NATO je příčinou, proč se nepřipravujeme na obranu před skutečným vojenským ohrožením

106509655_1062320354208475_4561549592722755966_n„BEZ TURECKA NEBUDE NATO. BEZ NÁS NEMŮŽETE JÍT NA ÍRÁN ANI NA KAVKAZ.“, řekl turecký velvyslanec Ismail Hakki Musa při vystoupení před Výborem pro obranu francouzského Senátu, který si jej předvolal, aby vysvětlil, proč turecké válečné lodi mířily na francouzskou fregatu snažící se zastavit a prohledat loď vezoucí zakázané zbraně do Libye. Výstižněji už asi nelze vysvětlit, proč Turecku prochází neustálé napadání sousedů. Včetně dvou členů EU, Kypru a Řecka, které je dokonce rovněž členem NATO. Podle Severoatlantické smlouvy mají o politice NATO rozhodovat politický a vojenský výbor, které sídlí v Bruselu. V tom druhém několik let zasedal možný prezidentský kandidát generál Petr Pavel. Reálně je to ale tak, že o tom, co bude NATO dělat nebo říkat, rozhoduje ve Washingtonu zločinné spolčení označované jako „Deep State“.

Jde o skupinu osob na vysokých místech v orgánech federální správy USA, ve velení ozbrojených sil, a ve všech složkách US zpravodajských služeb, které jsou napojené nejen na tzv. vojenskoprůmyslový komplex, ale též na největší – kdysi americké, dnes nadnárodní – korporace. To je ta parta, které se nelíbí, že prezidentské volby vyhrál republikán Donald Trump, jež se chtěl s Ruskem dohodnout na mírové spolupráci, a pokusili se jej odvolat na základě lživého tvrzení o ruském ovlivňování voleb.

Jde o stejnou skupinu, která před 21 lety rozehrála pokus o sesazení demokratického prezidenta Billa Clintona, když se jim zdálo, že „málo tlačí na Rusy“. Po veřejném propírání erotických skandálů nejen se stážistkou Monikou Lewinskou, které za peníze amerických daňových poplatníků před Kongresem probíral zvláštní vyšetřovatel Kenteh Starr, se Clinton nechal přesvědčit, že k odvedení pozornosti bude nejlepší vést někde daleko válku. Takže US Air Force doplněné o letadla dalších spojenců z NATO začalo bombardovat Jugoslávii.

Ve vládě premiéra Miloše Zemana jsem tehdy jako jeden ze tří ministrů hlasoval proti povolení přeletů amerických bombardérů k útokům na Jugoslávii. Žádost o povolení přeletů přišla náhodou v okamžiku, kdy vláda zasedala a jednali jsme o přípravě státního rozpočtu na rok 2000. Půl hodiny po telefaxovém doručení žádosti hulákal US ambasador v Praze po telefonu na ministra zahraničí Jana Kavana „jak je možné, že jsme ten souhlas ještě nevydali?“. Můj tehdejší kolega mu zdvořile odpověděl, že o tom vláda ještě jedná. Odpovědí mu bylo, že bombardéry už jsou ve vzduchu a během pár vteřin budou nad naším územím. Tehdy byla ČR pár dní členem NATO a ve Washingtonu nikoho nenapadalo, že když už v Praze přes rok nevládne ODS a parta ze stran napojených na tehdejšího prezidenta Václava Havla, že by povolení nemuseli dostat.

Tento klan má své lidi hluboce prorostlé do všech složek veřejné moci i v evropských zemích. V zájmu nadnárodních korporací jako Westinghouse umí nainstalovat policejní odposlechy i do kanceláře předsedy vlády a na základě takto získaných drbů o drahých kabelkách obsadit policejními těžkooděnci Úřad vlády. A tím zajistit pád vlády, která chtěla udělat otevřenou soutěž na dostavbu největší jaderné elektrárny v zemi, kterou by mohla vyhrát ruská firma Rosatom. Jejich lidé ze státních složek se jezdí školit do USA na „výměnné pobyty“.

Jsou k poznání též podle hlásaného tvrzení, že o zahraniční politice nemají rozhodovat voliči ve volbách. Zahraniční politika podle nich má být „konstantní a kontinuální“ bez ohledu na to kdo zrovna vládne. Česky řečeno: „s NATO a EU na věčné časy a nikdy jinak“.

