Přehled zpráv – RusVesna 23.6.2020

pvo_pancir_raketa1; Na ruskou základnu v Sýrii proběhl masový útok neidentifikovaných dronů. V noci na dnešek jednotky protivzdušné obrany sestřelovaly jeden nepřátelský dron za druhým.

2; Rusko zahájilo vývoj schématu pro první misi zaměřenou na vystoupení na povrch Měsíce. Nedávno probleskla informace, že vystoupení ruských kosmonautů na povrch přírodní oběžnice Země je plánováno na rok 2030.

3; Macron znovu promluvil o mozkové smrti NATO. Turecká fregata u pobřeží Libye odmítla splnit rozkaz o kontrole nákladu.

4; Zoufalé mlčení, Proč porošenkovská média ignorovala, že jejich šéfa hodili přes palubu? Levyj bereg, Pjatyj kanal, Prjamoj, UP, NV – ani slov. Obozrevatěl se zmohl pouze na video písečného vodopádu.

5; Na ruské antarktické stanici došlo k požáru. Informuje o tom Arktický a Antarktický vědecko-výzkumný ústav.

6; Pandemie koronaviru jen nabírá na obrátkách. Následky budou citelné po desetiletí, straší WHO. Šéf Světové zdravotnické organizace prohlásil, že pandemie koronaviru nadále narůstá.

7; Zelenskij chce v nejbližší době svolat normandskou čtyřku bez ohledu na pandemii. Přišli jsme v rámci minského formátu s výzvou zastavit palbu. Nyní je daleko více důležitých výzev.

8; Lukašenko zadal „železobetonový“ úkol běloruskému obrannému komplexu. Informoval o tom sám Lukašenko během setkání s vojáky 38. Brestské samostatné gardové výsadkové brigády. V zemi je třeba zvyšovat výrobu různých druhů zbraní od střelných zbraní po nejmodernější rakety.

9; Vzbouření ukrajinští vojáci vedou palbou po vlastních jednotkách a připravují velení o spojení. Vyplývá to z pravidelné zprávy o vojenské situaci v Luganské republice.

10; Na Ukrajině opoziční politik udělal to, čeho nebyla schopna centrální vláda. Ukrajinský opoziční politik Vadim Novinskij zajistil materiální pomoc rodinám 43 lékařů, kteří zemřeli na koronavirus.

11; Černý majdan a vězení. Policista, který udusil George Floyda, je v epicentru dalšího rasového skandálu. Z personálu vězení, kteří přicházejí do styku s Chauvinem, byli odvoláni všichni „barevní“.

12; Ostuda v Kyjevě, čest a sláva v Lugansku. Na rozdíl od Kyjeva v Lugansku důstojně proběhly akce na počest skutečných hrdinů Velké Vlastenecké války.

13; Přivlastnili si cizí. Putin pokáral postsovětské republiky. Ruská federace dlouhá léta zachovávala mlčení ohledně drzých obvinění z řady postsovětských republik podporovaných Západem. Mimo jiné se zmínil, že by bylo správné, kdyby při rozpadu Sovětského svazu bývalé republiky opouštěly SSSR jen s tím, s čím do něj vstupovaly. Odešly však i s „dárečky“, které dostaly až za trvání SSSR, mimo jiné s velkými tradičně ruskými teritorii.

14; Zelenskij se chystá odebrat Rusku území. Ukrajinský prezident nadále blábolí nesmysly o získávání ruských teritorií. Nejsměšnější na tom je fakt, že přitom spoléhá na sílu svých západních spojenců.

15; Nové informace o vakcíně proti COVID-19. Zatímco Západ vše tají, Rusko pracuje. Ruské a západní metody se v mnohém vzájemně odlišují. Rusko pracuje zcela otevřeně, na Západě vzájemně soupeří a spoléhají na to, že kdo přijde s vakcínou jako první, získá nemalou moc.

16; Odebrání ruského jazyka mění Ukrajince v idioty a otroky. Vyplývá to ze slov důstojníka SBU. „Dekomunizací“ a rusofobií Ukrajina světlé zítřky rozhodně nevybuduje. Co zbude z ukrajinské vědy a kultury, odečteme-li vše ruské?

