Přehled zpráv – RusVesna 2.7.2020

nozh2_71; Kyjevan ubodal svou matku, zatímco otec se schovával na balkóně. Zločinec byl zadržen na místě činu.

2; Serebrennikov si postěžoval na to, že nemůže opustit Rusko, dokud nezaplatí pokutu. Kromě toho režisér také vyjádřil naději, že bude zproštěn viny.

3; Koronavirus vítězí nad NATO. Cvičení Sea Breeze 2020 budou zredukována kvůli pandemii. Mezinárodní vojenská cvičení Sea Breeze 2020 nejen změnily formát, ale budou i omezena v souvislosti s pandemií koronaviru.

4; Další rána osudu. V USA se šíří virus „králičí Eboly“. Zvýšený výskyt vyvolal masový úhyn zajíců a domácích i divoce žijících králíků.

5; Pusťte ho na záchod. Copak nevidíte, že se posral? Porošenko hrubě urážel prokurátora. Kromě toho žádal Porošenko vodu pro prokurátora, aby se mu srovnal krevní tlak.

6; Místo zavírání šachet se hledají a nacházejí perspektivy. Jak v Doněcké republice zachraňují šachty před likvidací. Generální ředitel uhelné společnosti jménem celého pracovního kolektivu Makejevugol vyjádřil vděčnost nejvyššímu představiteli Republiky.

7; Potřebuje Evropa konstruktivní dialog s Ruskem: Ruské ministerstvo zahraničí analyzovalo vznik nových hrozeb pro mezinárodní bezpečnost a vystoupilo s výzvou adresovanou Severoatlantické alianci.

8; Kritika zvenčí vede k předčasné smrti. Zhoršení zdravotního stavu může být spojeno i se špatnými myšlenkami a kritikou ze strany partnera.

9; Zabiják karatelů (minomet Molot) se znovu osvědčil a kosí řady ukrajinských vojáků v Donbasu. Vyplývá to z komplexní zprávy o vojenské situaci v Luganské republice. Ukrajinská armáda používá radioelektronickou techniku pro rušení práce dronů OBSE. Obyvatelé si navíc stěžují, že díky tomu nemohou sledovat televizi a mají i zdravotní problémy.

10; Seattle v ohni. „Americkou lidovou republiku“ likviduje Národní garda. Starostka města vždy tvrdila, že Kapitolské návrší bylo vždy symbolem svobody. Teď už to netvrdí.

11; Potřebují jen otroky. Ukrajina se rozhodla zlikvidovat vzdělávání vlastních občanů. Kvůli nedostatku financí si mnoho rodin nemůže dovolit platit dětem soukromé vzdělání. Státní školy, kde se vyučuje zadarmo, jsou rušeny.

12; Jsou rychlí a nebezpeční. Ruští vojáci pořádají hony na americká výzvědná letadla. Američané se nevzdávají pokusů zjistit jakoukoli maličkost o činnosti ruského ministerstva obrany ve vodách Černého moře.

13; Chtějí napodobit Putina? Vzpoura estonských politiků. Chtějí referendum o změnách estonské ústavy. Blíží se v Estonsku vnitřní konflikt?

14; Už brzy sem vtrhnou! Generál ukrajinské armády prohlásil, že Putin podepsal výnos o útoku na Ukrajinu. V ukrajinském segmentu internetu jeho fantazie vyvolaly značný rozruch.

15; List The New York Times pokračuje ve svých blábolech o spiknutí Ruska a Tálibánu. Tentokrát „našli“ prostředníky, s jejichž pomocí se věc realizuje. Zhruba před šesti měsíci afghánská rozvědka prý provedla domovní prohlídky v kancelářích řady podnikatelů v Kábulu a Kunduzu.

16; Kyjev se bojí návratu Donbasu. A má k tomu dobré důvody. Informoval o tom bývalý poslanec Nejvyšší rady Jevgenij Murajev.

