Přehled zpráv – RusVesna 28.-29.6.2020

koronavirus_51; V USA jsou desítky nových případů onemocnění koronavirem. Z nových případů je 13 lidí hospitalizováno, dalších osm se léčí doma pod dohledem lékařů.

2; Merkelová je zděšena možností, že by se USA dobrovolně vzdaly světového vůdcovství. Kritika ze strany Angely Merkel na adresu amerického prezidenta zesílila.

3; Duchovně nezdravá situace. Eparchie komentovala útok na Ksenii Sobčak v uralském klášteře. Nedávno informovala Ksenija Sobčak, že na ni a její natáčecí štáb zaútočili v klášteře.

4; Zelenskij promluvil o antisemitismu na Ukrajině. Ukrajinský prezident navštívil v sobotu synagogu Habád v Chersonu.

5; Není možné na ně zapomenout. Čínský blogger vyjmenoval nejlepší pokrmy z ruské kuchyně. Některé delikatesy připomínají pokrmy ze severních oblastí Číny.

6; Situace se vymyká kontrole. Byla vydána varovná prognóza ohledně koronaviru na Ukrajině. Na Ukrajině se kvůli nárůstu počtu nemocných připravují nikoli na druhou, ale už i na třetí vlnu koronaviru.

7; Putin má Trumpa prokouknutého a snadno s ním manipuluje, říká John Bolton ve své knize pamětí.

8; Zuckerberg před prezidentskými volbami v USA změní Facebook. Zakladatel sítě avizoval novinky v politice Facebooku.

9; Amerického admirála vyděsily ruské ponorky s „kalibry“ ve Středozemním moři. Admirál prohlásil, že ruské ponorky na Krymu a v syrském Tartusu značně upevňují pozice Moskvy.

10; V Donbasu likvidují vojáky ukrajinské armády neznámými zařízeními. Okupanti utrpěli „nepochopitelné“ ztráty u Volnovachy a u Marjinky.

11; Tálibán odmítl blábol amerických médií o jejich stycích s Ruskem. Nedávno New York Times zveřejnily článek, ve kterém se mluví o údajném podílu Ruska na vraždách amerických vojáků v Afghánistánu.

12; Merkelová vysvětlila, proč je třeba s Ruskem spolupracovat navzdory hybridní válce. Informuje o tom tisková služba německé vlády.

13; Vůbec nevstává z lůžka. Byly zveřejněny informace o stavu koordinátora Šaríjovy strany zmláceného nacisty.

14; Nepřítel zaútočil na Doněckou republiku a zaplatil za to. Vyplývá to z textu mimořádného prohlášení vedení Národní policie Doněcké republiky.

15; Skandální rusofobní televizní moderátor Ostap Drozdov se vyznal z nenávisti k Ukrajině. Prohlásil, že Ukrajina může existovat buď pod Ruskem nebo vést nekonečnou válku s proruskými idejemi. Ukrajina je protiruský projekt, který má odmítat všechno ruské jako násilně okupační a vnucené násilím.

16; USA chtějí vyčlenit 3,8 miliardy dolarů na „zadržování Ruska“. V rámci návrhu rozpočtu se předpokládá také vyčlenění 250 milionů dolarů pro Iniciativu pomoci Ukrajině.

17; Americký stát Mississippi plánuje změnu vlajky kvůli protestům Black Lives Matter. Otázka byla projednána tento víkend. Dnešní vlajka obsahuje odkaz na Konfederaci.

18; Odpověď Šaríjovi. Starosta Konotopu spálil ruskou vlajku před ruským velvyslanectvím. Starosta prohlásil, že zorganizoval performanci jako odpověď na videa, která o něm šířil blogger Anatolij Šaríj.

19; Světová banka potvrdila vyčlenění pomoci pro Ukrajinu. Tato pomoc je jednou ze dvou plánovaných půjček.

20; Premiér Ukrajiny požaduje zpřísnění karantény po celém území státu. Denis Šmygal prohlásil, že ukazatel nemocnosti a koronavirus významně stoupl.

