Přehled zpráv – RusVesna 2.5.2020

tatyana_vasileva_aktrisa1; Známá herečka Taťjana Vasiljeva si zavolala záchranku kvůli horečce a kašli. Vasiljeva je herečkou Moskevského akademického divadla satiry a Majakovského divadla.

2; Světové elity panikaří: Elon Musk rozprodává svůj majetek. Důvod svého rozhodnutí nevysvětlil. Jen vyslovil podmínku pro jeho prodej: Nesmí se zbourat starý dům po herci jménem Gene Wilder. K tomuto domu má niterný osobní vztah.

3; Šéfka Rospotrebnadzoru Anna Popova informovala o zdraví ruského premiéra a o novém nárůstu nemocnosti na COVID-19.

4; Aby se Ukrajina dostala z krize, je zapotřebí mozků. Jenže tu není nikdo, kdo by ty mozky zapojil, říká poslanec Nejvyšší rady. To, co se dnes děje s prezidentovým týmem, vede k likvidaci suverenity a nezávislosti Ukrajiny.

5; Průběh onemocnění koronavirem COVID-19 se u mužů a žen významně liší. Vyplývá to z výsledků čínských vědců. Rozdíly pak vedou ke dvojnásobné úmrtnosti na COVID-19 u mužů než u žen.

6; Legendární myslitel současnosti Nassim Nicholas Taleb promluvil o hrozbě, která je horší než pandemie. Po skončení pandemie nastane doba zvýšené resistence bakterií. Lidstvo stane před dobou velké nejistoty a chaosu. Už nyní je vidět, že prostí lidé někdy uvažují střízlivěji než národní i nadnárodní odborné a politické organizace.

7; Na Ukrajině nastává epocha změn. A běda tomu, kdo na ni nebude připraven. Zaměstnavatelé budou své zaměstnance dusit do extrému a nutit je pracovat doslova za kus žvance.

8; Významná část obyvatel New Yorku je nakažena koronavirem. Jen o tom ještě nevědí. Tito lidé se nakazili zhruba před třemi až šesti týdny a za tu dobu si jejich organismus stihl vyvinout imunitu.

9; Ve Francii se čekají „hladové bouře“. Sanitární krize vyvolala masovou sociální degradaci.

10; Okupanti v Donbasu zbili syna veterána Velké vlastenecké války za otcovy fotografie a vyznamenání. Okupanti nejprve spáchali pogrom na supermarket a poté vtrhli do soukromého domu.

11; Kvůli koronaviru budou v USA každý den zabíjet 160 tisíc selat.

12; Prudké debaty v ruské Státní dumě na téma „Ukrajinské hnutí a separatismus“ před stoletím. Před více než sto lety často probíhaly ve Státní dumě Ruského impéria k tématu „ukrajinského separatismu“ hodně tvrdé debaty.

13; Na Západě obvinili Putina z využívání koronaviru pro vytvoření systému globální kontroly. Putin ale prohlašuje, že tím nejdůležitějším (či dokonce „absolutní hodnotou“) je dnes zdraví lidí

14; Co zaznamenávají družice: Syřané kradou „americkou“ ropu! Dochází k aktivnímu transportu ropy z Kurdy kontrolovaných území na východním břehu řeky Eufrat na teritoria ovládaná vedením oficiálního Damašku.

15; Reakce na skandál s Koněvem: Jak se „speciální agent Ruska“ pokoušel otrávit české rusofobní úředníčky. Ruské tajné služby jsou připraveny likvidovat teroristy po celém světě. Nějakými provinčními blbečky se rozhodně nenechávají rozptylovat.

16; COVID-19 proti Ukrajinské národní gardě. Vedení silových struktur Ukrajiny nadále utajuje reálnou situaci s nemocností na koronavirus v Národní gardě.

17; Svět se radikálně mění. Nové obrysy budoucnosti. Byla zveřejněna VELMI zajímavá analýza Andreje Alexejeva z ruského Jakutska postavená na poznatcích obecných humanitních věd. Co vedlo k současnému vývoji? Jaký je současný stav? Jak se bude situace vyvíjet do budoucna? Příroda nemá ráda nerovnováhy, a tak je čas od času napravuje...

