Přehled zpráv – RusVesna 26.-27.6.2020

si_czinpin_v_maske1; V USA prohlásili, že čínský nejvyšší představitel se považuje za Stalinova následovníka. Píše o tom Hlas Ameriky.

2; Trump oznámil příčinu nového nárůstu nemocnosti na koronavirus v USA. Za pátek přibyl rekordní počet nových případů.

3; Německo chystá odpověď na nové sankce USA proti „Severnímu proudu – 2“. Ve Washingtonu se zvažují zpřísnění sankcí. Republikánští senátoři už předložili návrh zákona.

4; Na Ukrajině chystají nemocnice pro druhou vlnu koronaviru. Je to spojeno s tím, že 25. června byl zaznamenán další smutný rekord.

5; Po srážce vojáků budují Čína a Indie na sporném území obranná zařízení. Území ležící mezi pozicemi indických a čínských vojsk údolí Galván) je předmětem sporu už od roku 1962.

6; Trump prohlásil, že se mu lépe jedná s Ruskem než s americkými demokraty. Poznamenal, že demokraté nikdy nechtějí vyčleňovat peníze na armády, ať by to bylo z jakéhokoli důvodu.

7; V oko,lí jaderného objektu v Teheránu došlo k mohutném výbuchu. Obyvatelé Teheránu na sociálních sítích informují o silných výbuších na východ od íránského hlavního města.

8; Policie uzavřela případ smrti Chruščovova syna, aniž by oznámila příčinu jeho smrti. Policie města Cranston ve státě Rod Island v USA podivně ukončila vyšetřování okolností smrti syna někdejšího sovětského generálního tajemníka.

9; Ukrajina má díky ekonomické krizi v Rusku unikátní šanci donutit Putina odejít z Donbasu a z Krymu, prohlásil Porošenko. Podle jeho názoru má Ukrajina společným úsilím šanci zvítězit.

10; Totální fiasko bojové připravenosti. Technika ukrajinské armády v Donbasu nedokázala ani vyjet ze svých pozic. Vyplývá to z pravidelné zprávy o vojenské situaci v Luganské republice.

11; Podle MMF Ukrajina trpí ekonomicky v důsledku koronavirové epidemie více než jiné země. Ukrajinská ekonomika v důsledku koronavirové krize padá rychleji ze dvou příčin: chybí finanční rezervy a chybí báze pro zavedení nových daní. Ve skutečnosti oficiální Kyjev naopak pandemii vítá a využívá ji.

12; Putin zahání rusofobní zmetky do kouta. Slova ruského prezidenta značně pošramotila samolibost západních politiků, kteří si už zvykli přizpůsobovat si dějiny podle vlastních potřeb.

13; Nepřítel na hranicích. Nástupní prostor pro hybridní válku proti Rusku. Jak vlastně fungují nepřátelé Ruska? Podvratná práce kolektivního Západu proti Rusku zde patří mezi prioritní úkoly.

14; Válka v Donbasu skončí, bude-li splněna jedna podmínka: Ukrajina potřebuje svého Charles de Gaulla. Ale Krivoj Rog svého de Gaulla rozhodně nevygeneroval, říká se v narážce na rodiště Zelenského.

15; Světová zdravotnická organizace promluvila o nové vlně koronaviru v Evropě a pochybuje o tom, že by v dohledné době mohla být k dispozici vakcína. V Evropě byl zaznamenán poprvé za několik měsíců nárůst počtu nových případů koronavirové infekce.

16; Německo chystá odpověď na nové americké sankce proti „Severnímu proudu – 2“. Na německém ministerstvu hospodářství si myslí, že nová opatření Washingtonu mohou silně zasáhnout německé a evropské společnosti a banky.

17; Andrej Makarevič: „Já osobně Přehlídku k ničemu nepotřebuji“. Dostal pádnou odpověď: Možná vás to překvapí, ale pro vás a kvůli vám tu přehlídku nikdo nedělá.

18; Kdo instaluje rakety na ledoborce? USA se mohou zlobit, jak chtějí, ale v Arktidě za Ruskem prostě zaostávají. Prohlásil, to velitel amerických válečných námořních sil v Evropě a Africe admirál James Foggo.

19; Ukrajinská armáda nezvládla ano pohyb kolony složené ze tří automobilů. V Charkovské oblasti došlo k vážné dopravní nehodě s účastí dopravních prostředků patřících ukrajinské armádě. Dva lidé byli zraněni.

20; Saakašvili vysvětloval, jakým způsobem Rusko vyhrává nad Ukrajinou. To ale nebyl důvod, proč Zelenskij vrátil Michaila na politické výsluní.

