Přehled zpráv – RusVesna 12.-13.6.2020

tramp_podpisal1; USA proti Haagu. Trump podepsal výnos o sankcích vůči pracovníkům Mezinárodního trestního tribunálu. Mezinárodní trestní soud schválil vyšetřování válečných zločinů v Afghánistánu.

2; Ve Světové zdravotnické organizaci vysvětlili nezvyklé prohlášení o koronaviru v Rusku. Organizace označil a nedávno nízkou úmrtnost na koronavirus v Rusku podivnou. Dnes byla organizace prohlásit, že nemá žádné výhrady k ruské statistice.

3; Ukrajinský poslanec chce deportovat Afričany,kteří protestují proti rasismu. V Těrnopolu proběhla akce několika černochů, kteří vyšli do ulic s plakáty.

4; Množí se svědectví o tom, že Michail Jefremov byl každodenním hostem hostinců a býval ve značně „nepoužitelném“ stavu.

5; Pohřební služba ve Švýcarsku je zavalena nepotřebnými rakvemi. V době vysoké úmrtnosti na koronavirus v sousední Itálii nenechali nic náhodě a předzásobili se rakvemi.

6; Černý majdan: Co bude dál? Všimněte si, že během protestů takřka nezaznívají sociální, politické ani ekonomické požadavky.

7; Ukrajinská armáda přišla o zákopy, kde byly uskladněny zbraně. V důsledku této likvidační akce došlo i ke ztrátám na živé síle.

8; Změny ruské Ústavy. K čemu mají sloužit a co se vlastně v Rusku změní? Nové znění ústavy posílí právo lidí řídit svůj stát a omezí možnosti zasahování zvenčí.

9; Byl zveřejněn plán akcí v osvětové činnosti s běloruským obyvatelstvem. Jednou z variant změny situace v Bělorusku je osvětová práce s obyvatelstvem.

10; Čas teroristů. Proč ještě nebyla zlikvidována poslední bašta ozbrojenců v Sýrii? Teroristické skupiny zneužívají v Idlíbské zóně deeskalace dohod mezi Ruskem a Tureckem o zavedení režimu zastavení palby ve svůj prospěch.

11; Ukrajinská armáda slíbila, že získá Krymský most a Černomořskou flotilu. Propagace války na Ukrajině je čím dál drzejší. Informoval o tom kyjevský politolog Alexandr Semčenko.

12; Práce USA na vytvoření umělého loutkového státu s názvem Syrský Kurdistán běží na plné obrátky. USA vytvořila tzv. Autonomní administrativu Severu a Východu Sýrie. Jejím úkolem je prosazovat vůli amerických pánů mezi prostým obyvatelstvem východu Sýrie okupovaným Spojenými státy.

13; „Severní proud – 2“: Gazprom staví USA do velmi složité situace. Zdá se, že Gazprom už učinil důležitý krok, když zakoupil plavidlo Akademik Čerskij, které je schopné pokládat potrubí. USA se však nevzdávají.

14; Boj o moc v Bělorusku. Co má Lukašenko za lubem? Lukašenko jasně dal na srozuměnou, že v Bělorusku žádné „majdany“ nebudou.

25; Překotné otevření hranic Ukrajiny s Luganské a Doněckou republikou: Špinavý plán Kyjeva. V pátek bylo nejfrekventovanějším tématem v Doněcké republice otevření hraničních přechodů.

26; Budeme pokračovat. Mezinárodní trestní soud zareagoval na Trumpovy sankce. Připomeňme, že USA chtějí zabránit vyšetřování (natož vyšetření) válečných zločinů páchaných americkými vojáky.

27; Rusko nebylo zapsáno na seznam „čistých“ zemí pro vstup na území EU. Od 1. července Evropská komise navrhuje povolit vstup na území EU turistům z pěti balkánských zemí.

28; Michail Jefremov se omluvil rodině oběti nehody, kterou způsobil v opilosti. Slibovanou pomoc však nenabídl.

29; Osm dní pod zemí. Horníci Luganské republiky hladověli na protest proti nevyplaceným mzdám. V Luganské republice byly naprosto nepochopitelně zablokovány některé stránky a sociální sítě – Rusvesna, Antifašist, VKontaktě.... Nakonec došlo k dohodě na vyplacení mezd a nepronásledování organizátorů a účastníků stávky.

