Přehled zpráv – RusVesna 25.6.2020

massovaya_draka1; Polští řidiči kamionů v Německu surově zbili Ukrajinské řidiče. Polská policie nevyloučila pokus o vraždu, když viděla vážnost sporu a útoky na ukrajinské řidiče.

2; Nacisté zbili ukrajinské vojáky, protože je považovali za stoupence Anatolije Šaríje. Policie byla přivolána, ale informaci se snaží zamést pod koberec, prohlásil Šarij.

3; Krev lidí, kteří překonali koronavirus, se prodává v Pákistánu na černém trhu. Pákistánští lékaři popsali dohody mezi příbuznými těch, kdo se nakazili koronavirem, a rodinami, kde koronavirus již překonali.

4; Rusko a Bělorusko mohou obstát jen společně. Proč Lukašenko přijel do Moskvy? „Luka“ přijel do Moskvy na Přehlídku a Putin ho vřele přijal. Setkali se dva skuteční státníci.

5; Čestný host z Donbasu přihlížel přehlídce z tribuny a přijal i blahopřání od prezidenta. Alexeji Kužilnému se splnil sen znovu vstoupit po 75 letech na Rudé náměstí. Poprvé tam vstoupil v roce 1945 jako člen divize Rudého praporu operativních vojsk F. E. Dzeržinského.

6; Situace na Ukrajině je daleko složitější než na první pohled: Zbídačení lidé ve zbídačené zemi ždímají poslední kopejky. Lesy jsou vykácené a nejsou peníze na opatření proti sesuvům půdy po letošních záplavách.

7; Politické dobrodružství Trumpa a Dudy zničí evropský bezpečnostní systém. Z vojenského hlediska bude Trumpovy plány těžké realizovat do září.

8; Když ustupovali před svými vlastními spolubojovníky, projeli ukrajinští vojáci až na kontrolní stanoviště armády Luganské republiky. Skutečný nepřítel ukrajinských vojáků je uvnitř jejich vlastní armády.

9; Zjuganov: Musíme spolupracovat na obnově naší země. Základem je víra, spravedlnost a svrchovanost. Jeho slova zveřejnila tisková služba Komunistické strany Ruské federace.

10; Cynický plán Kyjeva: Co nejvíce peněz za Boeing sestřelený v Íránu. Kyjevský režim se snaží co nejvíce vydělat na tragédii svých vlastních občanů.

11; Svět na cestě ke katastrofě. Hlavní poselství Putinova článku je orientováno do budoucna. Politolog Sergej Michejev ukazuje na nebezpečnost americké politiky, která se snaží doslova za každou cenu udržet nepřátelství mezi Evropou a Ruskem.

12; Konec Ukrajiny. Byla předhozena na roztrhání. Odborníci se shodují, že Zelenskij promrhal možnosti své parlamentní většiny. Ukrajina postrádá všechny základní atributy státu: Stabilní hranice, jednotný národ, společnou ideu, nezávislou politiku. Politický systém na Ukrajině je dokonale adaptován na řízení zvenčí.

13; Na to existuje jediná a nejlepší odpověď: Vysoká účast při hlasování. Nevládní organizace financované převážně z USA se snaží zmařit hlasování o změnách ruské ústavy.

14; Herec Michail Jefremov je připraven se postarat o nezletilé příbuzné Zacharova, kterého svou extrémní nezodpovědnosti připravil o život.

15; Lékaři v Rusku zaregistrovali neočekávaný následek povinného nošení roušek. Prudce poklesl počet pacientů s nejrůznějšími, převážně pylovými alergiemi.

16; Zítra Putin a Macron projednají téma Ukrajiny. Prezidenti Francie a Ruské federace uskuteční společnou videokonferenci.

17; NA USA se řítí další katastrofa, tentokrát přírodního charakteru. Písek ze Sahary vytvořil mračno, které se přesouvá přes Atlantik a dopadne na jižní státy USA.

18; Ukrajina „zasadila ránu“ ruskému kosmickému projektu. V dubn u generální ředitel Lavočkinova ústavu Vladimir Kolmykov prohlásil, že spuštění observatoře se plánuje na rok 2030. Ukrajina a Itálie odmítly svou účast na vytvoření astrofyzikální observatoře Gamma-400.

19; Nedaleko Nižního Novgorodu byl odhalen Stalinův pomník. Ve městě Bor v Novgorodské oblasti se včera konalo slavnostní odhalení pomníku soudruha Stalina.

