Pletení unijního biče na Babiše a Českou republiku

104491287_1051101791996998_7007099147596676744_nEvropský parlament bude dnes hlasovat o potrestání České republiky za Babiše. Mezi navrhovateli rezoluce v unijních papírech figurující jako „Česká republika“ jsou mezi sedmi navrhovateli dva z ČR: lidovec Zdechovský a Vrecionová z ODS. Zcela jistě mě nelze podezírat ze zvláštních sympatií k premiéru Babišovi. Nejsem ale jistě jediný, pro koho je vláda premiéra Babiše, nepříliš věrohodně slibujícího, že „bude líp“, rozhodně přijatelnější než „demoblok“ těch, kteří už „dokázali, že to dokáží“. O to ale nejde, mělo by platit „brácha nebrácha z hrušky dolů!“ Ale neplatí. Babiš sám je produktem podmínek jak před, tak i po Velkém sametovém převratu. Většina občanů se nechala přesvědčit, že si přejí kapitalismus. Mnozí jsou však překvapeni, že kapitalisté mají peníze, a ještě překvapenější, že mají velký vliv. Je to skandál, že máme premiéra ve střetu zájmů. Slušný oligarcha si na zprostředkování svého vlivu a dosažení prospěchu najme odborníky. „Politiku“ dělají oni, on dělá prachy. Pak je sobě prospěšný a pro veřejnost neviditelný.

Babiš se však rozhodl, že bude viditelným terčem a politiku bude dělat sám. A prachy taky. Dotace dostává jako jiní, kteří ovšem v konfliktu na první pohled nejsou, protože na to mají lidi, tedy lobbisty, členy důležitých výborů a komisí, politiky, úředníky, správce vlastního podnikání… Koho zaplatí, ten/ta je jejich. Sféra politiky je dobrá pro každého, kdo si touží vyrobit nepřátele. Každému nelze vyhovět, zájmy jsou protichůdné a hra má obvykle nulový součet.

Návrh usnesení Evropského parlamentu je zajímavé čtení. Dozvíme se, že Babiš je sprostý podezřelý, má majetek a vliv. Světe div se, že se miliardář nedá tak snadno ulovit. Rozhodně se nedočtete, že by byl usvědčen z nějakého trestného činu. Vše je „pravděpodobné“ a „potenciální“. S články v médiích se nakládá jako s důkazy.

Horší je, že dobráci Zdechovský a Vrecionová obviňují speciálně nejen Babiše, ale i Českou republiku z nepravostí, ačkoli jinde to není o nic lepší. A hlavně připomínají laskavý návrh auditorů, kteří chtějí uvalit na Českou republiku „finanční opravu“ ve výši asi 150x vyšší, než byla dotace na Čapí hnízdo. Takže naši poslanci si přejí, aby naše země přišla „za trest“ o velmi značnou sumu a stala se „čistým plátcem“.

PROTO BUDU HLASOVAT PROTI NÁVRHU USNESENÍ

Z podivné snůšky "odůvodnění" v návrhu usnesení EP vyjímám následující:

Návrh usnesení se odvolává na zjištěné „vážné nesrovnalosti“, vyslání kontroly v roce 2014, na dva články nařízení EP o různých evropských fondech, na stížnosti na střet zájmů v ČR, na stanovisko právní služby komise, na parlamentní rozpravu o korupci, na rozpravu o obnovení trestního stíhání předsedy ČR, na nález Ústavního soudu Pl. ÚS 4/17 (který na 105 stránkách vysvětlil, proč nezrušil některá ustanovení Zákona o střetu zájmů – tzv. Lex Babiš).

Návrh usnesení konstatuje, že nejvyšší státní zástupce obnovil vyšetřování, protože jeho ukončení označil za „nezákonné a předčasné“. Dále se konstatuje to, co všichni víme, že Andrej Babiš je skutečným majitelem Agrofertu. Vzhledem k tomu, že audit Komise stále probíhá a „dokud se situace nevyjasní“, byly jako předběžné opatření „zastaveny veškeré platby z rozpočtu EU…, které by mohly být potenciálně spojeny s uvedeným údajným střetem zájmů“. Babiš je také faktickým vlastníkem 30% soukromých sdělovacích prostředků v ČR. (To také není trestné, horší je, že se redaktoři veřejnoprávních medií chovají, jako by byla jejich soukromá).

