Přehled zpráv – RusVesna 6.6.2020

facebook_instagram1; Americká zrada: Facebook nezaznamenal, žádné vnější vměšování do situace s černým majdanem“. V pátek to oznámila agentura Bloomberg.

2; SBU provádí v Donbasu speciální operaci. Armáda Doněcké republiky likviduje ukrajinské vojáky. V důsledku akci Doněcké armády byli tři ukrajinští vojáci zabiti, tři zranění a zlikvidovány dvě bojová vozidla pěchoty. Vyplývá to z pravidelné zprávy za uplynulý týden.

3; Trump vyhrožuje starostovi Washingtonu. Konflikt prezidenta a starosty probíhá od okamžiku Trumpova nástupu do funkce prezidenta v lednu 2017.

4; Obama podpořil „černý majdan“ a vyzval protestující, aby se nezastavovali. Vyzval mladé Američany, aby neztráceli naději ani v okamžiku, kdy jsou naštvaní.

5; Příliš vysoká cena. Francie nebude znovu zavádět karanténu. Francouzské úřady nebudou znovu zavádět přísnou karanténu ani v případě, že do země vtrhne druhá vlna koronaviru.

6; V Kyjevě cestující tramvaje surově zbili řidiče za žádost, aby si nasadili roušky. Řidič byl hospitalizován s poraněním hlavy a otřesem mozku. Po pachatelích se pátrá.

7; Trump stahuje část vojsk z Německa, tvrdí zdroj. Do září má odejít ze země 9,5 tisíce vojáků a důstojníků. Částečně budou přesunuti do Polska, částečně se vrátí domů.

8; Erdogan chce změnit chrám svaté Sofie z muzea na mešitu. Erdogan vydal pokyn, aby byl změněn status chrámu svaté Sofie v Istanbulu.

9; Zvrhlé „píárko“. Hrají Zelenskij a Porošenko podle stejných not? Vzniká pocit, že Zelenskij je Porošenkovým klonem.

10; Pomozme dětem příslušníků donbaské domobrany přežít. Byla vyhlášena sbírka na děti, které nutně potřebují pomoc. Nesnese to odklad, protože na tom závisejí jejich životy.

11; Zelenskij je jako uhranutý a není schopen žádné akce. Pravý sektor se chystá převzít moc. Zbraně z Donbasu se rychle šíří po celé Ukrajině.

12; Koronavirus v Kyjevě: Nárůst počtu úmrtí i počtu nemocných. Za uplynulých 24 hodin zemřelo v ukrajinském hlavním městě rekordní množství lidí.

13; Technologie budoucnosti. Vědci vyvíjejí „chytrou“ roušku proti koronaviru. Ujišťují, že senzorové masky se mohou stát lacinější a rychlejší alternativou k tradičním testům.

14; Krvavý květen (2015) v Donbasu aneb Život před a po. 26. května uplynulo rovných pět let od okamžiku spáchání jednoho nejznámějších válečných zločinů ze strany ozbrojenců ukrajinských ozbrojených sil a Ukrajinské národní gardy v Gorlovce. Vyprávění ženy,která v jedné vteřině přišla o manžela, dceru a vlastní zdraví.

15; Rusko je schopno zničit USA jediným úderem, říkají čínští vojenští experti. Bylo zveřejněno vyjádření, které hodnotí možnosti Ruska a Spojených států v případě vzájemného střetu.

16; Do boje! Rezervní armáda Donbasu. Na popud zakladatele batalionu Vostok Alexandra Chodakovského se právě realizuje pilotní projekt na přípravu rezervistů.

17; Sýrie: Vojáci USA proti Rusku. Vojenská přítomnost Ruska na východě Sýrie vyvolává mírně řečeno silné znepokojení u Američanů.

18; Trump vyhlásil válku ... Americe. USA i Evropa jsou v šoku. Trumpa začínají kritizovat nejen jeho političtí oponenti, ale už i stoupenci z řad republikánů a armády.

19; Ukrajinští rusofobové nepřestávají šokovat. Ukrajinský veřejný činitel Dmitrij Korčinskij navrhl odpálení Kachovské vodní elektrárny, aby se tím ukončil spor o zásobování Krymu vodou.

20; Byla proražena informační blokáda. Vyšlo najevo, že v Donbasu jsou tisíce pohřešovaných lidí. Nevyhlášená válka kyjevské moci proti lidu Donbasu vedla nejen k obrovským materiálním škodám a devastaci, ale i k lidským obětem.

