leto 106788 od Veľkého presídlenia z Daárie
   Leto 143000 od obdobia Troch Lún
   Leto 153376 od Assy Deji
   Leto 165040 od Čias Tary
   Leto 185776 od Čias Tule
   Leto 211696 od Čias Svaga
   Leto 273904 od Čias ch’Arra
   Leto 460528 od Čias Dary
   Leto 604384 od Čias Troch Sĺnk…
   https://www.tartaria.sk/zaklady/obrazy-rodnej-viery/6-uvod
   https://www.youtube.com/watch?v=FXTJHZZzUUM

   0OdpovězUpravKvě 4, 2020 11:20

 4. Jara napsal:

  Ano, v článku je to velmi dobře a výstižně popsáno, jak to je. Tak už si pojďme konečně vytvořit svůj společný spravedlivý systém, který nestraní nikomu. Návrh, který tohle všechno obsahuje je zde: http://volnik.promena.biz/co-je-volnik/

  • proud napsal:

   Ve chvili kdy vytvoris jakoukoliv menu,jakykoliv odmenovani,nebo trestani,jakoukoliv diktaturu,at primou,nebo neprimou,jakejkoliv zakon ci pravidlo............v tom momente porusujes rovnovahu a davas vsechno do pohybu smerem k jednote,ktera se zacne vecnym porusovanim a napravovanim zakonite vzdalovat v dualite...............v ty chvili je "nestraneni nikomu" a "spravedlnost" v haji..........

   • Jara napsal:

    Proude, dokud nepředložiš kompletně vypracovaný lepší systém, který by svými atributy byl maximálně jednoduchý a nestranný pro všechny, tak do té doby mlátiš jen prázdnou slámu. Dokonce jsi nejspíš VOLNÍK pořádně nečet a nepochopil, protože pak bys věděl, že je to tak jednoduchý zacyklený systém s minimem pravidel a to právě proto, aby byl co nejspravedlivější a přinášel maximum svobody. Pak už je možná jedině anarchie. Na nějákem systému, aby společnost fungovala, se lidi domluvit musí.

    • proud napsal:

     Hmmm, a co treba zruseni vsech financi,obchodovani a obchodu,bank,burz a vseho co je proste i "virtualni" ve vztahu k tomu vsemu a naucit se hospodarit a rozdelovat podle potreb? Ani anarchie o ktery se zminujes neni zadny hogofogo,je to jen prosty pravo silnejsiho ktery si sam uzurpuje bez ohledu na ostatni,co je na ni dobryho,kdyz muze "vyhrat" blbec a to jsou prave ti zpravidla fyzicky silni jedinci,protoze jinou sanci v zivote ani nemaji? :-))). Muj navod je dat vsechno lidem a ucit je hospodarit,mit vsechno,ale k tomu za to hlavne nyst osobni zodpovednost,ne neco zase virtualniho co se haze na vsechny kolema ja nic,ja muzikant...........Apropo,pokud se pamatujes,o volniku jsme se bavili uz par let zpatky,jenze uz tenkrat jsem byl tak trochu "dal".Volnik zustal za mnou.Ale nic ti nebrani propagovat ho jako dobrou vec kdyz ji ale i dobre oduvodnis. A pro me neni jakykoliv oduvodnovani cehokoliv co vychazi z puvodniho otrokarskyho systemu relevantni,protoze vim proc ve skutecnosti vznikly penize i jak vychcane se to vysvetluje a k cemu skutecne slouzej.