Tito lidé u nás prosazují názor, že nepotřebujeme vševojskovou armádu schopnou bránit naši zemi ani vojenský výcvik pro všechny zdravé muže, ale že se máme spolehnout na jaderný deštník USA. Prosadili, že místo skutečné armády máme malou skupinu profesionálních vojáků vyzbrojených předraženými dovozovými zbraněmi, jejichž náplní práce jsou expediční mise NATO v Afghánistánu a pod.

Spolupracovníci US Deep State vytrvale šíří hrůzu z Ruska. Přestože Rusko vůči ČR ani jiným zemím v Evropě již 31 let nevznáší žádné územní nároky. Nadnárodním korporacím, které stvořily Deep State, jde totiž o ovládnutí ruských nerostných zdrojů. Bez války něco takového není možné. V 90. letech minulého století měli splnění tohoto cíle na dosah. V době úřadování bývalého prezidenta Borise Jelcina ruská Duma projednávala novelu zákona, která měla odbourat „národní kontrolu“ strategických oblastí.

Po rozpadu SSSR a obnovení kapitalismu v Rusku byla většina firem privatizována. Včetně těžařského sektoru. Do země mohly vstoupit zahraniční firmy a podnikat na ruském trhu. Zákon však v některých oblastech – nejen u těžby nerostných surovin, ale třeba i u prodeje cigaret – uzákoňoval, že zahraniční kapitál může být jen menšinovým vlastníkem společné firmy a bez ruského partnera nemůže v zemi působit.

Útok na Jugoslávii byl zástupným útokem. Měl poslancům ruské Dumy, kteří se zdráhali schválit novelu zákona umožňující ovládnutí ruských zdrojů zahraničními firmami, ukázat, co by se mohlo stát Rusku. Účinek byl přesně opačný. Duma novelu zcela zamítla. V den, kdy dopadly první NATO bomby na Jugoslávii nechal tehdejší ruský premiér Jevgenij Primakov nad Atlantikem otočil letadlo v němž letěl na jednání do Washingtonu. Tehdy začalo období, které označuji jako 2. studená válka. Po pár dnech letěl Primakov do Pekingu a Dillí a dohodl vznik vojenského bloku Šanghajská organizace pro spolupráci (ŠOS), který je protiváhou NATO.

Nadnárodní korporace chuť ovládnout ruské zdroje nepřešla. Proto jejich lidé ve vládních orgánech nejen v USA, ale i v evropských zemích, prosazují nejen neustálou konfrontaci s Ruskem. Ale také, aby Turecko zůstalo členem NATO. Aby mohlo být k dispozici jako nástupiště pro případný útok na Rusko a jeho oblasti bohaté na nerostné zdroje. Tito lidé stojí za politikou tolerance vůči tureckému napadání jiného člena NATO Řecka a vůči tureckému vznášení územních nároků vůči členským zemím EU – Kypru, Řecku, Bulharsku, Rumunsku, Maďarsku, Slovensku a Rakousku.

Turecký prezident Recep Erdogan před třemi lety veřejně vyhlásil plán obnovy Osmanské říše – Turecka od Vídně po Čínu a od Kavkazu po Saharu. Turecká armáda a tajné služby na realizaci tohoto plánu pracují mnoho let. Dnes už je známo, že v rámci série lidových bouří nazývaných Arabské jaro se v několika arabských zemích v „tureckém zájmovém pásu“ chopily moci islamistické strany ideologicky, finančně i hmotně podporované tureckou tajnou službou MIT. Výrok šéfa turecké tajné služby MIT Hagana Fidana o „Arabském jaru jako začátku světové islámské revoluce“ citovala i většina západních zpravodajských agentur.

Erdoganův režim pomocí svých džihádistů rozpoutal i válku v Sýrii. Mnoho let zbraněmi i dalším vybavením podporoval tzv. Islámský stát (ISIL). Rodina tureckého prezidenta Erdogana obchodovala na ropném trhu v Rotterdamu s ropou kradenou v Iráku a Sýrii džihádisty z ISIL. Nyní turecká armáda na západě Libye fakticky drží u moci džidádistické skupiny sdružené ve vládě národní dohody (GNA), jejímž jménem na mezinárodní scéně hovoří samozvaný premiér Faís al-Sarrádž. Turecké lodní konvoje ve velkém vyváží do Libye zbraně i přes embargo vyhlášené Radou bezpečnosti OSN.