30; Kramatorsk a Severodoněck předehnaly Kyjev v žebříčku nejlepšího města Ukrajiny.

31; V pátek v Rusku nově onemocnělo koronavirem 9 tisíc lidí. Znovu je to více než činí počet vyléčených.

32; Bitva účastníků ATO o bezplatnou hromadnou dopravu je prohraná. V Kyjevě zavádějí elektronické jízdenky. Kolik už bylo sporů v kyjevských mikrobusech kvůli požadavkům na bezplatnou cestu, se snad ani nedá spočítat.

33; Krymské úřady navrhují Rusům, aby si bez obav objednávali rekreaci. Od 1. července se všechny penziony, sanatoria a hotely v regionu otevírají pro všechny obyvatele Ruska.

34; Vlaky s ruským uhlím uvázly na hranici s Čínou, hlásí ruské ministerstvo dopravy. Vzniklá situace s omezením přijímání ruského uhlí ze strany Číny po železnici vyvolává v Moskvě znepokojení.

35; Matky zajatých ukrajinských vojáků si lehly před budovu Zelenského administrativy. Ženy požadují od ukrajinského prezidenta, aby projevil politickou vůli a zajistil návrat jejich „dětí“ domů.

36; Koronavirus útočí. Kyjevské úřady jsou připraveny zpřísnit karanténu. Nemoc se dostává na nový vrchol ještě dřív než opustila ten první.

37; Ukrajinští okupanti navrhli novou variantu vyzvedávání penzí obyvateli Doněcké a Luganské republiky. Nápad spočívá v tom, že by lidé měli dostat možnost prostě vstoupit do prostoru hraničních přechodu a dostat svůj důchod, aniž by je kdo pouštěl dál.

38; Jaderná ponorka „Kníže Vladimir“ posílila ruskou vojenskou námořní flotilu. Slavnostní ceremoniál proběhl během oslav Dne Ruska.

39; SBU se rozhodla vystrašit Rusko plakáty. Prý jde o blahopřání od SBU ke Dni Ruska, snaží se zlehčit situaci ukrajinští kokntrarozvědčíci, kterým se ovšem smějí už i na samotné Ukrajině...

40; Manželka ukrajinského prezidenta se nakazila koronavirem. Poslední veřejné vystoupení paní Zelenské bylo 1. června kdy navštívila dětský internát.

41; Vědci označili místo, kde může začít nová nebezpečná pandemie. Šíření koronavirů na tržištích probíhá prostřednictvím míchání fekálií různých druhů nebo přímým kontaktem.

42; Od severních moří až po Sevastopol a Krym. Putin poblahopřál občanům ke Dni Ruska a osobně rozdal zlaté medaile Hrdina Práce Ruské federace.

43; V Minneapolisu vystupoval pianista, který hrál i na ukrajinském Majdanu. Na „černém majdanu“ byla zaznamenána přítomnost cestujícího pianisty Davida Martella.

44; Palivo na Ukrajině může extrémně podražit. Soukromý i komerční sektor zaplatí navíc 4 miliardy hřiven, zemědělský sektor 1,9 miliardy, hornicko-metalurgický komplex 700 milionů hřiven.

45; Jestli si myslíte, že se z Minneapolisu nikdy nemůže stát Mogadiscio, tak se šeredně mýlíte. Byl zveřejněn zoufalý výkřik amerického policisty. Je po všem, Ameriko. Dosáhla jsi, čeho jsi chtěla...

46; Pocit hrdosti a jednoty s velkou zemí. Den Ruska v hlavním městě Doněcké republice. Ne všichni sdílejí pocit, že Republika je součástí Ruska, ale dnešek ukazuje něco úplně jiného, říká jeden z obyvatelů Doněcka.

47; Státní department USA poblahopřál Rusku a připomněl dobu spojenectví SSSR a USA v Druhé světové válce.

48; Anatolij Šaríj zveřejnil fakt, že redaktor štvavého vysílače „Radio Svoboda“ Pavel Kazarin dostal na Krymu ruské občanství. Kyjevský propagandista Kazarin musel pak tento fakt oficiálně potvrdit.

49; Nedaleko Kyjeva postřelili místního poslance hádce vzniklé kvůli chování dětí. Poslanec má střelná poranění nohou.

50; Nevnucujte se. Na Krymu zareagovali na Zelenského nápad znovu začít jednat o tom, komu patří Krym.

