Vídeňské nepokoje trvají už pět dní. I včera došlo k násilnostem při demonstracích.

106086771_1058827531224424_3652147772485363428_oKancléř Sebastian Kurz vyhlašuje "nulovou toleranci". "Je třeba chránit demokracii a právní stát a to všemi prostředky", řekl doslova. Snad není pozdě....

Z článku v Kronen Zeitung:

"Rakouský spolkový kancléř proto pověřil odpovědné ministry, aby přijali následující opatření:

Vyšetřování proti "mužům v pozadí"
Důraz je kladen na podněcovatele násilných nepokojů. Federální kriminální policie má zahájit vyšetřování. Ministr vnitra Karl Nehammer také pověřil Státní úřad pro ochranu ústavy a boj proti terorismu ve Vídni, aby jednal se zástupci příslušných tureckých sdružení. K tomu již došlo.

Zvýšená přítomnost policie
Na kritických místech ve Vídni i v dalších městech bude zvýšená policejní přítomnost. V případě potřeby bude tedy možné okamžitě podniknout náležité kroky. "Policie v naší zemi ochraňuje základní práva a právo na svobodu a bude při násilných nepokojích a porušování zákona jednat se všemi důsledky ," říká ministr vnitra.

Rozhovor s tureckým velvyslancem
"Jsme velmi znepokojeni násilnými nepokoji za posledních několik dní, které jsou zcela nepřijatelné a nelze je tolerovat," uvedl ministr zahraničí Alexander Schallenberg. V pondělí by se proto měla uskutečnit konverzace mezi odpovědnými ministry a tureckým velvyslancem Ozanem Ceyhunem na rakouském ministerstvu zahraničí. Ten bude zodpovědný za uplatňování deeskalačního vlivu.

Dokumentační centrum začíná pracovat
V létě začne fungovat dokumentační centrum pro nábožensky motivovaný politický extremismus. „To je vědecké zkoumání sítí, které jsou živnou půdou extrémistické ideologie politického islámu,“ uvedla ministryně pro integraci Susanne Raab.

Rozhovory s městem Vídeň
Sám Kurz chce také vést rozhovory s městem Vídeň - aby zhodnotil, jaký přínos může město přinést, uvedlo prohlášení krone.at. "Hluboce odmítáme násilí a v našem městě nemá co dělat ! Události jako tyto ve čtvrti Favoriten jsou nepřijatelné a nebudou tolerovány, “uvedl na Twitteru starosta Michael Ludwig.

Čtyři demonstrace za čtyři dny
Je zřejmé, že čas kvapí: v sobotu odpoledne proběhla čtvrtá demonstrace během čtyř dnů - přívrženci turecké strany pokaždé protest narušovali. Policie byla opět ve vysoké pohotovosti. "Když létají dlažební kostky na policisty, je překročena červená čára." Budeme jednat s patřičnou tvrdostí a důsledností vůči těmto skupinám. Konflikt ze zahraničí se nesmí řešit ve Vídni, “uvedl šéf vídeňské policie Gerhard Pürstl.

Hofer a Nepp požadují zákaz „demonstrací cizinců“
Vůdce FPÖ Norbert Hofer a vůdce strany Vídeňské strany Svobody Dominik Nepp požádali ministra vnitra, aby jednal kvůli nepokojům. Nepp v sobotu požádal o zákaz „demonstrací cizinců“. Hofer chce „snížení sociálních dávek pro demo-kraválisty“."

Rakousko tedy chápe, odkud vítr násilí vane, zdá se. Předvolává tureckého velvyslance.
Zákaz demonstrací "cizinců" je ovšem problematický - jsou to vesměs rakouští občané... a pokud by nesměli demonstrovat, je to omezení jejich základních práv. Spíš by se mělo zajistit, aby demonstrace nebyly poslední zoufalou možností, jak upozornit na turecké agrese. Čeká nás horké léto.
3 Komentářů k Vídeňské nepokoje trvají už pět dní. I včera došlo k násilnostem při demonstracích.