Návrh usnesení „vítá obnovení vyšetřování…“, „odsuzuje potenciální situace střetu zájmů…“, žádá Komisi, aby „bojovala proti všem formám střetu zájmů“ a vyzývá jí, aby „vytvořila kontrolní mechanismus k zamezení střetu zájmů“ a „dbala na rychlé navracení dotací, které byly potenciálně vyplaceny neoprávněně“, vyzývá ji, aby „přijala vhodná opatření k ochraně rozpočtu EU“. Evropský parlament je „velmi znepokojen zprávami, které se v nedávné době objevily ve sdělovacích prostředcích“, že má Babiš stále kontrolu nad Agrofertem a trvá na tom, že „pokud by se střet zájmů potvrdil, nelze ho tolerovat“. Evropský parlament vyzývá Komisi aby „důkladně dohlížela na postup vyplácení plateb v ČR“. Je znepokojen, že „podniky koncernu Agrofert jsou schopny uměle přesouvat aktiva mezi dceřinými společnostmi“. (Proč by to právě v tomto koncernu mělo být jinak než jiných koncernech?)

Protože „auditoři zjistili vážné nedostatky ve fungování řídících a kontrolních systémů Evropského fondu pro regionální rozvoj v ČR, navrhli proto finanční opravu ve výši téměř 20%“.

Evropský parlament je „hluboce znepokojen právním rámcem v ČR, jež Nejvyššímu kontrolnímu úřadu nedává právo kontrolovat optimální využívání veřejných prostředků na regionální a místní úrovni...“ (To trvá 25 let…) Je znepokojen „znevažujícími poznámkami premiéra Andreje Babiše na práci NKÚ…“.

Atd., viz odkaz Návrh usnesení: https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/B-9-2020-0192_CS.html
15 Komentářů k Pletení unijního biče na Babiše a Českou republiku

 1. martin bareš napsal:

  Smutné, ale nepřekvapivé čtení. Svatoušek Zdechovský, prostě lidovec. Kráva z ODS, prostě kráva z ODS.

  A komunistka paní Konečná, se po "zralé" úvaze a poradě s vedením strany rozhodne - teď se podržte, nebo ne - ZDRŽET hlasování.

  "Zkrátka my komunisté vyčkáme jak se to vyvine, co kdyby tak, nebo onak. Hlavně nemít žádný názor, nenarazit."

 2. Jozef Glinsky napsal:

  Ano,moderny /slusny/aj nemoderny kapitalista
  kupi si armadu,policiu,tajne sluzby,alebo masmedia.
  Nikdy nejde na barikady,niekdy nejde krvacat vo vojne s mediami,proti tajnym sluzbam,proti cisarovi imperia.

  Babis si kupil len cast medii,CIA a MI6 mu to dovolili.
  Plati ich,aby na neho neutocili kazdy den,zakerne,podpasovo.

  Media,ktore plati Babis /aj na Slovensku HN/ su ako vsetky v imperiu,lisia sa len absenciou podpasovych utokov na Babisa.

  Babis je ako Trump - v boji s cisarom /Deep State/ krvopotne bije sa za stat a narod a narody Europy

  • proud napsal:

   To jsem netusil ze estebacky praskaci jsou az takovy vlastenci. Poslouchej,mas to vlastne v hlave v poradku?...............

 3. KONEČNĚ PIŠE GŘ TV A ŘEDITEL OHLUPOVADEL PRAVDU.NENI KOHO VOLIT

  Tuto pravdu vam každý řekne s odvahou i na ulici!
  Tak daleko to nami zvoleni prý "zastupitelé" dopracovali.
  Stali se nepotřebnými přiživniky,kteři nic jiného nedělaji než za vedeni strany SPD odhajlovávaji Komise politické policie,kde jsou ně připravovány dalši dobře nami zaplacené koryta,tak,aby se ANO stalo jedinou alternativou,ale veskrze prohnilou a smrdici zkaženosti nechutneho systemu CHUCPE!

  Jeden za sebe a tim i za všechny!

  • proud napsal:

   Neni potreba nikoho volit!Presne naopak! Zvoleno uz davno je,jedinej kdo muze do voleb a bejt zvolenej je celej narod!A to jednou provzdy,zadny dalsi "volby" nejsou uz nikdy potreba.

