Přehled zpráv – RusVesna 31.5.2020

nacgvardiya_ssha_11; Majdan v USA: V Minnesotě poprvé zcela mobilizovali Národní gardu. Takové opatření nebylo zavedeno ani jednou za celých 164 let existence minnesotské Národní gardy.

2; Šaman, který „vymítal“ Putina, byl prohlášen za nebezpečného pro své okolí a umístěn do psychiatrické nemocnice.

3; Na okupovaných územích Donbasu hledá SBU osoby nespokojené s ukrajinskou mocí, aby je zavírala za separatismus.

4; Přespolní profesionální demonstranti na „černém majdanu“ Účastníci nepokojů v Minneapolisu pocházeli z jiných měst. Obyvatelé Minneapolisu jsou vystrašeni z protestních hnutí ve městě.

5; Davy bezdomovců a narkomanů v Tel Avivu. Jak koronavirus poznamenal Izrael. Dopisovatel KP.ru ve „Svaté zemi“ píše o tom, jak miliony lidí přežívají v podmínkách koronavirového šílení.

6; Nikita Michalkov uštědřil odvetný úder „liberálnímu hnojometu“. Nikita Sergejevič během několika málo měsíců bude populárnější než Navalnyj.

7; Leningradští blokádníci jako „zombie“? Proč se za státní peníze natáčí další protisovětské srágory? Stojí za to se podívat na to, nač stát zastoupený ministerstvem kultury dává peníze.

8; Likvidace oddílu ukrajinské Alfy u Semjonovky byla tragická chyba. Známý člen domobrany a velitel brigády Vostok a zároveň velitel doněcké Alfy Alexandr Chodakovskij (přezdívka Skif) rozebírá epizodu s pastí na ukrajinskou „Alfu“ u Semjonovky.

9; Může „černý majdan“ rozvrátit Spojené státy? Oděský novinář Jurij Tkačov říká, že podobné nepokoje v USA probíhají dost často a s centrální mocí to ani nehne. Majdany přece probíhají jen ve slabých státech, a to USA zatím rozhodně nejsou. Na závěr autor připojuje známý vtip, proč v USA není možný Majdan: Protože v USA nemají americké velvyslanectví...

10; V Rusku vyvinuli vakcínu proti koronaviru, kterou je možné kapat do nosu. První klinické testy mohou být zahájeny koncem června či počátkem července.

11; Ukrajinská armáda mění taktiku útoku na Donbas. Armáda Luganské republiky odhalila plány karatelů a slibuje odplatu. Vyplývá to z pravidelné zprávy o vojenské situaci v Luganské republice.

12; Boje na Saur Mohyle se pro mě staly okamžikem, kdy už není cesty zpět, říká Jana Jakovenko, vedoucí projektů Veřejné organizace Mladá republika a kurátorka projektu Republikového festivalu tvorby „Studentské jaro Donbasu“. 21. srpna 2014 se v důsledku prudkých bojů zřítil obelisk na Saur Mohyle.

13; Německo se postavilo proti USA. Merkelová tvrdě odporuje Trumpovi. Ultimáta ze strany USA se Berlínu už „vzpříčila v hrdle“.

14; Stoupenci Ruského světa a SSSR žádají Putina, aby jim pomohl sesadit Lukašenka. Co stojí za podivným dopisem Putinovi? Jedná se o provokaci internetového časopisu Naša Niva s ideologickou podporou rusofobních rozhlasových stanic jako je americké Radio Svoboda nebo polský Belsat.

15; Texas vyslal 1.500 důstojníků do velkých měst pro boj s lidovým povstáním. Příslušné prohlášení učinil guvernér státu Texas Greg Abbott.

16; Rozsudek nad Ukrajinou. Byla zveřejněna úvaha novinářky kyjevského listu „Klymenko Time“ Arminy nad rokem prezidentství Vladimira Zelenského. Jak se tento rok odrazil na životě Ukrajiny a jejích obyvatel? Za zásadní považuje nesplnění slibu vypořádat se s politickými zločinci typu Porošenka, Pašinského, Parubije, Svinarčuka, Grymčaka či Stěrněnka.

