Smrtelný záchvat Evropské unie

8yXc88Av1ZCxx2ZRcC5YQyAjNěco divného se děje a nikdo o tom moc nemluví, ani nepíše. Ale zdá se, že Německo začíná mít dost všech těch globalistických lží a podvodů Evropské unie. Možná to není celé Německo a určitě ne německá vláda, ale někdo v Německu si už nechce hrát na společném písečku s ostatními státy Evropské unie. Video ZDE. Německý konstituční soud (Bundesverfassungsgericht), což je nejvyšší soud v Německu, totiž začal uvádět v pochybnost autoritu několika klíčových organizací Evropské unie.

Je to něco neslýchaného a nevídaného, protože až do nedávna tento soud nijak neprotestoval a snad by se dalo říct, nechával volný průběh běsnění Evropské unie. Ale teď, najednou, tento soud volí o novém rozhodnutí v poměru 7:1, což je neobvyklé, protože běžná soudní rozhodnutí většinou nebývají do té míry jednoznačná. (Na vysvětlenou: Německý konstituční soud se sestává ze dvou senátů, každý z nich má 8 členů.)

K obrázku nahoře: je zde značná podobnost, zjevně záměrná. Zbývá vědět, je-li je to projev pýchy, nebo hlouposti.

K obrázku nahoře: je zde značná podobnost, zjevně záměrná.
Zbývá vědět, je-li je to projev pýchy, nebo hlouposti.

Začátkem května t.r., označil Německý konstituční soud nakupování bondů Evropskou unií za ilegální a protiústavní činnost, čímž mysleli německou ústavu. Soud se rovněž vyjádřil, že jedna z akcí Evropské centrální banky, což byl program kvantitativního uvolňování, nebral v úvahu pravidla o správných proporcích a že správně měla Německá centrální banka požadovat vysvětlení. Evropská banka se obhajovala tím, že sleduje příkazy Evropského soudu a ne příkazy soudů jednotlivých států Unie. Článek ZDE.

Nákup bondů byl původně odsouhlasen 16 soudci (ze 27) Evropského soudu (EU Court of Justice) v r. 2018. Od té doby nakoupila Evropská unie za $2.9 bilionů bondů. Článek ZDE.

Tyto bondy měly sloužit tomu, aby s jejich pomocí mohla EU poskytovat levné půjčky chudším státům Unie, což vadilo těm bohatším, jako je Německo a Holandsko, protože ve skutečnosti nesou ztrátu na rozdílu financování.

Otázka je, kdo má pravdu. Má pravdu Německý konstituční soud anebo soud Evropské unie? President Evropské komise Ursula von der Leyen prohlásila jednoznačně, že rozhodnutí soudu EU převládá na Německým konstitučním soudem. Německý konstituční soud zase obhajoval své stanovisko tím, že soudcové EU soudu jednali mimo oblast jejich pravomoci.

Kdo z nich má pravdu může rozhodnout pouze ten vyšší soud, což je soud Evropské unie. Je to ale obtížná záležitost, protože v Německu je konstituční soud považován za opravdového ochránce práva a svobody, takže jeho prohru proti Evropské unií ponesou Němci těžko.

President Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagarde se vyjádřila, že nemíní v tomto případě nic podnikat, protože Banka stejně pod Evropský soud nespadá; je zodpovědná Evropskému parlamentu. Zajímavé tvrzení, předtím říkali pravý opak. Její výpověď byla ihned napadena soudem Evropské unie, který se vyjádřil, že jedině on sám může rozhodovat o činnosti Evropské Banky. Takže: kdo z koho. Článek ZDE.

Proti tomuto prohlášení vystoupil Německý konstituční soud, který zpochybnil autoritu soudu Evropské unie ve věci tištění dalších peněz bez souhlasu členských států.

Německý soud určil 5. května soudu Evropské unie 3-měsíční lhůtu na to, aby dokázal, že program na nakupování bondů je opodstatněn a oprávněn. Jejich postoj byl vyjádřen následovně:

„Bundesbank (německá centrální banka) se jinak nebude nadále zúčastňovat plnění a provádění rozhodnutí ECB v této věci, pokud vedoucí rada ECB nezaujme jiný přístup, který dokáže … že tento program není v nepoměru s důsledky hospodářské a fiskální politiky. Článek ZDE.