 4. SYSTEM CHUCPE SPALUJE JEDEN POLIT.SUBJEKT ZA DRUHÝM NA ŘADĚ JE SPD

  Ma li se SPD dostat do vlady a "osvědčit" se , musi zradit co nejvice svých voličů(CHUCPE).
  Už to začalo.
  Odsouhlasili si sva nová koryta v KPP tj komisi politické policie naporučené Jandou-Jourová(ANO).
  Nic špinavějšiho než cenzura snad neexistuje,je to navic proti zákonům a tento zbytečný orgán si ještě k tomu mame jako voliči platit.
  Neni divu.že tady začali mazat VŠECKO i České narodni zajmy a to pod špinavým proudem,no kdyby byl aspon z větrniků to by se z něho pyjáti potěšili!
  Ukradou vám svobodu,protestujete, zavřou vás jako za komančů do obrovského koncentračniho tábora zn ČR,kde musite snést ty nejhorši prasečiny a ještě byt označeni,že jste sami vinni,protože jste prý nezvolili "SPRÁVNOU STRANU"taková totiž neexistuje!!.
  Taktika spalováni zvolených stran je v plném proudu.
  TOP,ČSSD,ODS a dalši jsou postupně nevolitelni,pan Havel mél pravdu.
  Pokud budou voliči néco chtit, musi si to vybojovat sami,anebo taky ne!

 5. Leni napsal:

  Europarlament, stejně jako komise a Brusel, jsou slepí a hluší, oni si něco vytýčí a pak jedou jak kombajn. Babiš je všeobecně oblíben, dnes u nás nemáme politika, který by si dovolil vznášet námitky a myslet jinak než přikazuje EU a dělat vlastní politiku pro občany. Čím víc pojedou proti Babišovi, tím víc bude u lidí získávat a i kdyby se to zvrtlo tak, že by odstoupil, v předčasných volbách by vyhrál s ještě větším skóre. Přesto všechno si myslím, že zadlužení naší země, tj. schodek 500 miliard a následně dluh za fond obnovy EU v situaci kdy celosvětově krachuje ekonomika, dostane naši zemi do takové chudoby, že možná Babiš další volební období neustojí celé.

 6. proud napsal:

  S ovcanem po babisovsku a bude pet chvalu az si z toho pohoni :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))).Staci mu nejdriv poradne utahnout obojek a dat na drzku kosik,pak mu obetovat koblihu a robot jede jak po masle,jeste si chvali :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  • proud napsal:

   To je ta lidska "prirozenost"(nebo blbost?),ze si pamatuje ty koblizky a svinstva od minulejch po soucasny rychle zapomina...............ovsem nam "malejm dole" by je soud a po nem exekutor rychle spocital na koblizky nehledic..............co jste vy "lidi"? nade mnou za pitomce,to mi hlava nebere a nikdy ani nepobere...............

 7. roh v kouli napsal:

  Nejsou pitomci. Tvé myšlení je necitlivé, postrádá cit. Četl jsi někdy co je kali yuga? Pokud ano, nemůžeš označovat lidi pitomci, jelikož jejich poslání "být hlupáky a tupci" je na "odevzdání" energetickém (oni nechápou jak chránit svou energii) a úkolem "silných" je chránit ty, jež dosud nechápou či nedosáhli jisté přelomové úrovně vědomí. Nikdo není hlupák či pitomec. Vše je pouze o vědomosti či nevědomosti. (vědomí bývá též danajským darem-u nás pomyslný kříž na bedrech krista? Oni nevědí co činí...) Rok 2025 má být vrcholným vyústěním. Úpadek současnosti je vrcholem železného věku, jehož existence je přirozenost, přes kterou se musíme přenést. Hádat se, je hlavní motto této doby že? Hádat? Hada-dát? Nic se neděje jen tak. O čem lze v současné době diskutovat je přesné stanovení přechodu epoch v čase. Zemská osa kolísá a to vyvozuje kmity v podobě přechodu, kdy rok 2025 nemusí být "pevný" bod, nýbrž se to může týkat klidně i desetiletí, jelikož přechod je v kontextu celé epochy lidstva jen zrníčkem či desetinkou. Deset let sem tam, v globálním pohledu žádná míra. Co stojí jistě za pozornost je Pluto v Kozorohu. Tzv. Hadový týden. Končí v roce 2024? Pro dnešní vědce? Jsme "hloupí", (ach ten rozum-rozum-néé) nicméně co chceme chránit? Hloupost, chytrost nebo lidský život? Lidský život se totiž dá tvořit a uvědomovat a to je základní kámen lidskosti. (veškerá moudrost světa je pro .koho.. bláznovstvím?) Odložme dohady politické a vnímejme se jako komplexní organismus a snažme se pochopit procesy, které se právě odehrávají jako "důsledky", které je třeba překlenout. Co jistě stojí za zmínku je i tzv. 7 mudrců (saptarši) již mají údajně být nosníkem "přechodu" na tzv. zlatý věk. A ano, byť se ti nelíbí téma náboženské, toto je jen odnož hinduismu, protože to samé nazývají všechny civilizace, či náboženství, jen "jinak". Co je tedy hlavním měřítkem či motivem ke stmelení nás? Spory a politika to nikdy nebudou, ty vzniknou až po "přechodu", jelikož budou řízeny vypočítavostí a kalkulem, což je synonymum ovládání a mocichtivosti, která je pomyslným ocelovým závažím přikovaném na naší vlastní noze a brání nám v naší vlastní "meta-mor-fóze".