17; Na Twitteru způsobila rozruch Trumpova fotografie s nápisem: „Nepřišli za mnou, ale za vámi, mě jen potkali cestou“. Administrativa sociální sítě pod záminkou porušování autorských práv fotografii odstranila. List NYT si na fotografii stěžoval okamžitě poté, co Trump označil jejich materiál o spiknutí Tálibů s Ruskem za práci na zakázku a požádal o sdělení zdroje, odkud tato informace pochází.

18; USA vykoupily všechny světové zásoby léku proti koronaviru a oznámily další rekord v počtu nových případů za 24 hodin: Za poslední den přibylo v USA přes 51 tisíc nových případů nákazy koronavirem.

19; Francie přizvala Ukrajinu k rozšifrování černých skříněk letadla sestřeleného Íránem.

20; Varovná čísla z Ukrajiny. Prudce se snížila spotřeba ukrajinského národního produktu – sádla. Je to výsledek jeho prudkého zdražení. Za rok průměrný Ukrajinec spotřebuje jen 15 kilogramů špeku, zatímco průměr v EU je 45 kg, v Číně 40 kg a v Rusku 30 kg.

21; Trump sám sebe srovnal s hrdinou westernu. Americkému prezidentovi se líbí, jak vypadá s ochrannou rouškou...

22; Byly zveřejněny konečné výsledky hlasování o změnách ruské ústavy. Pro změny se vyslovilo téměř 78% hlasujících (77,92%). Proti bylo 21,27%. Není bez zajímavosti, že při započtení účasti (65%) vychází výsledek, že pro změny se vyslovila nadpoloviční většina VŠECH oprávněných voličů.

23; Medvěd na Kamčatce napadl rybáře. Ten utrpěl vážná zranění. Zvíře zůstává na svobodě.

24; V Rusku už je přes 660 tisíc nakažených koronavirem. Za posledních 24 hodin zemřelo 147 pacientů s COVID-19.

25; Nejvyšší představitel Doněcké republiky učinil prohlášení ohledně „šokujících“ materiál ů na jeho Twitteru. Pušilinův účet napadli hackeři. Pušilin sdělil, které z jeho účtů obsahují spolehlivé informace.

26; „Šaríj je krysa“. Neonacisté avizovali pochod na SBU. Akce se konala v Kyjevě dnes přes den.

27; Ukrajinská armáda organizovala kanál nelegální migrace do Luganské republiky. Informovala o tom Služba pohraniční ochrany republikového ministerstva státní bezpečnosti.

28; Příští půlrok se stane nejtěžší výzvou pro Merkelovou, píše Bloomberg. Německá kancléřka nesouhlasí s dohodou za každou cenu a nepřistoupí na něco, co by mohlo podkopat jednotný trh EU.

29; Jsou známy nové podrobnosti o zdravotním stavu nové oběti neonacistů na Ukrajině. Šaríjův stoupenec utrpěl rupturu bránice. Připravuje se na operaci.

30; Fešná policistka na Puškinově náměstí v Moskvě zdarma rozdávala ochranné roušky odpůrcům změn v ústavě, čímž v podstatě akci zlikvidovala. Fotografové věnovali pozornost jejím krásným dlouhým vlasům a o shromáždění se nestarali.

31; Bělorusko zvítězilo nad koronavirem, říká Lukašenko. Podle jeho slov Bělorusové předvedli politický zdravý rozum a svou národní moudrost.

32; Ukrajinská armáda zahájila palbu na obec v Luganské republice a okamžitě za to zaplatila. Vyplývá to z mimořádného prohlášení Armády Luganské republiky.

33; Přišla informace o zatčení pachatele zmlácení Šaríjova stoupence. Jde o vůdce Nacionální družiny ve Vinnici Andreje Verbeckého.

34; Na Tverské ulici v Moskvě hoří historický dům z 19. století. Ulice byla uzavřena pro automobilový provoz.

