Přehled zpráv – RusVesna 18.5.2020

dezinfekciya_koronavirus_epidemiya1; Jaký bude svět po pandemii? V každém případě bude muset být nastolen nový „pokoronavirový“ světový řád.

2; Příběh, který musí znát celý svět. Jak v Donbasu umírají Andělé. Veřejný politický činitel a blogger Luganské republiky Arťom začal zveřejňovat sérii článků o tragických úmrtích „andělů“ (dětí) v Donbasu.

3; Noční vlci zorganizovali unikátní blahopřání pro veterána, který dobýval Berlín. Šlo o nevelkou kolonu z motocyklů, zčásti i z dob Velké vlastenecké války, spolu s tankem T-34, legendární Kaťuší a symbolem Vítězství – legendární „pětačtyřicítkou“ (protitankovým dělem).

4; Proč Zelenskij panikaří a zvyšuje sázky? „Není to trochu brzy, aby v Zelenského týmu vyrukovali s tak silným politickým signálem?“, ptá se ruský politolog a ředitel Centra politické konjunktury Alexej Česnakov. Okolí Zelenského přiznalo, že pět let jednoho prezidentského období je příliš málo na splnění všech slibů.

5; Interaktivní platforma ukrajinského ministerstva obrany ukázala neočekávaný výsledek ohledně vztahu obyvatelstva k účastníkům operace na východě země. Místo slov podpory lidé zasypali ministerstvo stížnostmi, výhradami a protesty. Interaktivní platforma byla pozastavena, stížnosti se k uším příslušných činovníků vůbec nedostaly a místo toho byla napsána lživá zpráva.

6; Nový fašismus. V Pobaltí se rozmohly útoky na bezbranné veterány. Nacionalismus v pobaltských zemích nabírá na síle.

7; Smrtonosný plán: USA vyhubí lidstvo – pokud ne koronavirem, tak vraždícím hmyzem. To není nějaká spiklenecká teorie nebo šíření paniky, nýbrž ověřená informace, o které je třeba vážně přemýšlet.

8; Donbas a rusofobie: Zelenskij pokračuje v Porošenkem započaté špinavé práci. Ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij opakuje agresivní kroky svého předchůdce Petra Porošenka.

9; Erdoganovy útočné drony provádějí podivné údery a mladí vrazi ze Sýrie umírají v Libyi. O podrobnostech informoval armádní zdroj.

10; Příliš málo úmrtí. Koronavirový útok USA proti Rusku. Informační válka Washingtonu proti Rusku neustává ani v podmínkách šíření smrtelné koronavirové infekce.

11; Havarovalo letadlo kanadského vojenského letectva. Je hlášen jeden mrtvý. Pilotážní skupina prováděla show v různých městech země, aby podpořila obyvatele v podmínkách pandemie.

12; Ruské ministerstvo zdravotnictví informovalo o příplatcích pro lékaře pracující s pacienty s koronavirem. Příplatek je nezávislý na funkci či postavení zdravotníka.

13; Statisíce Číňanů šířily koronavirus po celém světě, tvrdí Trumpův poradce, Americký činitel obvinil čínské úřady z toho, že tajily informace o viru a zaštiťovali se Světovou zdravotnickou organizací.

14; Bílý mrak smrti v Bhópálu zabil tisíce lidí během tří dnů. 3. prosince 1984 došlo v chemičce v indickém městě Bhópál ke katastrofě, jejíž následky jsou dosud citelné jak na životním prostředí, tak i na zdraví obyvatel Indie.

15; Oleg Ljaško má syna. Připomeňme, že političtí oponenti ho pravidelně obviňují z příslušnosti k netradiční sexuální orientaci.

16; Byla zveřejněna podmínka návratu Moskvy k normálnímu rytmu. V hlavním městě je nyní registrováno 142.824 případů infekce koronavirem. Zemřelo 1.580 osob.

17; Vojenský tanker pod britskou vlajkou byl atakován piráty v Arabském moři. K incidentu došlo na jedné z nejdůležitějších obchodních cest pro přepravu ropy z Blízkého Východu do Evropy.

18; Zelenskij truchli kvůli tragickým momentům v životě krymských Tatarů. Dnes si na Ukrajině připomínají „oběti genocidy krymsko-tatarského národa“.

19; Je třeba zachraňovat ekonomiku. První evropská země otvírá hranice pro turisty. Podmínky jsou na Islandu však natolik přísné, že se těžko dá očekávat nějaký velký nával.

20; V Rusku zaregistrovali nejnižší počet nově nakažených od počátku května. Celkový počet případů už dosáhl 290 tisíc.

21; Přes 30 dolarů. Ceny ropy překonaly měsíční rekord. Světové ceny ropy rostou v důsledku optimismu kolem náznaků obnovy poptávky.

22; „Mořský netvor“ A-050 Čajka z Ruska vystrašil americké experty. „Ekranoplán“ má být využíván pro ochranu Severní mořské cesty a pro hlídkování na Černém a Kaspickém moři.

23; Na Ukrajině se zdvojnásobí počet chudých, říká UNICEF. Dalších 6 milion lidí na Ukrajině se může dostat pod hranici bídy.

24; Vězení na nenošení masky. Jak úřady bojují s narušiteli karantény. Úřady jednotlivých zemí často nelítostně trestají své občany, aby zabránily rozšíření COVID-19.

25; Ukrajině hrozí nová epidemie. Zatímco veškerá pozornost specialistů je soustředěna na koronavirus, jiné nemoci nikam nezmizely. V zemi hrozí epidemie tuberkulózy.