To jsou samozřejmě silná slova a Evropská banka se právem obává, že kvůli těmto nesrovnalostem, plus kvůli neschopnosti mnohých chudších států vyrovnat se s ekonomickým skluzem, do kterého se dostali kvůli koronavirové „epidemii,“ může vést k rozpadu Evropské unie.

Hlavní otázka se ale týká Německého konstitučního soudu – jak to, že se tento rozhodl jednat tak, jak jednal a jak to, že jeho rozhodnutí bylo podpořeno hlasováním 7:1. Soud totiž nemůže jen tak jít a sám od sebe se začít zabývat nějakým problémem. K tomu, aby kterýkoliv soud mohl provozovat činnost, k níž je určen, musí mít napřed soudní případ k řešení. Někdo musí podat žalobu a na základě této se teprve může soud ujmout řešení případu. Takže zde se naskýtá ta pravá otázka: KDO v Německu dal podnět k tomuto soudnímu vyšetřování a k mnohým dalším? Kdo jsou ti, kteří se dožadují řešení těchto sporů?

Za tím vším může stát politická strana, anebo obchodní zájmy, které před několika lety značně utrpěly na ně nanuceným zákazem obchodování s Ruskem, což bylo rozhodnutí Evropské unie. Mohou to být samozřejmě i jednotlivci, ale také jeden jednotlivec, který už má dost Unie, která se plete do všeho co se kde šustne, počínaje velikostí okurků v obchodě, přes persekuování obchodů s bylinami, skrze zákaz žárovek, na který je každý zvyklý, až po všecky ty nové a přídavné platby, daně, zákazy a příkazy.

Mnoho těch, kteří sledují Evropskou unii předpovídali už dávno, že tento experiment nemůže fungovat a očekávali návrat ke starému systému směnného mechanismu. Tento smluvní systém zahrnoval Německo, Holandsko, Dánsko, Rakousko a některé jiné menší státy, které se domluvily a připojily své měny k německé marce. Zároveň ustanovili hranice pro vychýlení jednotlivých kurzu kterýmkoliv směrem. A když by výchylka kterékoliv zúčastněné měny byla přes limit, pak se měla problému ujmout Bundesbank a tuto měnu stabilizovat. Zřejmě tento druh úmluvy dobře fungoval, protože později se i Francie chtěla přidat se k jejich dohodě, ale namísto toho došlo k vytvoření společné měny, eura.

Dnes, když Německý konstituční soud vydává rozhodnutí, která zpochybňují právoplatnost některých aktivit Evropské unie, zničení tohoto svazku na sebe nemusí nechat dlouho čekat. Stačí, aby se přidaly jiné státy, jako třeba Rakousko, nebo Polsko, Česká republika, nebo Maďarsko a začaly pomocí ve svém národě právoplatných zákonů zkoumat, jestli s nimi není Evropská unie v rozporu. Pak by jejich oficiální projev nesouhlasu s jakýmkoliv rozdílem, vyjádřený patřičným ústavním soudem stačil na urychlení rozkladu tohoto svazku.

Jestliže se Evropská unie rozpadne, pak je možné, že Německo nebude mít jinou možnost, než se obrátit na své bývalé obchodní společníky v Jižní Americe a stát se takto hlavní konkurenční jednotkou Spojených států a Číny. Určitě se bude snažit vytvořit smluvní trhy také s jinými státy, jako je třeba Indie a s Rusko. Už před vypuknutím COVID-19 epidemie se vláda Merkelové pokoušela uvést do provozu nějaké obchodní smlouvy s Čínou, které zahrnovaly také dodávky vysoké technologie. Článek ZDE.

Čína se před časem pokoušela o něco podobného, když se spojila s Iránem a navázali na sebe jejich měnu, ve snaze obejít dolar. Jestli toto spojení bude nadále prosperovat není jisté, protože koronavirová panika očernila pověst Číny a snížila ji na úroveň nespolehlivého obchodního partnera. Tím pádem i jejich nová „hedvábná cesta“ bude pozastavena a některé země s nimi možná přestanou obchodovat.

Je nejvýš pravděpodobné, že se Evropská unie rozpadne, už kvůli principu vzájemného zadlužení, což znamená, že dluhy a ztráty jednoho členského státu jsou rozpočítány mezi všechny ostatní. Německo je stát, který celou Unii táhne, to je pravda. Ale Německo nemá dostatečně pevný ekonomický, výrobní, ani finanční základ, aby mohlo táhnout dluhy celé Evropské unie.

