Turecko a džihádistická vláda v Libyi podepsaly dohodu v níž si dělí zásoby plynu kolem řeckých ostrovů

95441320_1013645095742668_3222055693473284096_oVláda samozvaného premiéra Faíze Sarrádže, který je prakticky zahraničně politickým mluvčím džihádistických milicí ovládajících úzký pás země kolem Tripolisu na západě Libye. Přes 90% Libyjského území je pod kontrolou posledního zvoleného libyjského parlamentu sílícího v Tobruku. Většinu země dobyla vojska polního maršála Chalífy Haftara, které do funkce velitele Libyjské národní armády (LNA) ustanovil parlament.

Sarrádžův režim, který je fakticky tureckým protektorátem, se na malé části Libye drží jen díky vojenské pomoci Turecka, které na podporu džihádistických milicí vyslalo armádní expediční sbor. Prakticky denně turecké lodi dováží do Tripolisu ovládaného Sarrádžovci několik lodí zbraní a munice, i když to zakazuje Rezoluce Rady bezpečnosti OSN, která je závazná pro všechny státy. Hlídkové lodi EU, které mají na dodržování embarga na vývoz zbraní dohlížet, vždy pečlivě hledí jinam, když kolem proplouvá turecká loď vezoucí zbraně nebo džihádistické posily naverbované z válečných zločinců, kteří před tím řádili v Sýrii.

Loutková vláda islamisty Sarrádže si ale troufá plánovat spolu s Tureckem zabrání řeckých podmořských ložisek ropy a plynu v mořském šelfu kolem ostrova Kréta. „Premiér“ Sarrádž podle včerejší zprávy řeckého serveru el.gr podepsal turecko-libyjskou dohodu o rozdělení práv na řecká území. K podpisu mu ji přivezl turecký velvyslanec a od tureckého prezidenta již byla signována.

Dalo by se to nazvat parodií na Mnichov 1938. O řeckých ostrovech rozhodují bez Řeckých zástupců islamistický prezident Turecka Recep Erdogan a džihádistický samozvaný premiér Faiíz Sarrádž. Turecká vláda má nyní tu drzost vážně tvrdit, že mi na řecká ložiska plynu právo podle mezinárodní dohody.

Je to však mnohem vážnější. Protože EU na podpis této smlouvy, která porcuje část území jednoho členského státu EU dvěma nečlenskými státy nijak nezareagovala, oznámila turecká vláda, že do oblasti vyšle vrtné lodi, které při krádežích řeckého plynu bude doprovázet bojová flotila tureckého námořnictva.

Řecko si to nemůže nechat líbit. A zřejmě také nenechá. Válka mezi 2 členy NATO se velmi rychle blíží. A EU dělá, že se jí to netýká. Bohužel včetně většiny vlád členských zemí. Nedělám si iluze o tom, že až se bude Turecko chtít domluvit s Gróskem o společném zabrání lázeňských oblastí na západě Čech, že by proti tomu Brusel něco podnikl. Je na čase, aby si země mezi Německem a Tureckem postavili novou obrannou organizaci místo NATO. To se ukazuje být ohroženým členům naprosto k ničemu. Stejně jako EU.
Jeden komentář na Turecko a džihádistická vláda v Libyi podepsaly dohodu v níž si dělí zásoby plynu kolem řeckých ostrovů

  1. Kadlik napsal:

    Balim svuj Hoplite armor a vyrazim do Recka na Tureckou hranici se hlasit jako dobrovolnik, cestou se stavim v soutesce u Thermopylae poklinit se svemu krali Leonidasovi!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!