35; Patří vám můj dík za Vaši podporu. Putin poděkoval Rusům za účast na hlasování a jeho výsledek. Zdůraznil, že chápe i ty, kteří hlasovali proti.

36; Vyšel najevo katastrofální stav v 79. brigádě ukrajinské armády. Vyplývá to z pravidelné zprávy z Donbasu. Bylo zahájeno řízení proti důstojníkům štábu operativně-taktické skupiny Vostok, která se vůbec nestarala o svěřenou podřízenou brigádu.

37; V Kremlu a Státní dumě zhodnotili výsledky hlasování o změnách ústavy. Předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin označil výsledky celoruského hlasování za referendum o důvěře prezidentu Putinovi.

38; Osmané útočí. V Turecku vše cíleně spěje k přeměně Svaté Sofie v mešitu. Bývalý pravoslavný chrám z byzantských dob už byl jednou přeměněn v mešitu po dobytí Konstantinopole Osmany.

39; Na Ukrajině pršelo na cestující přes děravou střechu vlaku. Vagóny pocházejí ještě ze sovětských dob. Samotní Ukrajinci přiznávají, že se v jejich zemi od získání samostatnosti nic nevybudoval a jen se žilo ze sovětské podstaty. Je to hanba, píší někteří.

40; Je to velké vítězství pro celé Rusko. V Radě federace připomněli také význam změn v ústavě pro Krym. Prezident Ruské federace pevně drží kurs na obrodu Ruska.

41; Americký herec Tom Hanks, který překonal koronavirus, zahanbuje ty, kteří odmítají nosit roušky. V březnu Hanks se svou manželkou překonali COVID-19 a stali se dárci krve pro vytvoření vakcíny proti koronaviru.

42; Ukrajinská armáda se chystá na obsazování, říká generál Chomčak. Dodal, že odpovídá za bojeschopnost vojsk, za jejich rozvoj a připravenost správně reagovat na výzvy současnosti.

43; Celé město strnulo v hrůze: Studenti v Alabamě pořádali koronavirové večírky. Zvali tam lidi infikované koronavirem a vyhlásili soutěž o ceny, kdo se jako první nakazí.

44; Statistika účasti nepřekvapuje. Známý vojenský dopisovatel píše o hlasování Luganské a Doněcké republiky o změnách ruské ústavy. Polooficiální statistika (tj. bez uvedení zdroje) není příliš vysoká, což je normální a má to své příčiny.

45; Marginálové z okraje společnosti se válejí u Porošenkových nohou. Ilja Kiva komentoval pochod nacistů k budově SBU. Politik prohlásil, že účast na akci byla proplácena, a slíbil, že zveřejní ceník Nacionálního korpusu.

46; Vždyť mohou pracovat pro čínskou rozvědku. V USA prohlásili HUAWEI a ZTE za hrozbu pro národní bezpečnost. Federální komise pro komunikaci a spoje oficiálně uznala čínské telekomunikační giganty za bezpečnostní hrozbu.

47; Bude to turistická bomba. Ukrajinský ministr chce udělat z věznice hotel. Ukrajinský ministr spravedlnosti Denis Maljuska informoval o svém vidění osudu Lukjanovské vazební věznice.

48; Desítky Ukrajinců byly zraněny při dopravní nehodě autobusu jedoucího z Těrnopolu do Varšavy u města Boguslawice v Polsku. Záchranné operace se účastnilo přes sto hasičů, pět vrtulníků a několik desítek policistů. Autobus narazil do dvou havarovaných kamionů. 30 ze 40 Ukrajinců utrpělo zranění.

49; Evropská unie diktuje Ukrajině podmínky kvůli odchodu šéfa Národní banky. V Evropské komisi promluvili o prioritách.

50; Byly zveřejněny plány USA na předání zbraní Ukrajině. Spojené státy samy zveřejnily své plány na předání zbraní a vojenské techniky Kyjevu.