21; V několika amerických státech byl zafixován rekordní přírůstek počtu nemocných koronavirem. Podle posledních údajů je ve světě už zaregistrováno přes 10,3 milionů případů nákazy.

22; Koronavirus a drogy kosí řady vojáků ukrajinské armády. Vyplývá to z pravidelné zprávy o vojenské situace v Doněcké republice za uplynulý den.

23; EU znovu uzavře vnitřní hranice,pokud se situace s koronavirem zhorší, varuje německé ministerstvo zahraničí. Tento krok by ale musel být koordinován mezi všemi zeměmi EU.

24; Zelenskij a Porošenko. Existuje vůbec nějaký rozdíl? Jurij Tkačov porovnal politiku obou prezidentů a dospěl k závěru, že Zelenskij je něco jako reinkarnace Porošenka.

25; Opilá policistka srazila a zranila autem dvě ženy ve městě Rovno. Nyní probíhá služební vyšetřování, na jehož základě bude policistka v hodnosti majora nejspíš propuštěna.

26; Putin a Macron projednali plán nebezpečný pro USA. Prezident Francie Emmanuel Macron už třikrát hovořil o nutnosti vytvoření celoevropského vojenského bloku orientovaného na posílení vztahů s Ruskem. Podobnou tezi zveřejnila už i Angela Merkel.

27; Na Ukrajině se už totálně zbláznili. Věrnost Hitlerovi a tresty za slova o ruském Krymu. Na Ukrajině se dosud nedokázali smířit s připojením Krymu k Rusku.

28; Záchod paralyzoval ozbrojence ukrajinské armády v Donbasu. Opilý voják spadl do jímky na fekálie a přivodil si zranění. Ostatní vojáci pak museli vykonávat svou potřebu v nedalekém lesíku. Vyplývá to z kompletní zprávy o vojenské situaci v Luganské republice.

29; Fenomén bílého člověka a vzor masové nekulturnosti. Rasová otázka se naštěstí vyhýbá Rusku, ale jinak znovu zachvátila prakticky celou planetu.

30; Trump se chystá zmařit volby v USA. Několik měsíců před volbami v USA prudce ztrácí pozice.

31; To Ksenija Sobčak zaútočila na klášter, nikoli obráceně! Lidé odhalili drzou liberálku: Pozor, zlá Sobčak! (narážka na podobnost jejího příjmení s označím psa).

32; Pouliční válka v USA. Vlna přestřelek a vražd. Vzbouřenci se chystají zcela rozvrátit USA. Americká města se setkávají s naprosto reálnou hrozbou. Prudce vzrostl počet zločinů s použitím palných zbraní.

33; Cizinci tvrdě odsoudili předpojatost soudu v případu Boeingu MH17. Prostí lidé se nedají obalamutit. A těch, kdo věří ve vinu Ukrajiny a předpojatost evropského soudu, je čím dál více.

34; Rada obyvatelům Evropy: Nenuť Rusy k tvrdé odpovědi. 24. června se na Rudém náměstí v Moskvě konala vojenská přehlídka u příležitosti 75. výročí Vítězství ve Velké vlastenecké válce.

35; U Charkova vyšel opilec z lesa a zahájil palbu na skupinu dospělých s dětmi. Je hlášen jeden mrtvý a jeden zraněný. Policie Charkovské oblasti informuje, že útočník jednal pod silným vlivem alkoholu.

36; USA: V Kentucky a v Kalifornii se střílí,. Jsou hlášeny oběti. V americkém město Louisville ve státě Kentucky v noci z 27. na 28. června během protestu BLM zahynul člověk.

37; U koronaviru byla nalezena zlověstná chapadla. Většina lékařské vědě známých virů nevykazuje růst podobných chapadel.

38; Koronavirus v Doněcké republice. Řada ministerstev přikročila kmimořádným opatřením. Pro boj s koronavirem se spojila ministerstva vnitra, Ministerstvo pro mimořádné události, Ministerstvo zdravotnictví a ministerstvo uhlí.

