Přehled zpráv – RusVesna 15.5.2020

tramp_1331; Trump znovu změnil svou prognózu, dokdy bude k dispozici vakcína proti koronaviru. Musel se distancovat od svých původních slibů, že bude hotovat do konce roku 2020.

2; Na Ukrajině prostě vymysleli způsob, jak vydělat na věznicích. V rámci reformy vězeňského systému plánuje ministerstvo spravedlnosti přesunout vazební věznice za hranice měst a uvolněné pozemky pronajímat soukromým investorům.

3; V USA se maso stalo zbožím jen pro bohaté. Pandemie znovu ukázala sociálně.ekonomickou nerovnost v USA.

4; Evropě hrozí druhá vlna koronaviru, říká WHO. Světová zdravotnická organizace vyzvala, aby se zdravotnické systémy v jednotlivých zemích na to připravily a posílily svou funkčnost.

5; To je u nich už projev šílenství vše stavu agónie. V Radě federace odpověděli na prohlášení NATO o Rusku. Franc Klincevič je rozhořčen prohlášením generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga o Rusku a Číně.

6; Zelenskij navzdory předvolebním heslům prodloužil zákaz ruských sociálních sítí. Příslušný dokument byl zveřejněn na stránkách hlavy státu.

7; Nastane ve Východní Evropě někdy klid? USA se chystají nacvičovat útok na Rusko a Bělorusko. U hranic Běloruska a Ruska se znovu zvyšuje intenzita opatření na operativní a bojovou přípravu ozbrojených sil NATO.

8; Koronavirové potíže v ukrajinských ozbrojených silách. Sovětský aparát pro umělou plicní ventilaci odmítl zachránit ukrajinského vojáka z Donbasu.

9; Úder po otci „tomosu“. Jak se obvinění Bartoloměje z pokusu o Erdoganovo svržení projeví na Ukrajině? V Turecku se snaží oživit případ proti patriarchovi Bartolomějovi.

10; Byla vydána známka na připomínku vynikajícího velitele Luganské domobrany a brigády „Prizrak“ Alexeje Mozgového.

11; Ruský ministr sociálních věcí Anatolij Koťakov promluvil o nezaměstnanosti a podpoře obyvatelstva během epidemie.

12; Naše osobní údaje se stanou kořistí západních tajných služeb a podvodníků, říká poslanec v komentáři k návrhu zákona o jednotném registru obyvatelstva Ruské federace.

13; Konflikt se vyostřuje. USA narazí na ruskou vojenskou moc, pokud zaútočí na Čínu, říká Kedmi. Čína dobře ví, že Rusko nedopustí, aby USA nad Čínou zvítězily.

14; „Speciální operace ukrajinské armády proti vojákům na Krymu a stovky úmrtí v armádě na COVID-19“. Nedávno se mi dostal do ruky zajímavý dokument ukrajinské vojenské jednotky A1594, která se zabývá tvorbou propagandistických materiálů na objednávku, říká člen veřejné sněmovny Alexandr Malkevič.

15; Kremelský lékař informoval, jak dlouho ještě bude trvat epidemie v Rusku. Jakékoli prognózy jsou velmi ošidné. Ale Léto stráví Rusové určitě ještě s koronavirem.

16; K čemu jsou ve skutečnosti rukavice a roušky? Lékař Mjasnikov je proti nošení rukavic, protože je není možné ošetřit desinfekcí.

17; Vědci vysvětlili, že koronavirus neútočí pouze na plíce. Mikrobiologové a forenzní experti analyzovali výsledky pitev 27 lidí, kteří zemřeli n a následky DOVID-19.

18; Unikátní metoda léčení rakoviny se začala používat i v Primorském kraji. Od této chvíle je tato systematická terapie dostupná i na Dálném Východě a Chabarovském kraji.

