Turecko zahájilo „salámovou“ okupaci Řecka

99142038_1028708234236354_3233589978470547456_oO hranici mezi Řeckem a Tureckem lze v posledních dnech oprávněně hovořit jako o válečné „frontě“. Obě země od pátku už fakticky jsou ve válce. Bez formálního vyhlášení války turecké ozbrojené síly vstoupily na řecké území – a to hned na dvou místech. Na zemi i v Egejském moři.

Řecká vláda pokračuje v opevňování pozemní hranice v oblasti Evros, kudy se turecká policie s podporou armády v únoru a březnu pokoušely protlačit do EU více než 150 tisíc migrantů. Z velké části tvrdých kriminálníků a válečných zločinů z bojišť od Afghánistánu, přes Sýrii až po Somálsko. Vojenští ženisté před týdnem vyčistili část ŘECKÉHO území v meandru pohraniční řeky Evros. Podle řeckého serveru pronews.gr jde o kus říčního břehu a místo, které je v zimě při vyšším průtoku vody říčním ostrovem. V létě a v době sucha se z ně stává poloostrov vybíhající do říčního koryta.

Tento týden na místo s rozlohou asi 1,5 ha nastoupili řečtí armádní geometři, kteří zaměřovali body ke zpevnění břehu, jež je součástí zabezpečení prostoru kvůli stavbě minipřehrady. Jejím účelem je trvale zvednout hladinu řeky Evros, aby i v době sucha byla hůře překonatelnou překážkou. Jejich nové „vypuštění“ na Řecko tento týden ohlásil turecký ministr vnitra Süleyman Soylu.

Řecké armádní geometry z místa práce na ŘECKÉM území vyhnala početně mnohem silnější a lépe vyzbrojená jednotka turecké vojenské policie. Stavba řecké přehrady na řecké řece na řeckém území je trnem v oku Turecku. Stavba je v souladu s mezinárodním právem, které upravuje režim výstavby přehrad na řekách, které jsou buď hraniční nebo protékají ´více zeměmi. Stát je na svém území může stavět i bez souhlasu sousedů, pokud tím nezhorší jejich vodní poměry. Což řecká minipřehrada rozhodně nezpůsobí. Na rozdíl od přehrad, které na svém území staví Turecko, a které hrozí těžce zhoršit sucho v Iráku. Stavěná minipřehrada vadí Turecku proto, že by hranici mezi oběma zeměmi učinila mně průchodnou pro nelegální migranty. A ty, jak už turecká vláda oznámila, chce Turecko znovu vyslat ve velkém do EU - i přes odpor Řecka, na jehož území mají být tureckými úřady nasměrování.

Minulý týden jsem psal o tom, že Turecko v rozporu s vymezením námořní hranice mezi Řeckem a Tureckem, jak je vyznačena v Laussanské mírové smlouvě z roku 1923, prohlásilo 4 řecké obydlené a turisty hojně navštěvované ostrovy za součást svého území. Řecké pobřežní vody kolem těchto ostrovů zprávou mezinárodní navigační příručky prohlásilo na tento a příští týden uzavřené z důvodu vojenského cvičení. Řecko tento akt odmítlo a poslalo do oblasti svá vojenská plavidla. Turci do těchto pobřežních vod, které prohlásili za svoje, vyslali ozbrojené lodě pobřežní stráže, které podle pronews.gr začaly s použitím síly vyhánět řecké rybáře.

Podle mezinárodního práva jde o nelegální vojenskou okupaci části řeckého pevniny a nelegální zábor části řeckých pobřežních vod. Řecká vláda se oba incidenty snaží řešit diplomatickou cestou. Odeslala do Ankary výzvy k ukončení nelegální vojenské okupace části svého území. Řecká armáda se zatím drží „dost zpět“. Oblast okupovaná Tureckem je kompletně obklíčena řeckou armádou. Vojáci však na pozicích zatím čekají na další rozkazy. Z Athén zatím nepřišel příkaz vytlačit Turky silou. A dokonce ani varování např. v podobě výzvy, že řecká armáda na tomto SVÉM území bude pořádat vojenské cvičení – třeba s ostrými minometnými střelbami. Řecké námořnictvo zatím „pouze“ vyprostilo řecké rybáře, kteří se na chvíli ocitli na řeckém moři v tureckém zajetí.

Řecká vláda Národní demokracie vedená premiérem Kiriakosem Mitsotakisem už na zasedání řeckého parlamentu čelí ostrým výtkám za nečinnost z levé i pravé strany opozice. Do Mitsotakise, který byl donedávna za zastavení únorové a březnové migrančmní invaze považován za národního hrdinu, se na plénu parlamentu zostra pustil i bývalý řecký premiér a šéf opoziční strany SYRIZA Alexis Tsipras. Za to, jak sklonil hlavu před tlakem Bruselu při „pomoci“ EU z dluhové krize, která skončila rozkradením řeckého majetku německými firmami, v zemi rozhodně není považován za stoupence národních zájmů.

Řecká vláda se snaží problém řešit diplomatickými kanály. Telefonní linky mezi Athénami a hlavními městy zemí EU a NATO jsou hodně „žhavené“. Podle serveru pronews.gr je však Řecko pod obrovským tlakem NATO, aby se okupaci části svého území a části svých pobřežních vod nesnažilo řešit vojensky. Řecká vláda je pod obrovským tlakem. Vedení NATO se ji snaží odvrátit od vojenského řešení. Místo aby nabídlo vojenskou pomoc napadené zemi. Ministerstvo zahraničí USA slíbilo řeckému ministrovi zahraničí Nikosi Dendiasovi, že vyvine na tureckou vládu diplomatický tlak, aby turecká armáda opustila nelegálně zabrané řecké teritorium a moře.

