Rabování jako hlavní efekt?

101681731_1036091626831348_7004707947397775360_oTěžko říct, kdo a zda vůbec organizuje nepokoje v USA a kdo je vlastně cílem… Víme, co byl spouštěč – smrt černého muže, který platil falešnou bankovkou. Starosta Minneapolisu Jacob Frey vyhlásil v sobotu ve městě noční zákaz vycházení v obavách z pokračujících protestů a nepokojů, které jsou reakcí na smrt George Floyda, jenž minulé pondělí zemřel při zatýkání poté, co mu bělošský policista Derek Chauvin přes osm minut klečel na krku. Nepokoje se rozšířily po celých Spojených státech a prezident Donald Trump se musel ukrýt v bunkru pod Bílým domem. Mnozí kladou vinu právě jemu a jeho údajné rasistické politice – ale proč byl tedy napaden i štáb CNN, který mu zrovna nefandí?

Tento incident a mnohé podobné, kdy je těžké určit, komu dav fandí, jednoduché zdůvodnění příliš nepodporují. Spíš to vypadá, že mocnost Amerika, tato výkladní skříň kapitalismu, naplno ukázala, jak velmi je nemocná.

Franouzský deník Le Figaro k tomu zveřejnil článek s titulkem „V Minneapolisu, v době zákazu vycházení, organizují obyvatelé svou obranu“.

V něm píše, že „Minneapolis bylo ohnisko. Hlavní nepokoje, které minulý týden pustošily město, se zklidnily poté, co byla povolána Národní garda a od vyhlášení stavu nouze, ale rabování pokračuje a obyvatelé organizují svou vlastní ochranu. Po soumraku jsou ulice prázdné a řev neviditelných vrtulníků, které se točí na obloze, přispívá k pochmurné atmosféře.

East Franklin Avenue, která protíná město směrem k Mississippi, je nyní jen zdí z překližkových panelů. Upevněné na oknech jako ochrana před rabujícími, nejsou vždy používány jen kvůli tomu. Některé nesou výzvy a prosby směřované vandalům: „Prosím, nezapalujte, žijí zde lidé.“ Buď v plném rozsahu uvádějí, že majitel je černý nebo patří k etnické menšině, nebo to shrnují do zkratky POC: Person Of Color.“, napsal včera francouzský deník.

Dnes Le Figaro píše i o New Yorku:
"Centrální Manhattan byl v pondělí večer dějištěm rabování, což přimělo starostu New Yorku, aby oznámil delší zákaz vycházení již v úterý. Značkové obchody, jako je Nike nebo Michael Kors na 5. Avenue, nebo obchody s elektronikou, mobilními telefony nebo obchody Lego jiných hlavních ulic v Midtownu, byly vyloupeny včera večer, dříve než vstoupil v platnost bezprecedentní zákaz vycházení, začínající v 11:00 místního času.

Skupiny mladých lidí, často kolem deseti lidí, pobíhaly z jedné ulice na druhou, zatímco celé ulice tohoto okrsku, obvykle zaplněné turisty, ale nyní opuštěné díky pandemii, byly zablokovány policií. Obrázky z místní televize NY1 zobrazovaly lupiče, běžící z obchodu s elektronikou v řetězci Best Buy, kteří byli zadrženi policií.

Starosta Bill de Blasio považuje situaci za „nepřijatelnou“. Oznámil, že zákaz vycházení bude zahájen v úterý dříve, už ve 20 hodin, zatímco původně v pondělí byl od 23:00 do 5:00 ráno. „Město je zcela pod kontrolou a z velké části klidné “, ujistil však starosta televizi NY1.", jehož vystoupení citoval francouzský deník.

Společnost, kde je velká nerovnost – a ta je v USA jedna z největších, minimum občanů vlastní 99% národního bohatství - vždy bude plodit násilí. A spouštěčem může být cokoli. Když sedíte na sudu s prachem, je jen otázka času, kdy někdo v blízkosti škrtne sirkou….
2 Komentářů k Rabování jako hlavní efekt?

 1. .lak napsal:

  Dáme si burlesku a předsilvestrovské rabování dle v"jerných trha mamona? :lol: Z ae

  Švejk
  Ehm, chce to trochu konceptuální gramotnosti. Klaus totiž není debil aby šel se stříkací pistolí proti kanónu. Chce to fištrón.. Požadavek na zrušení Lisabonu=konec EU. Ale křičíme, že EU chceme, jen “bez Lisabonu”. Mírný pokrok v mezích zákona. Jde na to chytře a správným směrem. Lepší než kolaborace SPD. Myslete…

  1OdpovězČvn 4, 2020 20:44
  .lak
  Návštěvník
  .lak
  Nemáš čím, sáhl jsi si na 0,5% etalonu brutopýrace.
  Nazdar bazar. Kde to máte vzít že jo když vás ládují média oligarchů 4. majitelů toho světa, výhledově 2. Kromě ruska, číny a “kimova. Ale po padesáti letech jim tam s atomovkou prší, učiněný zázrak. Najednou,
  Proč mne to nepřekvapuje že pláčeš na špatném hrobě. Možná to máš za psinu nebo nevědomky ovšem také. Nemá jeho panoš akcie “kulener? v black rock hedžovce která vás na rozdíl jiných s.r.o. klidně nevolníci prodá více vlastníkům? Vždy měl jiný plán pro sebe a i fanynky co mu roztleskávali až zapomněli mít děti a vyjímky je poslali v 76. do důchodu. Za to si mohou utáhnout opasky a hledat dno od kterého se odrazí. A líbezně se usmívat na fotku líbeznějšího mňoukala a prožívat hvězdné orgasmy.

  Ze zvědavce.
  2.6.2020 15:22
  EU je realizovaný projekt banksterů a aristokratů z Bilderberg Group
  Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?
  Najděte si, kdo elitářský spolek Bilderberg (správně Bilderberk) založil, komu fandili jeho zakládající členové a snadno zjistíte skutečné cíle EU. Velmi podobné cíle mají i CFR a Trilaterální komise.Taky organizace elitářů. Protože celá EU je jen vazalem a poskokem zámořského chazarského kaganátu, sledujte dění v Americe a rychle pochopíte osud celé EU. O skutečnou demokracii,tedy vládu lidu, svobodu, prosperitu či lidská práva tady opravdu nešlo, nejde a nepůjde. Ani náhodou.
  379795
  https://www.youtube.com/watch?v=s7bB-K-yV2o
  https://www.youtube.com/watch?v=U9Wj4MILkjc

  0OdpovězUpravČvn 4, 2020 9:28

  0OdpovězUpravČvn 4, 2020 22:54

 2. roh v kouli napsal:

  Čím větší lež, tím pravděpodobněji lidé uvěří a když národ volá po pomstě, lži se šíří jako požár. Oheň se staví a pohlcuje vše, co mu stojí v cestě. Naši nepřátelé věří, že sami diktují průběh dějin, a vše, co je potřeba, je vůle jediného člověka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!