V červnu se francouzská fregata Le Courbet v rámci námořní operace NATO Sea Guardian, která má dohlížet na dodržování zákazu vývozu zbraní do Libye, pokusila prohledat loď plující pod vlajkou Tanzánie z Turecka do Libye. Kontrole nákladu zabránily 3 turecké fregaty, které francouzskou loď zaměřily radary protilodních raket. Francie požádala o vyšetření tohoto incidentu, Vojenský výbor NATO. Závěr vyšetřování byl očekávatelně nemastný/neslaný. Turecký ministr zahraničí Mevlτt Çavuşoγlu na jejím základě dokonce drze požádal Francii o omluvu.

Těžko se divit, že Francie poté ohlásila, že stahuje své lodě z operace NATO Sea Guardian. Nikoli však ze Středomoří. Tam naopak podle deníku Le Figaro další lodě posílá. Operovat však již nebudou ani v rámci misí NATO ani v rámci operace IRINI, kterou jako imitaci „vynucování embarga OSN na vývoz zbraní do Libye“ provozuje EU. Francouzská ministryně obrany Florence Parlyová označila za „spolupráci s obchodníky s lidmi a válečnými zločinci“ hlídkování lodí pod vlajkou EU, které se vždy dívají jinam, když pluje turecký konvoj a místo střežení cest proti pašerákům zbraní nabírají na moři migranty.

Francie spolu s Řeckem, Kyprem, Egyptem a Spojenými arabskými emiráty před pár týdny založila Obranný spolek proti turecké expanzi ve Středomoří. K tomuto paktu se krátce po založení přidal i Izrael a Sýrie. Tedy země, které také stojí v cestě obnově Osmanské říše podle Erdoganova záměru. Za neoficiálního člena je počítána i Libyjská národní armáda (LNA), které velí polní maršál Chalífa Haftar jehož do velitelské funkce ustanovil poslední zvolený libyjský parlament. A právě v rámci společných akcí tohoto spolku mají nově působit ve Středomoří francouzské lodi.

Nudit se námořníci nebudou. Turecko včera oznámilo uspořádání námořního cvičení s ostrými střelbami v mezinárodních vodách u řeckého ostrova Mykonos. Místo cvičení je vzdálené 170 km od řeckého hlavního města Athény. Což je v dostřelu lodních raket velmi krátkého doletu. Podle řeckého serveru pronews.gr bude řecké vojenské loďstvo hlídat, aby Turci necvičili v řeckých vodách ani nestříleli do Řecka. Po podobném cvičení začala v roce 1974 turecká invaze na Kypr. Neutrálnímu Kypru tehdy přišli na pomoc Řekové.
12 Komentářů k NATO je příčinou, proč se nepřipravujeme na obranu před skutečným vojenským ohrožením

 1. Mike napsal:

  David je magor, už by měl přiznat, kdo mu za to platí, asi Mossad. Já tuto podělanou stranu SPD taky volil, ale to jsem netušil, co tam mají za lidi

  • proud napsal:

   Je prece uplne jedno koho,nebo co zvolis,nebo vubec nebudes volit,paklize je system "zastupitelu a vlad"..........proto ten system existuje a je zuby nehty drzenej,je to nejlepsi system jak muze GP kontrolovat a ovladat vsechny zeme!

  • karel napsal:

   Jestli je David magor, tak ty jsi oligofrenní superdebil...........

