Přehled zpráv – RusVesna 30.5.2020

who-11; USA přerušily styky s Mezinárodní zdravotnickou organizací. Oznámil to prezident Donald Trump.

2; Kvůli Hongkongu. USA uvalí „silné a významné“ sankce proti Číně. Oznámil to Donald Trump při svém vystoupení v Bílém domě.

3; Vyřizování účtů mezi klany. Na ukrajinském ministerstvu vnitra prohlásili, že zjistili objednatele nepokojů se střelbou v Kyjevské oblasti. Policie už identifikovala osoby, které si najaly mladé lidi pro účast na ozbrojené potyčce.

4; Ruské ministerstvo zahraničí vyzývá USA, aby vyšetřily vraždu Afroameričana v Minneapolisu.

5; Bezpečnostní hrozba. Trump omezil vstup čínských vědců do USA. Americké úřady obviňují Čínu z „široké a dobře financované“ kampaně na získávání tajných technologií.

6; Je to hrozba. V Radě federace komentovali přerušení vztahů mezi USA a WHO. Trump prohlásil, že organizace odmítla realizovat požadované reformy.

7; V Rusku odpověděli na Kravčukovo prohlášení o agresivních postupech Moskvy. Nedávno bývalý ukrajinský prezident kritizoval politiku Evropy vůči Moskvě.

8; Zlikvidovat sítě. Proč Trump vyhlásil válku Twitteru a Facebooku? V USA byla rozpoutána válka mezi Donaldem Trumpem a „servisem pro krátká sdělení“ Twitter.

9; Desítky mrtvých a zraněných. 93. brigádu Ukrajiny se stala rekordmanem v sebelikvidaci v Donbasu. Vyplývá to ze zprávy o situaci v Luganské republice za uplynulý týden.

10; Maďarsko odmítlo otevřít své hraniční přechody na hranici s Ukrajinou. Zakarpatským úředníkům sdělili, že po další poradě bylo v Maďarsku rozhodnuto prozatím hranice neotevírat.

11; Západ předložil Ukrajině řadu tvrdých požadavků. Jak je bude Kyjev plnit? Týkají se především energetického sektoru.

12; Masakr v Sýrii. Krev teče proudem. Ozbrojenci se likvidují vzájemně. Ušetřeno nezůstává ani civilní obyvatelstvo.

13; Kdo jsou Zelenského loutkovodiči? Komu ve skutečnosti slouží ukrajinský prezident? Vladimir Zelenskij se celý rok nacházel pod drobnohledem médií, rozvědek a politiků.

14; Poslední čínské varování. Peking má výhrady vůči Washingtonu. Washington podle Pekingu jen zneužívá problémy států, aby podlomil důvěru občanů k tamním úřadům.

15; USA v jednom ohni. Kruté vraždy lidí ze strany policie, rasismus a lidové povstání. Segregace v USA byla, je a nejspíš i stále bude. Historie Spojených států je krvelačná a krutá.

16; Ukrajinský „Islámský stát“ pronásleduje křesťany. Nové trestní případy proti kněžím a farnostem na Ukrajině. Náboženství na území Maloruska jsou už 300 let jablkem sváru. Ukrajinští popové se neustále snaží oddělit od Ruska.

17; Německo povstalo proti USA kvůli Rusku a „Severnímu proudu – 2“. Američtí politici nadále zavádějí omezení pro evropské podnikatele, kteří spolupracují s Ruskem.

18; Na Krymu bylo objeveno 860 ruských vojáků, kteří padli v bitvě před stovkami let za Rusko-tureckých válek. Budou znovu pohřbeni.

19; Ruská armáda chystá obsazení Oděsy a Nikolajeva. Donbas útočí na ukrajinskou armádu. Kyjev slibuje tvrdou odpověď.

20; Start kosmické lodi SpaceX s astronauty na Mezinárodní kosmickou stanici se znovu odkládá. Dnes se měl po devíti letech konat druhý pokus start amerického pilotovaného vesmírného korábu Crew Dragon.

21; Kravčuk označil Janukoviče za nejnešťastnějšího prezidenta Ukrajiny. Sám sebe za nejšťastnějšího.

22; Lukašenko prohlásil, že svět závidí Bělorusku. Bělorusko jako jediná země nezavedla kvůli koronaviru drakonická omezení pro ekonomiku a život lidí a ukazuje se, že to byla úspěšná strategie.

23; Ve městě Krasnyj Luč v Luganské republice došlo k výbuchu. Jsou hlášeny oběti na životech. Informovala o tom tisková služba ministerstva pro mimořádné situace.

24; Chaos v Minneapolisu. Demonstranti ničí obchody, vypálili policejní stanice a banku. Situace v největším městě státu Minnesota se dále nažhavuje navzdory pokusům úřadů krotit rozzuřené obyvatele.

