Přehled zpráv – RusVesna 3.6.2020

nacgvardiya_ssha_11; „Černý majdan“ v USA: V 28 státech byly do ulic vyslány jednotky Národní gardy. Síly národní gardy byly zapojeny do zajišťování pořádku v 28 státech USA.

2; Budeme vám držet palce. V Radě federace označili situaci v USA za celonárodní katastrofu. Po městech USA se prohnala vlna protestů a nepokojů po smrti George Floyda při zatýkání policií.

3; Byla zveřejněna nejzranitelnější kategorie Ukrajinců ohledně koronaviru. Nejvíce (21,09 %) nakažených je ve věkové skupině od 50-59 let. Nejméně nakažených je ve věku 0 až 9 let (3,6%).

4; Pěstí do hlavy. Ukrajinská novinářka promluvila o napadení během „černého majdanu“ v USA. Ukrajinská novinářka Kristina Ševčenko informoval, že policie v okamžiku útoku v okolí nebyla.

5; Znásilnění nedaleko Kyjeva. V OSN odsoudili zveřejňování osobních údajů obětí. K obětem je třeba se chovat se soucitem a úctou k jejich utrpení.

6; V Minnesotě bude v souvislosti s „černým majdanem“ prověřována činnost policie za posledních deset let. Vedení státu pro lidská práva přišlo s obviněním proti policejnímu vedení Minnesoty v oblasti občanských práv.

7; Berlín vyzval Kyjev ke kompromisům ohledně Donbasu. Ukrajina se zdráhá. Ukrajinská delegace v čele s ministrem zahraničí Dmitrijem Kulebou přijela v úterý do Kyjeva.

8; Britský novinář Jack Sommers informoval o vedlejším účinku vakcíny proti koronaviru. Prý se u něho rozvinula paranoia. A to byly zkoušky, kterých se Sommers účastnil, jen první fází testování.

9; Číňané pátrají po mimozemšťanech a posílají průzkumného robota na Mars. Čína oznámila svůj program vyhledávání mimozemských civilizací.

10; Na Ukrajinou okupované části Luganské republiky byly zavedeny zesílené hlídky pro potlačování protestů. Avakova žádají, aby poslal posily.

11; Luganské ministerstvo státní bezpečnosti získalo zakládající dokumenty ukrajinské diverzní skupiny nepřítele. Informuje o tom samotné ministerstvo.

12; Miliony Ukrajinců se snaží dostat ze země, ale mají velké problémy. Není divu, že se Ukrajinci plánují vrátit zpět do Evropy. Doma nemají šanci na vysoké platy a stálou práci.

13; Epidemie v Rusku. Rusko má problémy. Sovětský systém zdravotnictví se zhroutil, tvrdí tiskový tajemník výboru Státní dumy pro rozvoj občanské společnosti, otázky náboženských uskupení Sergej Gavrilov. Jeho tak trochu velkohubá slova jsou reakcí na problémy s výplatou finančních příspěvků zdravotnickému personálu bojujícímu s koronavirem.

14; Šach a mat. Rusko přelstilo USA ve válce o „Severní proud – 2“. Gazprom napálil rusofoby, kteří vytvářeli problémy pro realizaci ruského projektu. Sankce se na plavidlo pokládající potrubí nemohou vztahovat, protože nepatří Gazpromu.

15; Nahrávky rozhovorů Porošenka s Bidenem. Hrozí válka kvůli Ukrajině. Dočkáme se obviňujícího rozsudku na adresu Petra Porošenka nebo ne? Bude to ještě zajímavé a určitě i veselé.

16; Cena ropy Brent poprvé od 6. března překročila 40 dolarů za barel.

17; Heslo „Krym naš“ mi nestačí. Chci, aby Doněck nebyl ruským Ulsterem, ale začátkem ruské reconquisty. Byly zveřejněny reakce na dokumentární film Semjona Pegova „Přezdívka Doněck“.

18; Do Washingtonu byla vyslána armáda. Trump tedy nežertoval...

19; Rusko má čtyři komparativní výhody oproti jiným zemím. Ministr průmyslu a obchodu Denis Manturov vyjmenoval silné stránky Ruska: síla ducha, věda, přírodní zdroje a kádry.