19; Po Islandu další země oznámila ukončení epidemie COVID-19. Slovinská vláda oznámila, že přibylo méně než sedm nových případů za den, což je považováno za spodní hranici epidemie.

20; Ukrajina by mohla už dnes odmítnout peníze od MMF, říká Saakašvili. Ukrajina by se měla vzdát nových půjček od Mezinárodního měnového fondu.

21; Děsivá prognóza: Asijská banka pro rozvoj odhadla výši škod na světové ekonomice v důsledku koronaviru. Nejvíce utrpí země, ve kterých byla epidemie intenzivní a kde musela být zavedena přísná opatření.

22; Ukrajinští vojáci se dvě hodiny posmívali civilní obyvatelce, která v důsledku výbuchu miny přišla o nohu. Teprve když si situaci do sytosti vychutnali, zavolali záchranku, která zraněnou mladou ženu odvezla do nemocnice ve městě Volnovacha.

23; Trump vyprávěl o svých osobních ztrátách v důsledku koronaviru. Moji přátelé zemřeli, a to je hrozné, říká prezident USA.

24; V Rusku znovu přibylo více než 10 tisíc případů nákazy koronavirem.

25; Bělorusko dosáhlo vrcholu koronavirové epidemie, tvrdí běloruský ministr zdravotnictví. Podle dnešního stavu je v zemi infikováno téměř 27 tisíc osob. 151 lidí zemřelo.

26; Příšerné příběhy. Redaktorka Simoňjan porovnala zdravotnictví v Rusku a USA. Široce dostupná zdravotní péče, kterou jsme bohudíky zdědili po Sovětském svazu, tam vůbec neexistuje, říká šéfredaktorka RT.

27; To je za naše kluky! Na místě hrdinské smrti pilota Filipova v Sýrii. „Pro připomínku a věčnou slávu: Zde 3. února 2018 vedl svůj poslední boj hrdina Ruské federace major Filipov Roman Nikolajevič“.

28; Důležitá výzva k obyvatelům okresu Stanica Luganskaja od rozvědky Armády Luganské republiky. Ukrajinská strana chystá krvavou provokaci, do které hodlá zapojit ostřelovače.

29; Německé úřady pod nátlakem USA nesejmou ze „Severního proudu – 2“ požadavky plynové direktivy EU. Informuje o tom Usnesení Spolkové síťové agentury.

30; Rusko požaduje od New York TImes a Financial Times dementi skandálních článků o koronaviru. Příslušné požadavky byly zveřejněny velvyslanectvími Ruské federace v USA a Velké Británie.

31; Špiónský skandál: Kanada obvinila „třetí země“ z honu na výsledky tajných výzkumů léků na koronavirus. Byly zaznamenány případy pokusů o nabourání serverů výzkumných organizací Kanady, kde jsou uloženy tajné informace.

32; Západy mistrovství Ruska ve fotbale budou obnoveny. Mistrovství Ruska bude v sezóně 2019-2020 dohráno.

33; Ukrajina se mění na on-line obchod s novorozenci, říká dětská ombudsmanka. Ve skutečnosti probíhá nekontrolovaný prodej dětí do zahraničí.

34; Pozorně mě poslouchejte! Putin se zle obořil na úředníky, kteří brzdí výplaty odměn lékařům. Bylo jasně a jednoznačně řečeno, že tyto peníze mají být vyplaceny za práci s pacienty s koronavirovou infekcí.

35; Analytici zjistili, kdo by se mohl stát prvním „bilionářem“ na světě. Nezabrání tomu ani pandemie koronaviru, ani nedávný rozvod dotyčného podnikatele Jeffa Bazose.

36; Ukrajinský špión si odsedí 13 let ve věznici s přísným režimem v Doněcké republice.

37; Takové experimenty s medicínou si nedovolila ani jedna země na světě, říká současný ukrajinský ministr zdravotnictví na adresu své předchůdkyně Uljany Suprun. Maxim Stěpanov přiznal, že zdravotnictví na Ukrajině se nachází na hranici likvidace.

