Přehled zpráv – RusVesna 20.5.2020

tramp_1331; Trump obvinil čínská „nemehla“ z masové vraždy. Tvrdými a velmi nediplomatickými slovy prohlásil, že obrovské množství lidí po celém světě zemřelo kvůli čínským úřadům.

2; Ukrajina podá memorandum proti Rusku k námořnímu soudu. Ukrajina bude požadovat od Ruska morální a materiální kompenzaci pro ukrajinské námořníky.

3; Pohraničníci zadrželi pomocí střelby Ukrajince, který si plnil dávný sen. Toužil prověřit ostražitost pohraničníků a prostě přeběhnout přes hranici z Maďarska.

4; Zelenskij informoval, čím se liší od Porošenka. Možná prý tak dobře nemluví ukrajinsky, ale je prý čestný a řádný člověk, který opravdu fandí své zemi.

5; Byla jmenována další skupina lidí, u kterých je zvýšené riziko úmrtí na koronavirus. Odborník zdůrazňuje, že do této skupiny patří osoby s endokrinopatií (poruchami funkce žláz s vnitřní sekrecí).

6; Nepřinášejí nic než dobro. Zelenskij požádal, aby si novináři nevšímali jeho ženy a dětí. Že však armáda, jejímž je vrchním velitelem, manželky a děti jiných mužů rovnou zabíjí, mu evidentně nevadí.

7; Nebezpečná prohlášení. Ve Státním departmentu varují ukrajinské úřady před vměšováním do voleb. Zástupci několika státních orgánů Ukrajiny dostali signály z Washingtonu.

8; Vyostření konfliktu. Z Kyjeva do Donbasu se sletěli supi. V poslední době se zintenzivnilo ostřelování a soustředilo se na životně důležité infrastrukturní objekty.

9; Zelenskij se vyčerpal. Je čas na jeho odstoupení. Oděský novinář Jurij Tkačov komentoval tiskovou konferenci prezidenta Ukrajiny.

10; Donbas obviňuje katany a zabijáky. Generálové Kravčenko, Romigajlo a Ocerklevič jsou váleční zločinci! Prohlásili to v Patriotické asociaci Donbasu.

11; Jaderné vydírání ze strany USA v Evropě. Příprava nového útočného křídla pro konfrontaci. V poslední době jsou v podmínkách pandemie koronaviru nervy mnoha světových vůdců napjaté k prasknutí.

12; Hrozí rozsáhlé konflikty. Rusko má ale dobré šance. Studená válka, která pro Rusko už vstoupila do páté fáze (pro Čínu ale do první) se vyostřuje. První fáze:1947-1962, druhá fáze 1962 – 1985 (uvolnění), třetí fáze 1985 – 2008 (konsolidace Ruska), čtvrtá fáze 2008 až 2020 (potvrzení role světové velmoci).

13; Smrt Evropy aneb Rusofobní demokracie v bulharském podání. Svoboda slova a myšlení je v Evropě už dávno mimo evropskou představu demokracie. Sankce, represe a pronásledování za odlišný politický názor se v Evropě staly normou. V Bulharsku má problémy Georgij Dimov (předseda bulharského proruského hnutí „Národní síla“) za obhajobu 9. května. Pronásleduje jej proamerická organizace „Atlantická rada Bulharska“, která obviňuje Rusko z podílu na rozpoutání Druhé světové války. Těmto novodobým nacistům vůbec nepřekáží, že německý ministr zahraničí Heiko Maas doslova prohlásil: „Německo jako jediné rozpoutalo Druhou světovou válku tím, že přepadlo Polsko. Je to výhradně Německo, které je odpovědné za zločiny proti lidskosti během holocaustu“.

14; Rusové proti Američanům, USA se pokusily zmařit humanitární operaci ruské armády v Sýrii. Vyplývá to z nové reportáže ze Sýrie. Američanům je humanitární situace v Sýrii lhostejná. Oni Syřanům jen kradou ropu, která byla zdrojem jejich příjmů.

15; Vrchol epidemie koronaviru má Rusko za sebou, říká virolog. Za posledních 24 hodin bylo z léčení propuštěno rekordních 9.262 osob.

16; Že by neexistovala kolektivní imunita vůči COVID-19? Svět si nemůže dovolit pokus o získání kolektivní imunity proti koronavirové infekci. Stálo by to příliš mnoho životů.

17; Proč v souvislosti s koronavirem v Rusku budují Jednotný registr obyvatelstva? Státní duma ve čtvrtek projedná ve třetím čtení návrh zákona o Jednotném federálním informačním registru.

18; Tři cesty světové ekonomiky poté, co ustoupí epidemie koronaviru. Je mezi nimi nějaká pozitivní? Země s největšími ekonomikami půjdou cestou sebeizolace, svět se rozdělí na několik vzájemně nezávislých makroregionů a všechny budou podporovat svou vlastní výrobu a finanční systémy.