39; Doněcká republika opět uzavírá hranici s Ukrajinou. Hraniční přechod Jelenovka fungoval jen 6 dní.

40; Koronavirus v Rusku. Včera bylo zaregistrováno 6.791 nových případů nákazy. Ještě nedávno tyto počty ale překračovaly 10 tisíc...

41; Zelenskij vyzval Ukrajince, aby nebyli Ukrajinci. Dnes se na Ukrajině připomíná den Ústavy. Zelenskij vyzval k tomu, aby obyvatelé Ukrajiny ctili práva druhých. Ukrajinství je ale přímo postaveno na pošlapávání práv ruskojazyčných spoluobčanů.

42; Černoši požadují miliardu dolarů a navrhují sebrat ji policii. Dnes demonstranti za práva černochů v New Yorku požadují od úřadů krácení rozpočtu policie.

43; Je to kardinální problém. Putin informoval o tom, co je pro něj důležitější než ruská ekonomika. Je to zdraví lidí. Když toto bude splněno, všechny ostatní problémy už vyřešíme.

44; Záplavy na Západní Ukrajině: EU pomůže, ale svérázně – monitorováním situace z kosmu.

45; Každý se považuje za stratéga,když vidí boj z ústraní. Platí to i pro kritiku nových zdravotnických center ze strany ruských liberálů. Když infekce zeslábla a začala ustupovat, probudili se ruští liberálové se svými knížecími radami.

46; „Jantarová lidová republika“ buduje mezinárodní vztahy. Včera pohraniční služba Oděského přístavu zadržela nákladní automobil, jehož kabina byla napěchována jantarem.

47; Ukrajina slaví den něčeho, co neexistuje. Den ukrajinské ústavy je jedním z nejsměšnějších státních svátků.

48; Kyjevská podlost: V prostoru mezi pohraničními kontrolními stanovišti uvízly desítky lidí v nesnesitelném vedru.

49; Starosta Prahy 6 obvinil z demontáže Koněvova pomníku Rusko. Podle jeho slov velvyslanectví Ruské federace odmítlo převzít pomník. Ruské ministerstvo zahraničí drzounovi odpovědělo, že péče o pomník byla jasně definována právními akty. Všechen ten špinavý cirkus kolem Koněvova pomníku nemá s právem nic společného.

50; Na Ukrajině padl další rekord: Včera bylo s těžkou formou koronaviru hospitalizováno 237 lidí. Za včerejšek zde na koronavirus zemřelo 18 lidí.

51; Trump označil článek New York Times o spiknutí Ruska s Táliby za práci na politickou objednávku. Tálibán spolupráci s Ruskem samozřejmě popřel.

52; Maďarsko chce prodloužit Turecký proud ze Srbska na své území. Výstavba se plánuje do října roku 2021.

53; V Evropě to vře: Řím se zlobí na Berlín. Itálie, která ekonomicky nesmírně utrpěla v důsledku pandemie, bouřlivě negativně reagovala na návrh Angely Merkel spolehnout se na pomoc Evropského stabilizačního mechanismu ESM a vzít si úvěr za výhodný úrok. Giuseppe Conte dal jasně na srozuměnou, že jeho země nepotřebuje nějaké recepty z Německa.

54; Majdanští pomatenci z Kyjeva podpořili své soukmenovce v Bělorusku. V centru Kyjeva proběhl tzv. pochod solidarity s Běloruskem.

55; Zachar Prilepin se vyjádřil k příliš přísnému rozsudku nad příslušníky národně bolševické strany, kteří se mstili za Koněva na památníku českých bělogvardějců a používali přitom zakázané symboly. Do pomníku mlátili palicí.

56; Klimatologové straší zkázou měst na Sibiři. Informace vědců přinesl list Svenska Dagbladet.

57; Přežijeme i bez nich. Krym se nebude dožadovat vody od Zelenského. Po referendu o připojení k Rusku Kyjev zákeřně přerušil kanál přivádějící vodu z Dněpru, aby vyvolal humanitární katastrofu, což je na hranici válečného zločinu.

