Přehled zpráv – RusVesna 30.6.2020

avakov_581; Ve straně Sluha národa vysvětlili, proč nehodlají odvolat Avakova. Poslankyně Irina Vereščuk v ukrajinské televizi prohlásila, že v zemi není dostatečně důstojný kandidát, který by mohl Avakova nahradit.
2; V Radě federace komentovali Trumpova slova o Rusku, které si omotalo Obamu kolem prstu. Včera americký prezident odpověděl na výzvu svého konkurenta v prezidentské kampani, aby nezval Rusko na summit G7. Senátor Puškov připomněl, že spory mezi USA a Ruskem vznikly ještě před Krymem a týkaly se různých názorů na problém Sýrie.
3; „Černý majdan“ u Kyjeva: Opilí černoši způsobili dopravní nehodu a kladli odpor policii při zatýkání. Mladí muži jeli autem značky BMW se zahraniční registrační značkou.
4; Na Jižním pólu bylo zaregistrováno rekordní oteplení, Za poslední tři desetiletí se teplota v regionu zvyšovala třikrát rychleji než činil celosvětový průměr.

5; Sergej Šnurov se stal generálním producentem televizní stanice RTVI, jejímž úkolem je sjednocení milionů ruskojazyčných lidí na celém světě prostřednictvím kulturního konceptu.
6; Už bylo dost kolonialismu. Venezuela vypověděla velvyslance EU. Během svého projevu Maduro zkritizoval rozhodnutí rozšířit sankční seznam EU vůči řadě venezuelských úředníků.
7; Třiaosmdesátiletý údajný rezident GRU Valter“ vyprávěl, jak byl souzen na Ukrajině. Ve velkém interview Mechti Logunov vyprávěl o podrobnostech vyšetřování jeho údajné podvratné činnosti a o svém názoru na budoucnost Ukrajiny, kterou označil za fašistickou.
8; Na Ukrajinou okupované části Donbasu se nažhavuje situace. Vyplývá to z kompletní zprávy o vojenské situaci v Luganské republice za uplynulý den.
9; Doněcké ministerstvo zdravotnictví učinilo prohlášení o koronaviru a Přehlídce Vítězství. Po skončení přehlídky bylo provedeno testování všech účastníků na přítomnost koronavirové infekce.
10; Rusko a USA mohou spolu „kamarádit“ jen za jedné podmínky: Družba musí být v americké režii. Ještě nedávno prezidenti Ruska (Putin) a USA (G. Bush jr.) tančili na hudbu „Baryňa“ – a dnes Amerika nazývá Rusko svým nepřítelem, shrnuje politoložka Kira Sazonova. Co se změnilo a proč? Jakmile se nehraje podle amerických not, končí jakékoli přátelství. A Rusko se v poslední době hodně emancipovalo. Tak proto...
11; Nový obludný zákon. Z Ukrajinců chtějí udělat totální zombie. Za pár dní ukrajinští poslanci předloží do Nejvyšší rady nový návrh zákona, který bude znamenat totální kontrolu a cenzuru obsahu na internetu. Cenzuře bude podroben každý on-line zdroj, tj. všechna média, která mají například svou internetovou stránku.
12; Ruský rozvědčík Andrej Bezrukov, který přes dvacet let sloužil v USA, popsal své pocity, když z Kremlu stahovali sovětskou vlajku. Bylo nám to nesmírně líto a samozřejmě jsme všichni plakali. Dobře jsme si uvědomovali, že je to tragédie, věděli jsme,s kým máme v USA tu čest...
13; NATO zareagovalo na obvinění, že svými vojenskými manévry v Evropě napomáhalo šíření koronaviru: Některá cvičení NATO a jejich spojenců byla zrušena nebo omezena. Byla to rozumná opatření, protože bezpečnost našeho personálu je naší hlavní prioritou.
14; Bylo zveřejněno, kolik kmenů koronaviru bylo zjištěno v Rusku. Jedná se o číslo převyšující stovku.
15; My umělci jsme se podíleli na vzniku pocitu beztrestnosti u mnoha našich kolegů. Je na čase přestat herce, zpěváky a další veřejně známé umělce označovat za celebrity. Na příkladu dopravní nehody Michaila Jefremova je názorně vidět, kam to vede, řekl umělecký šéf MCHATu Eduard Bojanov.
16; Vztahy mezi Tureckem a USA se prudce zhoršily v důsledku rozhodnutí Ankary nakoupit protiraketové komplexy S-400 v Rusku. V USA navrhli, že od Turecka odkoupí objednané S-400. Co s protiraketovým systémem budou v Americe dělat, neupřesnili. Možná ho šroubek po šroubku rozeberou a pokusí se vytvořit svou vlastní verzi.
17; V Pentagonu se vyjádřili k obvinění, že Rusko objednávalo u Tálibů vraždy amerických vojáků. Danou informaci studujeme, ale dosud nemáme žádné důkazy potvrzující toto podezření.
