Přehled zpráv – RusVesna 2.6.2020

blokirovku_za_slovo_hohol_v_mid_rf_nazvali_naiglupeyshey_cenzuroy1; USA porušují práva novinářů a vlastní ústavu, prohlásila představitelka ruského ministerstva zahraničí v reakci na postup americké policie vůči ruskému novináři informujícímu o událostech během protestů. Proti ruským novinářům byl použit slzný plyn.

2; V Izraeli chtějí urychlit anexi palestinských území. S tímto požadavkem vystoupil izraelský ministr obrany Benny Gantz (Binjamin Ganc).

3; Ve Světové zdravotnické organizaci varovali před šířící se zprávou, že klesá nebezpečnost koronaviru. Nadále umírají tisíce lidí. O nějakém snížení nebezpečnosti se nedá mluvit.

4; V New Yorku byl zaveden zákaz nočního vycházení. Během potlačování nepokojů byli gumovými projektily a slzným plynem zraněni nejen demonstranti, ale i zástupci tisku.

5; Situace je víc než kritická. Kyjev nebude pomáhat Moskvě řešit otázky zásobování Krymu vodou. Prohlásil to ukrajinský minиstr zahraničí Dmitrij Kuleba.

6; Ukrajina navrhuje, aby o osudu Donbasu bylo rozhodováno bez Ruska a EU, tedy jen s Velkou Británií a USA. Šéf ukrajinské delegace v Minsku prohlásil, že Rusko by vůbec nemělo být připuštěno k posuzování otázek urovnání konfliktu v Donbasu. Na jednu stranu to působí směšně, na druhou stranu tím ale (konečně) přiznává, že se jedná o vnitroukrjainský problém...

7; Kadyrov požaduje od amerických úřadů, aby skoncovaly s násilím. Světové společenství je rozhořčeno nečinností oficiálního Washingtonu.

8; Soudní experti zveřejnili příčinu smrti George Floyda,kvůli kterému se rozhořel „Černý majdan“. Nezávislá pitva byla provedena na přání rodiny zemřelého. Soudní pitva potvrdila, že zemřel udušením.

9; Ukrajince, který vjel do davu lidí v USA, si spletli s jeho jmenovcem. Ukrajinec, který s velkým nákladním vozem vjel v USA do davu lidí, nemá nic společného s osobou stejného jména, která bojovala v Donbasu.

10; „Soudná noc“. Řádění v New Yorku. Očitý svědek informuje o svých pocitech: Pokud jsem byl včera zaplaven adrenalinem, dnes tyto pocity vystřídal skutečný strach...

11; Projekt vodní cesty E40. Poplují vojenská plavidla NATO přes lesy v Bělorusku a stepi na Ukrajině? V poslední době vedení USA a EU stále častěji věnují pozornost projektu výstavby transevropské vodní magistrály E40.

12; Ukrajinští okupanti chystají děsivou diverzi v Donbasu. Byly odhaleny přípravy provokací proti civilnímu obyvatelstvu Donbasu, které by poté byly připsány Ozbrojeným silám Luganské republiky.

13; V Kyjevě zjišťují nepříjemnou pravdu o ukrajinských prezidentech. Ukrajinští prezidenti byli jeden vedle druhého balíci neschopní přijímat samostatná rozhodnutí, kteří je svému rozhodování potřebovali páníčka ze zahraničí, ať už to bylo Rusko, Polsko, Německo nebo USA.

14; V Londýně předpověděli krach Rosněfti a šeredně se spletli. Britská média informovala, že Rosněfť bude mít obrovské problémy s deficitem ropy, kterou budou potřebovat zahraniční odběratelé. Prý se tak má stát kvůli omezení těžby na základě dohod v rámci OPEC+. Společnost ale disponuje potřebným objemem surovin a žádná situace na světových trzích tomu nemůže zabránit.

15; Američané letěli do kosmu a tam je vítali Rusové. V USA poněkud zchladili Muskovo nadšení. Triumfální start Crew Dragon v USA nazvali nízkonákladovým taxíkem.

16; Evropa začíná panikařit. Zelenského rozhodnutí ohledně zahraničních dělníků ohrožuje EU. Některé země (včetně České republiky) bijí na poplach. Český farmář Tomáš Zoufalý ve shodě se svým příjmením prohlásil, že bez ukrajinských dělníků úroda zeleniny shnije na polích. Češi nejsou ochotni tyto práce za tak nízkou mzdu vykonávat.

17; To je něco nedostižného. Tajné sovětské mapy šokovaly Američany. Po rozpadu SSSR se do rukou zahraničních kartografů dostaly tajné sovětské vojenské mapy. Obsahovaly například i takové údaje jako nosnost jednotlivých mostů. Tyto papírové mapy svou precizností ještě dnes překonávají současné digitální mapy.