51; Důstojníci ukrajinské armády se musí povinně učit angličtinu. Velení doufá, že tak zvýší kompatibilitu ukrajinských ozbrojených sil s armádami zemí NATO.

52; Výbuch a požár. Ve Francii došlo k mimořádné události na jaderné ponorce. Místní úřady ujišťují, že kouř z požáru není radioaktivní.

53; Neznamená to nic ohledně členství. V NATO zchladili nadšení Ukrajiny ze statusu Ukrajiny jako „partnera s rozšířenými možnostmi“, který dnes obdržela.

54; Zelenskému se splnilo jeho přání a odchází do sebeizolace. Prezident Ukrajiny Vladimir Zelenskij přechází na zvláštní režim práce.

55; Ztráty Ukrajiny se počítají na desítky denně. Příslušníci ukrajinských elitních jednotek utíkají z Donbasu.

56; Stoupenci neonacisty Stěrnenka zaútočili na soud v Kyjevě. Do soudní síně v Ševčenkovském soudu vtrhla skupina na podporu svého radikála.

57; V Bílém domě vůbec neregistrují, že v USA začala druhá vlna koronaviru. Informuje o tom list The Hill s odvoláním na slova vysoce postavených úředníků.

58; Převrácené kamiony a obce bez proudu. Na Stavropol a okolí se vrhl velmi silný uragán. Bez proudu zůstalo 7.040 obyvatel, z toho 2.240 dětí.

59; V Evropském parlamentu učinili prohlášení o pronásledování Petra Porošenka. Několik poslanců Evropského parlamentu slíbilo, že budou bedlivě sledovat případ bývalého prezidenta.

60; Odbory v Rusku se postavily za horníky v Luganské republice, kteří strávili osm dní pod zemí, aby se domohli vyplacení dlužných mezd. Ruské odbory se v této věci obrátily na Putina a Pasečnika.

61; Ukrajinský vicepremiér označil Minské dohody za cár papíru. Podle jeho slov platnost dohody skončila v závěru roku 2015.

62; Ultras ve Velké Británii proti „černému majdanu“. Kolo občanské války v Evropě se začíná roztáčet. Bylo by hloupé si myslet, že na agresi liberálů nepřijde žádná odpověď.

63; Aby se Rusko nemohlo vměšovat... Státní department USA se překonává v pokrytectví. Státní department vyzval Libyjce, aby se bránili vměšování Ruska. Takováto slova zaznívají z ústa vrcholného představitele země, která už mnoho desítek let nedělá prakticky nic jiného, než že svrhává vlády v mnoha zemích světa a instaluje v nich poslušné loutkové vlády, kroutí hlavou vojenský korespondent Jevgenij Poddubnyj...

64; Integrace Donbasu probíhá na plné obrátky – film ke Dni Ruska. S Ruskem v srdci . takovou volbu učinili obyvatelé Donbasu na jaře 2014.

65; Apokalypsa hmyzu. Ekologickou roli hmyzu nelze docenit. Komu tady vlastně hrozí zánik?

66; COVID-19 na Ukrajině. Lidé nepochopili, co se děje, a vykašlali se na karanténu. A v tuto chvíli epidemie opět překonává rekordy. Za posledních 24 hodin přírůstek počtu infikovaných v zemi činil 689 lidí.

67; Turecko prodalo ukrajinské armádě nekvalitní řízené rakety. Kyjev vyhrožuje Ankaře.

68; Krym je s Ruskem navždy. Poloostrov se chystá na změnu Ústavy. Akce proběhla na popud veřejné organizace „Ruská komunita Krymu“.

69; Vzpoura a masové pogromy v USA. Kdo rozpoutal válku proti Trumpovi? Americké protesty kopírují ukrajinský scénář.

70; Šach a mat západním okupantům. Tři důležité změny v ruské ústavě: Obrana území, zachování historie a přednost ruských zákonů před mezinárodním právem.

71; V očekávání nových masakrů v Sýrii. Nepřítel přisouvá k frontě velké síly. Informoval o tom syrský armádní zdroj.

72; Děti nejsou v bezpečí. Stav některých dětských pacientů s COVID-19 je velmi vážný, říká gubernátor Kaliningradské oblasti Anton Alichanov.

73; USA se nacházejí na hraně sebezničení, píší západní média. Francouzský list Le Figaro nedává Americe žádnou šanci a předpovídá Spojeným státům osud Sovětského svazu.

