Přehled zpráv – RusVesna 12.5.2020

rabota1; Koronavirus v Rusku: Bylo zveřejněno datum, kdy se lidé budou moci naplno vrátit k práci. Nebude to dříve než v polovině června. Oznámil to zplnomocněnec při prezidentu Ruska pro ochranu práv podnikatelů Boris Titov.

2; Šokující Bělorusko: Lukašenko poslal za mříže více než sto bloggerů a streamerů. Zadržení se účastnili online-streamů, při kterých se zabývali opoziční propagandou.

3; Kalkulačka smrti. Vědci v Polsku vytvořili program, který spočítá pravděpodobnost úmrtí na COVID-19. Program zohledňuje věk a pohlaví člověka a také informace o základních typech onemocnění.

4; Na počet Vítězství. Luganská republika zpívá unisono s Ruskem. Luganští policisté se připojili k písňovému flashmobu souborů ministerstva vnitra ruských regionů.

5; V zóně rizika. Kardiologové vysvětlili, proč muži hůř snášejí COVID-19 než ženy. Příčinou je vyšší koncentrace fermentu APF2 zpracovávajícího angiotenzin. Díky němu se virus snáze napojuje na buňku.

6; V Luganské republice schválili rozhodnutí ohledně karanténních opatření. V luganské vládě informovali o schválených rozhodnutích ohledně omezujících opatření zavedených v souvislosti s COVID-19.

7; Velká neznámá válka. Jak finanční kruhy Západu vykrmily Hitlera. Kdo vlastně stál za Hitlerem? Kdo a k čemu potřeboval TAKOVÉ Německo?

8; Ukrajinská armáda uskutečnila úder na Luganskou republiku. Štáb omezil vojákům v Donbasu potravinové příděly.

9; COVID-19 se dostal i do ztraceného světa v Amazonii a tvrdě útočí i na původní obyvatele. Celkem k dnešnímu dni byl koronavirus objeven u zástupců 23 kmenů brazilské Amazonie.

10; Záběry z družice: Armáda USA se chystá na válku s Ruskem a Běloruskem. Nedávno se na vojenských online fórech objevila družicová špionážní fotografie, na které jsou vidět tanky T-72 nejrůznějších modifikací.

11; Vlivná společnost ruských nacionalistů v Kyjevě: Je třeba zachovat „Ruskou ideu“. Stanovy klubu ruských nacionalistů v Kyjevě je pohledem na jednotu a nedělitelnost Ruského státu z počátku 20. století.

12; Referendum z 11. května: Donbas si zvolil cestu domů – do Ruska. Před šesti lety obyvatelé Doněcka a Luganska učinili svou volbu stát se nezávislými na ukrajinském státě.

13; Tohle může všechno změnit. Nová etapa v rozvoji Ruska byla zahájena. Říká se, že z Moskvy se odstěhovaly více než tři miliony obyvatel. To je přece nádhera! Stahování obyvatelstva do pěti či šesti megapolí je slepá ulička!

14; Luganské a ruské krasavice s v uniformách zazpívaly unisono pro Ruský svět. Dnes nad Luganskem vlají vlajky V9tězství, vlajky Ruska a Luganské republiky.

15; Požár v nemocnici v Petrohradě. Zahynuli pacienti na resuscitačním oddělení. V této nemocnici probíhá léčení pacientů s koronavirem.

16; Na Ukrajině spálil vlajku UPA u památníku obětí Druhé světové války. Strženou a spálenou vlajku, která byla nedávno vyvěšena u památníku spatřil místní „aktivista“.

17; Bioložka informovala o existenci „superlidí“ na jedné straně a těch, u kterých se nevytváří imunita vůči COVID-19, na straně druhé.

18; Německo vstupuje do nové fáze pandemie, říká Merkelová. Celkový počet nakažených koronavirem v Německu dosáhl 170 tisíc osob. Z toho 7.417 zemřelo.

19; V Rusku chtějí zvýšit počet rodin s úlevami na ceny energií. Pokud bude iniciativa ministerstva bydlení a výstavby schválena, dotace na náklady na bydlení získá další milion rodin.

20; Rusko se dostalo na druhé místo v počtu nakažených koronavirem. Celkový počet dosáhl 232 tisíc. Za jediný den zemřela více než stovka pacientů. V přepočtu na milion obyvatel je v Rusku zhruba 1.250 nakažených (bez zemřelých), což zemi řadí až na jedenácté místo v Evropě. Ve Spojených státech tento ukazatel činí kolem 3.170 osob.

21; Kongres USA chystá zpřísnění sankcí vůči Rusku. Návrh rezoluce byl už zveřejněn na oficiálních stránkách výboru pro zahraniční záležitosti Sněmovny reprezentantů.

22; Nové případy koronaviru v Doněcké republice. Na doněckém ministerstvu zdravotnictví zdůraznili, že ohniska onemocnění jsou lokalizována, všechny kontaktní osoby jsou sledovány zdravotnickým personálem.

23; Do Státní dumy byl předložen zákon o trestání úředníků za buranské chování. Kromě citelných pokut jim bude hrozit i ztráta postavení.