58; Třicet let poté: Doněcká republika si užívá vzpomínky na rockový festival v Doněcku. Zpíval na něm i zpěvák Viktor Coj,který krátce na to v srpnu 1990 tragicky zahynul.

59; Byly zveřejněny příčiny střelby po nic netušících rekreantů v Charkovské oblasti. Opilec začal střílet proto, že jej dotyční odmítli odvézt autem.

60; Poklonskaja komentovala incident s Ksenií Sobčak v klášteře, vše kterém sama několikrát pobývala. Vyjádřila lítost, že se náboženský konflikt přenáší do politiky a naopak.

61; Proč Západ nikdy neodpustí Rusku vítězství ve Velké vlastenecké válce? Přívrženci západní civilizace se dosud nemohou smířit s tím, co se odehrálo v roce 1945.

62; U velvyslanectví USA v Moskvě rozdupali vlajky LGBT a požádali homosexuály, aby klidili domů do Ameriky. Několik lidí přišlo na osamělé akce protestu poblíž budovy USA v Moskvě.

63; Nepřítel utrpěl ztráty. Armáda Doněcké republiky tvrdě trestá veškeré provokace ukrajinské armády. Ukrajinská armáda navzdory tomu pokračuje v rozmisťování vojenské techniky v obytných oblastech v okupovaných oblastech Donbasu.

64; Ukrajinští neofašisté avizují pogromy ve městě Chmelnickij. Nacistické informační zdroje šiří video jedné ze skupin ozbrojenců.

65; Co bude s naší vlastí a s námi? Publicista Dmitrij Olšanskij píše o tom, jak se pravděpodobně bude transformovat ruská společnost a moc v nejbližších desetiletích.

66; Začíná nová bitva o Irák. V pátek došlo v Bagdádu k masovému zatýkání proíránské šíitské polovojenské skupiny Katáib Hizballáh.

67; Účastníkům protestů v USA hrozí deset let vězení za pokus o demolici Jacksonova pomníku. Informuje o tom tisková služba amerického ministerstva spravedlnosti.

68; Putin informoval, jak odevzdává vzorky pro testy na koronavirus. Podle jeho slov zatím všechny testy ukázaly negativní výsledek.

69; Zvítězili jsme v Donbasu nebo ne? Známý člen domobrany Alexandr Chodakovskij s přezdívkou „Skif“ se podělil o své vidění situace, která nyní vznikla v Donbasu.

70; Saakašvili se překonává: Informoval o svých setkáních s Putinem, Trumpem i Bushem. Bývalý prezident Gruzie a bývalý gubernátor Oděské oblasti Michail Saakašvili poskytl velké interview Dmitriji Gordonovi.

71; Porošenko chce přesunout Den Ústavy na historicky chmurné datum. Jako nové datum byl vybrán den podpisu návrhu dokumentu kozáckého zrádce Orlika.

72; Krvavá řež v Sýrii: Nový generál a specnaz v přestrojení za ozbrojence mají zasadit rozhodující úder. Původně měl generál přijet až v druhé dekádě července.

73; Ukrajinská armáda přestala střílet na Luganskou republiky, ale utrpěla v živé síle i technice. Vyplývá to z kompletní zprávy o vojenské situaci v Luganské republice.

74; Hyperinflační šok: Dolar se chystá k pádu. Experti prognózují brzký začátek konce globální americké měny jako éry dominance USA.

75; Tohle jsme si nedokázali ani představit! Byly zveřejněny dlouhodobé následky COVID-19 pro organismus. Koronavirová infekce napadá nejen dýchací soustavu člověka.

76; Nová falsifikace důkazů v případu Boeingu MH17. Co skrývají vyšetřovatelé? Na nový pokus o ovlivnění výsledku vyšetřování poukázal nezávislý expert Jurij Antipov. Vyšetřovatelé tají mimo jiné důkazy o výbuchu uvnitř letadla, což by popíralo verzi o zásahu raketou Buk.