17; Byla zveřejněna příčina dlouhého vyhasínání epidemie COVID-19. Z průzkumů mezi Rusy vyplynulo, že 30% lidí se k COVID-19 staví skepticky a kašlou na opatření sociální distance, roušky, karantény a další ochranná opatření.

18; Kyjev prohlásil, že se nechystá obnovovat železniční spojení s Ruskem. Převážná část spojení byla přerušena ještě dávno před vypuknutím epidemie koronaviru.

19; Vědci vyvracejí mýtus o tom, že viry jen škodí. Kdyby v jeden moment zmizely ze světa všechny viry, život na planetě by se zhroutil během dvou dnů.

20; Obama byl připraven smířit se s připojením Krymu k Rusku, tvrdí John Bolton ve své knize „Místnost, kde se to stalo: Paměti z Bílého domu“.

21; Čína zahájila přípravu na odpojení dolarových plateb. Dnes řada médií informovala o konci obchodní dohody mezi USA a Čínou. Trump tuto informaci ale později dementoval.

22; Na Ukrajině se zpřísňuje karanténa. V Zakarpatsku bude zavedena doba pro důchodce. Každá oblast postupuje trochu jinak. Jen deset oblastí může zahájit druhou etapu oslabení karanténních požadavků.

23; Lukašenko odpověděl opozici na invektivy „Saša 3%“ a „Kníratý šváb“. Máte-li nějaké problémy, sem s nimi. Nikdo kromě mě je nevyřeší.

24; Boj nacionálních egoismů. Kdo získá vakcínu, získá i moc. Místo toho, aby se státy v těžkých dobách pandemie semkly, zahájily nelítostný konkurenční boj o vakcínu proti koronaviru.

25; V Rusku je už téměř 600 tisíc nakažených. Za posledních 24 hodin přibylo 7.425 nových případů. A umírají další lidé.

26; Trump obvinil Obamu z vlastizrady. Nynější americký prezident má vůbec dost složité vztahy se svým předchůdcem.

27; Vzrostl počet obětí výbuchu domu v Kyjevě. Byla nalezena těla dalších dvou mužů. Práce na místě události pokračují.

28; „Turecký proud“ se na týden zastavil, jde o provedení diagnostiky a nutné údržby a oprav. Obě větve plynovodu budou zastaveny od 23. do 29. června.

29; Zastavte nucenou ukrajinizaci. Medvedčuk se obrátil na Zelenského. Ochraňte ruský jazyk a jazyky dalších národnostních menšin.

30; Bude Whelan vyměněn za Buta a Jarošenka? Paul Whelan odsouzený za špionáž nebude proti rozsudku podávat opravný prostředek. Moskevský městský soud uznal Američana vinným ze špionáže a odsoudil jej k 16 letům vězení s přísným režimem.

31; Bývalý kirgizský prezident byl zbaven všech titulů a byl odsouzen na dlouhá léta do vězení. Během zatýkání Almazbeka Atambajeva v srpnu 2019 kladli jeho stoupenci aktivní odpor policistům.

32; Západní Ukrajinu sužují velmi silné záplavy. Podobnou situaci tu měli před téměř deseti lety. Byl vyhlášen mimořádný stav.

33; Stává se z nás Bělorusko. Ukrajinský minstr byl vyslechnut jako svědek v případu miliardových zpronevěr. Bývalý ministr infrastruktury Vladimir Omeljan je přesvědčen, že případ je politickou objednávkou nynějšího vedení země.

34; Prokleté místo. Na Ukrajině znovu spadl most přes vodní nádrž. Jde o již třetí pád jednoho a téhož mostu za poslední měsíc. Jednou spadl původní most, dvakrát pak provizorní pontonový most postavený vedle.

35; Zelenskému nedůvěřuje 50% občanů Ukrajiny, 41,3% buď zcela nebo spíše důvěřuje. Ještě hůř jsou na tom vláda, Nejvyšší rada s 54,3% resp. 55,4% nedůvěrou. Národní bance nedůvěřuje 44,5% obyvatel.

36; V Kyjevě jsou likvidována unikátní zdravotnická zařízení. Zoufalí lékaři vyšli do ulic na protestní akci v bílých pláštích a maskách.