     • Jara napsal:

      1. Tva první věta je přesně VOLNÍK, tak nechápu, proč jej nechápeš. (prostě sis jej nikdy nepřečetl pořádně a nepochopil o čem je). Ve VOLNÍKU není žádne obchodování na burzách ani banky.
      2. Anarchii jsem nezmiňoval proto, že se mi líbí, právě naopak, ale z tvých komentářů vyplývalo, že jedině tohle chceš (bez jakehokoliv pravidla a systému, jak píšeš výše)
      3. Tvuj návod je tak málo konkrétni, asi tak jako když politik řekne, že chce lidem zlepšit životní úroveň. Dokud neřekneš, co všechno chceš dát lidem a jakym nástrojem tak učiníš, je to jen populismus.
      4. Pamatuji si velice dobře, když jsme se o VOLNÍKU bavili, ale z mého pohledu jsme s VOLNÍKEM napřed my :-) (to ale musí posoudit ostatni:)
      5. Jak vznikly peníze nevíš. Pleteš si peníze s otrokářským finančním systémem, který tu na nás ušili. Peníze nejsou špatné (nechci si vyměňovat jablka za krávu), záleží ale kdo je má v rukou a jak je nastaven systém pro jejich používání (vidíš, tohle jsi ještě nepochopil).

      • proud napsal:

       Pravidla a system ma podle me pravo zavadet jenom skutecna vetsina lidi,nikoliv politiku,ci stran,nebo primo oni. Lidi by se meli naucit vyjadrovat svuj nazor a to co chteji pomoci vseobecnejch referend. Politiky bych zrusil a zmenil je na zamestnance lidu,takzvany vykonavatele jeho vule,nikoliv tedy ze ji budou urcovat,nebo ovlivnovat. To mas jen hrubej nastin a ode me jen navod,protoze sam se drzim toho ze muzu navrhnout jako vsichni,ale hotova vec zalezi na vsech,bud ji navrhnou a odsouhlasej,nebo neprojde,ale porad jenom z jejich spolecny vule.Kde v tom mas jakej peniz a k cemu by byl dobrej?...............

 5. Jara napsal:

  Proude, to o čem píšeš je na stránkách VOLNÍKU už 5 let zde: http://volnik.promena.biz/spolecnost-ve-volniku-grafy-tabulky/
  prostřední tabulka ukazuje možné řízení společnosti ve VOLNÍKU.

  Nechápu, že pořád kritizuješ a pak navrhneš řešení, které jsou ve shodě s tím, co kritizuješ. (je to divná rozpolcenost)

  A samozřejmě, že se na tom musí kritická většina lidi domluvit, že to chtěji. Já ale nějaký konkrétní sepsaný návrh prezentuji, tak aby se na něm lidi mohli shodnout. Zatímco ty jsi nic konkrétního k diskusi nepředložil a to co tvrdíš, že chceš, je ve Volníku už vyřešeno.

  • proud napsal:

   Az tak,ze by jeste nekdo premejslel autenticky se mnou? Toz se teda podivam.....Ale pri prvni zmince o penezich,nebo vymenach mizim a bude mi jasny,ze to rozhodne jako to moje neni,a ze to nemam napsany??? No AAAA???? :-)))))))))))))))).Uz to stejne davno zije svym zivotem!

  • proud napsal:

   Takze jsem se podival a promin,dals tomu hodne casu a prace,ale neni to rozhodne co si predstavuju. Clovek je toho systemu stejne otrokem a jde zneuzivat jedna basen,jako vsechno co je o prachach a o cemkoliv co samo primo nevytvari skutecny,hmatatelny hiodnoty. Vsechno takovy pak jen zotrocuje a krade energii. Nicmene mozna by se to hodilo pro zacatek,jako prechodna nahrada novyho systemu.Muj system totiz nezna ani penize,natoz 8 hodinovej pracovni den,natoz povinnost pracovat a jakykoliv primy,nebo neprimy nuceni kohokoliv k praci a presto by mel bejt mmnohem ekonomictejsi nez soucasnej. Predpoklada,ze si vezmes co potrebujes a kdykoliv to potrebujes. Baziruje jen na Cloveku,tedy nikoliv na cloveku,natoz ovcanovi......je to mnohem dal a mnohem svobodnejc pojata budoucnost a cesta k ni vede jen a pouze pres uvedomnemi cloveka a znalosti! Tedy vychovu,ale hlavne SEBEVYCHOVU,ktery ale ovcan nebo primitiv nejsou schopni.To jen tak ve zkratce. Dal zminujes zakladni nepodminenej prijem,tech je vic,onen jasnej a prehlednej prvni Nemeckej a pak co se nabalilo,pokrouceniny,predelavky a nesmysly.Vzpominam si na jeden z nasich rozhovoru,tusim ze jsem ti tenkrat rekl,ze se k tomu casem doberes sam kdyz vydrzis a budes mit zajem............tak jeste pockame :-)