20; USA vyčlenily Ukrajině pro příští rok 125 milionů dolarů na nákup smrtících zbraní. Je to o 75 milionů více než na rok 2020.

21; Japonsko odmítlo rozmístění americké protiraketové obrany. Informoval o tom japonský ministr obrany Taro Kono.

22; Skandál IKEY s karpatskými buky: objevila se reakce nábytkářského gigantu. V reakci na obvinění, že vyrábí nábytek z nezákonně těženého buku z Karpatských hor, společnost prohlásila, že prověří veškeré dodavatelské smlouvy.

23; V Rusku je už 614 tisíc nemocných koronavirem. Za posledních 24 hodin je nových případů opět více než vyléčených pacientů.

24; Prezident Kosova byl obviněn ze zločinů protilidskosti. V obviňujícím materiálu se mluví o zhruba stovce vražd, na kterých se kosovský lídr osobně podílel.

25; Neonacisté zahájili slíbené politické pogromy v Charkově. Jsou hlášeny první oběti. Nacionální korpus a Kancelář prezidenta Ukrajiny se rozhodly vraždit, píše Anatolij Šaríj.

26; Srbský ministr informoval o ukrajinských banderovcích. Ukrajinské velvyslanectví mluví o „zesměšňování památky padlých“. Ukrajinští diplomaté vyzvali srbského ministra Nenada Popoviče, aby nechal na pokoji ukrajinskou historii. Slova, která vzbudila na ukrajinské straně bouři nevole, zněla: „Ti, kdo se postavil ve Druhé světové válce na stranu nacistů, se nyní snaží, aby vypadali jako oběti“. Míněni byli nejen ukrajinští banderovci, ale také chorvatští ustašovci a albánští ballisté.

27; Nad velvyslanectvím USA v Moskvě byly vyvěšeny vlajky homosexuálů. Tímto způsobem američtí diplomaté evidentně oslavují „měsíc hrdosti LGBT“, který se koná v červnu.

28; Zachar Prilepin vyjádřil nesouhlas s pronásledováním příslušníků Nacionál-bolševické strany, která je v Ruské federaci zakázána. Čeljabinští „nacbolové“ jsou vězněni za to, že se pokusili poničit pomník českých bělogvardějců jako odpověď na demontáž Koněvovy sochy v Praze. Prilepin říká, že není příznivcem jakéhokoli vandalismu, ale odpovídat na bourání našich pomníků bouráním těch jejich znamená, že klesáme na úroveň českých barbarů. Připomněl, že příslušníci Nacionál-bolševické strany bojovali za „ruský svět v době, kdy Jelcin totálně rozvracel Rusko. A pronásledovat někoho za znak se srpem a kladivem? Není třeba dovádět to do takovéto krajnosti. Tuto vlajku označili za extremistickou právě za Jelcina, kdy bylo v módě nenávidět a potírat všechno sovětské.

29; V Rusku budou 15. července otevřena kina. Potvrdila to ruská ministryně kultury Olga Ljubimova.

30; COVID-19 na Ukrajině. Téměř tisícovka nových případů za poslední den. Jde o nový rekord za celou dobu trvání epidemie.

31; Prý útočili na americkou suverenitu. V Izraeli dali pádnou odpověď americkým diplomatům. Odpůrci propagace homosexuality a dalších abnormalit uvolnili horní část upevnění plakátu propagujícího sexuální úchylky na budově svého velvyslanectví. V důsledku toho se banner obrátil naruby. Poté, co Američané protestovali proti částečné demontáži svého banneru, izraelská strana prohlásila incident za pouhou nepříjemnou chybu.

32; Lukašenko chce s Putinem probrat „vměšování Ruska do voleb“. Prezident Běloruska prohlásil, že na internetu se šíří „ohavné fejky“, jejichž cílem je diskreditace úřadů země.

33; Měl střelnou ránu v hlavě. Média píší o okolnostech smrti Chruščovova syna v USA.

34; Ukrajinská armáda chystá provokace proti civilním zaměstnancům hraničních přechodů. Pracovníci doněckého ministerstva státní bezpečnosti překazili další krvavou provokaci na silnici mezi kontrolními stanovišti Alexandrovka a Marjinka.

35; Zabila ho ukrajinská nedbalost. V Charkově hrál devětadvacetiletý Iráčan fotbal a zemřel. Ale ne na koronavirus, ale v důsledku absence funkčního základního vybavení a léků. Poté, co se fotbalistovi udělalo špatně. Přijela záchranka bez defibrilátoru, další záchranka defibrilátor měla, ale nefungoval. Ruční oživován bylo neúčinné.