Takže je možné, že nás čeká i odepsání dluhů, což ve skutečnosti neumíme provést, protože jsme něco takového nedělali aspoň tisíc let.

A pak hledíme na začátek rozpadu Evropské unie.

 

ZDROJE:

https://www.youtube.com/watch?v=lMCh5gTCXZA

https://www.cnbc.com/2020/05/12/what-the-german-court-decision-against-the-ecb-means-for-the-euro.html

https://www.zerohedge.com/political/eu-threatens-sue-after-germany-questions-legality-ecb-bond-buying-program

https://www.rt.com/business/489804-ecb-warns-of-euro-zone-breakup/

https://www.rt.com/business/488159-eu-court-central-bank-policy/

https://www.eurointelligence.com/public/briefings/2020-05-06.html?cHash=1ddf0cd0d27938bd36f36dc453f57cd4
10 Komentářů k Smrtelný záchvat Evropské unie

 1. .lak napsal:

  boot robotí akismet, tak ctrl

  https://aeronet.cz/news/video-donald-trump-v-projevu-pohrozil-rozmistenim-armady-ve-vsech-statech-demokratickych-guverneru-pokud-okamzite-a-tvrde-nezakroci-proti-nepokojum-a-nezacnou-chranit-zivoty-a-majetky-obcanu/

  .lak
  V euálu se postarají podlokajníci.

  Tohle co jsem “skopčil ze zvědavce vysvětlí kdekomu v jakém je hřišti merunou, systémových.

  dnes 15:22
  EU je realizovaný projekt banksterů a aristokratů z Bilderberg Group
  Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?
  Najděte si, kdo elitářský spolek Bilderberg (správně Bilderberk) založil, komu fandili jeho zakládající členové a snadno zjistíte skutečné cíle EU. Velmi podobné cíle mají i CFR a Trilaterální komise.Taky organizace elitářů. Protože celá EU je jen vazalem a poskokem zámořského chazarského kaganátu, sledujte dění v Americe a rychle pochopíte osud celé EU. O skutečnou demokracii,tedy vládu lidu, svobodu, prosperitu či lidská práva tady opravdu nešlo, nejde a nepůjde. Ani náhodou.

  379795

  https://www.youtube.com/watch?v=QgOlEqdlvKQ
  https://www.youtube.com/watch?v=Rr8ljRgcJNM
  ___________________________________________________________________________
  Z nadpisu
  Donald Trump v projevu pohrozil rozmístěním armády ve všech státech demokratických guvernérů, pokud okamžitě a tvrdě nezakročí proti nepokojům a nezačnou chránit životy a majetky občanů!
  Tady je makrela vykostí s tím že €araboafričani mutr nahradí “bydliče.

  0 OdpovězUpravČvn 2, 2020 21:56

 2. .lak napsal:

  S tím olaskávaným držkounem si to tam měli rozmyslet, hnul mne žlučí jako každý 100% "suverén. :lol:

  Exx
  Trump si musí zachovat rozhodnost. Pokud bude nadále pokračovat střelba, rabování, zápalné lahve, kostky atd. tak největší ohniska tohodle bordelu normálně izolovat a všechny do jednoho zatknout a zavřít za vandalismus, ničení majetku a terorismus (střelba na ozbrojené složky). Historie ukazuje, že umírněnost se nevyplácí! Běžní Američané určitě ocení spíš návrat práva a pořádku před anarchií zdivočelých kriminálníků, kterým není nic svaté.

  1 OdpovězČvn 2, 2020 23:04
  .lak
  Návštěvník
  .lak
  Asi už tam dominuje soroš “bend bez ohledu přání voličů.
  I kdyby, tak ty jejich fema lágry nejsou postavené pro ty co si nedají ohlávku nasadit takže hádejte třikrát kdo bude tvořící hodnoty mistrovat v trhu s deep state.

  Že vy se orientujete podle toho co vám napíší v masmédiích oligarchů? sami se tím neřídí co pošlou formantům. A ve školách už mají výběrové obludy debilizace formou poturčenců horších turků kteří ani neví co je vlevo a vpravo motáci.