17; Koronavirus odhalil světu pravdu: Byly zveřejněny některé neočekávané dopady pandemie. Svět po pandemii už nebude jako dřív. Určitý styl vládnutí v podstatě neumožňuje čelit podobným globálním hrozbám.

18; Dav Syřanů zastavil ruskou hlídku a žádal vojáky o zásah proti tureckým silám, které terorizují místní obyvatelstvo.

19; Vědec z USA Michael Greger informoval, že lidstvu hrozí nový „apokalyptický virus H5N1“ přenášený ze zvířat (především slepic) na člověka.

20; Rusko vymírá. Je nutné přijmout naléhavá opatření. Vyplývá to ze zprávy prezidentova zplnomocněnce. Za rok 2019 se počet obyvatel Ruska snížil o 260 tisíc lidí. L 1. září 2019 činil počet obyvatel Ruské federace 146,7 milionu. Jedním z navrhovaných opatření je princip, že zdravotnické zařízení by mělo být zainteresováno na zachování života dítěte a nikoli na poskytování služeb v podobě interrupcí. V Rusku je oficiálně provedeno přes půl milionu interrupcí ročně (523.360 v roce 2019).

21; Donbas drsně odpovídá nepříteli na jeho útoky. Byly zlikvidovány další palebné pozice ukrajinské armády po celé délce fronty. Vladimir Zelenskij Republiky Donbasu dlouhodobě podceňuje.

22; Slzný plyn a gumové projektily. Policie rozehnala demonstranty v Minneapolisu. Byl zraněn i ruský novinář, který referoval o protestech.

23; Policejní bezzákonnost v USA: Oděský novinář Jurij Tkačov upozorňuje, že policejní násilí v USA nemá rasových ani sociální podtext. Mnoho obětí policejního násilí patří k bílé rase a střední třídě.

24; Po úspěšném startu a připojení k Mezinárodní kosmické stanici posádka Crew Dragon sundala skafandry a spojila se se Zemí, informuje tisková služba Space-X.

25; Je třeba se vrátit na ruský trh. Politici ukrajinskou ekonomiku nezachrání, říká poslankyně ukrajinské Nejvyšší rady. Dále trvala na nutnosti zrušení ekonomické blokády Donbasu.

26; Hlavní město USA v jednom ohni. U Bílého domu hoří auta. Byla zmobilizována armáda. Zatčeno bylo 1.400 lidí. V řadě dalších amerických měst byl vyhlášen zákaz nočního vycházení.

27; Vrtulník ukrajinské armády málem havaroval na cvičeních. K incidentu došlo na pobřeží Azovského moře během speciálních taktických cvičení s bojovou střelbou.

28; Trump prohlásil, že v USA se objeví největší zbraň v historii. Prezident USA informoval, že viděl zkušební vzory těchto zbraní a že jsou až neuvěřitelné.

29; V Rusku přibylo 9.268 nových případů COVID-19. Ve světovém měřítku jde už o více než 6 milionů případů. V Rusku překročil počet nakažených 400 tisíc osob.

30; V Luganské republice přišel rybář o nohu poblíž linie fronty. Informuje o tom tisková služba Ministerstva pro mimořádné situace.

31; Trump chce pozvat Rusko a některé další země na summit G7. Trump přesunul termín konání schůzky z konce června na září a má v úmyslu pozvat Rusko, Jižní Koreu, Austrálii a Indii.

32; Ukrajina vrací své občany do vlasti na parníku tři měsíce po začátku pandemie. Na letecké spojení nebylo dost peněz.

33; Rusům bylo povoleno nenosit roušky na plážích, pokud dodrží bezpečné rozestupy. Turistická sezóna v Rusku proběhne v podstatě normálně.

34; Na Ukrajině vysvětlili, proč se ani nesnažili vyvinout vakcínu proti COVID-19, přestože veškeré síly virologů a farmaceutů po celém světě byly vrženy na vývoj efektivní vakcíny proti koronaviru. Skutečným důvodem byl nedostatek kapacit.

35; Ukrajinská armáda úspěšně otestovala rakety s plochou dráhou letu Neptun. Zkoušky probíhaly na polygonu u Oděsy.

36; Dmitrij Peskov informoval o nezvyklých symptomech při nákaze koronavirem. Onemocnění prodělal spolu se svou ženou. Nejvíce ho překvapila ztráta chutí a čichu.