18; Ukrajinský vicepremiér prohlásil, že nevidí žádnou hrozbu války s Ruskou federací. Poznamenal, že v otázce urovnání situace v Donbasu nebyly vyčerpány všechny možnosti.

19; Vzpoura? Guvernérka Oregonu odmítla vyslat Národní gardu do Portlandu. Vojáci v ulicích? To je přesně to, co by si Trump přál. To by se mu tak hodilo...

20; Světová zdravotnická organizace varovala, aby kvůli nepokojům v USA svět nepřestal sledovat vývoj situace s koronavirem.

21; Je vůbec možná bezpečná vakcína proti koronaviru? Nakolik jsme pokročili v boji s epidemií? Experti ani zdaleka nejsou zajedno.

22; USA: Vrtulníky na Washingtonem, policisté na kolenou, zákaz vycházení přísnější než v Doněcké republice. V USA neutichají protesty vyvolané vraždou George Floyda.

23; Že by válka? Trump prohlásil, že je připraven vyslat do ulic měst armádu. V okamžiku jeho prohlášení rozháněla policie rozvášněný dav ve Washingtonu slzotvorným plynem.

24; USA se začínají sypat,říká Alexej Puškov. Ruský senátor prohlásil, že Spojené státy vstoupily do temných dob.

25; Drahý plyn pro zbídačenou zemi? Proč bude Ukrajina kupovat plyn z USA? Kolik bude Ukrajina platit za americké palivo?

26; Katastrofický film se stal realitou. Manhattan ovládlo rabování. Tlupy šílenců vykrádají zboží z obchodů a zanechávají po sobě jen střepy z rozbitých výloh.

27; Roskosmos a NASA se domlouvají na vzájemném poskytování míst pro lety na Mezinárodní kosmickou stanici. Předpokládá se, že ruští kosmonauti budou létat i na amerických vesmírných lodích a američtí astronauti budou nadále létat na ruských.

28; Ruské ministerstvo obrany oznámilo zahájení testů ruské vakcíny proti koronaviru. Mezi desítkami dobrovolníků z řad vojáků jsou jak muži, tak i ženy.

29; Koronavirus v Rusku: Počet mrtvých dosáhl 5 tisíc. Za celou dobu epidemie se z koronavirové nákazy vyléčilo už 44% nemocných.

30; Biden versus Trump. Poprvé od roku 1976 vede v květnových průzkumech kandidát stojící proti úřadujícímu prezidentovi.

31; Nová ropná válka zničí americké břidlicové společnosti. Pokud Saúdská Arábie nebluffuje, pak její silná ekonomika umožní prudké zvýšení těžby „černého zlata“.

32; Odjedou všichni, kdo budou moci. Během karantény na práci v zahraničí odešlo už 100 tisíc Ukrajinců. A kdo bude pracovat na Ukrajině?

33; Klimkin předpověděl Třetí světovou válku (hybridní). Bývalý ukrajinský ministr zahraničí si myslí, že ukrajinská společnost se staví k situaci a událostem v Donbasu a na Krymu příliš optimisticky.

34; Dnes si připomínáme šesté výročí hrůzného válečného zločinu proti civilistům. 2. června 2014 zaútočila ukrajinská armáda letecky na budovu oblastní administrativy v Lugansku. Zahynulo pět žen a tři muži. Mnoho dalších lidí bylo převezeno do nemocnic se střepinovými zraněními. Mnozí z nich ve velmi vážném stavu.

35; Ukrajinští poslanci chtějí odvolat Avakova. Poslanci Nejvyšší rady zahájili sběr podpisů pod příslušný návrh.

36; FSB zadržela opilého ukrajinského vojáka na hranici s Krymem. Bylo zahájeno trestní řízení pro nezákonný přechod hranic. Připomeňme, že Ukrajinská armáda nedávno oznámila, že se jí ztratil jeden voják.

37; Na Ukrajině oznámili datum otevření hraničního přechodu v Donbasu. V tuto chvíli je možné překročit linii dotyku v Donbasu pouze na základě zvláštního rozhodnutí v případě mimořádných okolností. Po 10. červnu by měl být otevřen první regulérní hraniční přechod.

38; Šéf Zelenského prezidentské kanceláře Andrej Jermak prohlásil v interview pro Frankfurter Allgemeine Zeitung, že Doněckou a Luganskou republiku nesmí zastupovat nikdo z tamního vedení, protože jsou to separatisti a členové nezákonných vojenských a teroristických uskupení. Tím de facto předvedl svou neschopnost se dohodnout a neochotu řešit problém Donbasu mírovou cestou.

39; Na doněckém ministerstvu vnitra odpověděli na skandální zprávy o znásilnění a vraždě místní dívky vojáky Republiky. Tato práva se nezakládá na pravdě. Ministerstvo varovalo obyvatelstvo, aby nevěřilo nedůvěryhodným zdrojům na sociálních sítích.