21; Policie rozehnala ukrajinské homosexuály za nedodržení předepsaného hygienického rozestupu. V Kyjevě provedli policisté razii v baru Volna.

22; Trump uvolnil miliony hektarů přírodní rezervace na Aljašce pro těžbu ropy. Realizace Trumpova plánu umožní zvýšit těžbu paliva o 500 tisíc barelů za den po dobu dvaceti let.

23; Západní Ukrajině hrozí další nárůst střevní infekce, říká ukrajinský ministr zdravotnictví Maxim Stěpanov.

24; Koronaivrus v Rusku: Došlo k nejmenšímu nárůstu počtu nakažených od konce dubna. Zemřelých je ale opět mnoho.

25; Na Blízkém Východě hrozí válka. Izrael chystá anexi. Evropské a arabské země vyzývají Izrael, aby se vzdal úmyslu anektovat části Západního břehu Jordánu.

26; Anatolij Šaríj byl předvolán k výslechu v případu praní špinavých peněz. Ukrajinské politické vedení musí být už naprosto zoufalé, podniká-li politicky motivované výslechy.

27; Všechno bylo zaplaveno. Úroda je zničená, drůbež se utopila. Hrozivé následky záplav na Západní Ukrajině. Poté, co se Zelenskij seznámil s rozsahem katastrofy, přiznal, že rozsah katastrofy jej zaskočil.

28; V USA se může objevit nový stát. Podle slov předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosi jsou demokraté připraveni napravit historickou nespravedlnost. Novým státem by se mělo stát hlavní město Washington, které je nyní jen federálním okruhem státu Columbia.

29; Účastníci testů ruské vakcíny proti koronaviru informovali o svých pocitech. Dobrovolníci jsou pod neustálou kontrolou lékařů a pravidelně odevzdávají všechny potřebné vzorky.

30; Musíme uvést do praxe to, co nestihl udělat Zacharčenko, říká Pušilin. 26. června se v Doněcku konala akce u příležitosti narozenin Alexandra Zacharčenka.

31; Bostonští vědci oznámili způsob, jak zabít koronavirus do 25 vteřin. Specialisté připomínají dostupnost a jednoduchost použití této metody spočívající v ozáření ultrafialovým zářením.

32; Ruské ministerstvo kultury v souvislosti s případem režiséra Kirilla Serebrennikova slibuje, že zatočí s filmy (s tragickými náměty) , které jejich tvůrci točí jen kvůli státním penězům.

33; Trump vyprávěl, jak zlepšil „odporná“ plavidla americké válečné námořní flotily. Plavidla, která jsme dělali dříve, vypadala odporně, myslí si americký prezident.

34; Starosta Chersonu vylepil billboardy s přísahou Hitlerovi. Obyvatelům města vlastně gratuluje k výročí přijetí „Aktu vyhlášení Ukrajinského státu“ v roce 1941.

35; Ukrajinští řidiči kamionů odpověděli Zelenskému, který je označil za „bastardy“ kvůli přetěžování vozidel a ničení povrchu komunikací. V Asociaci mezinárodních automobilových přepravců se nakupily otázky na prezidenta země.

36; Režisér Serebrennikov byl uznán vinným z podvodu v obzvláště velkém rozměru. Žalobci požadovali šest let odnětí svobody.

37; V pátek došlo ve skotském Glasgow k napadení nožem. Jsou hlášeny oběti na životech. K místu události byly staženy velké síly policie a automobily záchranné služby.

38; Na Ukrajině přibývá nemocných koronavirem po tisícovce denně. Premiér Ukrajiny vyzývá obyvatele k zodpovědnosti, Kličko varuje, že Kyjevany čekají nová přísná omezení.

39; Neonacisté se snažili vypálit budovu mešity v Oděse. SBU má samozřejmě „důvodné podezření“, že činu se dopustily ruské tajné služby.

40; Vlajku do ruky, na krk zavěsit buben. Zelenskij v Chersonské oblasti slíbil navrácení Krymu. Na sociálních sítích se objevují sarkastické poznámky k této události.

41; Koronavirus se v Evropě objevil už rok před vypuknutím epidemie, říkají vědci. Lékaři určovali diagnózu jako chřipku.

42; Lukašenko chce změnit ústavu Běloruska. Zvládneme to za dva roky, slibuje.

43; Byl zadržen ministr Luganské lidové republiky kvůli korupci a rozkrádání státních financí. Informovala o tom tisková služba luganského ministerstva státní bezpečnosti.

44; Pomáhali Rusku. Byli označeni vysoce postavení viníci tristního stavu ukrajinské armády. Informovala o tom tisková služba kanceláře generálního prokurátora.