21; Na Ukrajině se usadilo zhruba 10% světových kriminálních autorit (vor v zakoně). Informoval o tom šéf ukrajinské národní policie Igor Klimenko.

22; V Polsku odstartovala vojenská cvičení za účasti USA. Poláci a Američané nacvičují boj s nepřítelem v podmínkách mnohonárodního kontingentu.

23; Vojenský střet mezi USA a Čínou by měl pro Evropu katastrofální následky, varují německá média. Evropská unie by se v případě střetnutí obou „titánů“ ocitla ve velmi nevýhodné pozici.

24; Koronavirus v Rusku: Téměř dvě stovky úmrtí za 24 hodin. Počet nově nakažených za 24 hodin stále ještě překračuje počty vyléčených.

25; Na Ukrajině informovali, kdy a jak budou otevírány hraniční přechody v Donbasu. Obyvatelstvo je vyzýváno, aby mělo vůči zveřejněným opatřením pochopení.

26; Moskva otevírá kostely. Rozhodnutí o otevření pravoslavných chrámů v Moskvě komentoval šéf výboru státní dumy Sergej Gavrilov.

27; Koronavirus na Ukrajině: Už třetí den přesahuje denní přírůstek číslo 500. A k tomu je třeba připomenout, že počet prováděných testů je na Ukrajině velmi nízký... V přepočtu na počet obyvatel bylo od začátku epidemie na Ukrajině provedeno devětkrát méně testů než v Rusku. Na Ukrajině na tisíc obyvatel připadá 9 až 10 provedených testů, v Rusku 85. (Pro srovnání: V ČR zhruba 44).

28; Demonstranti přiměli kanadského premiéra pokleknout. Demonstrantům v centru Ottawy nestačilo, když premiér vyjádřil úctu k zabitému černochovi vstoje.

29; Putin přikázal, aby byla v Rusku vytvořena databáze genetických údajů o obyvatelstvu.

30; Na Krymu musel OMON a pracovníci Ministerstva pro mimořádné situace zachraňovat místního úředníka před rozzuřenými Čečenci. Prvnímu fyzickému útoku se úředník dokázal ubránit vlastními silami. Útočníci si ale po chvíli přivolali posily.

31; Na Ukrajině se zabíjí pro pravdu. Ukrajinský prokurátor vydal neočekávané prohlášení. Gongadze, Šeremet, Veremij, Sergijenko, Buzina... Ani u jedné z těchto vražd nedošlo k úplnému vyšetření, natož k potrestání pachatelů.

32; Nejvyšší představitel Luganské republiky pronesl projev k vážnému tématu: V boji proti agresivní ukrajinizaci a rusofobii jsme dokázali uhájit a zachovat svůj kulturní kód.

33; Neúspěchů je více než úspěchů. Ukrajinci hodnotili rok prezidentství Vladimira Zelenského. Plnění jeho předvolebních slibů hodnotili na pětistupňové škále známkou 1, tj. maximálně 20%.

34; Optimalizace spojená s likvidací. Mezinárodní měnový fond chystá Ukrajině osud země otroků. Ukrajinští politici jsou šokováni novým memorandem MMF a Ukrajiny.

35; Na Ukrajině přišli na nový a jistě nejlepší způsob, jak dosáhnout návratu Krymu a Donbasu: Zvednout životní úroveň v přilehlých oblastech Ukrajiny tak, abychom obyvatelům Krymu a Donbasu ukázali, že šťastný Donbas, šťastný Krym a šťastný Sevastopol je možný pouze v jednotné Ukrajině.

36; Speciální operace ukrajinské armády a příchod davů novinářů vedly v Donbasu jen ,k tragédiím. Vyplývá to z pravidelné zprávy o vojenské situace v Doněcké republice za uplynulých 24 hodin.

37; Banka „Rossija“ se chystá uznat Donbas. Vyplynulo to z prohlášení zdrojů v administrativě šéfa Doněcké republiky.

38; Kravčuk se vyjádřil k problému zásobování Krymu vodou z Dněpru. Ukrajina bude postupovat podle mezinárodního práva. Pokud Rusko Krym okupuje, musí se také po všech stránkách postarat o obyvatelstvo. Ukrajina s tím tedy nemá nic společného.

39; Zelenskij se vyjádřil k případnému odvolání Avakova: Avakov by měl dotáhnout do zdárného konce situaci s případem zavražděného novináře Šeremeta. A kromě toho není na obzoru kandidát, který by jej vystřídal...