18; Vadim Rabinovič prohlásil, že Zelenskij se může stát posledním ukrajinským prezidentem, protože totálně zklamal a podvedl své voliče. Ukrajina může zrušit funkci prezidenta a stát se čistě parlamentní republikou.
19; Na Aljašce se chystají demontovat pomník Baranova – vládce „Ruské Ameriky“. Jedná se jednu z připomínek, že Aljaška bývala kdysi ruská.
20; Biden kráčí v Kličkových šlépějích. Jeho přeřeknutí je nazýváno „freudovským“, neboť promluvilo nejhlubší podvědomí. Biden doslova prohlásil: „Volíme jednotu a nikoli hašteření, volíme vědu a nikoli fantastiku, volíme pravdu a nikoli fakta...“. To, že Spojené státy velmi dobře umějí ignorovat fakta a nahrazovat je „pravdou“, která jim vyhovuje, je skutečně všeobecně dobře známo.
21; FSB odvrátila teroristický akt ve Vladikavkazu. Teroristický akt v hlavním městě Severní Osetie chystal stoupenec teroristů z Islámského státu.
22; Merkelová je hloupá, May je vyloženě blbka... Jak Trump perlil při jednáních. Své slízl i francouzský prezident Macron nebo kanadský premiér Trudeau. Vyplývá to z nedávno zveřejněných pamětí Johna Boltona.
23; Koronavirus v Rusku: 150 zemřelých za den. Celkový počet nemocných v Rusku překročil 645 tisíc.
24; Po Krymskému mostu začaly jezdit nákladní vlaky. Dvě soupravy zahájily jízdu vzájemně proti sobě a míjely se pod obloukem Krymského mostu.
25; V Polsku byl zadržen padesátiletý Ukrajinec, který byl hledán Interpolem ve 190 zemích světa na tzv. Červenou kartu“,která označuje nejvyšší stupeň nebezpečnosti zločince.
26; Hrdinka politicko-sexuálního skandálu oznámila vytvoření politické strany proti prostitutům. Své politické prohlášení natočila na video, kde je ve více než frivolním oblečení s hlubokým výstřihem. Dosti nevybíravě (sexisticky) v něm útočí na politiky-muže.
27; Už to není síla dobra. Evropané jsou zklamáni z USA. Nové sociologické výzkumy veřejného mínění potvrzují, že občané EU už nevnímají USA jako lídra a spolehlivého spojence. Více než 60% respondentů prohlásilo, že ztratili důvěru v USA jako světovému lídru. Nejvíce negativních odpovědí bylo v Dánsku (71%), Portugalsku (70%), Francii (68%) Německu (65%) a Španělsku (64%).
28; Horníci vyhlásili časově neomezený protest v centru Kyjeva. DO hlavního města přijeli horníci jak z východních, tak i západních oblastí Ukrajiny.
29; Vladimir Putin oslovil občany před hlavním dnem hlasování o změnách ústavy. Ujistil, že bez schválení těchto změn obyvateli země nebudou změny základního zákona země uplatněny.
30; Vy jste zradili své voliče a svou vlast. Zazněla hořká pravda z tribuny Nejvyšší rady. Fašističtější terminologii než vaše poslankyně Galina Treťjakova v naší zemi dosud nikdo nepoužíval, prohlásil Vadim Rabinovič na adresu strany Sluha národa. Uplynulý týden jasně ukázal, že nejste žádní sluhové, protože nechcete občanům sloužit, ale ovládat je.
31; Veterán ATO zahynul u Kyjeva po výbuchu granátu. Maxim Babur sice nikde nepracoval, ale už dvakrát stihl sloužit v Donbasu v ATO.
32; Na fasádu velvyslanectví USA promítali video na podporu změn ruské ústavy. Na budově americké diplomatické mise, kde nedávno byla vyvěšena vlajka homosexuálů, byla uskutečněna „projekce hanby“.
33; Putin a Lukašenko odhalili památník Sovětského vojáka u Rževa. Prezidenti položili květiny a minutou ticha uctili památku vojáků, kteří zahynuli v bojích u Rževa v letech 1942 a 1943.
34; Nepřítel se rozhodl ukousnout velký kus Sýrie. Akce Turecka v Idlíbské zóně deeskalace v poslední době zjevně protiřečí prohlášením nejvyšších představitelů tureckého státu.
35; Ukrajinci už nevěří Zelenskému, chtějí poslat Porošenka do vězení a jsou proti spolupráci s MMF. Když čtu výsledky těchto průzkumů, začínám si myslet, že pro Ukrajinu ještě není vše ztraceno, píše oděský novinář Jurij Tkačov.
36; Kadyrov vyzval k tomu, aby byl Putin zvolen doživotním prezidentem. Kdo ho dnes může nahradit? Na celém světě neexistuje takový lídr jako on, prohlásil nejvyšší představitel Čečny.
37; „Pátá kolona Kremlu zvedla hlavu“: Krvavý pastor se vrací do politiky. Alexandr Turčinov prohlásil, že je pro něj bolestné sledovat, jak se země řítí do katastrofy.