45; V průběhu odvety Armády Doněcké republiky za ostřelování obytných oblastí bylo zabito a zraněno 14 ozbrojenců ukrajinské armády. Bylo zlikvidováno jedno bojové vozidlo pěchoty a dvě palebné pozice s minometem ráže 120 mm.

46; Vědci oznámili termín nové vlny koronaviru v Rusku. Nárůst nemocnosti je pravděpodobný v evropské části země, zvláště pak ve velkých městech.

47; Rosenergoatom komentovali informace o mimořádné situaci na jaderné elektrárně na severozápadě Ruska. V médiích se objevily zprávy, že ve Švédsku, Norsku a Finsku byla zaznamenána zvýšená koncentrace radioaktivních izotopů. Žádné odchylky od bezpečných podmínek provozu jaderných elektráren na severozápadě Ruska nebyly zjištěny.

48; Mohou zemřít miliony. WHO bije na poplach. Světová zdravotnická organizace vatuje, že v důsledku druhé vlny koronavirové pandemie mohou zemřít miliony lidí.

49; Bývalý šéf štábu Nacionálního korpusu a ozbrojenec Azova Rodion Kudrjašov vyzval poslance Ilju Kivu na souboj, přičemž ho označil za zbabělou proruskou olysalou krysu.

50; Hlavní hygienik Švédska oznámil totální chybu WHO. Růst počtu případů koronaviru v zemi je dán výhradně nárůstem počtu prováděných testů.

51; Byla zjištěna totožnost „ruského agenta“ s nezvyklým tetováním v americké policii. Po zveřejnění záběrů byl internet plný vtípků o ruském agentovi. Jedná se ale o obyvatele Houstonu, který má za manželku Rusku, což vysvětluje nápisy Rusko a Chabarovsk v jeho tetování.

52; Atheismus se stal de facto oficiální ideologií Evropy a přivedl ji k nebezpečné hranici, říká vědec. Současná Západní Evropa dospěla k vědomému odmítnutí mravních a duchovních hodnot křesťanství.

53; Ruská stíhačka Jižního vojenského okruhu zahnala skupinu letadel amerického letectva nad neutrálními vodami Černého moře nedaleko ruských hranic. Informuje o tom ruské ministerstvo obrany.

54; Právník vysvětlil, proč Serebrennikov vyvázl s podmínečným trestem. Moskevský soud v pátek vynesl rozsudek v případu „Sedmého studia“.

55; Trumpův poradce Larry Kudlow informoval o prudkém zotavování americké ekonomiky. Své prohlášení učinil v rámci kulatého stolu.

56; Francie se ujme dešifrování černých skříněk ukrajinského letadla sestřeleného v Íránu. Informace palubních zapisovačů letu umožní přesně a dokumentárně zrekonstruovat průběh katastrofy.

57; Maďarsko schválilo rozhodnutí o výstavbě pokračování Tureckého proudu. Plynovod Turecký proud byl spuštěn počátkem ledna.

58; V Radě federace odpověděli na Zelenského slova o navrácení Krymu. Puškov poznamenal, že když demagogie nahrazuje politiku, pak nemá kdo se skutečnou politikou zabývat.

59; Ukrajinský ministr zahraničí informoval, jak se obnovená ruská ústava projeví na navrácení Krymu. Kuleba dodal, že ochrana práv krymských Tatarů a „deokupace“ Krymu vždy budou jeho prioritou ve funkci ministra zahraničí.

60; Mírný rozsudek na režisérem Serbrennikovem vyvolává na internetu úvahy, zdali je správné vyměňovat umělecké zásluhy za podmínečné rozsudky. Logicky si uživatelé kladou otázku, zdali něco podobného zažijeme i v případu Michaila Jefremova, který v opilosti zabil člověka při dopravní nehodě.

61; Vyhodíme Donbas do vzduchu. Neonacisté se aktivizovali ve všech regionech a derou se do zóny ATO.

62; Ruská komunita na Krymu: Úpravy ústavy posílí Rusko a oslabují pozice liberálů.

63; Vzpoura v Pobaltí. Prezidentka je lhářka a lobbistka zvrhlíků, říká estonský ministr financí. Prezidentka Estonska Kersti Kaljulaid se proslavila svou láskou k sexuálním menšinám, což jí může přijít draho.

64; COVID-19 s novou silou udeřil po Spojených státech a Evropě. Politické ego bylo důležitější než lidské životy...

65; Špinavý útok: USA učinily v Moskvě odpudivý rusofobní tah. V pátek v Rusku odstartovalo hlasování k úpravám Ústavy a američtí sodomité to samozřejmě nemohli nechat bez povšimnutí.