74; Když nevítězí na frontě, tak si to užívají alespoň ve virtuální podobě: Jak „ukrajinští partyzáni z Mariupolu obsadili Novoazovsk“. Tuto pohádku nevypráví obyvatelé Novoazovského okresu, ale důstojník ukrajinské armády Anatolij Štefan.

75; Bylo zveřejněno třetí pokračování seriózního pátrání po historických mapách, které by dokládaly existenci Ukrajiny – tentokrát na přelomu 19. a 20. století. Opět bez úspěchu...

76; Vlna podivných úmrtí účastníků ATO: Umírají příslušníci specnazu, velitelé i řadoví vojáci. V květnu 2020 byl v ukrajinských ozbrojených silách ve znamení citelných ztrát na živé síle.

77; Nevím, jak dál žít. Jefremov natočil video s omluvami. Uplynuly už čtyři dny od toho proklatého pondělka. Nevěděl jsem, co mám říct, a nevím to ani dnes.

78; Soud odložil rozhodnutí o uvalení vazby na oděského neonacistu Stěrněnka. Připomeňme, že před dvěma lety bývalý vůdce oděského Pravého sektoru nedaleko svého bydliště zavraždil člověka během vzniklého konfliktu.

79; Mnohamilionový pornobyznys v Nikolajevě. Desítky internetových „modelek“ makaly na tři směny. Dívky organizátoři verbovali pomocí stránek na hledání práce.

80; Trump označil svou případnou prohru v nadcházejících volbách za „velmi smutnou událost pro USA“. Ve světle událostí z posledních týdnů se tato eventualita pomalu stává realitou.

81; Koronavirus v Rusku. V sobotu ráno počet infikovaných v Rusku překročil 520 tisíc lidí.

82; Nové ohnisko koronaviru na velkém potravinářském trhu v Pekingu. V jedenácti čtvrtích čínského hlavního města byl vyhlášen „válečný stav“.

83; Angela Davis označila „černý majdan“ za revoluci. Legendární „černá lvice“, americká komunistka a ochránkyně lidských práv podpořila myšlenku rozpuštění americké policie.

Zdroj: https://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo i v této nelehké době chtěli finančně podpořit překládání každodenních informačních přehledů, můžete tak učinit na účet číslo

63127359/0800

Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.




14 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna 12.-13.6.2020

 1. proud napsal:

  "2; Ve Světové zdravotnické organizaci vysvětlili nezvyklé prohlášení o koronaviru v Rusku. Organizace označil a nedávno nízkou úmrtnost na koronavirus v Rusku podivnou. Dnes byla organizace prohlásit, že nemá žádné výhrady k ruské statistice."..........Bozka,ze pouzivas translator,budiz,ale ze to z nej hazes takhle nesmyslny aniz bys to zkontrolovala,to se teda bez pekne bodnouT :-((((

 2. roh v kouli napsal:

  Vše co se děje, o tom již bylo psáno. Připomeňme si pár souvětí, jež nám pomohou nastínit realitu dnešních dní.

  Ať nikdo sám sebe neklame. Domnívá-li se někdo z vás, že je v tomto světě moudrý, ať se stane bláznem, aby se stal opravdu moudrým.
  Neboť bláznovství Boží je moudřejší než lidé a slabost Boží je silnější než lidé.
  ale co je světu bláznovstvím, to vyvolil Bůh, aby zahanbil moudré, a co je slabé, vyvolil Bůh, aby zahanbil silné.
  Ale jak je psáno: `Co oko nevidělo a ucho neslyšelo, co ani člověku na mysl nepřišlo, připravil Bůh těm, kdo ho milují. (narážka na parodii soudcovskou opřenou o "důkazy" tohoto světa?)
  Moudrost tohoto věku je bláznovstvím před Bohem, neboť je psáno: `Nachytá moudré na jejich vychytralost.

  Láska je trpělivá, laskavá, nezávidí, láska se nevychloubá a není domýšlivá.

  „Nesuďte, aby jste nebyli souzeni.“

  „Nebe a země pominou, ale slova má nepominou.“

  „Kdo nalezne svůj život, ztratí jej, a kdo ztratí svůj život pro mne, nalezne jej.“

  „Hledáš-li pravdu, nedívej se dál než k svému srdci.“

  Síla přitahuje naše nejhorší a zkorumpuje to nejlepší.