19; V Donbasu byl zlikvidován velitel batalionu Lugansk-1. Další tři ukrajinští okupanti utrpěli zranění.

20; V OSN požadovala Ukrajina od Ruska přístup ke Krymu a zastavení ničení životů jeho obyvatel. Zástupci Ukrajiny prohlásili, že okupační moc se snaží zničit stovky životů obyvatel Krymu.

21; Počet infikovaných osob na celém světě překročilo 5 milionů. Uzdravily se více než dva miliony lidí. Nejvyšší počet nakažených vykazují USA – více než 1,5 milionu.

22; Rada federace navrhuje uzákonit sebeizolaci. Příslušná iniciativa je obsažena v návrzích výboru horní komory pro ústavní zákonodárství.

23; Trump slibuje americkému hospodářství „neuvěřitelný rok“. Prezident USA a jeho tým však zamlčeli zcela pesimistické pasáže zpráv rozpočtové správy Kongresu.

24; Bylo evakuováno 2,5 milionu lidí. Jsou hlášeni i mrtví. Na východ Indie a Bangladéš udeřil mohutný cyklón Amfan.

25; Koronavirus v Rusku: 317 tisíc infikovaných a 92 tisíc uzdravených či vyléčených. Celkový počet úmrtí v souvislosti s koronavirem již překročil v Rusku 3 tisíce.

26; Trestní stíhání za lživou zprávu o prodeji humanitární pomoci z Číny. Byla zadržena podnikatelka. Na záběrech zveřejněných Vyšetřovacím výborem Ruské federace si žena skrývá obličej a zadržuje slzy.

27; Americké úřady nevyužily možnosti zachránit 54 tisíc Američanů, říkají vědci. Podle posledních informací je v USA zaregistrováno 1,5 milionu případů nákazy a téměř 95 tisíc úmrtí.

28; Doněcká republika: Desítky nových případů koronaviru za poslední den. Celkový počet nemocných překročil 300.

29; Ukrajinská Mrija dopravila do Polska drahé a nekvalitní roušky. Novináři uskutečnili vyšetřování a označili dodávku nevhodných ochranných prostředků za krytí jakýchsi pochybných vládních kšeftů.

30; Kontroverzní novinář Dmitrij Gordon slibuje nové zajímavé interview po Strelkovovi a Poklonské. Jméno, které zveřejnil, vyvolalo zuřivost u ukrajinských „patriotů“. Dalším zpovídaným by měl být bývalý prezident Viktor Janukovič.

31; Unikátní dress code Zelenského, Klička a Turčinova. Den vyšívanky na Ukrajině. Úřadující i zapomenutí politici Ukrajiny si dělají selfie fotografie v selských halenách a píšou nabubřelé příspěvky na sociálních sítích.

32; Putin během porady věnované situaci ve školství v podmínkách pandemie oznámil termín státních zkoušek (maturit).

33; Rvačka se střelbou v Moskvě.Byly zveřejněny záběry z konfliktu. Zadržení byli vyslechnuti. Byly zadrženy dvě osoby z blízkého zahraničí ve věku 24 a 26 let. Jeden z nich byl už dříve trestaný.

34; Strašný osud zrádce. V Luganské republice byl zlikvidován čtyřiačtyřicetiletý velitel batalionu karatelů Sergej Gubanov původem z Luganska. Jeho zradu, cynismus a krutost mu osud neodpustil.

35; „Hrozný“ skandál: Ukrajinská televize ukázala mapu Ukrajiny bez Krymu! Národní rada pro otázky televizního a rozhlasového vysílání okamžitě nařídila kontrolu televizní stanice 1+1.

36; Armáda Doněcké republiky začala likvidovat pozice ukrajinské armády. Byli zabití vojáci a zničena technika. Ukrajinské okupanty čeká za jejich činy odpovídající reakce a odplata.

37; Tři pracovníci pátrací služby byli zadrženi na žádost pedofila. V Novgorodské oblasti byli zadrženi pracovníci, kteří dopadli nebezpečného pedofila. Rodiče obětí protestují. Za policisty se postavili jak kolegové, tak i místní obyvatelé, jejichž děti tito pracovníci zachraňovali před pedofilem.

38; Mám v hlavě dvanáct scénářů. Hlavní okupační vicepremiér Ukrajiny promluvil o možnostech navrácení Donbasu. Ty scénáře jsou každý jiný. Závisí na mnoha faktorech a bohužel zdaleka ne všechny závisejí na Ukrajině, zdůraznil ministr Alexej Reznikov, který zastupuje Ukrajinu na rozhovorech v Minsku.

39; Skandál nabírá na obrátkách, Generální prokuratuře Ukrajiny bylo uloženo zahájit vyšetřování v případu Joe Bidena. V nejbližších třech měsících se rozvine takový skandál a taková hra, že všechny předchozí příběhy s holdingovou společnosti Burisma vedle toho zblednou.