Běžní Řekové jsou však velmi naštvaní, protože postup vlády vnímají jako „poraženecký“. Server el.gr klade otázku, co se asi stane, pokud se diplomaticky nepodaří Turky přimět k odchodu a vláda nepřistoupí k vojenskému řešení. Podle Řeků se v takovém případě dá očekávat, že si turecký diktátor Recep Erdogan poté vybere další kousek Řecka, kam opět pošle okupační vojska. A takto by „salámovou metodou“ mohl s tichým přihlížením EU i NATO zabrat Řecko celé...
Jeden komentář na Turecko zahájilo „salámovou“ okupaci Řecka

 1. .lak napsal:

  Antiakizmetkace :lol:

  AntiSion
  -VK-
  “Česko je výjimečné v tom, že se jedná o zednářský stát založený v roce 1918 českými zednáři z vídeňské lóže Grenzlogen a členy tehdejší Wilsonovy administrativy, kteří byli členy Ivy League, Skull & Bones a dalších spolků Illuminati. Právě proto česká státní vlajka má symbol modrého klínu, tedy symbolu ze zednářské zástěry, který měl do vlajky zakódovat židozednářský původ vzniku republiky. Klín totiž symbolizuje zednářský úhelník. Přestože se symbol klínu objevil později i na dalších státních vlajkách, česká vlajka tím dala jasně najevo, že od této chvíle je pod kontrolou židozednářských procesů řízení.”

  “Kdo je to bývalý prezident Thomas Woodrow Wilson, … my víme: Žid, zednář 33. stupně zasvěcení, tvůrce zednářské Ligy národů a strůjce občanské války v Rusku.”
  (Grigorij Bostunič; Pravda o sionských protokolech)

  Podle informace Miroslava Dolejšího byl Thomas Woodrow Wilson rovněž členem židovského zednářského řádu B´nai B´rith.

  ZROD ČESKOSLOVENSKA POD EGIDOU ŽIDŮ – 28. ŘÍJEN 1918 JE NEJVĚTŠÍM PONÍŽENÍM ČECHŮ A SLOVÁKŮ
  http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/clanky/Zrod_Ceskoslovenska_pod_egidou_Zidu_28_rijen_1918_je_nejvetsim_ponizenim_Cechu_a_Slovaku.pdf

  “Československo je tradiční pevností židovského vlivu v Evropě, a proto vždycky vzbuzovalo nelibost v křesťanské části Evropy (Rakousko, Maďarsko, Polsko, Německo, Itálie, Španělsko, Portugalsko, atd.). Nyní znovu obnovená symbióza Izrael – Československo může způsobit mnoho potíží, zejména se státy východní Evropy, které jsou (svým obyvatelstvem) protižidovské.
  Z bezvýznamného člověka a průměrného spisovatele Václava Havla vytvořila světová reklama nákladem cca 13 milionů US dolarů osobu, nazývanou světovým spisovatelem, králem filosofů, evropským politikem, největším žijícím humanistou, atd. Jeho osoba garantuje investorům a věřitelům politickou úlohu Československa v Evropě a i jinde, podle potřeby. Nikoli náhodou v jednom ze svých prvních prohlášení Havel nabídl své zprostředkování mezi Židy a Araby, i když to vzbudilo posměch. Přesto je jeho úloze přizpůsobováno všechno, co je nutné, včetně vnitřního politického režimu státu: osobní presidentský režim, podřízenost KSČ, vytváření jediné politické výkonné armády OF, zničení jakékoli opozice, která by byla schopna jeho budoucí politiku korigovat, atd. Také proto jsou jeho zahraniční poradci téměř výlučně sionisté nebo Židé.
  Proto Havel obnovil v Československu všechny židovské společnosti a přislíbil transfer Židů z Ruska přes Československo, obnovil zednářské lóže, jejichž členy se stali téměř všichni vyvolení členové Charty 77 a Občanského fóra, vlády a diplomatického sboru.”
  (Miroslav Dolejší; Analýza 17. listopadu 1989)

  Dr. Jan Příhoda; T. G. MASARYK – STUDIE VYVOLENCOVY KRYCÍ LEGENDY
  http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Studie_vyvolencovy_kryci_legendy_Masaryk.pdf

  https://cdn.xsd.cz/original/325ff4316f0d3ec7a3c5324ffcd860be.jpg
  T. G. Masaryk v Palestině roku 1927

  4 OdpovězKvě 25, 2020 7:57

  .lak
  Tak byl to projekt ale na rozdíl jiných politiků světů svých spartakiádníků lektory ovšem věděl v čem se pohybuje i když ten jeho potlesk tam co má bustu byl asi vizionářským apelem na ty kteří si poslechli verzi jak by mohli fungovat ale jistě s vyznáváním undergroundu a občanské společnosti viděl jako kulisák a divadelník absurdních frašek kam se to bere, tedy byl v obraze stavu a buďme spravedliví jako jeden z mála přiznal že naše země nevzkvétá a to vám žádný úžer a businessman nepřizná protože jeho zájem je vyždímat vše do krve nehledě následků. Jeho snaha záběru se srdíčky na ty kteří rejdují “ovčany byla tedy marná s tímto pozadím. Ale říct že byl bezvýznamný to tedy nikoliv a tedy rušivým elementem těm co užívají mocenské nástroje s ohlupováním lidí tedy byl a dokonce takřka opuštěn a osamocen mezi “vlky.

  0OdpovězUpravKvě 25, 2020 10:23

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!