  „Je málo takových, kteří se dívají vlastníma očima a cítí vlastním srdcem. Na jejich síle bude záležet, zda lidi znovu klesnou do otupělosti, kterou oslepené davy zjevně dnes považují za cíl.“ — Albert Einstein

  „Zdá se, že každý má jasnou představu o tom, jak by ostatní měli vést své životy, ale nikdo o svém vlastním.“

  „Všechno, co nás dráždí na jiných, může vést k pochopení sebe sama.“

  „Stokrát opakovaná lež se stává pravdou.“ — Joseph Goebbels

  „Nejlepší způsob lichocení je nechat druhého hovořit a být přitom posluchačem.“ — Joseph Addison

  Laskavost je známkou víry a kdokoli není laskavý, nemá žádnou víru.

  Žít bez naděje znamená přestat žít. “
  - Dostojevsky.

  V tomto světě, kdekoli je světlo - jsou také stíny. Dokud koncept vítězů existuje, musí existovat i poražení. Sobecká touha po zachování míru způsobuje války a nenávist se rodí, aby chránila lásku. “ - Madara Uchiha

  Dokonalost či moudrost není umění, je to čistý zvyk.

  Skrze lásku se dělají oběti a skrze oběti se vytváří bolest a díky nenávisti k bolesti se rodí.

  • proud napsal:

   Jedna rada,vem si svyho boha a polibte mi oba dva prdel,kdyz si jako clovek tak malo veris ze potrebujes vylhanou berlicku.Takovy u me nemaji ani cenu obnosenejch fusekli,prizdisracove zavisly!!! Ohnem a mecem bych potrel vsechny nabozenstvi sveta a pet generaci hlidal aby se ta lez a jed svazujici, zas nedostali mezi lidi!!!

   • roh v kouli napsal:

    Vyjádřím názor = Agrese, útok, napadání. Sám sebe vyzdvihuješ svou chytrostí a nějakým iluzorním nápadem o dokonalém "novém" systému. Žádný systém nebude dokonalý a opírat ho můžeš o co chceš. Sebe tu vyzdvihuješ jako spasitel světa. Smrdí mi to samolibostí a pražádnou pokorou. (skrytá touha po moci?) Neodsuzuji tvé názory, nicméně ty máš dar za každý názor odsoudit a přizvukovat jen těm, kdo zapadají do tvé ideologie. Miluješ svůj ideál o světě a o tom jací lidé by tu měli být a jak by se měli chovat, protože ty to víš nejlíp. Zabloudil jsi a věř mi, že až budem každý z nás postaven před okamžik, který nebudeme moci ovlivnit, postoje a názory vyprodukované hlavou nebudou nic platné. Záštita největšího humanismu byla vždy jen obyčejnou pastí. Největším darem svobody je umění naslouchat lidem chlapče. Z tebe čiší pouhá zlost a kamenná zatvrzelost či umíněnost. Doufám, že to nebudeš brát jako útok a budeš se snažit více chápat životní cesty na nichž se lidé nachází. Nepřeji ti nic zlého, ale snaž se více rozhlédnout a lidi vyslechnout. A chraň se zbrklosti a ukvapenosti. To nejcennější co tě může potkat není v poli politickém a ani ve vnějším světě. Zkus pomáhat starým lidem, zkus je pravidelně vyslechnout, zkus o ně pečovat v časech nejtěžších a zkus se zamyslet nad tím, co je pro ně důležité. A prosímtě, už nenadávej mě ani lidem, kteří se tu odváží psát názory, které se tobě zrovna nelíbí. Děkuji.

    • proud napsal:

     Skryta touha po moci asi dost tezko,kdyz jsem vyznavacem vseobecnejch referend a systemu bez vudcu a politiku kde si rozhodujou lidi sami o sobe svou skutecnou vetsinou a hned svy rozhodnuti uvadeji do praxe ;-).Vidis tam nekde nekoho kdo by byl nejak sam u moci? A ze chci aby si clovek konecne uvedomil sam sebe,svou velikost a svoje moznosti a zahodil prolhany berlicky a vychcanosti vychcanku ke svymu ovladani(coz jsou i zvasty o bohu a vire vubec) ti vadi? Vadi,protoze tim ze cpes ostatnim panbickareni jen dokazujes jak te maji pod palcem........

