Turecko: hranice do Evropy jsou otevřené

97101890_1023074251466419_8373999433246834688_nTurecko zřejmě spustilo již dávno ohlášenou “postkoronovou” vlnu migrace a ústy svého ministra zahraničí znovu oznamuje, že hranice do Evropy jsou otevřené. Jak do této situace zapadá dopis asi stovky europoslanců z frakce Zelených, Sjednocené levice(GUE) a RENEW, žádající potrestání Řecka za zacházení s uprchlíky, prakticky stejnými slovy jako Turecko? A za údajné zastřelení pákistánského migranta s tím, že nikdo nesmí být za nelegální přechod hranice Evropy ohrožen na životě?Vypadá to, že Turecko už JE členem EU, dokonce určujícím.

Turecký ministr zahraničních věcí Mevlüt Çavuşoğlu, který prý prosil Evropskou unii o napravení vztahů s Tureckem, nyní prohlásil, že hranice nelegálním migrantům jsou otevřeny.

V televizním rozhovoru pro Akit TV uvedl, že pro Ankaru se v otázce nelegálních přistěhovalců nic nezměnilo.
"Každý, kdo chce jít do Evropy, půjde, my tomu nezabráníme," řekl.

Evropou samozřejmě míní Řecko. Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan již ujistil Bulharsko, jedinou další evropskou zemi, která hraničí s Tureckem, že Ankara splní svůj závazek a neumožní migrační tlak na Bulharsko.

Turecký ministr zahraničí nevynechal příležitost obvinit Řecko a EU a prohlásil, že „nulová reakce Západu na nelidské chování Řecka na hranicích je nepřijatelnou situací.“

Zdá se, že pro Evropu nastává daleko těžší zkouška než pandemie. Teď se ukáže, kdo je Evropan. A ne, signatáři stížnosti europoslanců, adresované Evropské komisi na Řecko, to nebudou.
Jeden komentář na Turecko: hranice do Evropy jsou otevřené

  1. proud napsal:

    Ta vec je trosku slozitejsi,mi pripada.Pokud vim,Evropani taky porad nekam emigrujou,at uz do USA,na Novej Zeland,do Austraile a podobne...A nikdo je za to nevrazdi a vidim to tak v poradku.Samotna emigrace jako takova mi zla neprijde,ale organizovany presuny po statisicich,nerkuli milionech jsou samy o sobe hodne podezrelejma,o chovani emigranta co prijde jinam jako navsteva ani nemluve. Ono se totiz i emigrovat musi umet,na vyzirky a nasilniky neni nikdo nikde a nikdy zvedavej a to se tresta a ma se to trestat,a velice tvrde,nikoliv emigrace jako takova!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!