77; Rozvědka USA považuje spiknutí Tálibů s Ruskem za nevěrohodné, říká Trump. Nedávno označil Bílý dům materiál listu za nepřesný.

78; Finsko čeká Ukrajince. Není ale jasné kolik a proč. Na zemědělských pracích ve Finsku se bude letos podílet zhruba devět tisíc Ukrajinců.

79; Zbankrotoval americký průkopník břidlicové ropy. Chesapeake bude realizovat plán reorganizace za účelem likvidace přibližně sedmi miliard dolarů zadluženosti.

80; „Železní hrdinové“ a smrtonosné stroje. Čína vyzdvihla zvláštnosti Přehlídky Vítězství. Po dlažbě Rudého náměstí projely legendární tanky T-34 a více než 200 kusů moderní techniky.

81; Zakarpatsko zalily vydatné deště: Během dvou hodiny spadla dvacetidenní norma srážek.

82; Štáb okupantů obviňuje Armádu Doněcké republiky z ostřelování obytného domu. Za posledních několik týdnů jak v Doněcké, tak i v Luganské republice upozorňovali na rozmisťování zbraní ukrajinskou armádou v obytných oblastech.

83; Ukrajinci neoceňují humor administrativy prezidenta Zelenského. Je to zábavné, ale mimo Kvartal 95 už je to spíše trapné.

84; Silné záplavy v Číně: Desítky lidí zahynulo a zmizelo beze stopy. Přímé ekonomické ztráty v důsledku záplav v Číně od počátku června činí už 25 miliard jüanů (zhruba 3,5 miliardy dolarů).

85; Energetická mangusta (mrštná šelmička): NATO nacvičuje protilodní operace na severu Atlantického oceánu. Plavidla NATO už připlula do islandského přístavu v Reykjavíku.

86; Ústup koronaivru v Rusku pokračuje. Stále ale ještě umírá téměř sto lidí denně...

87; Lukašenko je přesvědčen, e v Rusku pochopili, proč zavřeli dveře před bankou Gazupromu. Podle slov prezidenta Běloruska nemohl postupovat jinak.

88; Okno možností se zavírá. Bylo zveřejněno varování amerického ministra zdravotnictví. Zvláště obtížná situace vznikla na Floridě.

89; Zával na šachtě v Donbasu. Jeden mrtvý. O mimořádné situaci na Kyjevem okupované části Luganské republiky informoval šéf ukrajinských hornických odborů.

90; Trump vysvětlil, proč bylo Rusko vyloučeno z G8. Tento formát s účastí Ruska fungoval od roku 1998 do roku 2014. Po připojení Krymu se účastníci odmítli sejít v ruském Soči, a sešli se bez Ruska v Bruselu. Trump by rád viděl účast dalších zemí – vedle Ruska i Indii, Austrálii, Jižní Koreu...

91; Hlasování o změnách ústavy. Byly zveřejněny předběžné výsledky exit pollů za čtyři dny. Hlavní část hlasování proběhne 1. července, ale hlasovat je možné už šest dní před tímto datem. 76% dosud hlasujících vyjádřilo svůj souhlas se změnami.

92; Luganské ministerstvo objevilo skrýš ukrajinských karatelů. Skrýš se nacházela nedaleko linie dotyku.

93; Podivné prohlášení Alexandra Lukašenka: Putin nemůže bojovat, aby si zachoval Bělorusko. Ztráta Běloruska se stane největší ranou pro Rusko.

94; Výbuch a silný požár v Moskvě. Několik bytů hořelo v obytném domě na severovýchodě hlavního města.

95; Za „pitomé záměry“: Čína zavádí sankce proti americkým úředníkům. Akci ze strany čínských úřadů lze nazvat protiopatřeními.

96; Manželský pár bělochů v Saint Louis (Missouri) se zbraní hájil svůj dům před aktivisty BLM. Muž stál na prahu domu se samopalem a jeho manželka s pistolí.

97; Írán vydal zatykač na Trumpa. Prezident USA je obviňován z vraždy a terorismu.