     • .lak napsal:

      Karatel nekritický. Nás si nenamaňasí žvásty. °!°

      • proud napsal:

       Jsou lidi co to mysleji i dobre a nebude jich doufam zase tak malo,jenze maji a mozna sem tam i mame,me nevyjimaje,problem.A to ten,ze nevidime celej obraz systemu,toho neopravitelnyho,kde kazda drobnost ac se ani nezda,aby vubec nekoho napadla,nekdo si ji vsimnul,vede k jejich kyzenymu NWO!!! Tdy pochopitelne i cirkev,ta jako vedouci vlastne predevsim,oni si to podle momentalniho vlivu prepinkavaj podle potreby,cirkev,kapitalismus,socik a podobne,ale jednu vec to ma porad spolecnou i pres kecy o svobode,tou je diktatura! Je jim jedno ceho,jestli kapitalu,komancu,ufo,nebo bozi ci penez,majetku a postaveni,hlavne ji udrzet! Cim vic hlav ke svy podpore zblbnou,tim lip..................Tech zblblejch je mi sice lito,ale sanovat je nemuzu,kdyz to udelam,o co budu lepsi nez oni abych mohl otevirat oci druhejm?.......................

       • proud napsal:

        Je i dost lidi co si mysli,ze s vyuzitim systemovejch mechanismu neco zmenej k lepsimu....nezmenej!!!! Nemuzou,tak je ten system kterej nedelal zadnej blbec,ale geniove,proste nastavenej v prvni rade! Staci se podivat jak se elity pokusily postavit GP a ze maji majetky i vliv a jsou kde.......v riti,protoze to proste nejde,sanovat system a pritom ho menit,system zmenit nelze,ma pojistky,ale jde ho uplne vymenit,starej vypnout! Je to,myslim si,jedina mozna cesta k uspechu,vykaslat se na prachy,vudce a moc a vzit vsechno do vlastnich rukou vsech,ty pravy vetsiny,ale bez vudcu,misto nich povolit jen vykonavatele vule ty vetsiny lidi,cest je jinak plno a bylo i plno vyzkousenejch,jak to dopadlo,vidime vsichni.Ovsem k tomu je potreba lidi ziskat,nikoliv ovcansky stado a hnat ho,jak je zalozenej system,ale obcanskou spolecnost a nechat ji vist a rozhodovat a hned taky zavadet,nyst zodpovednost za chyby a jejich napravu,stejne jako za uspechy.Tedy zadnej politik,zadna strana a vlada,zadnej prachac co si kupuje svou vuli...................Jenze samo se neudela a je potreba se to naucit,ovce to nezvladne nikdy,nemuze,je stavena aby rabovala ve stade a porvavala,skandovala,ale hlavne makala na pana a praskala na ostatni,taky ovcany!

     • roh v kouli napsal:

      Ale to, že já to někomu cpu jsi napsal ty. Až to budu někomu tzv. "cpát" bude to vypadat jinak. Zřejmě jsi si ani polovinu nepřečetl a v afektu jsi dle času střelhbitě odpověděl, jako že "trumfové eso". Polovina mého předchozího textu či oněch souvětí není ani od lidí tzv. pánbíčkářských. Jenže to, že tvůj mozek si to takto vysvětluje v rozmezí osmi minut je snad mou zodpovědností? Já nemám nic proti lidem ani jejich zodpovědnosti. Smysl psaného textu stejně tak jako obrazy a vše co naše smysly podněcuje je předat "něco" a napíšeš či nakreslíš to deseti lidem a každej to pochopí odlišně chápeš? Reakce typu di do zadku a potřebuješ lži a pak se ohánět mečem a ohněm. Smyslem tohoto světa je nějaký účel a jeho vzájemná působnost má na každého vliv a proto sem každý člověk přišel. Čili říct mám pro vás unikátní návod na super blahobytnej život (v tomto světě) je nesmysl z mého pohledu, jelikož to něco postrádá. A veškerá politická hierarchie byla je a bude ovládaná touhou po moci. Touha po moci bude vždy kamenem úrazu a vždy v dějinách byla. Jen se nasadí tón a čeká se až se stopa v písku usadí a vznikne jakýsi druh "normopatie". A to je důležité si uvědomit. Vše co budeme chtít svázat do norem a "zákonů" nás v budoucnu umrtví. Respektuji tvůj názor, ale moje vnitřní já se s tvým nemůže ztotožnit. Prostě to nejde, promiň. Nic a nikdo není pravdě či lásce blíž než naše vlastní srdce a to je pro mě svatý zákon. A to samé bych si přál i u jiných. Nechej si tedy své meče a ohně a přej lidem právo na vlastní cestu.