20; Policie je s národem. Biden a policisté klečící před černochy. Zatímco Trump přesouvá do Washingtonu ozbrojené síly, Biden inkasuje politické body.

21; Křik, mlácení demonstrantů a oblaka dýmu. Co se děje v „Říši dobra“? Současné nepokoje ve Spojených státech nelze podceňovat. Odpovědí na protesty proti policejnímu násilí není nic jiného než opět policejní násilí... Jak z toho ven?

22; Ruské ministerstvo obrany objednalo čtyři těžké „Angary“. Připomeňme, že raketa „Angara“ je schopná vynést na oběžnou dráhu vesmírnou loď „Federacija“ (dříve též Orjol).

23; Roušky v ulicích nemají smysl, říká izraelský lékař. Masky vyvolávají psychické nepohodlí a to je také třeba brát v úvahu.

24; Číňané vrátili Washingtonu jeho slova o protestech v Hongkongu. Nedávno mluvčí Kongresu USA označila protesty v Hongkongu za nádhernou podívanou podle hesla „Čím je tam hůř, tím je pro nás líp“. Číňané odpověděli, že nečekali, že si Američané tuto „nádhernou podívanou“ zorganizují i u sebe doma. Asi se toho nemohou nabažit...

25; Kurs rublu se stabilizoval, zájem investorů roste. Nerezidenti zvýšili objem investic do ruských státních cenných papírů.

26; Nové vítězství. Černá Hora oznámila, že se už zcela vypořádala s epidemií COVID-19. Otvírají se divadla a kina, obyvatelstvo může zapomenout na roušky a tvrdá omezující opatření.

27; Požár v Botkinské nemocnici v Petrohradě. Přišla zpráva o jedné oběti z řad pacientů.

28; Koronavirus v Rusku: Více než 8 tisíc nakažených a 178 zemřelých za 24 hodin. Počet vyléčených pacientů se již blíží 200 tisícům.

29; Soud dal za pravdu dvěma bývalým policistům, kteří byli odsouzeni za znásilnění kolegyně v Ufě. V případu, který se táhne už více než dva roky, došlo k obratu.

30; Polsko vyhrožuje Gazpromu pokutou ve výši 50 milionů v případu „Severního proudu 2“. Ruský plynový gigant přece nemže stát nad zákonem, prohlásil šéf polského antimonopolního úřadu.

31; Kroky Donalda Trumpa vedou k občanské válce, píší německé noviny. Německý novinář označuje prezidenta USA za impulsivního egocentrika, pro kterého je nejdůležitější vlastní blaho.

32; Ukrajinci byli vyzváni, aby se nekoupali ve znečištěném Černém moři. Městské úřady v Oděse mají v úmyslu se soudit s majitelem tankeru, který se potopil nedaleko známé pláže Delfín.

33; Copak? Zase myši? Byla odhalena rozsáhlá schémata krádeží pohonných hmot z ukrajinských státních rezerv. Evidentně podobně jako s chybějícími tunami obilí za to nejspíš mohou davy myší, které odnesly všechno, čeho se dotkly, smějí se uživatelé sociálních sítí.

34; CNN nalezla ruku Kremlu i v „černém majdanu“. Ta ruka je nejspíš z Chabarovska, Arťomovska nebo Borovska.

35; Veterán ATO se pokoušel odpálit policisty nedaleko zříceného mostu přes Dněpr. „Hrdina“ přistoupil k pracovníkům policie a přímo se jich zeptal: Co se stane, když po vás hodím granát?

36; Premiér Kanady se dostal do úzkých po otázce o Trumpových výhrůžkách. Justin Trudeau prožil na tribuně horké chvilky, když se snažil volit vhodná slova tak, aby obrousil všechny ostré hrany.

37; Kolomojskij napsal na prokuraturu stížnost na Prošenka. Kromě bývalého prezidenta má nechvalně známý oligarcha spadeno ještě na bývalou šéfku národní banky Gontarevovou a jejího náměstka.

38; Působivá kandidatura: Ukrajinské ministerstvo kultury zvolilo zplnomocněnce pro ochranu ukrajinského jazyka. Navržený kandidát ze Lvova je kovaný ukrajinofil. Jeho životopis se hemží demonstrativními incidenty.