37; Putin mi zaryl nehty do kolena a pohrozil válkou, tvrdí Saakašvili. Bývalý gruzínský prezident barvitě líčí hrůzy summitu SNS, který měl možnost navštívit v roce 2006.

38; Deset let vězení! Dávejte si bacha! Trump vyhlásil tvrdou válku vandalům. Toto rozhodnutí schválil poté, co skupina demonstrantů se pokusila povalit sochu sedmého prezidenta USA Andrew Jacksona.

39; Byla zveřejněna téměř hodinová výzvy Vladimira Putina k Rusům. Nešlo o přímý přenos. Záznam byl vysílán s několikahodinovým posunem.

40; Jak Ukrajinci hodnotí zákaz ruských informačních zdrojů a sociálních sítí? Zelenskij podepsal výnos o prodloužení blokování navzdory svým předvolebním slibům. Pes 50% Ukrajinců považují za chybu zákaz ruských televizních stanic, filmů, internetových stránek a sociálních sítí na území Ukrajiny. Považují to za omezování občanských práv.

41; Teď vnímáme čas trochu jinak... Putin v rámci svého vystoupení promluvil o složitém období v životě Rusů.

42; Pro blbce se zákony nepíší. Policie nebyla vpuštěna do budovy Nejvyšší rady, aby mohla pokutovat poslance za nedodržení podmínek nařízených v souvislosti s epidemií koronaviru.

43; Jste prostě hajzlové... Zelenskij se účastnil internetové diskuse řidičů kamionů a hned jim vynadal. Kamiony na Ukrajině jsou zpravidla velmi přetížené a likvidují tak povrchy už tak špatných silnic. Kontroly jsou neúčinné, protože se řidiči vzájemně informují, kde probíhá převažování. Těm místům se pak úspěšně vyhnou.

44; Putin navrhl zvýšení daně z příjmů fyzických osob a peníze pak poslat na léčení dětí. Vladimir Putin poznamenal, že pandemie koronaviru odhalila neřešené problémy.

45; V Charkově lékaři již odmítají léčit nemocné s koronavirem a hromadně dávají výpovědi. Prakticky už nemá kdo pracovat v charkovské nemocnici zvané výstižně „černobylská“.

46; Ve francouzském senátu se vyslovili pro zmírnění protiruských sankcí. V úterý se ve formátu videokonference konaly rozhovory předsedy Rady federace s předsedou francouzského senátu.

47; Putin podepsal výnos o sociálních dávkách rodinám s dětmi do 16 let. Tato podpora se bude týkat 28 milionu dětí.

48; Nacházíme se na pokraji katastrofy. Saakašvili varoval před hrozbou hladomoru na Ukrajině. Neměli bychom se teď tvářit, že nám nic nehrozí.

49; Armáda Doněcké republiky se pomstila za smrt civilního obyvatele. V důsledku adekvátní odpovědi obránců Republiky na pozice ukrajinských ozbrojenců utrpěl nepřítel ztráty.

50; Střelba, kameny a vejce. Nacisté zaútočili na „sluhu národa“. Jeden z představitelé „Nacionálního korpusu“ oznámil, že „aktivisté“ si jen chtěli pohovořit o návrhu zákona o zvláštním statusu Donbasu.

51; Doněcké ministerstvo státní bezpečnosti odvrátilo teroristický akt a zmařilo plány ukrajinských diverzantů mezi kontrolními stanovišti Marjinka (Ukrajina) a Alexandrovka (Doněcká republika).

52; Dva poslanci za „Sluhu národa“ David Arachamija a Alexandr Kornijenko zapomněli, že nejsou vypnuté mikrofony a vesele pomlouvali svou kolegyni Irinu Alachverdijevovou. Hodnotili, její postavu, vzhled i sexuální výkonnost. V té souvislosti zmínili i prezidenta Zelenského.

53; V Kyjevě ležel nahý muž tři dny v křoví kvůli zranění. Informuje o tom tisková služba hlídkové policie.

54; Síly protivzdušné obrany odrážejí útoky na Sýrii. Informuje o tom agentura SANA.

55; Velký úspěch: V USA informovali, kdy Polsko dosáhne energetické nezávislosti na Rusku.V úterý na tiskové konferenci o tom mluvil vysoce postavený zástupce administrativy USA. Plnou nezávislost na Rusku předpovídají už od roku 2022.