   • Jara napsal:

    1. Touhle větou: "Clovek je toho systemu stejne otrokem a jde zneuzivat jedna basen,jako vsechno" zavádíš a nemáš ji ničím opodstatněnou. Ve Volníku to tak vůbec není.
    2. "Muj system totiz nezna ani penize,natoz 8 hodinovej pracovni den,natoz povinnost pracovat a jakykoliv primy,nebo neprimy nuceni kohokoliv k praci a presto by mel bejt mmnohem ekonomictejsi nez soucasnej". Opět zavádějící, ve Volníku nikdo nikoho do práce nenutí. Díky nepodmíněnému příjmu, který je v dostatečné výši se každý sám rozhodne, jestli chce ještě pracovat a kde a jak dlouho. Píšeš Fejky.
    3. Píšeš: "Dal zminujes zakladni nepodminenej prijem,tech je vic,onen jasnej a prehlednej prvni Nemeckej a pak co se nabalilo,pokrouceniny,predelavky a nesmysly."
    Na naších stránkách je jasně daný odkaz, ke kterému Nepodm. příjmu se přikláníme a je to i popsané jinde, kde vysvětlujeme Volník podrobněji. Opět dezinformuješ. Jsi TROL, kterého už nekrmím a lidé si už zde udělaji sami úsudek:-).

    • proud napsal:

     :-)))))))))))))))) , jo no, troll,klasika :-)))))))))))))). Vsimnul sis neceho? Ze ac volnik neberu,presto jsem se do tebe ani tvyho projektu nepustil v osobni rovine,ani ty zavadejici? Na rozdil od tebe? ;-). Takze cau,puso,ted ses prece jen odkryl,jdi si prepocitavat volniky a hledat ovecky,kdyz budes pilne pracovat,jednou budes mit ferrari a lidi se ti budou s nenavisti klanet,ale co na tom,no ne? Ty budes prece ta kontrola jejich volniku , a vlastne se casem zase pekne vsechno zavede zpatky k ovcanstvi,ale s tim,ze ty budes sef,o to prece kraci az teprv v ty prvni rade,o penize.....o pardon......o volniky :-)

    • admin napsal:

     Problém je, že tvůj systém není v provozu. Nápadů má kdekdo spousty, ale dotáhnout to do realizace nezvládá prakticky nikdo :-(

 6. Jara napsal:

  Neboj, přesvědčovat tě nebudu a ani jsem to nikdy nechtěl. Jsem, ale ochránce VOLNÍKU, a tak je mým úkolem uvádět dezinformace kolem něj na pravou míru. Měj se.

  • proud napsal:

   Vsak prima,ahoj,i ty se mej. A kdyz bys nekdy mel chut,zkus popremejslet o systemu bez financniho popostrkovani a zvyhodnovani,taky znevyhodnovani,o hospodareni a prerozdelovani podle potreb,pokud mozno primo na miste a podobne,neco podobnyho na cem dela i zeitgeist,videl jsem na nej u tebe reklamu.Ovsem to vsechno je o informovanejch lidech co sami premejslej,prijimaj rozhodnuti a plnou zodpovednost,coz nemusi nikdo kdo jen bezduse maka a plni zadany ukoly............za plat.

   • Eschatolog napsal:

    z čeho se budeš zdělávat, když nebudou knihy :-) ? jedině že bys je psal husim brkem na březovou kůru sám

    • proud napsal:

     :-)............zajimava dedukce,jakpak k tomu dojde,ze nebudou knihy? I kdyz mezi nami,nejsem si jistej jejich "pravdivosti",mozna by byly zajimavy ty ukradeny,v knihovnach Vatikanu ;-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!