25; Koronavirus v Rusku: Nakažených je už téměř 400 tisíc. Za uplynulých 24 hodin přibylo opět mnoho nově odhalených případů nákazy.

26; Prototyp meziplanetární vesmírné lodi Elona Muska explodoval při zkoušce motoru. Vedení SpaceX plánuje, že Starship bude dopravovat náklady na Měsíc a Mars a potom se vracet na Zemi.

27; Armáda Doněcké republiky zlikvidovala palebnou pozici ukrajinské armády. Vyplývá to z textu mimořádného prohlášení Národní policie Doněcké republiky.

28; Francie těsně před epidemií COVID-19 spálila 1,7 milionu roušek. Ve výsledku se Francouzi stali jedním z nejpostiženějších evropských národů.

29; Bývalý kancléř Německa Gerhard Schröder prohlásil, že nechávat dnes v platnosti sankce a uvalovat nové je naprosto chybná cesta. Když jde o nutnost oživení světové ekonomiky, taková omezení musí být revidována.

30; Zelenskij chce odvolat Avakova, tvrdí zdroje. Je ale pravda, že přání zbavit ministra vnitra funkce se objevuje častěji než se střídají roční období.

31; Vědci z Číny vyvrátili verzi vzniku koronaviru na čínském tržišti. Trh nebyl příčinou koronaviru, nýbrž jen jednou z jeho obětí, říká šéf Národního centra pro kontrolu nemocnosti.

32; Pro OBSE je záhadou, kdo pálil po pozorovatelích, když se nacházeli na kontrolním stanovišti Luganské republiky. Ukrajinská armáda ostřelovala hlídku mezinárodní pozorovací mise OBSE. V misi si výbuchů všimli, ale nějak pořád nechápou jejich původ...

33; V Rusku plánují zavedení pokut za odmítnutí povinné vakcinace. Příslušná norma je obsažena v návrhu nového Občanského zákoníku. Povinným očkováním není míněno plošné očkování, ale očkování rizikových skupin.

34; V USA obvinili Rusko z krádeže francouzské vrtulníkové lodě Mistral. Když si ji nemohou koupit, tak ji prostě ukradnou. Ruský projekt vrtulníkové lodě silně připomíná francouzský Mistral, se kterým se Rusové důkladně seznámili, než byl obchod z politických důvodů zastaven.

35; Koronavirus v Republikách Donbasu: Desítky nových případů. V Republikách Donbasu jsou odhalovány stále nové případy nákazy novým koronavirem.

36; V USA byl během protestů zastřelen pracovník Federální ochranné služby FTS. Nepokoje vstupují do nové fáze.

37; Dnes večer se má na Moskvu přihnat uragán s deštěm a bouřkami. Město bylo naléhavě varováno Hlavním správou ruského ministerstva pro mimořádné situace.

38; Lékař Alexandr Mjasnikov vysvětlil, proč nemá smysl spoléhat na rychlou vakcinaci před COVID-19. Bude ještě dlouho trvat, než klinické zkoušky potvrdí jejich účinnost a bezpečnost. Obvykle to trvá tři až pět let.

39; Vojenský novinář Poddubnyj ironicky komentoval nepokoje v USA: Je naprosto nepřípustné používat v USA sílu proti mírumilovným demonstrantům. Vláda by měla neprodleně zahájit dialog s veřejností zprostředkovaný zástupci Číny, Venezuely a Ruska. Zástupci těchto zemí by se měli stát prostředníky a garanty procesu urovnání konfliktu v USA, vyslat své pozorovatele a organizovat součinnost s lidovými hnutími. Vláda USA je povinna se podřídit vůli civilizovaného světa.

40; Byly zveřejněny záběry ze zatýkání účastníků kriminální rvačky v Kyjevské oblasti.

41; Ve věku nedožitých 80 let zemřel národní umělec Ruska Juljen Balmusov. Informovala o tom tisková služba divadla.

42; Ruská letadla v Libyi? Co z toho je fake a kde je vůbec pravda? Podobné zprávy především vyvolávají pochybnosti o kompetentnosti svých autorů,kteří tyto nepravdivé informace šíří.

43; Ruští lékaři našli lék, který ulehčuje průběh onemocnění COVID-19. V mnoha případech lék zbavuje pacienta nutnosti připojení k umělé plicní ventilaci.

44; Ukrajinský propagandista Arkadij Babčenko kritizoval Alexandra Sergejeviče Puškina a básníka Iosifa Alexandroviče Brodského, jehož nedožité osmdesáté narozeniny si kulturní svět připomínal před týdnem. Doslova prohlásil: Jděte se vycpat se vší tou zas**nou imperiální kulturou, jděte k čertu se svými básníky, verši, Brodskými, Puškiny, Dostojevskými, Vlky a Zajíci, Mášami a Medvědy...