38; Příslušníci jednotky zvláštního nasazení ukrajinské armády zahynuli v Donbasu. Byla zjištěna totožnost a okolnosti smrti vojáků ukrajinských ozbrojených sil během plnění plánovaných akcí.

39; Osmdesát nakažených osob. Došlo ke zvýšenému výskytu koronaviru v internátu pro dívky v Kyjevě. Informoval o tom během mimořádné tiskové konference starosta ukrajinského hlavního města Vitalij Kličko.

40; Cizinci žádají ruské úřady, aby je odvezlo z USA. Ruský velvyslanec informoval, že na jeho úřad se o pomoc obracení občané Běloruska, Kazachstánu a Ukrajiny.

41; Ukrajina dělá z Donbasu nejnebezpečnější místo na světě. Vyplývá to z komplexní zprávy o vojenské situaci v Doněcké republice za uplynulý týden.

42; Byly zveřejněny záběry z nebezpečného přiblížení. Stíhačky Turecka a Řecka se málem srazily. Turecká stíhačka náhle překřížila dráhu řecké stíhačce v takové vzdálenosti, že pilot řecké stíhačky uviděl její trysky.

43; Ukrajinský politolog vysvětlil svůj medializovaný výrok o „židovských divizích SS“ a omluvil se za něj. Karasjov poznamenal, že v současné době na Ukrajině probíhá krutý ideologický boj. On sám svým výrokem myslel jen to, že na straně Němců bojovali kolaboranti nejrůznějších národností.

44; Desítky úmrtí a zranění, V Doněcké republice zveřejnili počty zabitých (23 osob: 19 vojáků a 4 civilisté) a ukrajinskou armádou zraněných a zmrzačených (59 osob: z toho 24 civilistů, z nichž bylo 6 žen a šest dětí) lidí za posledních pět měsíců. Velmi zajímavá jsou souhrnná čísla za celou dobu konfliktu: Jen v Doněcké republice zahynulo 4.918 osob, z toho 81 dětí.

45; Rospotrebnadzor vypracoval doporučení ohledně činnosti veřejných lázní a saun po zrušení omezení.

46; Evropský parlament vyčlenil pro Ukrajinu 1,2 miliardy euro na likvidaci následků koronavirové pandemie. Většina poslanců hlasovala na dálku.

47; V Rusku zareagovali na rozhodnutí Německa ohledně „Severního proudu – 2“. Německá síťová agentura oznámila, že plynovod se podřídí požadavkům unijní direktivy. Ruská strana připomněla, že se jedná o následek tlaku ze strany USA, a vyjádřila naději, že se jedná pouze o dočasnou překážku.

48; Poklonskaja odhalila detaily vraždy první oběti Majdanu. Poslankyně Státní dumy za Krym Natalja Poklonskaja informovala o okolnostech vraždy během událostí v roce 2014. Prvními obětmi zabitými na Majdanu byli lidé,kteří zahynuli v důsledku činů aktivistů Majdanu. Podle balistické expertízy zahynuli v důsledku výstřelu z loveckých zbraní (s hladkým vývrtem). Muselo se tedy jednat o střelbu provokatérů, kteří začali pálit jako první.

49; Obětovali staré lidi. Média píší o strategii Švédska v boji proti koronaviru. Ekonomické a sociální následky karantény jsou obrovské, proto se švédský model stane celosvětovým, varují experti.

50; Havaroval nejnovější F-22 Raptor patřící americkému válečnému letectvu. K incidentu došlo během cvičného letu.

51; Za zneuctění vlajky a hymny EU se bude zavírat do vězení. Takové rozhodnutí schválil ve čtvrtek 14. května německý parlament, píše BBC.

Zdroj: https://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo i v této nelehké době chtěli finančně podpořit překládání každodenních informačních přehledů, můžete tak učinit na účet číslo

63127359/0800

Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!