Přehled zpráv – RusVesna 20.5.2020

flag_novorossii_armiya_dnr_armiya_lnr_opolchency1; Vojska Luganské republiky byla uvedena do bojové pohotovosti. Nejvyšší představitel Luganské republiky Leonid Pasečnik vystoupil s mimořádným prohlášením v souvislosti s eskalací ostřelování ze strany ukrajinské armády a obrátil se na Zelenského.

2; Američané mohou opět volně dýchat, říká Pence. Trump požádal jednotlivé státy o otevření podniků po karanténě.

3; České ministerstvo obrany učinilo prohlášení o předání Koněvova pomníku Rusku. V odpovědi na dopis ruského ministra obrany Šojgu, se český ministr obrany Lubomír Metnar vymluvil na to, že pomník je majetkem Prahy 6.

4; Vlastizrada. Proti Porošenkovi bylo zahájeno trestní řízení. Kancelář generálního prokurátora Ukrajiny zahájila trestní řízení v případu nahrávky Porošenkova rozhovoru s Bidenem a Kerrym, ze kterých vyplývá, že bývalý prezident prakticky svěřil správu země do rukou zahraniční mocnosti.

5; Švédsko se stalo lídrem Evropy v úmrtnosti na koronavirus. Za uplynulý týden se Švédsko, které nezvedlo karanténu, dostalo na nejvyšší úroveň úmrtnosti na koronavirus v Evropě.

6; Ve straně Evropská solidarita prohlásili, že Porošenkovy nahrávky jsou jen ruskou provokací. Poslanec Andrej Děrkač nedávno zveřejnil přepisy telefonických rozhovorů s Bidenem a Kerrym.

7; Následky musí být více než tvrdé, prohlásil předseda Nejvyšší rady v reakci na nahrávky rozhovorů Bidena a Porošenka.

8; Pomsta jantarové mafie. Na Ukrajině už čtvrtým rokem drží novináře v izolaci na základě neexistujícího článku v zákoně. Novinář se zabýval případy nezákonné těžby jantaru. Jantarová mafie financovala politické projekty a soukromé armády.

9; SBU získala šokující informace o brigádě ukrajinské armády v Donbasu: 78% vojáků podle provedených testů v posledních dvou týdnech užívalo drogy.

10; Ukrajinu řídil Joe Biden. Vyplývá to ze zveřejněného plného textu skandálních rozhovorů Porošenka se svými pány.

11; V Kyjevě chystají pomstu. Gordon může skončit podobně jako Oles Buzina. Jak ukazuje praxe, na Ukrajině je poměrně snadné upadnout v nemilost občanů. A obnovit si reputaci je prakticky nemožné.

12; Sberbanka odmítá vydat majiteli účtu a vedoucímu filmového studia Russkij čas Alexandru Korobkovi jeho vlastní peníze jen proto, že dokumenty zpracovával a pobočka v Doněcké republice.

13; Ruský génius Sergej Nikiforovič Ščogolev (1862-1919). Život a smrt hlavního nepřítele ukrajinského státu. Vědecké práce, myšlenky, životopis a dokonce i smrt nebyla sovětskou akademickou vědou nikdy dostatečně prozkoumána. Tato osobnost byla pronásledována jak ze strany proněmeckých ukrajinských šovinistů, tak i ze strany sovětské moci v čele s Leninem.

14; Zelenského mazaný plán. Ukrajina zrušila část protiruských sankcí (například pro IT společnosti), aby zakryla prodloužení sankcí proti ruským sociálním sítím a dalším důležitým segmentům veřejného života.

15; Kdo a jak zahnal do slepé uličky rozhovory o Donbasu? Ukrajinská novinářka Olesja Medveděva informovala, že je to jednoznačně Ukrajina, kdo blokuje zastavení horké fáze války v Donbasu.

16; Polský generál sprostě nadával, když srovnával své tanky s ruskými. Polsko silně zaostalo v modernizaci vlastních tankových vojsk, v zemi neexistuje příslušný potenciál, což nelze říci o Rusku.

