Přehled zpráv – RusVesna 19.5.2020

aksenov_191; Hloupý přístup ze strany Ukrajiny: Aksjonov odpověděl na plány Ukrajiny na „deokupaci“ Krymu. Nejvyšší představitel Krymu Sergej Aksjonov vyjmenoval příčiny, kvůli kterým je navrácení poloostrova k Ukrajině nemožné.

2; Interview se Strelkovem. Radikálové protestují před Gordonovou kanceláří, SBU slibuje prověrku. Přítomní si myslí, že postup novináře spadá pod článek trestního zákona o propagaci terorismu.

3; Růst nemocnosti na koronavirus v Rusku se podařilo zastavit, prohlásil Mišustin. Dodal, že i podle nekonzervativnějších odhadů dynamika situace s COVID-19 vypadá pozitivně.

4; Trump avizoval důležitá prohlášení o vakcíně proti koronaviru, Trump už dříve vyjadřoval naději, že vakcína v USA bude vyrobena ke konci roku nebo i dříve.

5; Poptávka po ropě se v Číně vrátila na předkrizovou úroveň a činí 13 milionů barelů za den.

6; V Rusku se významně snížil počet školáků, kteří pijí alkohol. Vyplývá to z výzkumu. Počet školáků, kteří byť jen jednou v životě pili alkohol nebo kouřili tabák, se v Rusku snížil.

7; Mrtvice a psychóza. Projevy koronaviru po uzdravení. Některé následky koronavirové infekce COVID-19 mohou být dlouhodobé.

8; Okupanti úspěšně provádějí operace na sebezničení. Jsou hlášeny nové ztráty. Vyplývá to z pravidelné zprávy o vojenské situaci v Luganské republice za uplynulých 24 hodin.

9; Banda důstojníků ukrajinské armády ukradla z vojenské posádky palivo za miliony hřiven. V případě prokázání viny hrozí pachatelům ze zločinecké skupiny trest v podobě odnětí svobody na dobu 5 až 12 let.

10; Západ napomáhá šíření COIVD-19 a usiluje o rozsah „španělské chřipky“. V Evropě si myslí, že šíření koronavirové infekce COVID-19 už slábne. Předčasné uvolňování omezení ale může způsobit návrat pandemie.

11; Zelenskij plní rusofobní rozkazy CIA. Na Ukrajině neexistuje vláda v obvyklém smyslu toho slova. Existuje pouze junta vytvořená zahraničními tajnými službami.

12; Boje a výbuchy, Ozbrojenci v Sýrii se bouří proti libyjské mašině smrti a útočí na vlastní spolubojovníky.

13; Soupeření s Ruskem způsobilo Saúdské Arábii těžké škody. Co s tím udělá vedení Saúdské Arábie, je těžké předpovědět.

14; V německé televizi označili sovětské vojáky za okupanty. Když Rusové konečně odcházeli, takzvaná „družba“ byla už dávno zapomenuta, říká se v materiálu.

15; Číňané ocenili Su-34. Stíhací bombardér Su-34 se svými bojovými možnostmi řadí ke generaci 4+.

16; Trump dal Světové zdravotnické organizaci ultimátum, které se více podobá vydírání. Washington může zcela zastavit financování WHO.

17; Došlo k vloupání do pracovny náměstkyně ministra spravedlnosti v Kyjevě Olgy Oniščuk.

18; Japonsko rozšířilo svou suverenitu na Jižní Kurily. Japonsko se vrátilo k formulaci o příslušnosti „Severních teritorií“ k zemi. Vztahy mezi Ruskem a Japonskem dlouhá léta kazí neexistence mírové smlouvy.

19; Moskevské úřady vysvětlili novinářům New York Times, co znamenají čísla o úmrtnosti na COVID-19. Moskva je připravena podělit se o své zkušenosti s dalšími zeměmi.

20; Aby je náhodou nenakupovali v Rusku... Trump chce zjednodušit prodej zbraní do zahraničí. Dnes je v USA procedura prodeje zbraní do zahraničí dost složitá.

21; Američané spolupracují s Islámským státem v Sýrii, říká ozbrojenec, který přeběhl na stranu Asadovy armády. Američané si myslí, že ta země je jejich. Oni si tam počínají jako králové. Spolupracují s příslušníky Islámského státu a cvičí je.

22; Ukrajinská armáda uskutečnila dělostřelecký úder na obytné čtvrti v Doněcké republice. Vyplývá to z mimořádného prohlášení Armády Doněcké republiky.

23; Interview se Strelkovem bylo dohodnuté s SBU. Jsou to důkazy pro soud v Haagu, tvrdí novinář Gordon.

24; V Rusku je už téměř 300 tisíc nakažených. Na koronavirus zemřelo za posledních 24 hodin 115 osob s těžkou formou onemocnění.