51; Rusové a Ukrajinci závidí Bělorusům, říká Lukašenko. Závidí nám, že žijeme v bezpečné a klidné zemi.

52; Důstojník SBU byl zadržen za vydírání ve výši 250 tisíc dolarů. Informuje o tom Kancelář ukrajinského generálního prokurátora.

53; Zacharova odpověděla na prohlášení o „spiknutí“ Ruska s Táliby. Je to prostě jen součást vnitropolitického boje v USA. A tisk občas potřebuje něčím zaujmout...

54; Táhněte k čertu! Syrská armáda zahnala s urážkami americké vojáky. O podrobnostech informoval syrský armádní zdroj.

55; Během karantény byla vyloupena budova Evropského parlamentu v Bruselu. Zloději se přehrabovali v papírech a otvírali sejfy v pracovnách.

56; Šéf Něneckého autonomního okruhu (42 tisíc obyvatel) oznámil odmítnutí sloučení s Archangelskou oblastí. Tato oblast byla také jediná, ve které obyvatelé v součtu hlasovali proti schválení změn ruské ústavy.

57; USA nyní aplikovali vzorec barevných revolucích na svou vlastní zemi, říká Zacharova. Podle jejího názoru by se americké úřady měly začít zabývat řešením svých vlastních vnitřních problémů.

Zdroj: https://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo i v této nelehké době chtěli finančně podpořit překládání každodenních informačních přehledů, můžete tak učinit na účet číslo

63127359/0800

Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
5 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna 2.7.2020

 1. proud napsal:

  Udelej si svou sajtu,tam si spamuj a lzi a pomlouvej podle libosti,tady ses sraci na navsteve!

 2. .lak napsal:

  https://aeronet.cz/news/nejvyssi-soud-velke-britanie-odeprel-venezuelske-vlade-nicolase-madura-pristup-k-venezuelskemu-zlatu-uskladnenemu-v-rothschildove-centralni-bance-bank-of-england-duvodem-je-zadost-caracasu-o-fyzick/

  Dáša
  Pokud tedy chtějí zatnout sekeru 500 miliard, musíme mít v Bank of England uložené minimálně zlaté tele i se sáněmi, aby nám tolik půjčili. My se máme.

  0 OdpovězČvc 4, 2020 1:29
  .lak
  Návštěvník
  .lak
  Den kdy pojedete s trakařem bankovek pro chleba se blíží. Jo, já vím. Mladí si nechají nastřelil čip za 5,5 pecnu zdarma v akci.

  Jinak žít než z hodiny na hodinu z roků a let formanti neumí. Ty kraviny televize hodinového filmu a 40. minut reklam jim také zdeformovali mozky když to považují za normální a patují si extra šoty. Neumí žít život s příběhem a jsou z nich pohrkané marionety pupets. Nic si nedájí do rámce dění a vladtně tady máte taky klubáka výheka brutopýra do pětiřádkového sopláka okolí. Školy jo? Znáte mé výhrady ne? Tak vám je zopakuji, ti bulíci nemají víc memory než na mobilu a jsou naprosto blbí jak řezničtí psi na smrad z buřta na klacku zapřažení v řeznické kárce. Ale čekají že budou mít život před sebou z mylných domněnek že za totality to tak s blahobytem a životními jistotami bylo. Ne to byli zákony, dnes je businessmani vyškolí jak utřinosy.

  0OdpovězUpravČvc 4, 2020 1:51

 3. Zlo pod proudem napsal:

  Slizská žábo,která tu děla neomarxistum podpindosnika a smoli si do vlastniho hnizda,

  to pěkně zasáhlo do jejiho černého čenichu zla!
  Doporučuje třištit sily! Vyměň si tu svoji obehranou desku a

  Udělej tu dalši Q,Q,Q!Je to pro občany dnes už jen sračka!

 4. proud napsal:

  ..........tak si do nej pitomce,nesmol!..........

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!