17; Farmář se nakazil koronavirem od zvířete v kožešinové farmě. První případ předání koronaviru ze zvířete (norka) na člověka byl zaznamenán v Nizozemsku.

18; Na Mezinárodní kosmické stanici byla zjištěna zvýšená koncentrace toxické karcinogenní látky - benzenu. Nyní se na palubě stanice nacházejí tři kosmonauti.

19; Kolomojskij je vyšetřován FBI. Má opravdu velké problémy. Postavení Igora Kolomojského už není tak skvělé jako dříve.

20; Princ Charles vyzývá Brity, aby sklízeli jahody místo Ukrajinců. Třetina Rusů se nenechá očkovat proti koronaviru ani poté, co bude k dispozici vakcína. Převládá názor, že by vakcinace měla probíhat na dobrovolné bázi.

21; Vy jednobuněčné organismy, jezděte si v Rusku po Zlatém okruhu a ne na Západní Ukrajinu! Nacistický lvovský televizní novinář Ostap Drozdov se přímo dusí nenávistí vůči ruskojazyčným obyvatelům Ukrajiny a možná tím překonává i známé rusofobky Nicoj a Farion. Podle jeho slov by ruskojazyční Ukrajinci měli zmizet jako živočišný druh.

22; Až 60 milionů lidí se ocitne ve stavu extrémní chudoby, říká Světová banka. Za extrémní chudobu se dnes považuje denní příjem pod 1,9 dolaru 1.437,- Kč měsíčně.

23; Nejvyšší soud Ukrajiny nemá dost peněz na kancelářské potřeby nutno pro předvolávání účastníků procesů, což znemožňuje projednávání případů.

24; Byly zveřejněny působivé záběry z přeletu Tu-22M3 z kabiny pilota. Stíhací bombardéry byly doprovázeny stíhačkami Jižního vojenského okruhu.

25; Nemocnost začíná klesat. A k tomu bylo dosaženo rekordního minima v úmrtnosti. Poprvé bylo v Rusku více uzdravených než nových případů nakažení za den.

26; Zelenskij na tiskové konferenci přednesl projev, ve kterém shrnul výsledky prvního roku svého prezidentství.

27; Armáda Doněcké republiky byla uvedena do stavu bojové pohotovosti. Informoval o tom Denis Pušilin.

28; V Kremlu vybírají datum pro Přehlídku Vítězství a pro hlasování o úpravách Ústavy. Plánuje se, že obě akce proběhnou v jeden den, který bude vyhlášen za den pracovního klidu.

29; Zelenskij se ve svém projevu pochlubil, že dokázal zatlačit na Rusko. A po skončení koronavirové epidemie slibuje pokračování.

30; Zdravotní sestra z nemocnice v Tule si oblékla ochranný oblek pouze na dvoudílné plavky. Netušila, že oblek je nejen průsvitný, ale přímo průhledný. Důvodem bylo, že jí v oblečení bylo pod nim horko. Je s ní vedeno administrativní řízení pro nedodržení pravidel užívání ochranných prostředků.

31; Roskomnadzor musí zastavit to šílenství na YouTube. Administrativa YouTube odstranila kanály s milionovými počty zobrazení na téma Donbasu a Sýrie. Obětí bezdůvodných opatření ze strany administrativy YouTube se staly kanály News Front, Anna News a Krym 24.

32; Jedno volební období nestačí! Bývalému komikovi Zelenskému zachutnala moc, které se nehodlá jen tak vzdát.

33; Skandál s Porošenkovými nahrávkami. Bylo zveřejněno prohlášení týmu Joe Bidena. Připomeňme, že na Ukrajině už bylo zahájeno trestní řízení pro vlastizradu.

34; V Doněcké republice rovněž shrnuli první rok prezidentství Zelenského. Zelenskij slibuje, připomíná, jak „zatlačil“, pokouší se vyhýbat nepříjemným otázkám. A v Donbasu nadále umírají nevinní lidé.

35; Zelenskij prohlásil, že si přeje setkání s Putinem jeden na jednoho a oznámil, čím se liší od Porošenka. Zdůraznil, že až jeho kandidatura zabránila Porošenkovi, aby zůstal na druhé funkční období prezidentem.