37; Dmitrij Peskov informoval o chystané Přehlídce Vítězství a o hlasování o úpravách Ústavy. Zmínil se také o současném Putinově pracovním režimu.

38; Čína versus Indie. Jsou hlášeny srážky na hranicích. Stíhačky v Tibetu, přesuny vojsk. Obě strany koncentrují své síly a stále častěji na sebe narážejí ve fyzických soubojích.

39; Rozhodně nehodláme stát na místě. Roskosmos informoval o nových projektech. Podrobnosti dnes sdělil oficiální zástupce státní společnosti Vladimir Ustimenko.

40; Bezpečný odstup bude povinný nejen při nastupování do letadel, ale i během letu. Letadla nebudou moci být plně obsazována. Bude to mít samozřejmě vliv na ceny letenek.

41; V USA byl vyhlášen zákaz nočního vycházení v 25 městech. Protesty proti policejnímu násilí neutichají, leckde přerostly v rabování. Jsou hlášeny oběti na životech. Bylo zjištěno, že policista a jeho oběť se dlouho znali – pracovali spolu léta jako vyhazovači v nočním klubu.

42; Byla zveřejněna výzva Armády Doněcké republiky k obyvatelům Kyjevem okupovaných měst Donbasu. Varují, že Ukrajina chystá informačně-propagandistickou provokaci zaměřenou na zastrašení civilního obyvatelstva za účelem zvýšení prestiže ukrajinské armády.

43; Morbidní patologická rusofobie: Chtěli Putina? Ať chcípnou! Rusofobní ukrajinský „novinář“ a moderátor ze Lvova Ostap Drozdov vidí jediné řešení problému s Krymem a Donbasem v tom, že je potřeba nechat místní obyvatelstvo pochcípat v důsledku univerzální blokády těchto území.

44; Populární lékař Jevgenij Komarovskij prohlásil, že s koronavirem je třeba se naučit žít. Prostě dál choďte do práce...

45; Velká Británie se chystá bránit obyvatele Hongkongu před Čínou. Londýn plánuje vydávání speciálních pasů pro obyvatele Hongkongu.

46; Právo na vzdor. V USA neznámí pachatelé namalovali srp a kladivo na podstavec sochy legendárního hokejisty Maria Lemieux. Socha se nachází u PPG Paints Areny v Pittsburghu.

47; Kvůli karanténě čeká Jižní Ameriku obrovský hladomor, varuje WHO. Podle informací OSN už v roce 2019 na kontinentě trpělo hladem 3,4 milionu lidí.

48; Írán nevydá Ukrajině černé skříňky sestřeleného letadla. Íránské úřady se rozhodly neposílat na Ukrajině záznamníky letu ze sestřeleného letadla společnosti MAU.

49; Ukrajina za vše vděčí Leninovi a SSSR. Puškov vyprávěl o hranicích Ukrajiny. Senátor Alexej Puškov souhlasil s tvrzení bývalého ukrajinského premiéra Nikolaje Azarova.

50; Zuckerberg informoval, proč Facebook neblokuje Trumpovy příspěvky. Trumpova slova o násilí by lidé měli vidět. Šlo o reakci na slova Donalda Trumpa o záměru vyslat do Minneapolisu ozbrojence z Národní gardy.

51; „Černý majdan“ se rozšířil už do 35 měst USA. Nepokoje trvají už pátý den.

52; Je to psychicky nemocný člověk. Na Krymu odpověděli na slova ukrajinského moderátora, který si toužebně přeje smrt milionů obyvatel poloostrova.

53; Může zahynout až polovina obyvatelstva Země. Vědec varuje před novou pandemií. Vědci začínají věštit pandemii, jejíž následky mohou násobně překonat to, co se nyní děje s koronavirem.

54; Ukrajinské ministerstvo zahraničí si předvolalo íránského velvyslance kvůli neochotě Íránu předat černé skříňky sestřeleného letadla. Ukrajinští diplomaté tvrdí, že Írán se snaží vytvářet problémy mezi oběma zeměmi.

Zdroj: https://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo i v této nelehké době chtěli finančně podpořit překládání každodenních informačních přehledů, můžete tak učinit na účet číslo

63127359/0800

Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!