25; Hlavní hygienička ruského ministerstva zdravotnictví předpověděla konec epidemie COVID-19 v Rusku na červenec.

26; Čínu sužuje nová pohroma - zemětřesení. Jsou hlášeny první oběti. Živel se vrhl na městkou prefekturu Čao-tchung s 5,5 miliony obyvatel.

26; Mišustin se vrátil k výkonu své funkce premiéra Ruska. Byl zveřejněn výnos prezidenta Putina, který zrušil přesun povinností premiéra na prvního vicepremiéra Andreje Belousova.

27; Šéf společnosti Rosnano Anatolij Čubajs prohlásil, že už je dávno doba na to, aby se rozpočet z větší části opíral o příjmy ropného odvětví.

28; Bustu legendárního sovětského maršála Žukova polili v Charkově barvou. O vandalismu informovali na svých stránkách sami neonacisté.

29; Na gondolách nově: V Benátkách se chystají desinfikovat turisty. Gondoliéři se do Benátek vrátí 3. června.

30; Je to Gordonova iniciativa. Bylo zveřejněno prohlášení SBU ohledně interview s Poklonskou a Strelkovem. Pořízení interview s Natalií Poklonskou a Igorem Girkinem bylo iniciativou novináře Dmitrije Gordona.

31; Žirinovskij navrhl, aby byla uprázdněna část parlamentu Ruska, V Rusku je příliš mnoho zcela zbytečných poslanců a úředníků, myslí si tento mastodont ruské politiky.

32; Poklonskaja promluvila o novém referendu ohledně Krymu,. Tentokrát by se mělo konat na Ukrajině, aby místní moc konečně zjistila, že obyvatelstvo na Ukrajině nepodporuje snahy o navrácení Krymu k Ukrajině.

33; Není čím krmit a léčit psychicky nemocné. V Kyjevě protestují lékaři. Pracovníci klinické nemocnice stojí podél silnice v dešti, aby upoutali pozornost mocných na psychické zdraví Ukrajinců.

34; Putin shrnul skutečnosti ohledně neuskutečněné výplaty odměn lékařům. Věc bude mít soudní dohru.

35; Mezi 53. a 58. brigádou ukrajinské armády došlo ke konfliktu. Situace ještě zhoršila už tak kritický psychický stav vojáků 58. brigády.

36; Poklonskaja se vysmála Gordonovým slovům o „interview pro Haag“. Kam člověk až musí morálně spadnout, aby přežil na současné Ukrajině? Na Krymu je lépe, říkám vám, klidně přijeďte...

37; Byl zveřejněn skandální přepis. Porošenko žádal Bidena, aby na Ukrajinu vyslal dohlížitele. Prezident „suverénního“ státu skládá účty svým zaoceánským loutkovodičům. Únik zápisu z rozhovorů mezi Bidenem a Porošenkem byl schválen Trumpovým advokátem.

38; Koronavirus v Doněcké republice. Nové případy nákazy i nová úmrtí. Zemřel muž ve věku 84 let a žena ve věku 58 let.

39; V Donbasu byl zločineckou skupinou unesen a krutě mučen ozbrojenec ATO. Útok na jednadvacetiletého ozbrojence proběhl v noci před očima jeho příbuzných. Přežil jen náhodou.

40; Nadešel čas... Izrael se chystá anektovat Západní břeh Jordánu. Stenogram projevu premiéra Netanjahua byl zveřejněn na stránkách Knessetu.

41; Vyšetřovací výbor zahájil trestní řízení kvůli nevyplacení odměn a kompenzací lékařům za boj s koronavirem. 16. května 2020 bylo na internetu zveřejněno video natočené pracovníky záchranky města Armavira, které spustilo lavinu událostí.

42; Byl mladý,energický a zdravý. V Lugansku zemřel primář „koronavirové“nemocnice. Navrockij zemřel v noci na 19. května ve věku 48 let.

43; V USA informovali o prvních úspěšných testech vakcíny proti COVID-19 na lidech. Podle slov zástupců biotechnologické společnosti Moderna byly testy zahájeny už 16. března.

44; Dnes v noci dělostřelecké granáty doslova přeoraly Staromichajlovku. Známý vojenský zpravodaj píše o situaci na linii fronty v Donbasu. Ukrajinští dělostřelci nemají ani možnost vymluvit se na to, že pálili po Armádě Doněcké republiky, i když – příměří pro ně nic neznamená.

45; Moskva bude nucena žít dlouho v podmínkách omezení, říká starosta Sobjanin. Starosta požádal obyvatele města, aby dodržovali všechna pravidla, aby bylo možné se co nejdříve dostat ze vzniklé situace.