40; Ruský senátor komentoval počin kanadského premiéra, který musel pokleknout před místními demonstranty. Situaci označil za diktaturu politické korektnosti. Za co se má Trudeau omlouvat, vůbec není jasné. Tohle přehánění politické korektnost povede jen k novým sociálním turbulencím, a to velmi brzy.

41; Babčenko ve svém dalším chorobném výlevu přiznal, že není ničím víc než ho*nem. Jako novináři jsme totálně v pr*eli... V jeho výlevu se to sprostými a nepublikovatelnými výrazy jen hemží.

42; Nejlepší ukrajinští boxeři šokují ukrajinské pseudopatrioty svými výroky o Krymu. Svůj názor dnes připojil ukrajinský boxer Denis Berinčik. Z jeho slov vyplynulo, že je smířen s tím, že na Krym a Donbas se prostě jezdí přes státní hranice.

43; Portnov si vystřelil z Američanů. Elitní ukrajinský právník Andrej Portnov ironickým tónem odpověděl americké vládě, jak by měla postupovat s masovými protesty: „Je třeba okamžitě propustit všechny zadržené demonstranty, a osoby odpovědné za jejich zatčení a za použití síly předat soudům. Právo na mírumilovný protest je třeba ctít. Pro vedení země už dávno nazrál čas, aby začalo poslouchat hlas svého lidu“. Ve skutečnosti se jedná o slova Victorie Nuland adresovaná Janukovičovu vedení na Ukrajině v době kyjevského Majdanu. Ve Spojených státech by vlastně měli být rádi, že Portnov nechodí mezi americké demonstranty a nenabízí jim sušenky...

44; Ksenija Sobčak si dělala legraci ze vzpomínkových akcí na „zabitého černocha“. Zdaleka ne všichni její sledující její pochybný humor ocenili. Svůj příspěvek s posměšnou písní brzy smazala a vymluvila se, že šlo o přípravu na nějakou humoristickou show.

45; Pokleknutí na jedno koleno je gesto před demonstranty, které je světem možná doposud nesprávně chápáno a vykládáno. Poprvé jej použil hráč amerického fotbalu Colin Kaepernick, který tím dal najevo, že nehodlá stát při tónech americké hymny. Tehdy prohlásil: Já nebudu stát během hymny, abych předvedl hrdost na zemi, která třídí lidi podle barvy kůže. Já před tím nebudu zavírat oči. Policisté zabíjejí a dostávají za to peníze, odcházejí na placenou dovolenou, jako by se nic nestalo. Já miluju Ameriku. Miluju lidi. Proto to dělám. Já chci pomoci zlepšit Ameriku a nehodlám mlčet o zvůli a rasové nenávisti...

46; Stahování amerických vojsk z Německa byl označen za důvod k oslavě. Stažení amerických vojáků se stane jasným krokem správným směrem, prohlásil německý ochránce lidských práv Reiner Braun.

Zdroj: https://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo i v této nelehké době chtěli finančně podpořit překládání každodenních informačních přehledů, můžete tak učinit na účet číslo

63127359/0800

Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
4 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna 6.6.2020

 1. .lak napsal:

  brutopýr je už skoro vypracovaný klaun co cirkusu. :lol:
  Ale asi by museli udělat klec na manéž, zvlášť kdyby dělal komedie do diváků.

  brutopýr
  Nežvaň pokrytecké kraviny o tvrdém “Y”. Brutopýr tady nikdy nikomu nevytýká drobné gramatické chyby a překlepy, nýbrž vytýká hatlamatlům zdegenerované tautologické hatlaniny. Tady to je písemná platforma a sice nikoliv pro retardy, kteří příspěvky vypisují pod úrovní žáka třetí třídy ZDŠ.

  0OdpovězČvn 7, 2020 15:38
  .lak
  Návštěvník
  .lak
  Čím tu argumentuješ, platí egoistický bambulo. A z trubky stoky to ale není překvapení. S obráceným traktem metače výkalů to neúnavný zahozený boot robote smeťáku zlomyslně zázračně formou zombie a přízraku hnusu tady opruzující transformuješ do vesmíru kyber prostoru a tak můžeš čekat odezvu jedno odkud protože v harmonickém vesmíru je vše propojené rušivý vrzavý elemente tfujtajblů. U mne se už nedostaneš přes tři slova po dvou řádcích tak se ti slabikář hroutí, ne že bys významově byl schopen chápat mimo jednoduché holé věty s kterými tu vejskáš na kde koho když ti to jde mimo polovědomí hulváta se světem opouštějícím realitu aniž by jsi vůbec kdy byl vůbec schopen používat mozek v atrapu formantem neustále omílající gramatiku kterou neumíš a jenom patrně tu realizuješ co jsi musel slyšet výheku neustále a dokola.