39; Taxikáři zbili vojáky z 10. brigády ukrajinské armády. Vyzýváme i další obyvatele, aby si vzali příklad z odvážných taxikářů, kteří na rozdíl od těchto ozbrojenců chrání svou zemi.

40; Voda na pláži v Nikolajevě získala jedovatě zelenou barvu. Místní novináři a obyvatelé města vytvářejí verze, co mohlo být příčinou takového jevu.

41; Ruský jazyk se stal jediným státním jazykem v Luganské republice. Právě ruština kvůli historicko-kulturním tradicím hraje rozhodující úlohu v konsolidaci a kulturním rozvoji Luganské republiky.

42; Putin je opravdu naštvaný. Gubernátor Ussu a šéf ropného podniku to slízl za havárii v Norilsku. Proč se o tom úřady dověděly až za dva dny? To se jako budeme o mimořádných situacích dovídat ze sociálních sítí?

43; Nejvyšší představitel Luganské republiky vystoupil s prohlášením o změně úrovně bojové připravenosti Armády Republiky. Leonid Pasečnik vyhlásil den konání Přehlídky Vítězství v Luganské republice. Bude to ve stejný den jako v Ruské federaci, tj. 224. června.

44; Veliká ostuda. Ukrajinští propagandisté si udělali obrovskou ostudu s historkou kolem „únosu“ vojáka ukrajinské armády. Přiznávají to sami ukrajinští propagandisté.

45; My jsme se to naučili jinak. Avakovův náměstek označil americkou policii za neefektivní, Geraščenko kritizoval vedení americké policie a dal jí za vzor policii ukrajinskou.

46; Trump oznámil důvod, proč je potřeba Rusko pozvat na setkání G7. Trumpa se ptali, co udělal Vladimir Putin, aby si získal takovou důvěru prezidenta USA, že ho chce vrátit do klubu zemí G7.

47; Ukrajina nedává energetikům Doněcké republiky možnost obnovit zásobování vodou na okraji Doněcka. Poškozený sloup se nachází 800 metrů od ukrajinských pozic ve zcela otevřené krajině.

48; Ruský mistr světa v zápasu zemřel na zápal plic. V roce 2017 na počest svých čtyřicátých narozenin byl vyznamenán řádem za zásluhy o Republiku Tatarstán.

49; Lukašenko odvolal běloruskou vládu. Prezident Běloruska Alexandr Lukašenko schválil rozhodnutí o odvolání vlády v její stávající podobě.

50; V Německu informovali, že Elon Musk leccos okoukal od Rusů. V nové koncepci USA se po období „Shuttle“ oproti té staré ledacos změnilo.

51; Neočekávaná popularita: Belgické divadlo využilo rvačky v ukrajinské Nejvyšší radě pro svou reklamu na svou novou sezónu.

52; Černý Majdan se šíří do světa: Demonstranti zaútočili na rezidenci britského premiéra. Obrovský dav Britů řádí u rezidence britského premiéra na Downing street.

53; Dvacet proti dvěma stovkám: Ruští vojáci blokovali velkou kolonu americké armády a donutili ji ustoupit. Oznámil to syrský armádní zdroj.

54; Chuť roste. Černošský miliardář požaduje od USA 14 bilionů dolarů reparací za otrokářství. Prohlášení zaznělo při vysílání pořadu Squawk Box na televizní stanici CNBC.

55; Ramzan Kadyrov odmítl spekulace o plošném čipování kvůli ovládání lidí a popřel zprávy o instalaci stožárů 5G v Čečně.

56; Na Ukrajině se vzbouřili. V Nejvyšší radě odmítají nové podmínky MMF. Podle slov Davida Arachamiji jsou nové podmínky nepřijatelné a pravděpodobnost dosažení kompromisu se zástupci MMF o novém úvěru relativně nízká.

57; Patolog Lev Kakturskij informoval o záhadách koronaviru: Například vůbec nevíme, proč napadá lidi selektivně.

58; Byly zveřejněny detaily nových sankcích USA proti „Severnímu proudu – 2“. Američtí senátoři připravili plán na rozšíření sankcí proti plynovodu „Severní proud – 2“.

Zdroj: https://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo i v této nelehké době chtěli finančně podpořit překládání každodenních informačních přehledů, můžete tak učinit na účet číslo

63127359/0800

Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!