18; Ukrajina se nachází na pokraji vzpoury. Po celé zemi se šíří vlna protestů Lidé jsou rozhořčeni tím, že úřady nectí jejich hlavní právo – právo na práci.

19; Bělorusko je extrémně ohroženo. Ve světě bijí na poplach. Běloruský prezident Alexandr Lukašenko považuje šíření koronavirové infekce ve světě za blábol a odmítá vnímat rychlé zhoršování situace ve své vlastní zemi.

20; Přání otcem myšlenky: Koronavirus přinutí Rusko odejít z Donbasu, tvrdí americká prognóza. Poníženým a uraženým nezbývá než snít o ruinách Kremlu.

21; Hrůzy COVID-19 a hledání viníků. USA byly nuceny přiznat existenci tajných vojenských objektů na Ukrajině. A další země vidí v Ukrajině nebezpečí šíření bakteriologických zbraní.

22; Celá 2% obyvatel Moskvy jsou nakažena koronavirem, říká starosta Sobjanin. Vyzval Moskvany, aby se obrnili trpělivostí a přísně dodržovali předepsaná opatření v režimu sebeizolace.

23; Koronavirus na Ukrajině: Počet nemocných nadále roste. Každodenní přírůstek nemocných se nesnižuje a nadále zůstává otázka, nakolik je dostatečné množství prováděných testů.

24; Ruské ministerstvo obrany odtajnilo důležité dokumenty o osvobození Berlína. Archivní materiály svědčí o hrdinství sovětských vojáků během osvobozování Berlína zjara 1945.

25; U pacientů s COVID-19 byla nalezena abnormální patologie na plicích, kterou nelze pozorovat při žádných dalších typech plicních infekcí. Jedná se o zvýšení srážlivosti krve, které vede ke vzniku mikrotrombů v plicích. Tím se vysvětluje prudký pokles množství kyslíku v krvi u těžkých případů onemocnění.

26; Mimořádné hlášení Armády Doněcké republiky: Ukrajinští ozbrojenci vypálili svůj vlastní sklad munice a pokoušeli se zaútočit na obytné oblasti na předměstí Doněcka.

27; Obrovský přírůstek nových pacientů s koronavirem v Rusku. Přibylo 9,6 tisíce nových případů a celkový počet dosáhl 124 tisíc.

28; Donbas nikdy nezapomene na tuto obrovskou tragédii, říká nejvyšší představitel Doněcké republiky o Oděském masakru. Denis Pušilin položil v Doněcku květiny k památníku obětí oděské tragédie.

29; Na největším plovoucím závodě na zpracování ryb v Ruské federaci došlo k výbuchu. Je hlášena jedna oběť. Bylo zahájeno trestní řízení.

30; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády bylo zraněno dítě. Vyplývá to z mimořádného prohlášení Armády Luganské republiky. Oddíly protivzdušné obrany sestřelily nepřátelský dron, který prozkoumával terén pro válečné zločince z 30. samostatné mechanizované brigády ukrajinské armády.

31; Může být omezeno vydávání propustek pro pohyb po Moskvě. Úřady jsou připraveny zpřísnit omezující opatření, pokud uvidí hrozbu pro obyvatele města v souvislosti s pokračující epidemií COVID-19.

32; Starostovi Čerkass vyhrožují, že ho „pošlou pod kostkovanou deku“, což je jednoznačná narážka na (možná i fyzickou) likvidaci zkorumpovaných úředníků. Hrozba přišla od prvního náměstka šéfa Zelenského administrativy.

33; Obklíčení, osobní prohlídky při vstupu a provokace neonacistů. Co se děje na Kulikově poli v den šestého výročí Oděské tragédie? Nic se nezměnilo. Zelenskij je druhý Porošenko, napsal na své stránce na sociální síti oděský novinář Jurij Tkačov.

34; Ukrajinka s psíkem se konečně mohla vrátit z Wu-chanu domů. O svých zážitcích se chystá podrobně informovat, až si trochu po všech peripetiích doma odpočine.

35; Moskevský starosta Sobjanin informoval, kam jdou pokuty za porušení režimu sebeizolace. Zavedením citelných pokut chtěly městské úřady odradit Moskvany od pokušení porušovat omezující opatření.