36; Primakovův vnuk dostal důležitou funkci. Stal se šéfem federální agentury pro záležitosti SNS (tzv. Rossotrudničestva).

37; Oddíl Zelenského zabijáků zahájil vraždění přímo v ulicích. Anatolij Šaríj píše o okolnostech pogromů pořádaných neonacisty na členy jeho strany. Státní moc nejen že nečinně přihlíží, ale aktivně se na něm podílí. K událostem se vyjádřila i Olga Šaríj, která obvinila konkrétní složky ukrajinské policie z napomáhání neonacistům.

38; Ukrajinci jsou šokováni. V německých osnovách dějepisu není vůbec zmíněna Ukrajina a její role v 2. světové válce! Ukrajinský velvyslanec v Německu Andrej Melnik vyzývá k přehodnocení německých učebnic a osnov dějepisu. Není ale jasné, chce-li si v německých učebnicích přečíst o vyvražďování židů na Ukrajině, o ukrutném řádění banderovců mezi civilisty a systematickém vyvražďování neukrajinského obyvatelstva, o ukrajinských divizích Waffen-SS, nebo dá-li přednost suchým číslům o milionech obětí Druhé světové války mezi ukrajinským obyvatelstvem.

39; Neonacista a vrah Stěrněnko informoval, kdo vlastně útočí na Šaríjovi aktivisty. Soud nad tímto neonacistou se proměnil v trapnou show. S8m protagonista vyzývá, aby byli všichni Šaríjovi stoupenci pozavíráni do vězení.

40; Rusko se musí zmocnit hráze v Chersonu, říká americký generál o svém vidění situace na Krymu. Americký voják děsí Ukrajince svou vizí,že Kremlu nezbude nic jiného než pod záminkou humanitární katastrofy vtrhnout na jižní Ukrajinu.

41; Fašistické bandy na Ukrajině přešly k otevřenému teroru v celé zemi. V Nejvyšší radě už se zamýšlejí nad domobranou. Dnes už je jedno jasné: Platí jejich vlastní heslo „Buďto oni nás nebo my je...“

42; Pandemie koronaviru napomáhá zvyšování spotřeby drog, píše se v OSN. Kolem 300 milionů lidí a světě užívá drogy.

43; Děsivé záplavy na Ukrajině. Ukrajina žádá o pomoc NATO a EU. Nedávno ve třech okresech Ivano-Frankovské oblasti spadlo 70% měsíční normy srážek.

44; Policista v New Yorku byl zadržen po použití dusícího chvatu.

45; Došlo to až ke rvačce. Tina Kandelaki vyprávěla o sexuálním nátlaku ze strany Saakašviliho. Gruzínsko-ruská moderátorka Tina Kandelaki se podělila o své někdejší zážitky se Saakašvilim, když byl ještě ve funkci gruzínského prezidenta.

46; Cílem Kyjeva na rozhovorech v Minsku je nepřipustit urovnání konfliktu v Donbasu, říká ruský vyjednavač Gryzlov. Podle jeho slov Ukrajina znovu a znovu protahuje schvalování potřebných rozhodnutí.

47; Rusko vydalo mezinárodní zatykač na ukrajinského propagandistu Ajdera Muždabajeva za schvalování terorismu a výzvy k unášení občanů Ruské federace na Ukrajině za účelem jejich výměny za Ukrajinského teroristu Sencova. Informuje o tom Vyšetřovací výbor Ruské federace.

48; Ukrajinci jako pokusní králíci. Zelenskij podepsal zákon o pokračování léčby koronaviru experimentálními preparáty.

49; Kreml reagoval na vyvěšení vlajky LGBT na fasádě amerického velvyslanectví. Dmitrij Peskov upozornil, že propagace netradičních sexuálních menšin je v Rusku nezákonná.

50; Turecko vyčlení pro potřeby ukrajinské armády desítky milionů dolarů. Vláda také schválila protokol o uskutečnění finanční pomoci mezi ukrajinskou a tureckou vládou.

51; Byly zveřejněny záběry z vyznamenání mladé ženy, která ztratila botu při Přehlídce, ale bez mrknutí oka ji dokončila s bosou nohou, aby nenarušila celkový dojem. Projevila houževnatost, odvahu a výdrž, prohlásil velitel Baltské flotily.

Zdroj: https://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo i v této nelehké době chtěli finančně podpořit překládání každodenních informačních přehledů, můžete tak učinit na účet číslo

63127359/0800

Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!