  • proud napsal:

   Vis proc Slovani pravdepodobne "intelektualne" a pak i "fyzicky" vladli planete? Protoze umeli nakladat s tou tvou "citlivosti" a srali na vsechny cirkve a nejaky cizacky kali picoviny! Vedeli kdy je mozny ,nebo i nutny jednat s citem a kdy je lepsi nabodnout vola na kul! Tim ze se z nich stali precitlively baby a tim otevreli cestu ke svymu zpitomeni a zacli koukat po nejakym bohovi a podvrzenejch ucenich a virach se dostali tam kde jsou,do riti,do ovci riti!

  • proud napsal:

   Evidentne ve svejch indickejch hindi zalibach postradas ceskej vyklad vyrazu "precitlivelost".........tou se vyznacuje i hodne pobouchanejch slunickaru,krome tech co to jen hrajou na rozkazy zezhora...........

 8. Jan napsal:

  Bicovani Babise je bicovanim Ceska. Odkdy se ohlasuje o vine nekoho v inkvisicnim tribunalu zvanem EU parlament? Proc o tom nerozhoduji soudci a zakony v radnem procesu? Nedoslo vam Cesi jeste, ze to nadavani Babisovi do zlodeju opozici a jeji zalovani na Cesko a Babise do Bruselu plus neustale slehy EU parlamntu maji za cil odstraneni Babise?
  Potrebuji premiera neumetela, kejvala, ktery se bez tlumocnika nedomluvi a nebude delat problemy. Eurohujera, nekritickeho k rozhodnutim EU, natoz aby byl v opozici k nesmyslum EK.
  Ta prolhanost a pokrytectvi EU, jejich snaha nam skodit, kde se da uz musi skoncit vystoupenim z EU! Cim drive tim lepe. Jenom tak budeme moci nezavisle celit invazni vlne smazek do Evropy! K tomu musi napomahat i armada, proto vystoupit z NATO a ukoncit vsechna zahranicni pobyty nasich vojaku v zajmu USA za nase penize!

  • proud napsal:

   Neco ti povim,abysme si nalili cistyho vina. Babis je siozidovskejkreten a arcizlodej! A me je uplne srdecne u prdele jestli sedi nejaky EU nebo nesedi,pro me je dulezity jestli sedi nasi zemi a narodu,na to kdyz se zeptam,odpoved je jednoznacne ne,tim jedinym se ridim,EU mi muze vylizat prdel! Bojuvky mezi EU a Babisem jsou jejich zalezitosti kdo sebere nam nakradeny prachy a majetky,takze jsou nam ukradeny tak jako tak! Jestli si nesedej,nehodlam poskozovat svou zem nejakou volbou "mensiho zla",zlo je zlo,amen!

   • proud napsal:

    Obecne to znamena ze je mi uplne srdecne u prdele kdo me okrada a nici zemi a narod,jestli nejakej cizej Babis co se prisral az zpoza Slovenska ze zidovsky rodiny na kraji Ukrajiny,nechapu jak se vubec takovej element mohl dostat do cesky vlady, nebo nejaka samovyhlasujici se a nezvana EU! To mi nic nevrati,ani nezlepsi,at je to ten,nebo onen!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!