24; Naše síla je v jednotě. Byla zveřejněna výzva nejvyššího představitele Luganské republiky k občanům. Za šest let budování republiky v podmínkách válečného stavu bylo dosaženo pozoruhodných výsledků.

25; Nizozemsko prodalo Ukrajině průmyslové brambory, které byly určené k likvidaci.

26; U jedné z elitních posádek v Kyjevě našli mrtvého ukrajinského vojáka. Mrtvý měl střelná poranění hlavy.

27; Lukašenko doporučuje využívat běloruských metod v boji s koronaivrem. Metoda, kterou využíváme už třetí měsíc, přináší své výsledky, tvrdí běloruský prezident.

28; V Polsku gastarbeiteři z Ukrajiny kradli cenné předměty ze zásilek. Všichni zadržení pracovali u jedné z kurýrních služeb a rozhodli se pustit trochu žilou svým bohatým zákazníkům.

29; Financial Times: Úmrtnost na COVID-19 je v Rusku o 70% podhodnocená. Na skandální obvinění už v Rusku zareagovali. Poslanec a bývalý hlavní hygienik Ruské federace Gennadij Oniščenko označil „analýzu“ za lež motivovanou škodolibostí.

30; Vědci údajně našli důkaz přírodního původu nového koronaviru. Specialisté nadále zkoumají netopýry jako „přírodní rezervoár“ nejrůznějších virů RNK.

31; U Dmitrije Peskova byl diagnostikován koronavirus. Sám postižený oznámil, že se nachází v nemocnici.

32; FSB odvrátila teroristický útok v Tverské oblasti. Devatenáctiletý zločinec se chystal podpalovat budovy státních orgánů a se zbraní v ruce útočit na úředníky a policisty.

33; Odporný teroristický čin v Kábulu. V důsledku výbuchů v okolí nemocnice je mnoho obětí. Mezi nimi i několik žen, dítě a člen ochranky.

34; Polský prezident oznámil, kdo je oficiálně nepřítelem země. Andrzej Duda, který má šanci zvítězit v prezidentských volbách, podepsal novou Strategii bezpečnosti, ve které se uvádí, že největším nepřítelem Polska je „neoimperialistická politika vedení Ruské federace realizovaná mimo jiné i s použitím vojenské síly“.

35; Východní Evropu postihla vlna prudkého ochlazení. Po krátkém oteplení se teplota vzduchu opět prudce snížila a v mnoha zemích zaznamenali i sněžení.

36; Hrdému lidu Luganské republiky. Američtí novináři poslali na Den Republiky svá blahopřání. Obyvatelé Luganské republiky si zasloužili právo pyšnit se svou nezlomností v boji za svobodu a nezávislost.

37; Z mimořádného prohlášení Armády Doněcké republiky vyplývá, že civilní obyvatelka v důsledku ukrajinského ostřelování přišla o svůj dům, chovaný dobytek a navíc utrpěla popáleniny.

38; Rospotrebnadzor oznámil, že 41% z celkového počtu nakažených koronavirem nemá vůbec žádné příznaky. Počet nakažených (včetně zemřelých) na 100 tisíc obyvatel činí 158 osob.

39; Pád ekonomiky se prohloubil, Na Ukrajině byly zveřejněny bezútěšné informace. Původní očekávání ministerstva hospodářství očekávalo v prvním čtvrtletí propad o 0,9%, ale skutečnost se ukázala jako daleko horší: -1,2%.

40; V případu střelby na Majdanu byl na dálku „zatčen“ bývalý prezident Janukovič. Advokáti bývalého prezidenta požadují, aby nebylo stanoveno předběžné opatření (uvalena vazba).

41; V Kyjevě účastník ATO probodl známého špízem od šašlyku za „neuspokojivou“ odpověď na otázku „Čí je Krym“. Napadený ztratil mnoho krve.

42; Tankovou brigádu ukrajinské armády zastavil koronavirus. Rozmisťování vojenské techniky ukrajinské armády v obcích ohrožuje životy a zdraví civilních obyvatel.

43; V Kyjevě objevili policisté v bytě v koupelně mrtvolu podplukovníka SBU.

44; Neočekávejte návrat k předchozímu životu, varuje zástupce WHO v Rusku. Nikdo nemůže poskytnout přesné prognózy, ale drobné útoky koronaviru budou asi už pořád. Je třeba se s tím naučit žít.

45; Velvyslance Ukrajiny naštvala „Kaťuša“ v Turecku. Velvyslanec Ukrajiny v Turecku Andrej Sibiga pohrozil, že do Turecka přestanou jezdit ukrajinští turisté.

46; Pavel Durov vysvětlil, proč uzavřel blockchain projekt TON. 96% populace na planetě je závislých na lidech, které volily č% občanů Ameriky.

47; Za Donbas! Den Republiky a vzpomínkový hold Hrdinům. 12. května 2014 byla na základě výsledků referenda z předchozího dne vyhlášena nezávislost Luganské republiky.

Zdroj: https://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo i v této nelehké době chtěli finančně podpořit překládání každodenních informačních přehledů, můžete tak učinit na účet číslo

63127359/0800

Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!