40; Zemřít může i více než milion lidí. V USA prognózují zvýšení úmrtnosti na COVID-19 na trojnásobek. V tuto chvíli se ve Spojených státech počet ztrát v důsledku koronaviru blíží ke stu tisíc lidských životů.

41; V Luganské republice jsou připraveni na hromadný přísun zraněných. Luganské ministerstvo zdravotnictví oznámil mobilizaci lékařů. Byl uskutečněn přechod všech dostupných léčebných institucí na režim hromadného příjímání raněných.

42; Kadyrov se nachází pod dohledem lékařů s podezřením na koronavirus. Ve čtvrtek přiletělo z Grozného do Moskvy letadlo A-319.

43; Ukrajinská armáda chystá smrtící pasti na civilní obyvatelstvo. Vyplývá to z pravidelné zprávy z Donbasu. Armáda Doněcké republiky se obrací s varováním na obyvatele oblastí Donbasu, které jsou pod dočasnou ukrajinskou okupací.

44; Mjasnikov zveřejnil počet lidí, kteří projdou koronavirovou infekcí. Podle výzkumů provedených v USA prodělá nákazu koronavirem 4,5% až 5% populace. To by v Rusku znamenalo 7 milionů lidí.

45; Nové ztráty ukrajinské armády. V Donbasu nedaleko místa likvidace velitele batalionu najel na minu vojenský nákladní automobil. Záběry zničeného nákladního auta a výši nových ztrát ukrajinské armády v Donbasu zveřejnil kyjevský propagandista Andrej Caplijenko.

46; Doněcká republika je připravena zrcadlově odpovědět na agresi ze strany Ukrajiny, říká Pušilin. Jednotky národní policie byly uvedeny do plné bojové pohotovosti a jsou připraveny plnit bojové úkoly.

47; USA vypověděly Smlouvu o otevřeném nebi.Prezident USA Donald Trump oznámil vystoupení země od Smlouvy o otevřeném nebi.

48; Zelenskij podepsal zákon proti Kolomojskému. Schválení tohoto zákona požadoval od Ukrajiny Mezinárodní měnový fond.

49; Avakov informoval, kdy se Ukrajina zbaví karantény. Postupné odstraňování omezení bude trvat několik měsíců. Úplné zrušení omezujících opatření bude možné až poté, co bude k dispozici vakcína.

50; V USA přišly o práci desítky milionů lidí. Informuje o tom agentura Associated Press.

51; Moskevský starosta Sergej Sobjanin informoval, jak budou v ruském hlavním městě rušit omezení spojená s pandemií koronaviru. Od 25. května budou znovuotevřeny multifunkční centra státních služeb „Moje dokumenty“.

52; Státní department USA zveřejnil podmínky, za kterých může být přehodnoceno vypovězení smlouvy o otevřeném nebi. Podmínkou je, že se Ruská federace vrátí k plnění jejímu plnění. Kdy a jak Rusko smlouvu porušovalo, však neupřesnil.

53; Lidé si myslí, že vše už skončilo,. Ale není tomu tak. Doktor varuje před druhou vlnou koronaviru. Rychlost šíření viru bude mnohem vyšší než při první vlně.

54; Zastrašování a hrozby. Státní department obvinil Rusko z nasměrování zbraní na infrastrukturu USA a EU. USA nedávno oznámily odstoupení od Smlouvy o otevřeném nebi, kterou kromě USA a Ruska podepsalo dalších 32 zemí.

Zdroj: https://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo i v této nelehké době chtěli finančně podpořit překládání každodenních informačních přehledů, můžete tak učinit na účet číslo

63127359/0800

Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna 20.5.2020

 1. Daniel napsal:

  Trump jeste nevi, ze COVID-19 vyvinuli Americane a Cinani. Za jeho unik na verejnost mohou ale Americane ve Fort Detrick, Maryland. Tam je laborator s nejvyssim stupnem utajeni, ve ktere 1 rok (!) nefungovalo (asi schvalne) dekontaminacni zarizeni. Tam take byly prvni obeti s pricinou smrti na chripku, ackoliv jim plice zcernaly. USA zamestnavaji tisice vedcu ve vyvoji biologickych zbrani, ktere zacinaji pouzivat na redukci populace vlastni i ve svete. Nejvyce postizeni jsou chudi a to je zamer.

  • proud napsal:

   "Nejvyce postizeni jsou chudi a to je zamer."............tomu moc nerozumim,kdyz chudi jsou ti co chodej do prace a delaji blbce za pakatel a bez nich by nic neslo a nefungovalo.Proc myslis ze se nici stredni trida a nuzky se rozeviraji..........protoze "chudi"?......

   PS.: ..........a to je prave ten problem,kterej prachaci a hlavne GP tak milujou,ona neznalost a z ni pramenici spatna tvrzeni,spatny zavery a pak tedy i spatna obrana,to je hotovej raj na Zemi pro darebaky a parazity,cim blbejsi je ten kdo me zivi,tim lip se zije me!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!