 1. .lak napsal:

  Ze zvědavce, tohle by nemělo zapadnout a tak pěkně v kostce a jasně je perfektní orientací v dění. Dávám za 1*. :lol: kruci hurvajs

  dnes 15:42
  Když do Titanicu teče mnoha dírama, hodí se jako ucpávka všechno možné i nemožné
  Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?
  Celý ten úžasný západní svět žijící kdysi hlavně z kolonií a z práce otroků, nyní z krádeží surovin, mozků, území, práce novodobých otroků v otrokárnách rozesetých po celém světě, konfliktů, barevných revolucí (rozuměj státních převratů) a válek pod falešnými vlajkami, už stále více připomíná Titanic po srážce s ledovcem. Na horních palubách se ještě tančí, ale dole se lidé topí nebo to mají už za sebou.Jako ucpávka obrovských děr se používá úplně všechno, co ještě mají "světovládci" ze Západu k dispozici ve svém repertoáru. Kvantitativní uvolňování biliónů ničím nekrytých escobarů známějších jako dolary a eura pouhou klávesnicí vlastníků FED, barevné revoluce všude tam, kde lze ještě něco ukrást, multikulti "obohacení" Evropy milióny připrchlenců ze zemí už dříve vykradených a vybombardovaných na přání stejných západních "elit" až do doby kamenné, údajný boj proti rasismu, na němž právě předkové západních "elit " nadělali fantastický majlant, současný globální ekoterorismus financovaný právě těmi stejnými "elitami", které jen o něco dříve drancovaly přírodní zdroje a otroky přímo neuvěřitelně a nějaké životní prostředí je naprosto nezajímalo, propagace genderové rovnosti, a to vesměs na úkor bílých mužů, přestože ženy i děti zneužívaly "elity" jako na běžícím pásu, podpora homosexuálů, nepřizpůsobivých menšin, propagandistická masírka ovčanů, na níž by byl i Goebbels pyšný, masové vymývání mozků otroků kulturním brakem a odpadem atd. Je to zbytečné. Ten svůj Titanic už nezachrání.

 2. Ctenar napsal:

  O Kurzovi se Fulford zminuje jako o cloveku,ktery patri k těm špatným, udajne k pedofilum. (Alespon to tvrdi Rene Koukal,alias Tomas Marny,na svem webu,mimochodem sponzorovany sorosovskou nadaci, pro nastoleni totalniho chaosu mezi lidmi.)
  Tak jen doufam,ze co Kurz dela,neni jen "na oko", pro odvraceni pozornosti od vetsiho problemu,nebo proto,aby vsem zakazal demonstrovat...uvidime,co z toho bude.

  • .lak napsal:

   Humorné nebo ne? :lol: Asi jako systém nalézání skulin trhu.
   Z ae
   Vladimír
   přesně tak, pak se kluci nosatí poplácali za oponou se smíchem jak ojebali české ovce

   5OdpovězČvn 28, 2020 23:45
   .lak
   Návštěvník
   .lak
   Ve zlé číně ctihodné podnikatele střílí na stadionech a ještě za potlesku tribun. Tady se smějí z plakátů a monitorů. Prostě svoboda pro všechny. Cože? Od chudých k bohatým. Jupííí. Co co. Vždyť prší a budete si moc jít natrhat houbičky když už vás škubou skořápkáři her o kterých ani mnohdy nevíte jako školáci “pedagogů. Formanti trhu.
   A potom se divíte že v “pitomé pracující lůze bouchají saze když brutopýrují se svým slabikářem imbecilních cvičení okolí. S právem kriplů. A chápou po svém, tedy nijak. Aroganté fekální pornografie. Žel s obdivnými školastiky trhu. Vyžranova rozvojového exekutistanu. Prostituti které hanba nefackuje a ještě se s nakoupenými hovady smějí v plutokratických ochlokrátech, ano debilů a bezmozků které si čirá zla nechají líbit. Mnohdy s obdivy imbecilů vidin kariérních úžerů zpravidla zanášejících slepic a nikdo s kdákavými úžasňáky v blázincích chrobného personálu nezatočí.
   Ovšem má to groteskní polohy se subotníkem a 101. čkovou myjrkou demokradtůry na hrad, to je prostředí deformantů peněz s nároky. Ojíky? :-))))) Vyhulejí miliardy a rátha zavřou za to že je nechtěl pustit k penězům ve zdravotnictví na zakapsování a proč to nenapsat na zprověření prostředků všech úžery. Ne ne ne ne, tojste museli zaregistrovat stokrát a s geblsem stokrát vyřčená lež se stává pravdou. To byla neviditelné ruka trhu co to pro všechny zařídila na utažení opasků a hledání dna s líbezně se usmívajícím mentálem hodnoty desetiletého rozmazleného parchanta vidin nobelovy ceny za kapitalismus co tu z lidí vymlátil nejméně 70. biliónů a radí vám s institutu ze zámečku. Kamarád říkal že po socialismu přijde debilismus.
   Rétorické cvičení jak jinak. Jsou přeci zákony a morálka ne? :-))) Tržníků

   0OdpovězUpravČvn 29, 2020 6:19

   Senior vše střelil zahraničním "vlastníkům a junior chce aby jste byli pány ve své zemi. Pam padam pam pam. :-D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!