36; Pentagon vynaložil veškerá úsilí na nejnovější ponorky. Čím odpoví Rusko na nové ponorky Colubmia?

37; Ukrajinská armáda „válcuje“ Gorlovku, zatímco Zelenskij hovoří o míru v Donbasu. Pod palbou se ocitla šachta a obytné čtvrti města.

38; Arktický útok: Na Moskvu se řítí abnormálně studené počasí se sněhem. Kromě toho je hlášeno abnormální množství sněhových srážek. Někde může spadnout až polovina měsíční normy.

39; V Luganské republice byl zaveden režim posíleného výkonu služby. Vyplývá to z prohlášení ministra vnitra. Vojáci jsou připraveni hájit hranice Republiky a čelit vnějšímu agresorovi.

40; Zbraně a technika byly uvedeny do bojového stavu. Vyplývá to z mimořádného prohlášení Armády Doněcké republiky.

41; Porošenko se může těšit na rozsudek, říká Zelenskij. Oni řídili stát takovým způsobem, že je čeká mnoho nepříjemností a různých rozsudků, prohlásil bývalý(?) komik.

42; V USA havarovala už druhá stíhačka páté generace za poslední týden. Obě letadla patřila Eglinově letecké základně.

43; Kulka do břicha za požadavek nasadit si roušku. Klienta v kavárně v americkém státě Colorado rozčilila žádost personálu, aby dodržoval bezpečnostní opatření kvůli epidemii COVID-19.

44; Skandál v Dánsku. V Dánsku byl prezentován „politicky korektní“ překlad Bible. Autory nového překladu už obvinili z antisemitismu a překrucování smyslu slov Slova Božího.

45; Na Ukrajině padají mosty. V Dněpropetrovské oblasti spadl most vedoucí přes záliv Kachovské vodní nádrže přímo pod nákladním automobilem, který zůstal viset na okraji zbylé části mostu.

46; Lékaři počkají. Na Ukrajině zveřejnili šokující výplaty zaměstnanců Naftogazu a soudců.

47; Ukrajina otvírá hranice se všemi sousedy kromě Ruska a Běloruska. Toto rozhodnutí bylo schváleno na dnešním zasedání ukrajinské vlády.

48; V Rusku zveřejnili návod, jak postupovat, pokud pokuta za porušení pravidel sebeizolace byla udělena omylem. Občan má nejméně 30 dní na podání stížnosti.

49; Má to tam těžké. Kučma žádal Zelenského, aby jeho pravomoci v Třístranné komisi pro Donbas přesunul na někoho jiného. Ten bývalého prezidenta požádal, aby vyčkal okamžiku,kdy bude obměněn celý vyjednávací tým.

50; Severní proud byl osvobozen od pravidel plynové direktivy EU. Výjimka se týká úseku plynovodu ležícímu na území Německa.

51; V Maďarsku oficiálně zakázali formální změnu pohlaví. V osobních dokladech musí být zaznamenáno pohlaví, se kterým se dotyčný narodil.

52; U banditů na večírcích jsem nevystupoval. Starosta Čerkass drsně odpověděl na Zelenského obvinění. Čerkasský starosta Anatolij Bondarenko komentoval dnešní Zelenského prohlášení, v němž jej nazval banditou.

53; Státní department zveřejnil sumu „reparací“, kterou chce získat od Číny za šíření pandemie. Prohlášení učinil státní tajemník USA Michael Pompeo na tiskové konferenci. Jedná se o sumu přesahují 9 bilionů dolarů.

54; Ukrajinské ministerstvo spravedlnosti začalo rozprodávat psy zabavené exekutory dlužníkům. Konkrétně 22. května proběhne aukce pitbulteriéra.

55; Už to začalo. Po skandálu na Ukrajině se Senát USA rozhodl vyslechnout Bidenova syna. Republikáni v Senátu USA spustili proces proti Synovi Joe Bidena.

56; Ruka Kremlu. Porošenko našel viníky úniku svého rozhovoru s Bidenem. Podle jeho slov se hlavními sponzory provokace staly tři proruské televizní stanice.