36; Ruští vojenští lékaři nebyli vpuštěni na území Bosny a Hercegoviny. Vojenští specialisté, kteří byli pozváni na pomoc v boji proti šíření COVID-19, se nedostali na teritorium země.

37; Tohle vám nikdy neodpustíme. Před budovou ukrajinského velvyslanectví v Moskvě byla rozlita „krev“ u příležitosti šestého výročí oděského masakru.

38; Džihádisté zlikvidovali ukrajinského žoldáka z cizinecké legie výbuchem. Ukrajinský voják prvního pluku francouzské cizinecké legie byl smrtelně zraněn během protiteroristické operace.

39; Podivné a cynické. Zelenskij s obtížemi zformuloval svůj projev k výročí Oděského masakru. Kéž by byl raději nadále mlčel...

40; Severokorejský prezident se poprvé za posledních 20 dní objevil na veřejnosti a „kypěl zdravím“.

41; Ukrajinská spravedlnost. Policisté, kteří před rokem zastřelili pětiletého chlapce, byli propuštěni na svobodu. Opilí hlídkoví policisté tehdy stříleli pro zábavu na plechovky a trefili se pětiletému chlapečkovi do hlavy.

42; Květnové oslavy v Číně. Život v zemi kypí. Více než čtyři tisíce turistických objektů na území Číny je opět otevřených pro turisty.

43; Bitva arktických mocností se přelila do nových oblastí. Washington vyslal varovný signál Rusku a Číně. Rusko si Arktidu osvojuje vojensky, Čína ekonomicky.

44; Indie nastavila nejpřísnější omezení na světě. V zemi poprvé za 167 let zastavili provoz na železnici. Více než 20 tisíc vagónu bylo změněno na nemocniční pokoje pro izolaci nemocných.

45; Tragédie v Moskvě. Dvě děti vypadly z okna v desátém patře. Zemřeli na místě v důsledku utrpěných poranění. Informace o jejich věku a okolnostech události se z různých zdrojů rozcházejí.

46; Čerkassy se budou bránit. Starosta vystoupil s tvrdým prohlášením na adresu prezidenta Zelenského. Čerkassy jsou svobodné kozácké město. Nikdo v životě Čerkassy nepřemohl, prohlašuje starosta Bondarenko. Samozřejmě se jedná o boj proti omezující opatřením kvůli koronaviru.

47; Ukrajinská armáda ostřelovala pozice obránců Donbasu minami od NATO. Vyplývá to z mimořádného prohlášení Armády Doněcké republiky. Jeden obránce Republiky nacházející se v tu chvíli na bojové pozici utrpěl zranění neslučitelná se životem.

48; Události 2. května v Oděse lze chápat jako prolog k občanské válce v Rusku. Zápach spáleniny je prozatím za hranicemi Ruska, ale přibližuje se. Byla zveřejněna obecná úvaha o širších geopolitických souvislostech šest let staré události.

49; Ukrajinský velvyslanec způsobil skandál a hystericky odmítl přijet na ceremoniál v Berlíně. Ukrajinský velvyslanec Andrej Melnik odmítl účast na akci na počest osvobození Berlína Rudou armádou, pokud na ní budou zástupci Ruska. Požadoval vybudování extra památníku pro ukrajinské osvoboditele.

50; Oděsa musí získat nezávislost. Oděské ilegální hnutí vydalo prohlášení a vzalo na sebe odpovědnost za akce v Moskvě a Oděse.

51; V honbě za senzacemi v Donbasu se novináři dostali do rukou SBU. Vyplývá to z komplexní zprávy o vojenské situaci v Doněcké republice za posledních 24 hodin.

52; Datum 2.května není spojeno jen s oděskou tragédií. V tento den došlo také k prvnímu útoku na Slavjansk. Vojenský dopisovatel Alexandr Koc připomněl epizodu se zraněným pilotem sestřeleného vrtulníku, kterého přivezli k budově SBU.

53; Putin posílí. Bývalý zástupce šéfa CIA Jack Devine, který se proslavil při zatýkání kolumbijského narkobarona Pablo Escobara, zveřejnil prognózu ohledně Ruska.

Zdroj: https://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo i v této nelehké době chtěli finančně podpořit překládání každodenních informačních přehledů, můžete tak učinit na účet číslo

63127359/0800

Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!