66; Jak se to mohlo stát? Litva se bude muset postavit čelem k strašlivé pravd o masových zvěrstvech. Ve Vilniusu byla prezentována kniha věnovaná holocaustu v Litvě během Druhé světové války.

67; Genocida po americku: Trump masově likviduje obyvatele USA. Po vraždě Afroameričana George Floyda vznikl v USA chaos. Demonstranti postavili dočasné tábory, útočí na architektonické památky, zatímco americký prezident Donald Trump spokojeně sedí v Bílém domě a sleduje genocidu prostřednictvím COVID-19 v přímém přenosu, píše Anton Orlovskij.

68; Putin informoval, jak Západ odstraňuje stopy svých obludných zločinů. Prezident Ruské federace kritizoval politiky kolektivního západu za systematické pokusy zkreslit dějiny Druhé světové války.

69; V Evropě nadšeně referují o proběhlé přehlídce Vítězství v Moskvě. Byla to grandiózní demonstrace vojenské techniky určená jak pro samotné Rusy, tak i pro zbytek světa.

70; Merkelová vrazila Spojeným státům kudlu do zad. Americký vliv na jiné státy světa slábne. Dnes USA už tak snadno nemanipulují loutkami v Evropě jako před deseti lety, poznamenává Bloomberg. Merkelová zvažuje koordinaci postupu Evropské unie proti nepřátelským krokům americké elity.

71; Americká rozvědka tvrdí, že Rusko platilo Tálibům za vraždy Američanů. Nedávno úřady USA a Afghánistánu obvinily Rusko ještě z dodávek zbraní Tálibánu.

72; Internet spekuluje nad tím, proč prezident Zelenskij při návštěvě povodněmi postiženého západu Ukrajiny měl na sobě extrémně velké holínky. Velmi pravděpodobně mu museli sehnat tak velké, by se do nich vešel i se svými vyleštěnými lakýrkami.

73; Je nedostatek pitné vody. Poškozeno je 13 tisíc domů. Kvůli rozbláceným cestám musí být pitná voda k občanům dopravována vrtulníky, prohlásil ministr vnitra Avakov.

74; Jedna evropská země začala jen tak rozdávat peníze svým občanům. Na finanční pomoc může dosáhnout až 2,3 milionu lidí. Španělsko zahájilo program minimálního existenčního příjmu.

75; Sněmovna reprezentantů hlasovala pro vytvoření 51. státu USA- hlavního města Washington. Prezident Trump ale hrozí, že návrh zablokuje.

76; Koronavirus v Rusku: Zemřelých je už téměř 9 tisíc. Jen za pátek zemřelo 188 pacientů na COVID-19.

77; Vyhlásíme odměnu za váš život. Ruští diplomaté začali dostávat v USA výhrůžky. Zástupci ruské diplomatické mise se obávají o své životy a požadují od úřadů USA, aby podnikly příslušné kroky.

78; Britské velvyslanectví napodobilo postup Američanů a vyvěsilo vlajku LGBT na své budově. Cíle akce se britští diplomaté pokusili vysvětlit na stránkách velvyslanectví na sociální síti.

79; Koronavirus zlikviduje 50 milionů pracovních míst v EU. Brzy neseženou ukrajinští gastarbeiteři v Evropě práci.

80; Surové zbití aktivisty Šaríjovy strany Nikity Roženka. Změnil se průběh vyšetřování. Článek o napadení byl překvalifikován, informoval sám Anatolij Šaríj. Už nejde o „chuligánství, ale o pokus o vraždu.

81; Evropský „pytel blech“ v novém světě nepřežije. V Německu navrhují vytvoření spolku proti USA? Číně a Rusku. Dnes Evropa bude muset přežít v prostředí dvou až tří světových superlídrů.

82; Už se nacházíme v černé zóně. Doktor Komarovskij informuje o děsivých rozměrech koronavirové epidemie na Ukrajině. Podle jeho slov ještě nedávno neznal nikoho ze svých známých, kdo by trpěl koronavirem.

83; V Bajkonuru byl zaznamenán zvýšený výskyt koronaviru. Do města včera přiletělo speciální letadlo Roskosmosu s lékaři a zařízením.

84; „Reformátor“ Saakašvili učinil nelichotivé prohlášení o ukrajinském státě. Ukrajinští úředníci fakticky zlikvidovali stát. Lidé se rodí už s předurčením – rodí se s čipy, které je třídí do skupin.

Zdroj: https://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo i v této nelehké době chtěli finančně podpořit překládání každodenních informačních přehledů, můžete tak učinit na účet číslo

63127359/0800

Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!