  3% bílých na planetě musí zefektivnit aby je uživili. https://www.tartaria.sk Platí to i pro evropu a vidíte že na rusko mají nejvíc základen. U nás chtějí mošnov jako sklad na ládování jaderné střelnice nosičů. 9:00 https://www.youtube.com/watch?v=d2sWFTMVNUc

  Ze zvědavce
  dnes 15:22
  EU je realizovaný projekt banksterů a aristokratů z Bilderberg Group
  Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?
  Najděte si, kdo elitářský spolek Bilderberg (správně Bilderberk) založil, komu fandili jeho zakládající členové a snadno zjistíte skutečné cíle EU. Velmi podobné cíle mají i CFR a Trilaterální komise.Taky organizace elitářů. Protože celá EU je jen vazalem a poskokem zámořského chazarského kaganátu, sledujte dění v Americe a rychle pochopíte osud celé EU. O skutečnou demokracii,tedy vládu lidu, svobodu, prosperitu či lidská práva tady opravdu nešlo, nejde a nepůjde. Ani náhodou.

  379795
  To je jak s retardy, dejte si rozumy bosingověstalkingového brutopýra s gramatikou čítanky na kterékoliv téma co mu nevoní. Se tady objeví a úroveň webu jde o dvě kategorie dolů. A týden trvá než to zkusí s názorem někdo jiný skalních obdivovatelů. A potom se tu zpravidla neobjeví navždy. Hodil by se jako bojovník do pro jektoru a do singularity. Tak obskurní vyšil nemá srovnání.

  0OdpovězUpravČvn 2, 2020 23:35

 3. .lak napsal:

  Plakáš málo a ne dost nahlas. :lol:
  https://www.youtube.com/watch?v=UZk57a717DI

  • proud napsal:

   Promin laku,ale na MaP jsem se dival se "smisenejma" pocitama az jsem prestal uplne...........nic ve zlym,ale "nesedej mi" a ja na prvotni pocity hodne davam..........

 4. Novapalo napsal:

  Kysucký v knihe Obroda Slovanov píše v Kapitole 43, že EU zanikne v r. 2022 a o pár rokov neskôr sa Nemecko rozpadne na 3 štáty... A celú Európu aj Nemecko si medzi sebou rozdelia na východ a západ Rusko a USA... Tak uvidíme?
  https://www.obrodaslovanov.sk/index.php/hlavna-kniha-obroda-slovanov

  • proud napsal:

   To je videt jaky je ten kysuckej strevo..........

   • novapalo napsal:

    Je isté, že si debil...... Nemá význam s tebou o niečom intelektuálskom diskutovať, pretože ty si typický nevzdelanec, ktorý má však nekonečné sebavedomie... teda si debil. Nemá význam, aby som ti doporučoval študovať minimálne teóriu C.G. Junga s potom aj F. Nietzscheho......... Ta debil to nedokážeš....... Teda aj všetci debili na tvojej úrovni to nedokážete!!! Pretože ste debili... Je to jasné pre primitívov a debilov?? Aké sú vaše pozície a možnosti?! Vy nevzdelanci a tupci demokratickí?!

    • proud napsal:

     Mas pravdu,vyznam to nema,protoze jakakoliv diskuse o streve a se strevem usticim do prdele,je zbytecna.Obzvlast kdyz vyznava siozidovsky hierarchie a podobny zkurveniny co maji na svedomi bidu tohohle sveta,alespon prozatim.Az se takovejch kurev jako ses ty a tvuj idiot kysuckej dokazeme zbavit,pak zacne svitat na lepsi casy.

 5. proud napsal:

  Optimismus je spravna a krasna vec,ovsem opet a zase jako vsechno,v primerenejch davkach.A ne ze se do lidi nalejva desetileti a pravda je pritom horsi a horsi.A TY DAFKY ZOUFALE CHYBEJ,NEEXISTUJOU!!!Jen si lzeme mozna v dobry vire do vlastnich kapes,k vlastni skode. Staci se podivat ven kolik zoufalcu porad chodi v rouskach a zeptat se tech v nich i tech bez nich co o nich soudej,drtiva vetsina bude kvakat ve smyslu ze jim div nezachranili zivot! Jestli tomu nekdo rika jakasi "smrtelna krec" pak neni jen hloupej a neumi si spocitat veci na prstech ruky a previst pouhej prumer na ostatni odvetvi,ale je rovnou i debilem co nevidi jak se dratenej obojek utahuje a kde uz nas vsechny maji!!!!! Sorry,ale nekdy je potreba prestat bejt pokrytcem,ale podivat se vecem zprima do tvare!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!