40; Havárie a požár na tepelné elektrárně v Norilsku vedl k úniku ropných produktů do řeky Daldykan, kterou to obarvilo na červeno. K mimořádné události došlo minulý týden a následky se odstraňují dodnes. Příčinou bylo sesedání podloží a narušení dna nádrže s palivem o objemu 30 tisíc tun.

41; Dmitrij Peskov odpověděl na dotaz, zdali budou obyvatelé Doněcké a Luganské republiky moci hlasovat o úpravách ruské ústavy. Peskov prohlásil, že se jedná o kompetenci Ústřední volební komise.

42; Na Ukrajině vypracovávají „tajnou strategii „deokupace“ Krymu. Dokument by mohl být hotov ještě letos, říkají v Kyjevě.

43; Byly zveřejněny čtyři případy, kdy Rusko použije jaderné zbraně, Prezident Putin podepsal příslušný pokyn s názvem „Základy ruské politiky v oblasti jaderného zadržování“. Jaderné zbraně budou použity v následujících případech: 1. Přijde-li ověřená informace o startu balistických raket útočících na území Ruské federace nebo jejích spojenců. 2. Pokud nepřítel použije jaderné zbraně nebo jiné druhy zbraní hromadného ničení na uzení RF nebo jejích spojenců. 3. V případě útoku nepřítele na kriticky důležité státní nebo vojenské objekty Ruské federace, jejichž deaktivace by vedla k nemožnosti odvetných akcí jaderných sil. 4. V případě agrese proti Ruské federaci za použití konvenčních zbraní, pokud by byla ohrožena samotná existence státu.

44; Ukrajinská armáda má opět ztráty. Donbaská země přecpaná zásluhou kyjevských okupantů minami jim jejich „dárečky“ vrací.

45; V mezinárodní databázi označili těžní věž Tavrida ruskou vlaječkou. Stacionární plovoucí těžní zařízení Tavrida bylo postaveno v roce 1991 v Astrachani a dostavěno v roce1995 v Nikolajevě.

46; V Samaře informovali lékaři o uzdravení nejmladšího pacienta s koronavirem. Dítě překonalo nákazu koronaviru v prvním měsíci svého života.

47; Předseda ruské vlády představil Putinovi plán na obnovu ekonomiky. Celonárodní plán předpokládá tři etapy a je rozpočítán na dva roky. Na jeho realizaci má být vynaloženo 5 bilionů rublů.

48; Navalnyj označil veterána Velké vlastenecké války za prodejné přisluhovače, zrádce a hanbu země. Člen Veřejné sněmovny a právník Ilja Remeslo vyzývá orgány činné v trestním řízení, aby prověřil tento čin, zdali se nejedná o rehabilitaci nacismu.

49; Díky ti, Trumpe! Prezident USA pochválil sám sebe za potlačení protestů. Ve státě Washington minulou noc už nebyly problémy. Bylo velké zatýkání. Všichni odvedli velkou práci.

50; „Ruská mafie“ ochránila restauraci s názvem Pushkin před rabováním. Majitel vyzval své přátele – přistěhovalce z různých zemí bývalého Sovětského svazu, aby ochránili jeho restauraci a klub před tlupou nájezdníků.

51; Nervózní reformátor. Saakašvili poslal Ukrajince k čertu kvůli otázce na konkrétní případy. K incidentu došlo během online setkání se zástupci podnikatelské sféry.

52; Noční boj mezi příslušníky Pravého sektoru a ukrajinskou armádou. Jsou hlášeny ztráty. Příčinou konfliktu bylo odmítnutí armádních ozbrojenců pouštět nacionalisty na své pozice za účelem spáchání provokačního ostřelování Doněcké republiky.

53; V Kongresu USA oznámili termín nutný pro obnovu americké ekonomiku. Koronavirus zasadil ekonomice USA silnou ránu. Bud zapotřebí deseti let na obnovu škod vzniklých v důsledku ochranných opatření proti koronaviru.

54; FSB zveřejnila záběry ze zatčení a výslechu opilého ukrajinského vojáka. Už je známo i jeho jméno: Jevgenij Dobrinskij.

55; Policie USA střílela po ruských novinářích ostrou municí. Dmitrij Kiseljov (RT) komentoval útok amerických policistů na zástupce ruského tisku. Policisté v Americe přestali být policisty, už neochraňují přádek a právo. Oni se dali na cestu bezzákonnosti, což je obrovská tragédie jak pro Ameriku, tak i pro samotné policisty, protože přišli o vnitřní mravní a právní oporu.