      • .lak napsal:

       Rétor jsi a dá se souhlasit v mnohém ale proud má zcela praktické náhledy na pravdy účelových pololží i když zavedených žel i ke svým škodám je mnoho na pořádky zdatných "papalů.

 3. proud napsal:

  "přej lidem právo na vlastní cestu"...........:-)))))))))))))))),a nepreju snad? A sam nemam pravo ty lidi upozornit ze ta jejich panbickarska cesta je cestou "do pekel"(samozrejme obrazne)? ;-).A prestan se kroutit jako had,ses panbickar? Ses! Takze plati co jsem napsal,ze jsi "pomylenej" co sedl na lep cirkvi makajici pro GP! Tecka,dal s tebou neminim ztracet cas.

  • roh v kouli napsal:

   Panbičkáře si ze mě udělal ty, podle vět které jsem napsal v jednom příspěvku zde? To vážně? Pochopil jsi, že některé texty jsou třeba od Krista, (einstein, Goebbles) který ani nebyl uctívač žádného náboženství? (viz. nebudete uctívat žádné chrámy a modly) Vzpomeneš si vůbec na nějaké jeho výroky o římu ap? Já nemůžu za to jak to chápeš. Ale automaticky mě kastuješ do nějakých svých šuplíků. Přečti si prosím ještě jednou můj první text a konkretizuj mi, kdo z autorů textu je uctívač nějakého náboženství? Pokud tě to tedy neobtěžuje. A prosímtě, můžeš mi laicky vysvětlit, jaký je rozdíl mezi srdcem a hlavou? Vysvětli mi to jako tupé ovci a "panbičkáři". Neobtěžuji tě tím doufám. A můj malý dodatek, tvůj nápad na to jak realizovat "svobodu" je dle mne obyčejnou lží. Do těch tvých tzv. pekel se jde právě cestou toho totálního humanismu, samolibosti a mocenských zájmů, jednáš jako žák osmé třídy, který se tu lidem, třeba třeťákům chlubí jaký je osvícenec a jak sou vlastně hloupí, když nechápou jeho poselství a jeho "učivo" (myšlen tvůj náhled na nový systém) toužíš po svatém sociálním a pracovním řádu, ale člověka s jiným pohledem na svět zesměšňuješ a nadáváš mu, aniž si byl napadán. Z mého úhlu pohledu je právě "tento" svět lež a vytvářet si dokonalejší iluzorní 89 rok v jiné barvě? Né děkuji. Vše co se momentálně děje už bylo dávno popsáno a napsáno a nechápu jak se třeba ty divíš tzv. "hlouposti" lidu a jejich tuposti. Ono je jednoduché přijít a nálepkovat a psát velkolepá gesta. Pro mě si farizejec za klávesnicí a myslím, že naše konverzace může být ukončena. Měj se hezky. Přeji ti hodně štěstí na tvé cestě tímto webem a v prosazení tvých spásonosných myšlenek.

   PS: Láska je trpělivá, laskavá, láska se nevychloubá a není domýšlivá.

 4. roh v kouli napsal:

  Nepíšu nic o mojí "svatosti" sám mi to nutíš svým pochopením psaného textu. Nikdy jsem to tu nepsal. (já tedy mohu chápat třeba tvůj text jako čistě politický a filozofický a rovnou utvořit šuplík o tobě jen na základě že píšeš o jakémsi hnutí) Cestu? Cesta je vždy začít na vlastním prahu. Světská moc "někomu" patří čili i tento celý "svět". Lze věřit tomu, že existuje smlouva, která je nepřekročitelná? Která udává, komu patří tento svět? Dovedeš si to připustit? (já tě k ničemu nenutím a ani ti svůj názor netlačím, jen píšu jak život chápu) Pokud věříš v nové lepší uspořádání a v jeho prosazení skrze nějaké hnutí, tak prostě věř, máš svobodnou vůli stejně jako víru v univerzální sociální systém v tomto světě. Snad jsem tě neurazil svým názorem a doufám, že to nepochopíš jako útok či snad vnucování mých myšlenek tobě.

 5. proud napsal:

  "......některé texty jsou třeba od Krista...."..........mas dost :-)))))))))))))))))))))))))))))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!