56; Trump o Ukrajině: Nechci mít s Ukrajinou nic společného. Píše o tom John Bolton ve své knize pamětí, Donald Trump na to reagoval, že autor by za zveřejnění svých pamětí měl jít do vězení.

 

Zdroj: https://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo i v této nelehké době chtěli finančně podpořit překládání každodenních informačních přehledů, můžete tak učinit na účet číslo

63127359/0800

Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
3 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna 23.6.2020

 1. .lak napsal:

  Dám to jsem protože tam má rajtovák brutopýr free zónu przniče a ostatní "dárečka na ae. :lol:
  Vladimír D.
  Upřímně řečeno, jméno toho zpěváka mi nic neříká, ani bych nevěděl že existuje, kdyby o něm Aeronet nenapsal. A po 14 dnech si na něj už opět nevzpomenu. Nechápu, proč se na takové blbosti díváte, nebo na satanské obřady o jakých výše píše pan Radek, případně na Aeronetu také diskutovaný ceremoniál OH v Londýně. Proč se člověk dá dobrovolně debilizovat a hypnotizovat jako ptáče hadem? Nepochybuji, že jde o prediktivní programování, podvědomě to očekáváte, přesněji máte to očekávat, ačkoli na vědomé úrovni tomu sdělení nerozumíte. Protože jste víc vědomí, než tělo, přesně tohle do si života přitáhnete. Takový Zákon přitažlivost naruby, živený strachem a tušením něčeho zlého, které se vám ukládá do podvědomí.

  Přitom manipulovat s vámi nemůže nikdo a nic, jen přes strach a vaši připoutanost. Máte být připoutaní k hmotě, aby vaše vědomí věřilo, že je hmotou. Ale není. Je totiž jenom jedno Vědomí, které vytváří všechno co existuje, a všechno to existuje v něm. To Vědomí je i vaše vědomí, to jste opravdu vy. Ve skutečnosti se vám, tedy tomu, čím opravdu jste, nemůže stát nic. Přestože život někdy bolí. Skončí jeden příběh, tak jako film, a začne druhý. Nebo případně už nezačne žádný, když zůstanete tam, odkud jste přišli a kde ve skutečnosti stále jste. To je to, co jste měli zapomenout. Jakmile si vzpomenete, Temná Noc už navždycky skončí. To je největší problém těch, co ji mají rádi.

  2 OdpovězČvn 24, 2020 21:14
  .lak
  Návštěvník
  .lak
  Jo, to je o tom jak se petříček němcovi chlubil že mladá generace benešovi dekrety nezná. A kdo nezná historii pochodí si v ní znovu a taky možná dojde s trh án na konec. Hypoteticky se zreinkarnuje a zase udělá stejné chyby a bude se točit v pekle nevědomostí na věky. Z původní bible ty pasáže reinkarnací zcenzurovali protože by pojišťovna na život věčný přišla o kšeft a odpustky trhu.
  http://www.nwoo.org/2020/06/23/p-c-roberts-paul-may-klasicka-hudba-se-rusi/#comments
  http://smit.wz.cz/zrcadlo/view.php?cisloclanku=2016050001

  Výheku kopuluj si ve druhé třídě jednoduchých holých vět slabikáře na děti, kádrováku deviantní.

  0OdpovězUpravČvn 25, 2020 0:02

 2. .lak napsal:

  :lol: Podivuhodný boot robotí mandarin je tam jak žába na prameni a na jeho soplání tedy dávám reakci sem.

  brutopýr
  Hele, ty hnoji, ten tvůj smrad si běž vypouštět se Šlakem na ten jeho plačkový šmůz, tam už toho Šlak na brutopýra nablil. Můžete si notovat, vypatlanci. :-DDDD

  1OdpovězČvn 25, 2020 17:24

  .lak
  Nemáš ani soudnost natož intelekt suchý zipe s háčkem a “přítulo.
  Je to o postojích a názorech a to je to co ty nemáš čím pobrat hulvátský slabikáři a nad možnostmi se dostat přes laťku bez rozumových a rozlišovacích schopností a brečíš vzteky že si neakizmetkuješ všude rozkopulovaný bambulo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!