45; V Ingušsku probíhá protiteroristická operace. Informuje o tom operativní štáb regionu.

46; Policie našla a zadržela výrostky, kteří uhasili Věčný oheň v Nižním Tagilu. Informuje o tom tisková služba regionální správy Ministerstva vnitra.

47; CNN obviňuje Rusko z „Černého Majdanu“ v USA. Trump se kvůli tomu naštval. „To si opravdu myslíte, že za vším tím násilím stojí Rusko? Proč ne třeba Čína? Aha, tam by mohli přijít o prachy...“, psal na svém Twitteru.

Zdroj: https://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo i v této nelehké době chtěli finančně podpořit překládání každodenních informačních přehledů, můžete tak učinit na účet číslo

63127359/0800

Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
6 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna 30.5.2020

 1. .lak napsal:

  Základní princip odstraňovámí konkurence. Systém jste si vybrali a platíte.
  Jste vzdělaní? Zapomeňte. Nakukaní, ano.
  Je to o tom že nevíte koho jste si nastrkali nad sebe za panstvo které na vás – na ameriku řekněme fed a v bilderberg eu brojí.
  V kostce si platíte sebe likvidace a předháníte se kdo skáče víš a lépe.
  https://www.youtube.com/watch?v=tllqGr6iTCQ
  Přes proklamace pro vychované, formanty. Jste přeci inteligentní / přispůsobiví dostanete normy podle ČT cz na 3 000% na soustruh a kukat na okolí jako skořápkáři.
  Time 1:27:35 http://www.czechfreepress.cz/uvadime-videa/pan-vk-komentuje-aktualni-udalosti-na-sv-29-5-2020.html
  Jenom dodám že oni si tedy dodat “amerického brouka asi mohou a “čekají druhou vlnu na podzim.

 2. proud napsal:

  Jak jsem "proruskej",protoze Slovan,tak tomuhle docela uplne nerozumim: "4; Ruské ministerstvo zahraničí vyzývá USA, aby vyšetřily vraždu Afroameričana v Minneapolisu."..............chte nechte si musim polozit otazku: Co je kurva Rusku do toho????!!!!A to ani nerozebiram co jsou oni "Afroamericani"(negri) za verbez,kam se na ne serou cikani.

 3. klikoroh napsal:

  Neučinil Bůh moudrost světa bláznovstvím?

  • proud napsal:

   Co kdo udelal s "moudrosti sveta"(nikde zadnou nevidim) nevim,ale vypada to ze jestli se nekdy nekde nejaka kdy objevila,nebo objevuje,byla a je do posledniho pismenka dukladne odstranovana,znevazovana a popirana z nejvyssich mist,at oficialnich,nebo "ostatnich".Tem je nejnebezpecnejsi.

 4. proud napsal:

  „… Ako som vám už povedal, ľudí je potrebné vedieť viesť a správne riadiť, Izidora. Až potom je možné ich úplne ovládať.

  – Ale vy nikdy nemôžete ovládať celé národy! Na to sú potrebné armády, svätosť! A aj za predpokladu, že by ste tieto národy podrobili, som si istá, že znovu by sa našli odvážni ľudia, ktorí by ostatných viedli, aby znovu získali slobodu.

  – Máte úplnú pravdu, madonna, – prikývol Karaffa. – Národy sa dobrovoľne nepodrobia – musia byť podrobené! Nie som však vojak a nerád bojujem. Toto vytvára veľké a zbytočné ťažkosti. Preto, aby som ich pokojne podrobil, používam veľmi jednoduchý a spoľahlivý spôsob – zničím ich minulosť. Pretože bez minulosti je človek zraniteľný. Keď nemá minulosť, stráca svoje rodové korene. A práve vtedy, stratený a nechránený, sa stáva „čistým plátnom“, na ktorom ja môžem písať akúkoľvek históriu!

  A verte mi, drahá Izidora, ľudia sa z toho radujú… pretože, opakujem, nemôžu žiť bez minulosti, aj keď si to sami nechcú priznať. A keď niet žiadnej, prijmú akúkoľvek, len aby „neviseli“ v neznámom, čo je pre nich oveľa horšie ako akákoľvek cudzia vymyslená „história“.

  – A naozaj si myslíte, že nikto nevidí, čo sa skutočne deje? Koniec koncov, na Zemi je toľko rozumných nadaných ľudí! – zvolala som rozhorčene.

  – No, prečo by nevideli? Vybraní vidia a dokonca sa snažia ukázať ostatným. Ale čas od času ich „vyčistíme“… A opäť všetko zapadne na svoje miesto… “

  Z knihy Svetlany Levašovej – „Odhalenie“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!