   • martin bareš napsal:

    Nějak jsi Karle zapomněl na charakterové vlastnosti Davida.
    je to na delší povídání, zkrátím:
    - udělal s Okamorou kšeft - ty mě dáš na 1. místo na kandidátku do EU a já se tam dostanu a budu hájit zájmy SPD (lukrativní džob pána, který dělal ministra zdravotnictví a je zvyklý na určitý standard
    2) odsouhlasil v EU rezoluci o Evropské paměti, kde komunisty a SSSR postavil na roveň Hitlera a nacistického Německa - chudáček, který by bez sovětů jako my zde tady nebyl
    3) aby se do EU dostal ke korýtku, neváhal před volbami podrazit komunisty a podsunul jim něco, co neudělali - čestný chlapec David, ryzí charakter, pravý politik
    4) všimni si, že sočí na Turky, to je v pořádku a informuje o nich dobře, ale - vůbec nezmiňuje špinavou práci USA, tenhle David zmrd. Bez Přípravy DAEŠ ve všech ohledech - výcvik, výzbroj, školení strategie, atd (biliony dolarů natištěných jako hajlz papír) by si Turci, byť s výborně vycvičenou a početnou armádou moc neškrtli.
    Amerikanofil, křivák, hajzl. Neupírám mu, že o hnusné EU a Turecku a statečném Řecku informuje dobře.
    Jinak typický hajzl bez názorů, co mění strany jak přestupní dres, aby si uchoval vysoký životní standard. Bezesporu chytrý chlap, nebezpečný, o to horší.

    • proud napsal:

     "chudáček, který by bez sovětů jako my zde tady nebyl"..........dobres to napsal,jak jsem nektery veci u komancu nemusel,tak jim a sovetum vdecim za to,ze vubec jsem a za to je aspon nehazu vsechny do jednoho pytle,natoz abych na ne nasazoval,jako mnozi co jim vdecej za svou existenci a pritom jsou sami krivy hajzli az k placi!

    • admin napsal:

     Když už chceš na někoho nadávat, tak si o něm alespoň něco zjisti. Jeho dílem je mj. projekt http://www.novarepublika.cz

     • proud napsal:

      Neni na svete clovek ten,kterej zavdecil by se lidem vsem.:-).Nicmene si vsimam u hodne mladsich,nebo "poskozenejch"(ac o poskozeni hovno vedi),ze si delaj ostruhy nasazovanim na minulej rezim bez keryho by ani nejspis nebyli a opet,o kterym vedej jen z doslechu od ruznejch "existenci",ale nevyrostli v nem,rikam jim jednotne:blbeckove ...........

     • proud napsal:

      "Neoliberalismus není obyčejný kapitalismus slučitelný s pozitivním rozvojem společnosti. "...........prvni kiks hned zkraje. Jinak az tam budes,najed si na stanovy,pocti si a podivej se do diskuse............

      PS.: Admine,nechci sejckovat,ale neco podobnyho bylo i u nas,rikali si opozice a jen se dostali do koryta,utratili co bylo nasetrino,rozbourali a rozestaveli,takze podnikatele v tech mistech zkrachovali a kde nic tu nic,vysledek je jen ten,ze opraveno za statisice a v prdeli jsou miliony! Tohle smrdi naprosto stejne!

      • proud napsal:

       K tomu kapitalismu(vysvetleni)..........je to tam napsany jakoby byl kapitalismus v poradku. Jenze zadnej v poradku neni,kazdej je na zotrocovani jako jsou i jiny -ismy ze kterejch at se to komu libi,nebo nelibi,byl socik nejmekci a obycejnymu cloveku nejpratelstejsi,presto i ten mel svoje mouchy,jako ostatne vsechno kde si lidi skutecne sami nerozhodujou,ale nechavaj to delat naprosto kohokoliv jinyho,byt i v domnelym "zastoupeni"!

     • martin bareš napsal:

      admine: Pleteš si pojmy. Já nenadávám, pouze cituji jeho charakterové vlastnosti. To je pro mne důležité.

      Jinak si Novou republiku, "sdružení opatrných" obdivuj, třeba jsou dobří, nevím. Já se jimi nezabývám.

    • karel napsal:

     (ne)Milý Martine,všichni jsme lidé. Tak to pánbůh nastavil a tím to posral. Na činy absolutního dobra nejsou lidi.
     Takže:
     a) Nejlepší je se vůbec nenarodit.
     b) A když už - tak co nejrychleji zemřít.
     c) A proto se nám ty mimozemské civilizace už zdaleka výhýbají...........

 2. Gdo eště nehrál Hongpong ten ani neexistuje ve Vesmíru. Kwdrát, prohrávám uš 0 : 51 scheiss
  https://termitiste.net/2020/07/04/balast/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!