26; Skupina ukrajinských vojáků se stala obětí výbuchu miny. Ukrajinští vojáci, kteří prováděli minování, se staly obětí nástražné miny instalované jejich soukmenovci.

27; Kyjev avizoval vytvoření platformy pro „rozhovory o navrácení Krymu“. Ukrajinské úřady prý už zahájily rozhovory se „zahraničními partnery“.

28; Koronavirus odhalil farmaceutickou závislost USA na Indii a Číně, hlásí CNN. Kvůli nynějším problémům s řetězem dodávek mohou USA a další země narazit na nedostatek léčiv.

29; V Doněcké republice se vysmáli senzačním „odhalením“ Kyjeva, ze kterých měl vzniknout skandál. V Kyjevě s velkou slávou publikovali fotografie ruských pasů Doněckých špiček. Pikantní na tom je, že se s jejich existencí nikdo netajil, natož aby se za to někdo styděl. Tato informace je běžně dostupná.

30; S těžce zkoušeným Dagestánem je teď celé Rusko. Putin svolal poradu o akutní situaci s koronavirem v Republice. Podle výsledků porady a referátů, které zde zazněly, vydal Putin několik pokynů směřujících k poskytnutí naléhavé pomoci Dagestánu.

31; Neonacisté jásají. Skandální případ Stěrněnka má směšné pokračování. Proti nacistovi, který prokazatelně ubodal tři lidi, nebylo vzneseno obvinění z vraždy, nýbrž z chuligánství.

32; Ukrajinci v průzkumu zhodnotili první rok prezidentství Vladimira Zelenského. Zcela neočekávaně získal větší oblibu jeho někdejší předchůdce Leonid Kučma s 20% obliby, Zelenskij 16%, Kravčuk 13%, Porošenko 12%, Janukovič 9% a Juščenko 6%.

33; Zelenskij se distancoval od dohod Normandského summitu, vyplývá z prohlášení nejvyššího představitele Luganské republiky. Zločinnými příkazy nadále likviduje infrastrukturu Luganské republiky a vystavuje civilní obyvatelstvo smrtelnému nebezpečí.

34; Na Ukrajině bude zahájena plážová sezóna. Toto prohlášení učinil dnes náměstek ministra zdravotnictví a hlavní hygienik země Viktor Ljaško.

35; Otázku vrácení Krymu nemá Zelenskij jako prioritu, říká Džemilev. Dodal, že očekává, že Zelenskij podpoří obyvatele Krymu určitými zákony.

36; Islámské náboženské svátky se na Ukrajině stanou státními. Kromě toho v Kyjevě plánují výstavbu nové velké mešity, jejíž projekt se očekává od krymských Tatarů.

37; V Oděse se zřítil památkově chráněný obytný dům postavený v roce 1890. Pod sutinami mohou být lidé. Místní byli dotazováni, koho postrádají.

38; Hůř než před Majdanem. Ministr hospodářství prohlásil, že bankovní systém Ukrajiny nefunguje. Igor Petraško přiznal, že bankovní systém na Ukrajině je nefunkční.

39; Cena ruské ropy vyrovnala rekord z března. Informuje o tom cenová agentura Argus Media.

40; USA vyzývají Rusko, aby vrátilo Krym Ukrajině. Vyzýváme Rusko, aby skončilo se svými starými tradicemi útlaku obyvatelstva Krymu, prohlásila dočasná pověřenkyně pro záležitosti USA na Ukrajině.

41; Sebediagnostika přes internet. Byly zveřejněny neočekávané závěry vědců. Aplikace skutečně dokáží určit chorobu, ale zvyšují rizika jejich průběhu.

42; Ukrajinská armáda utrpěla značné ztráty od neočekávaného nepřítele. Hned osm vojáků muselo být hospitalizováno s potravou alkoholem. Jeden zemřel, tři jsou ve vážném stavu.

43; Generální prokurátor USA obvinil firmu Apple ze spiknutí s Ruskem a Čínou. Americká společnost Apple byla obviněna ze spolupráce s nepřítelem.

44; Světová zdravotnická organizace zveřejnila termíny druhé vlny koronaviru v Evropě. Regionální ředitel WHO v Evropě Hans Kluge informoval o tom, co ho nejvíce znepokojuje. V zimě se může vrátit pandemie koronaviru.

45; Odmítnutí Švédska zavést karanténu se ukázalo jako neužitečné, píší Financial Times. Na rozdíl od dalších skandinávských zemí zavádělo Švédsko omezení pouze na úrovni doporučení.

46; V USA informovali o úspěchu ve vývoji vakcíny proti koronaviru. Informuje o tom tisková služba klinicko-biotechnologické společnosti Moderna, Inc.

47; USA obvinily Světovou zdravotnickou organizaci z vysoké úmrtnosti na koronavirus. Americký ministr zdravotnictví Alex Azar přesunul odpovědnost za vysokou úmrtnost během pandemie koronaviru na WHO.

48; V Izraeli vynalezli masku umožňující jíst a pít, aniž by ji člověk musel sundávat. Společnost plánuje zahájení výroby během několika měsíců.

49; SBU vyšetřuje vlastizradu Leonida Kučmy a šéfa Zelenského prezidentské administrativy. Informoval o tom nacista a poslanec za Porošenkovu Evropskou solidaritu Vladimir Vjatrovič.

Zdroj: https://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo i v této nelehké době chtěli finančně podpořit překládání každodenních informačních přehledů, můžete tak učinit na účet číslo

63127359/0800

Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!