56; Na Krymu komentovali nápad Kyjeva vyslat lodě NATO do Kerčského průlivu. Poslanec Státní dumy Ruslan Balbek zdůraznil, že všechna plavidla proplouvají Kerčským průlivem v souladu s mezinárodními pravidly.

57; Světová zdravotnická organizace informovala, čím může skončit zrušení financování ze strany USA. Vzhledem k tomu, že je organizace z 60% financována z příspěvků USA, hrozí významné krácení jejích aktivit.

58; Nedaleko Chersonu byl nalezen mrtev velitel výsadkové útočné brigády ukrajinské armády. Byl nalezen ve vybetonovaném zákopu.

59; Trump ruší vztahy s Hongkongem. Kdo tím utrpí? Obyvatelé Hongkongu zpanikařili a začali skupovat cizí měny. Ale místní úřadu ujišťují, že sankcemi více utrpí sama Amerika.

60; Ukrajinec hodil granát do dvora své tchýně. Informuje o tom odbor pro komunikaci Policie Volyňské oblasti.

Zdroj: https://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo i v této nelehké době chtěli finančně podpořit překládání každodenních informačních přehledů, můžete tak učinit na účet číslo

63127359/0800

Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna 2.6.2020

 1. .lak napsal:

  https://aeronet.cz/news/video-donald-trump-v-projevu-pohrozil-rozmistenim-armady-ve-vsech-statech-demokratickych-guverneru-pokud-okamzite-a-tvrde-nezakroci-proti-nepokojum-a-nezacnou-chranit-zivoty-a-majetky-obcanu/

  Z ae
  Ten chudák je opravdu obtížný a dělá tam webu medvědí službu s mnoha jím "potěšených. Dřístá tam blbiny na kdekoho, když rovnou neuráží. Opruzuje spamy mimo téma a vyloženě dělá blbce z toho co mu hlava nebere z pozice když to jsou nové vrata pro tele. A on nerozumí postižený chudák hodně.

  brutopýr
  Reaguji na hatlaniny Šlaka. Přeci Šlak ty hatlaniny zveřejňuje a očekává reakci. Problém je, že tento hatlamatla není schopen sestavit ani větu holou, aby byla v pořádku. A tak reaguji jak se sluší a patří, bylo by neslušné nereagovat.

  0OdpovězČvn 3, 2020 22:23
  .lak
  Návštěvník
  .lak
  Všechny pouč boot robote, nemá nikdo mozek. Musíš to moderovat dětem bossingostalkingový kádrováku a dávat svůj punc “génia.
  Neskutečně vulgární a sprosté nechápavé prase o čem to je tak to svede že chce holou větu a co tu zběsile ryje a ryje do mnoha a četu už by to dalo.. :lol:

  0OdpovězUpravČvn 3, 2020 22:36

 2. .lak napsal:

  Zase tam nešly reakce na tu jeho pokleslou humusárnu a on si na tom bazíruje a ještě s neuvěřitelným pindáním náfuka.
  V podstatě ten web zaprasil a z pourážel jak osobně přispěvatele tak i mnoho sdělení otřesnými spamy adává tam plytké nic neříkajíci plky ovšem se svým "piedestalismem jak kdyby se mu sotva rovnajícími světové scény. Je prostě nadutý nabob. A kdoví proč vydržovaný maskot. Asi chtějí masochistické kratochvíle s ostudným élentem. :lol:

  brutopýr
  Nu, jedna věc jsou dlouho připravované nynější zion-kabalové kravály v US. To je “pěna dní”.

  Druhá věc je ještě delší a více bezstrukturnější příprava přeformátování USraele, který ve stávající podobě už nelze udržovat z celé řady zásadních důvodů.

  O tom všem Valerij Viktorovič mluvil už před řadou let.

  8OdpovězČvn 3, 2020 13:36
  .lak
  Návštěvník
  .lak
  Co to tumáš zase za přednášku z vytrhaných holých vět? S klišé kádrováku pedagogující hovadiny. Vždyť jsi nic nezdělil blbe kromě čechrání peří hnoji.
  Příspěvek suverénních hovnot. Změř si IQ a potom hned běž do klece tak s poloopicemi zázraku.
  Komu tykáš. Rovnáš se k osobnostem co by člověk a jsi jeho hnusná atrapa. Onikáš si mentále a máš velmi mnoho vad neschopného drzého spratka s vulgárními a pokleslými opruzujícími drzostmi obtížnáho a tupého hovada. Chcípni a nech si o tom zdát šmejde. Zrůdo blbá.

  Klasika 5. řádků natažená prázdnými. Dobytku drze kopulovací co kde všude a kdekoho, blbe oplzlej. BŮ °!°

  … O čem mluvil před řadou let o té větě co jsi tam ubožáku vrazil, nepatříš mezi lidí co chápou a ví co činí tupý výheku.

  0OdpovězUpravČvn 4, 2020 0:22

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!