SHROMÁŽDĚNÍ OBČANŮ K VÝROČÍ POPRAVY ČESKÝCH PÁNŮ

SRDEČNĚ ZVEME všechny, kterým není lhostejné přepisování historie na

SHROMÁŽDĚNÍ OBČANŮ K VÝROČÍ POPRAVY ČESKÝCH PÁNŮ
Řeč bude také o Mariánském sloupu, symbolu národní potupy.

KDY: Od 13:00, neděle 21. června 2020
KDE: Staroměstské náměstí v Praze

104598837_157268755851840_6329349313197876520_n

Vystoupí: euro poslanec Ivan David
historička Marie Neudorflová
spisovatelka Lenka Procházková
za organizátory Eva Novotná a další…

Akci pořádá: iniciativa NE základnám ČR
11 Komentářů k SHROMÁŽDĚNÍ OBČANŮ K VÝROČÍ POPRAVY ČESKÝCH PÁNŮ

 1. Karel Filip napsal:

  Díky za tuto připomínku obrovské tragedie, která tenkrát potkala naši zemi. Ti, kteří prosadili Mariánský sloup nechtějí slyšet, že byl a je znamením nesvobody a útlaku pro velkou část našeho národa. (Katolická církev před Bílou Horou zdaleka nebyla většinová a náboženská svoboda u nás byla v tehdejší Evropě ojedinělá)

  • jak= napsal:

   Mariánský sloup je zejména znamením svobody od agresivní devastace luteránskými švédskými vojsky v zemích Koruny české (a nejen tam).

 2. prroud napsal:

  Me jenom neni jasny a zaroven me fascinuje ona starost o "cesky pany",kdyz se podivam na dnesni "pany",vsechny ty zmrdy bych postrilel! Takze vyjebani tech minulejch,by se melo slavit taky! Jediny co na tom vidim za rozdil je ze slo o "cesky" pany,jenze pro me pan jako pan,vsechno jsou to svine zijici z otroku,at uz jde o kohokoliv,jakoukoliv narodnost a podobne. Jenom proto ze zmrd byl cech a ja jsem taky,nebudu zmrda ani krejt,ani sanovat,patri mu kule do hlavy!

 3. Jarmila napsal:

  Pokud je pro někoho vítězství statečných obránců Prahy nad švédskými okupanty symbolem národní potupy, je KOLABORANT.
  To by si měl uvědomit Tomio Okamura, který postavil do čela kandidátky SPD do EP Ivana Davida. Kolaborantskou stranu volit nelze.

  • admin napsal:

   Tak to vidíte historii velmi svéráznou optikou. Navrhuji, jděte tam a promluvte si o tom s účastníky akce přímo na místě. Jsem zvědav, co vám na to řeknou.

   • Jarmila napsal:

    V roce 1648 Švédi obsadili a vydrancovali s pomocí zrádce Hradčany a Malou Stranu (rozkradli např. rudolfínskou sbírku). Na Staré a Nové Město se ale žoldnéřská rabovací sebranka nedostala, protože je Pražané s nasazením vlastních životů (219 jich padlo, 475 bylo raněno - včetně B. Balbína) zastavili. Na paměť tohoto českého vítězství a jako poděkování byl roku 1650 postaven na Staroměstském náměstí Mariánský sloup. Nápis na něm samotném to potvrzoval.
    Už je to srozumitelné?
    Pokud ne, tak ještě jeden příměr. Ideálním (jen o 3 století pozdější) je květnové povstání proti německým okupantům. Kdo chce ničit pomníky těchto hrdinů podle Vás také není KOLABORANT? Také Vám to připadá jako svérázná optika?
    Sám víte dobře (proto píšete, že jste na to zvědav), že s fanatiky se diskutovat nedá. Vědí, jak se věci mají, stokrát to bylo řečeno, ale stejně budou dál lhát.
    Ivan David jen rozbíjí SPD, s jejíž pomocí se dostal do EP. Bude někdo věřit, že SPD je antiimigrantská strana, když jednička její kandidátky v evropských volbách truchlí nad tím, že v roce 1648 švédští žoldnéři nemohli drancovat, znásilňovat, mučit a vraždit také na Starém a Novém Městě (jako na Hradčanech)?

 4. prroud napsal:

  Jinak jak to se sloupem vidim ja: Na co a jak myslis,to podporujes,u symbolu to plati dvojnasob,pomahaji vytvaret a zivit egregory! Kdo vidi ve sloupu neco pozitivniho,zivi pozitivni egregor,kdo negativniho,zivi ten negativni,kazdej si muze vybrat. To plati pro vsechny symboly,proto jsou vytvareny i s "povesti" jak se k nim mas stavet,povest a symbol dodava ten kdo vi jak to funguje,jinej kterej taky vi jak,si pod "negativnim" symbolem predstavuje pozitivni veci a tim ho pomaha nicit,nezivi negativni egregor!

  • Eschatolog napsal:

   možná ti nějaká pozvaná dívka udělá inventuru v egregorech, až ji pod tím falickým symbolem na staromáku sáhneš pod triko :-)

   • proud napsal:

    To uz opravdu nehrozi:-)). Tak blbej jsem byl dokud me ovladaly hormony,bohuzel.Jinak bych uz od mlada tem prodejnejm(naprosto kazda je prodejna,nebo se prodejnou stane, az na velmi vzacny vyjimky) devam jenom nakopaval rit a vic by me bylo nezajimalo,usetrilo by mi to kus zivota,nervy a nakonec i poradnej majlant!

 5. proud napsal:

  Pro me problem je stale a porad system a GP a jeho lzi,prekrucovani pravd a dejin ktery trva dost dlouho na to,abych neveril vubec nicemu z historie delasi nez je zivot posledniho primyho ucastnika ty ci ony udalosti a navic i kdyz ucastnika mam,musim stejne zjistit jakejma ocima onu udalost sledoval,takze opravdu nic jednoduchyho.Pak je celkem tezky se rozhodnout co vlastne oslavovat a ceho naopak litovat.Kdo si mysli ze GP nemel pod palcem spisovatele a kronikare,bude nejspis hodne velikym naivkou.

 6. kajmik01 napsal:

  Stejně je pikantní, že pro zachování kalicha si České království zvolilo německého vládce Fridricha Faltského a bojovalo v podstatě s společně s německými zeměmi proti Rakousku. Nejsem si jist, jestli by nás pod německým panovníkem nečekala ještě větší germanizace než pod Rakouským. Jiank sloup věnovaný hrdinným obráncům Prahy jde těžko vidět jako potupu naší země.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!