38; V Dněpropetrovsku se rozhořel skandál kvůli vlajce UPA před administrativními budovami. Obyvatelé požadují, aby byly sundány. Černo-červená vlajka UPA je odporná provokace, zdůraznila aktivistka.
39; Mohou se na tom podílet až desítky tisíc lidí. V německé spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko byla odhalena rozsáhlá síť pedofilů. Vyšetřování začalo v říjnu 2019 zatčením sedmadvacetiletého vojáka.
40; Armáda Luganské republiky potrestala zdivočelé ukrajinské karatele za útok na obytnou oblast. První údery dopadaly na hustě obydlené okolí obchodního pavilonu. V tuto večerní dobu sem chodí děti na zmrzlinu. V důsledku útoku byl zraněn civilní obyvatel městečka Frunze. V důsledku odvetné palby byli zraněni dva ukrajinští vojáci.
41; Ve Velké Británii byl zaregistrován nejprudší pád ekonomiky za několik posledních desetiletí. Britské hospodářství prožívá v důsledku koronavirové epidemie extrémní propad. V celosvětovém měřítku je prognózován hospodářský růst jen v Číně.
42; Armáda Doněcké republiky likviduje pozice ukrajinské armády. Ukrajinská armáda využila zraněného spolubojovníka pro provokaci. Vyplývá to z kompletní zprávy o vojenské situaci za uplynulých 24 hodin.
43; V britském chrámu svatého Albana v hrabství Hertfordshire se objevil obraz s Kristem černé pleti. Na oltáři byl vystaven obraz Poslední večeře Páně s černošským Kristem. Byl zde umístěn na znamení solidarity s hnutím BLM.
44; Světová zdravotnická organizace varuje Moskvany před falešným pocitem bezpečí. Prohlášení učinila představitelka WHO Melita Vujnović.
45; V Rusku komentovali nápad amerického senátora vykoupit S-400 od Turecka. Není pravděpodobné, že by Turecko na tento návrh přistoupilo. V Turecku vědí, že by se tím z USA nestal spolehlivý partner.
46; V Číně varovali před novými výskyty koronaviru. To, co bylo vědci do dneška objeveno, je jen vrcholek ledovce, myslí si čínští vědci.
47; EU povolila vstup přesně definovaným kategorií Ukrajincům. Informuje o tom usnesení Rady Evropské unie zveřejněné v úterý 30. června.
48; V Rusku odpověděli na Lukašenkovo prohlášení o vměšování do vnitřních záležitostí Běloruska. Jakékoli úvahy o tom, že by se Moskva vměšovala do vnitřních záležitostí Minska během současné volební kampaně, jsou neseriózní.
49; Jak Ukrajina provádí vlivové operace proti Evropě. Byly zveřejněny výsledky vyšetřování pracovníka tajných služeb. Vasilij Prozorov jako důstojník SBU několik let pracoval pro ruské tajné služby. Nyní postupně vydává články o současném dění v této sféře.
50; Ukrajina nebude požadovat od Ruska kompenzaci za Krym. S tímto prohlášením vystoupil ukrajinský ministr zahraničí Dmitrij Kuleba.
51; Výbuch a požár v Teheránu. Zahynulo více než 10 lidí. Informuje o tom šéf teheránské záchranky Peyman Saberian.
52; Na Ukrajině mohou zavřít letoviska. V některých oblastech vzrostl počet nemocničních lůžek obsazených pacienty s COVID-19

Zdroj: https://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo i v této nelehké době chtěli finančně podpořit překládání každodenních informačních přehledů, můžete tak učinit na účet číslo

63127359/0800

Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna 30.6.2020

  1. proud napsal:

    "3; „Černý majdan“ u Kyjeva: Opilí černoši způsobili dopravní nehodu a kladli odpor policii při zatýkání."..............jo no :-))))))))))),to bych urcite nevidel jako cernej majdan,nebo jakejkoliv jinej,ale jako pokracovani zrady na Slovanech,kdyz si pustili priozraly cerny opice us army na svy uzemi a zaprodali se,verbez.

  2. proud napsal:

    Tohle: https://www.biosferaklub.info/vladimir-putin-a-alexander-lukasenko-odkryli-pamatnik-sovietskemu-vojakovi-v-tverskej-oblasti/ , by si meli precist necesti sizidi a vlastizradci jako jsou Petricek,Kolar,Novotny,Hrib tusim a vsechen ostatni ksindl zrazujici tuhle zemi co se vetrel kamkoliv kde ma jakejkoliv vliv ,ale spravne ma viset za krk!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!