P.C.Roberts, Paul May: Klasická hudba se ruší

french-classical-musicUSA: Je klasická hudba „privilegiem“ pro bílé a Asiaty? V rámci současného všeobecného úpadku USA je klasická hudba mnohými kritizována za to, že je až příliš bílá. Paul May, profesor univerzity v Montrealu k tomu poznamenává: Klasickou hudbu dnes odsuzují za to, že neodpovídá rozmanitosti americké populace. Jisté jevy, i když ne příliš publikované a spíš nenápadné, prozrazují hluboké přeměny, které se v naší společnosti odehrávají. Jde např. o pokles zájmu o klasickou hudbu dnes už nepřehlédnutelný. V konfrontaci s tímto poklesem, který v USA probíhá už léta, je dnes klasická hudba navíc obviňována i z toho, že neladí se stále rostoucí různorodostí americké populace. A to až do takové míry, že se v dlouhodobém horizontu její další přežití stává otázkou ano či ne. Sociologicky pak jedna z hlavních kulturních činností elity země už od času jejího vzniku stojí dnes před doslova existenciálním problémem: Buď se změní nebo zanikne.

Studie Nadace pro umění oznamuje, že počet dospělých, kteří navštěvovali hudební koncerty klesl z 13 procent v roce 1982 na 8,6 procenta v roce 2017. Mezi roky 1982 a 2002 pak počet posluchačů koncertů klasické hudby v kategorii lidí pod 30 let poklesl z 27 procent na 9 procent. Což je doprovázeno poklesem počtu amerických hudebních amatérů. V roce 1992 hlásilo 4,2 procent Američanů, že hraje na nějaký hudební nástroj, ale v roce 2008 takovýchto amatérsky muzicirujících Američanů byla už jen 2 procenta.

Zatímco se země stále pyšní světově proslulými orchestry jako jsou ty z Chicaga či z Los Angeles, zůstává otázkou, jak dlouho si svoji výkonnost za popsaných poměrů udrží. Důvodů dělat si těžkou hlavu je dle hudebních publicistů hned několik: Jde o ekonomický model založený téměř výhradně jen na podpoře z privátních zdrojů, pokles úrovně hudební výchovy na školách a konkurence jiných hudebních forem oblíbených mladší generací.

V konfrontaci s touto situací se klasické hudbě dostává rady, že se k novému vzestupu musí vzepjat sama a vlastní silou.Což je ovšem problém, z nichž největší je ten, že klasická hudba je dnes v USA všeobecně považována za „příliš bílou“. Podle zprávy vydané Ligou amerických orchestrů v r. 2016 představují černoši jen 1,8 procenta a Latinoameričané jen 2,5 procenta amerických orchestrálních umělců. Navíc pak velká většina hudebních děl orchestry hranými jsou díly evropských skladatelů, což se považuje za nedostatečně „inkluzivní“. Deník the San Francisco Chronicle si např.nedávno posteskl, že městský symfonický orchestr bude v příští sezóně hrát téměř výhradně jen díla bělochů.

Příliš bílá a příliš stará a nedržící krok s dobou, to jsou obvinění, jež jsou házená na hlavu klasické hudby v USA a budou sílit v souvislosti s demografickým vývojem v zemi. Úřady odhadují, že etnické minority v USA se stanou v populaci většinou zhruba v polovině tohoto století a 45 procent této nové většiny budou převážně mladí lidé.

Už dnes však časopis New Music USA píše: Klasická hudba je neodmyslitelně rasistická.

Zdroj: https://www.paulcraigroberts.org/2020/06/22/classical-music-is-being-cancelled/
5 Komentářů k P.C.Roberts, Paul May: Klasická hudba se ruší

 1. .lak napsal:

  Nasáčkují vám do €araboafriky lágru domorodců milí "indiáné úžeři své vystrkané a budete mít právo jim zabezpečit potřeby úmluvami. Na které vy berete hypotéky v trhu nezajištěných na rozdíl od nich.

  Šejkspír by řval smíchy a takovou frašku by nepsal i když podle jeho dýmky bafal kde co za drogy ale protože znal tehdy funkční zákony pro místní kdy politruci tržníků je v čase dnes pro lidské st(zd)roje zrušili. :lol:
  https://www.youtube.com/watch?v=R_MB2ISLptU

 2. Jan napsal:

  Metoo debilum proslo, zensky si tim samy ublizily a ty moudre si to uz uvedomuji. Zensky rady chlapy vydiraji, mam zkusenost. Ted chteji bileho muze videt pribiteho na krizi namisto Jezise a vsechny Jezise, protoze byl bily odstranit. Zanedbatelna mensina parazitu a kriminalniku terorizuje bile za potlesku medii. Az se bili nastvou, tak se budou divit. To same s bodanim bilych a znasilnovanim bilych zen muslimy.
  Merkelovou to taky semele, nebojte se. Je puvodcem bordelu v Evrope a zakladetelkou Islamskeho statu EU.

  • prroud napsal:

   "Merkelovou to taky semele,"........ono to semele vsechny,pokud driv neumrou sami,pro me je ale problem ze to semele nekoho kdo ma nakradyno a ulito,nebo jeste lip,nakradyno,ulito a jeste si to stacil i uzit a pro takovy je pro me ono "semleti" naprosto nicim,proste si svine pomohly a uzily,jinejm poslapaly stesi,a to milionum...........a prakticky se jim vlastne nic nestalo,na stary kolena se nam muzou v klidu vysmat a ani nepouslouzej jako odstrasujici priklad dalsim zlodejum non plus ultra!!

 3. prroud napsal:

  Co je uplne absurdni je,ze po sobe ty tvoje zmatecny a protirecici si zvasty nectes,vem si prasek co ti napsali v Bohnicich a tahni plist kosiky,debile!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!