57; Ve světě byl zaznamenán rekordní nárůst počtu nakažených koronavirem. Na tiskové konferenci to 20. května prohlásil generální ředitel Světové zdravotnické organizace.

58; Úroda v ohrožení. Estonští farmáři prosí, aby se ukrajinští otroci vrátili na sklizeň jahod.

59; Rusové vítězí v týlu. Dmitrij Jaroš se obrátil s výzvou na Ukrajince a vyjádřil se ke skandálu, který otřásá Ukrajinou.

60; Trumpův syn si vystřelil z Bidena na svém Instagramu. Šlo o hříčku s anglickými žertovnými zrýmovanými pozdravy „See you later, alligator!“ a „In a while, pedophile!“.

61; Mezinárodní skandál. Ukrajinské ministerstvo zahraničí vyjádřilo protest Bulharsku kvůli požadavku, aby v rámci reformy administrativního členění země nebyla rozdělena bulharská komunita u Oděsy.

Zdroj: https://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo i v této nelehké době chtěli finančně podpořit překládání každodenních informačních přehledů, můžete tak učinit na účet číslo

63127359/0800

Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna 20.5.2020

 1. .lak napsal:

  Z ae. Ten ivektiv s drahnou vyjímkou čas od času na ostatní je již takřka mimo sebereflexi. :lol:

  brutopýr
  Hanz, níže ti brutopýr tvou nablblost vysvětlil.

  Běž si ještě, ty osle, na brutopýra nablinkat na šmůz k panu Korálovi, stejně jako to dělá Šlak.

  0OdpovězKvě 22, 2020 10:04
  .lak
  Návštěvník
  .lak
  Jsi tu pokleslý maskot jinde nevídaný kterému akizmetci nedají reakci na tvé blitky a na to že by měli alespoň tušit že je tu připravuješ tak o 90% platících návštěvníků. Máš je snad pod nějakou hypnózou. Suchý zipe s háčkem otravných kádrovacích eskapád gramatika čítanky segmentu výrazových prostředků 1.stupně základky a to ti fandím, tedy komunikace rozsahu pojmů tak do 2% s akcelerací ostudných dehonestací atrapy, boot robote.

  0OdpovězUpravKvě 23, 2020 0:07

 2. .lak napsal:

  Tam do toho brlohu jak brutopýra je fakt těžký něco dát, smrdí tam a kádruje. :lol:

  Ready Gruger má jiné cyrylo.methody. Brutopýrace je ovšem trýznivější. Ten vám trhá neurony programově až zahodíte mozky.
  https://pravyprostor.cz/wp-content/uploads/2020/05/98434614_2936707496365657_7500642967753850880_o.jpg

  https://pravyprostor.cz/odted-kazdy-sam-za-sebe/
  .lak 20.5.2020 10:26:38 Odpovědět
  Na polici u zrcadla mám bratru 55. let flakón farao jo. Voňafka co smrdí přes zazátkování gumou a zavíčkování i když jsem ji čtvrt roku neotevřel. /sleze pupínek s půlkou tkání organismu/ Navíc je přes půl století stále plná a už ve mne kvasí rozhodnutí se ji zbavi protože ten odér je prostě vlezlý odnikud z ničeho a neubývá. Já vás varuji až s tím někde švihnu zahyne svět a vesmír i z mnoha přilehlými zhnusen také. Tak mne nedrážděte a vlastně by jste mne měli platit za dokonalou správu pandořiny skříňky a nedoceňujete význam mé oběti pro jsoucno a všehomír, lotři. :lol: Teda fakt co s tím provedu, co když se to rozbije v popelářském voze. A to mne kámoš dneska zdravil, mohu si ho vzít na svědomí s takovou vakcínou a i kdyby přežil bude mít ze života už jen peklo.
  Koupelna má 3!!! 1. dole jedna, dvě nahoře trubky na větrání jo. A přes dvoje zavřený dveře hodinu to cítím a přitom odsávají. Nevíte co to je utrpení.
  https://www.youtube.com/watch?v=UBfsS1EGyWc

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!