  … pod úrovní žáka třetí třídy ZDŠ.

  0OdpovězUpravČvn 7, 2020 21:46

 2. .lak napsal:

  Z ae

  https://aeronet.cz/news/video-reditel-socialni-site-reddit-rezignoval-na-svoji-funkci-a-vyzval-predstavenstvo-aby-jeho-misto-obsadili-cernosskym-kandidatem-alexis-ohanian-slibil-ze-zisky-ze-svych-akcii-redditu-bude-odted/

  .lak
  Na podobnost to ukazuje ale bude tímhle.
  https://www.youtube.com/watch?v=p0TxeMfPbhI Mnoha způsoby poškození stravou, očkováním, radiací vysílačů, výchovou především, na rozdíl bez výchov kukačkami.

  Položte si otázku jak ciltlivý jsou primitivní násilnici. Nechci to až tak spojovat se sběrači kořínků a lovci nicméně to založení tam bezpochyb bude. A tedy ti co plánovali s úrodami a sýpkami po denerace jsou jiní než ti co jdou a urhnou a nebo zastřelí odjakživa. Tomu se říká civilizace a kultura, no ti co ji nectí a nejsou za s ní postihování logicky je smetou.
  Nakonec poslední kdo v africe tam z místních otevíral sýpky při neúrodě byli faraóni. (ovšem bílí) A patří to obecně k té historii jako že v andách dodnes mají polygon z bramborami stále na terasách simulující od subarktických po tropické na převýšení půl kilometru a přes 600 druhů které tam nikdo neobhospodařuje přes 5? tisíciletí. Po světě běhá jeden druh tam odsud. A podle legend tam prales vysadili vzbouřenci aby jim z centra nedělali korporát a jistě měli znalosti o flóře jako s těmi brambory vyspělých tvůrců. V podstatě dnes se ví o 7-8 vyspělých civilizacích které zanikli. A vy si myslíte že trh zajistí že ne? Vidím to zcela naopak.

  4 OdpovězČvn 7, 2020 22:24
  Jaris
  Návštěvník
  Jaris
  laku, ac se snazim, vasim komentarum nerozumim. Vas styl nesrozumitelneho vyjadrovani se mi nelibi,

  0OdpovězČvn 8, 2020 0:21
  .lak
  Návštěvník
  .lak
  Jen pro vás asi nevymyslí znakovou řeč dloubání do očí všemi deseti prsty když vám nestačí sledovat významy. Však školastiky inkluzky mají, chtělo by to asociaci na asistenty pro net ale nevím kdo bude s podporou psát jedničky a jim platy, tedy když je necháte projevit jak to myslíte za ně, demokraticky, A hned jestli se povede požádejte si na orientaci na webech k tématům o kterých nemáte šajnu. Boot robot jednoduchých holých vět mimo kontext (brutopýr) taky výběhový smeťák nemůže taky aplikovat rozšíření RAM tak mu podřídit proškoleného jiného sluhu vulgárního primitiva. Moc z druhé strany nezaostáváte. Za ním. Pokud jste žena tak ty nikdy k abstraktním myšlením netíhli a fakt si nevzpomenu filozofa v sukni a máte ode mne imunitu i na menší svaly.
  No a hele, zvládnul jsem to na škále rozhořčení k nule místo 100% jistě důvodného rozhořčení nad “bů. comment image

  0OdpovězUpravČvn 8, 2020 1:21 S neskromností mne vlastní čtu čas za jedna oko. :lol: Ale to už laškuji.

 3. karel-m napsal:

  Vysvětlí někdo tomu pitomcovi lákovi, že když někoho zajímají články AEN a diskuze k nim, tak jde tam?

  Proč ten pablb diskuzi z AEN cpe pod články na NWOO? Asi mu tam ty jeho pomatené bláboly nepouštějí, tak je smolí aspoň sem. To svět neviděl...

 4. .lak napsal:

  Po hříchu jich je jak "cobillek. :lol:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!