46; Zakladatel Žlutých vest“ byl zatčen kvůli rvačce s dítětem. V září 2019 byl Eric Drouet odsouzen k pokutě 500 euro podmíněně za nošení dřevěného obušku na protestní akce.

47; Evropská unie jde proti Trumpovi v otázce WHO. Evropská unie se staví za mezinárodní spolupráci a společné hledání řešení problému pandemie koronaviru.

48; Puškov tvrdě odpověděl na myšlenku Žirinovského o likvidaci Rady Federace. V rámci úsporných opatření Žirinovskij navrhoval redukci počtu poslanců a zrušení horní komory. Podle Puškova svými slovy Žirinovskij jen na sebe upoutává pozornost v době, kdy se mluví jen o koronaviru.

49; Lvovští lékaři vytvořili pro úředníky „uličku hanby“. Lékaři lvovské protituberkulózní kliniky ostře kritizují úředníky místní i centrální moci.

50; Vrtulník ruského vojenského letectva nouzově přistál v okolí Moskvy. Posádka zahynula. K místu události odletěla komise Vrchního velení letectva.

51; Na Ukrajině byl dopaden superhacker, který ukradl obrovskou databázi. Poté, co se hacker pokusil databázi prodat, pracovník SBU jej začal sledovat.

Zdroj: https://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo i v této nelehké době chtěli finančně podpořit překládání každodenních informačních přehledů, můžete tak učinit na účet číslo

63127359/0800

Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
3 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna 19.5.2020

 1. kolkobudeszit napsal:

  Ku správam možno dodať nasledovné:

  Otázka p- Pjakinovi z 18.5. – „Putin kritizoval gubernátorov, že nevyplácajú peniaze lekárom v súvislosti s COVID 19“

  Teda ako tvrdí p. Pjakin "konceptuálny jediný na svete „Gosudar“ p. Putin sa neoprel o množstvo prehlásení ruských i svetových skutočných odborníkov, že COVID je len zločinecká ničím nepodložená kampaň podlamujúca i ekonomiku krajín, čím by ihneď zmaril možnosti „pučistov“ rozvirovať fámu COVID, s cieľom „prevratu“, ale opačne p. Putin kritizuje gubernátorov za to, že nechcú vyplácať štátne skutočne neoprávnené peniaze tým lekárom, ktorí napriek Hippokratovej prísahe a proti svojej odbornosti sa podieľajú na šírení a nadúvaní bubliny COVID!

  ТАКОГО О КОРОНЕ ПО

 2. .lak napsal:

  Z ejronetu :lol:

  CML
  Byl u Pocheho, Petříček je jeho dívka.

  10OdpovězKvě 20, 2020 21:34
  Krkowiz fonMlowitz
  Návštěvník
  Krkowiz fonMlowitz
  To poslední slovo s píše druhé písmeno s ě, a ne í ale jinak OK.
  Proto snim tak vymr..ává, jako s ď..vkou a ne jako s počestnou a dívkou ,panou spanilou nikim nepolíbenou.

  3OdpovězKvě 20, 2020 22:44
  wiKing
  Návštěvník
  wiKing
  Krchowitz, nepoučuj tady, jak se co píše!

  0OdpovězKvě 21, 2020 9:44
  .lak
  Návštěvník
  .lak
  Určitě si může dát v prohlížeči google službu.

  Jazyk
  čeština
  Kontrola pravopisu
  Základní kontrola pravopisu
  Vylepšená kontrola pravopisu
  Používá stejnou technologii kontroly pravopisu jako Vyhledávání Google. Text, který v prohlížeči zadáte, se odešle do Googlu
  Přizpůsobit kontrolu pravopisu

  ( nikam nic neodesílám, chodí mi on-line ale dovede se orchestrión pomontovat sám že žasnu ale i nedbám “rad) :-)))
  https://www.youtube.com/watch?v=ZKkrVddqQSw&list=RDmm2uvxqbUEc&index=4
  https://www.youtube.com/watch?v=mm2uvxqbUEc&list=RDmm2uvxqbUEc&start_radio=1&t=52
  V procesoru vám taky běhá kolečko na nataktování typu, blumy.

  Krkovič piš po svém, nejsi boot robot a borováči s puntičkáři ať se vykýblí, špíny.

  Jež se z nedostatku kapacity chápání a vědomí zabývají malichernostmi.

  0OdpovězUpravKvě 21, 2020 9:51

 3. Jozef Glinsky napsal:

  Starikov
  samozrejme nema pochopenie pre rozhovor Strelkova s tymto Gordonom,spickovym zidobanderovcom.
  Strelkov je skvely vojak ,ale desne slepy politik

  https://www.youtube.com/watch?v=IVndLJgLB1s

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!