98; German Gref informoval, co čeká rubl do konce letošního roku. Podle jeho slov Sberbanka prošlo na jaře nejobtížnějšími měsíci od počátku své existence.

99; Lukašenko se pochlubil pozorností USA a Evropy. Běloruský prezident vysvětlil, proč vyznává politiku mnoha směrů.

100; Zahájili palbu na Republiku a po zásluze dostali rozhodnou odpověď. Armáda Doněcké republiky zlikvidovala pozice nepřítele. Vyplývá to z kompletní zprávy o vojenské situaci v Doněcké republice.

101; Bůh je univerzální. Hlava Anglikánské církve se vyslovil pro „nebílého“ Ježíše. Svá slova ilustroval vyobrazením černošského Krista.

102; Pod příkrovem noci se neznámí pachatele pokusili podpálit budovu Bundestagu. Na místo události přijela padesátka hasičů. Zločinci se stihli ztratit do příjezdu policie.

103; Největší společnosti světa vyhlásily bojkot Facebooku. Zuckerberg přišel o miliardy. K bojkotu se připojilo 16 velkých společností. Facebook se snaží o dohodu.

104; Hladové bouře horníků na Ukrajině, kterým hodili pár kopejek. Horníci toho mají dost a jedou stávkovat do hlavního města. Informaci zveřejnily Nezávislé odbory horníků.

105; Zhroucení iluzí a nakažení koronavirem. Princ Harry lituje svého přestěhování do USA. Britský princ začíná litovat svého rozhodnutí přestěhovat se s manželkou do USA. Situace se zhoršila, když u prince diagnostikovali koronavirus.

106; VUSA komentovali íránský mezinárodní zatykač na Trumpa. Zvláštní vyslanec USA pro Írán Bryan Hook komentoval vydání zatykače na amerického prezidenta.

107; Srážky ve Vídni a mezinárodní skandál. Rakousko a Turecko si vzájemně předvolaly velvyslance. Ve Vídni ve čtvrti Favoriten došlo ve středu ke srážkám mezi Turky a Kurdy.

108; Rusko navyšuje své síly u hranic a může zahájit plnohodnotnou invazi, říká ukrajinské ministerstvo zahraničí. Náměstek ukrajinského ministra zahraničí prohlásil, že Ukrajinci musí být mentálně připraveni k plnohodnotnému útoku ruských vojsk.

109; Copak je všechno dovoleno? Světoznámá baletní tanečnice Voločkova vyvolala skandál kvůli karanténě a poslala policisty do hajzlu. Voločkova se rozčílila kvůli tomu, že na ni vypsali administrativní protokol, a policisty nevybíravými slovy poslala „někam“...

110; Írán vydal černé skříňky sestřeleného letadla, ale nikoli Ukrajině, nýbrž Francii, která má dešifrovat obsah.

111; Světová zdravotnická organizace oznámila zrychlení šíření koronaviru. Šéf organizace připomněl, že 30. června uplyne šest měsíců od prvních informací o zvýšeném výskytu infekce.

112; V Číně oznámil úspěšné otestování vakcíny proti koronaviru. Čínská společnosti China National Biotec Group informovala o svém úspěchu.

113; Merkelová informovala o tom, proč ji nikdy nikdo neviděl s rouškou. Nepřibližuje s k nikomu na nebezpečnou vzdálenost. Dodala, že samozřejmě dodržuje předpisy Institutu Roberta Kocha, který patří pod ministerstvo zdravotnictví.

114; To je absolutní noční můra pro celou zemi. Britský premiér oznámil katastrofu. Prohlášení britského premiéra vydala agentura Reuters.

115; NATO vyzvalo Rusko ke konstruktivnější politice ohledně Afghánistánu. Informoval o tom zástupce generálního tajemníka Aliance Mircea Geoană.

Zdroj: https://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo i v této nelehké době chtěli finančně podpořit překládání každodenních informačních přehledů, můžete tak učinit na účet číslo

63127359/0800

Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!