Krameriovy ceny 2020 /VIDEO

snovotny

Mezi nositeli Krameriovy ceny 2020 za nezávislou žurnalistiku jsou mj. komentátor a sociolog Jan Keller, spisovatel Benjamin Kuras, komentátor Ivan Hoffman, přírodovědec Gustáv Murín, novinář Lubomír Huďo, komentár Ludovít Štefko a publicista Josef Hudas Urban.

Video: Raptor TV

Na slavnostním předávání cen se v jednom ze sálu Tyršova domu v Praze v úterý 30. června 2020, kde slavnost probíhala,  mluvilo nejenom česky, ale i slovensky, neboť Krameriovy ceny jsou od samého začátku česko-slovenské."Letos jsme se z podzemí Slovenského domu, kde se předchozí předávání konalo,  dostali na povrch," vysvětlil pro web Prvnizpravy.cz předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný proč došlo ke změně dějiště předávání Krameriových cen.

V porotě zasedli:
 • Tomáš Kňourek, místopředseda Rady Českého rozhlasu
 • Jaroslav Plesl, šéfredaktor MF Dnes
 • Radomír Pekárek, šéfredaktor První zprávy.cz
 • Jaroslav Bašta, legendární komentár současného dění
 • Stanislav Novotný, předseda Asociace nezávislých médií
Oceněni byli:
 • Jan Keller
 • Benjamin Kuras
 • Ivan Hoffman
 • Gustáv Murín
 • Lubomír Huďo
 • Ludovít Štefko
 • Josef Hudas Urban
„Jsme ti, kteří ruší kruhy," řekl mimo jiné úvodem předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný, aby později mimo jiné oznámil, že „Václav Matěj Kramerius zemřel zapomenut a v bídě. Snad jeho osud  nečeká držitele Krameriových cen za nezávislou žurnalistiku," připomenul Novotný smutný fakt z životopisu významné osobností národního obrození.
kckeller
Krameriova cena za nezávislou žurnalistiku za rok 2020 byla udělena na dálku za vynikající a dlouholetou analytickou publicistiku Janu Kellerovi, jehož komentáře můžete pravidelně číst v deníku Právo.
kckuras
Krameriova cena za nezávislou žurnalistiku za rok 2020 za mimořádné celoživotní dílo v publicistice a v literatuře faktů byla udělena Benjamínovi Kurasovi, který napsal o tom všem 39 knih.
kchoffman

Krameriova cena za nezávislou žurnalistiku za rok 2020 byla udělena za dlouholetou vynikající komentátorskou tvorbu  Ivanovi Hoffmanovi.

kcmurin

Krameriova cena za nezávislou žurnalistiku za rok 2020 byla udělena za investigativní publicistiku a literaturu faktů přírodovědci Gustávovi Murínovi

kcmurin

 

Krameriova cena za nezávislou žurnalistiku za rok 2020 byla udělena za aktivní tvorbu v oblasti mediální kritiky Ĺubomírovi Huďovi
kchudo
Krameriova cena za nezávislou žurnalistiku za rok 2020 byla udělena za aktuální publicistiku a literaturu faktů Ludovítovi Števkovi.
kcstevko
Krameriova cena za nezávislou žurnalistiku za rok 2020 byla udělena za investigativní publicistiku a literaturu faktů Josefovi Habasovi Urbanovi.
kcmocek
Krameriova cena za nezávislou žurnalistiku za rok 2020 formou poděkování byla udělena za poskytnutí uměleckého díla na dálku Jiřímu Mockovi, jehož dílo vidíte na diplomu vedle textu.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!